نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: امگاهاست؟؟!!

عضو انجمن astro.alireza آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    350
    تشکر تشکر شده 
    1,292
    تشکر شده در
    690 پست

8 امگاهاست؟؟!!

با سلام خدمت دوستان محترم
    حدود یکی دو هفته ای سرمون شلوغ شده بود به خاطر مشکلات مختلف نتونستم بیام انجمن. الان که اومدم تاپیک هام رو خوندم دیدم دل دوستان حسابی واسم تنگ شده! بعضی ها تهمت زدند و بعضی انتقاد و بعضی هم دفاع کردند. در کل ما همه رو به فال نیک می گیریم و به حساب دل تنگی می زاریم.
    هدف از زدن این پست بررسی مشکلات اخیری بود که واسه ما اتفاق افتاده بود که باعث شد کیفیت پشتیبانی افت کنه.
    خوشحال می شم کاربران نظرات انتقادات و پیشنهادات خودشون در مورد امگاهاست رو با رعایت آداب مربوطه توی همین تاپیک مطرح کنند تا بتونیم با همفکری هم خدمات بهتری ارایه کنیم.
    از مدیران محترم هم تقاضا دارم همکاری لازم رو با ما انجام بدن تا بتونیم به نتیجه مناسب برسیم.
    مشکلاتی که توی این مدت کوتاه به صورت همزمان واسه ما اتفاق افتاد به شرح زیر است.

مورد اول: انتقال سرورهای کانادا

آی پی سرورهای کانادا حدود ۲ ماه قبل به دلیل مشکلات کپی رایت از جانب دیتاسنتر با قطعی مواجه شد که ما مجبور به انتقال سرورها به آی پی جدید شدیم اما این آی پی های جدید روی شبکه آی وب ست شده بود و حالا دیتاسنتر سیناپتیکا قصد انتقال سرورها را به شبکه خود داشت که ما را مجبور می کرد برای بار دوم آی پی این سرورها را تغییر دهیم. این مسئله خارج از اراده ما بوده است.
    همچنین برای استفاده کاربران از سرورهای جدید و آپدیت شده با هارد ۵۰ گیگابایت تصمیم گرفتیم به جای انتقال کلی سرورها، سرورهای جدید ایجاد کنیم و از کاربران بخواهیم خودشان اطلاعاتشان را منتقل نمایند.
    در سرورهای جدید کانادا به همه کاربران هارد ۵۰ گیگابایت داده شده است و کاربران سرورهای ۱ گیگابایتی به جای یک هسته از دو هسته سی پی یو استفاده خواهند کرد.

مورد دوم: قطعی سرور فرانسه
    متاسفانه به دلیل کلاهبرداری یکی از هموطنان عزیز ما (!) به وسیله کردیت کارت ***ی از دیتاسنتر OVH، این دیتاسنتر تمام مشتریان ایرانی خود را اخراج نمود. این در حالی است که تعداد زیادی از این مشتریان همانند ما از دلار مطمئن و غیر ***ی استفاده می کردند ولی OVH با یک دید به همه ایرانیان نگاه می کند و همه را *** می بیند. به همین دلیل امکان تمدید سرورهای فرانسه وجود نداشت و ما مجبور شدیم سرور دیگری از OVH خریداری کنیم و مشتریان خود را به آن منتقل کنیم اما متاسفانه این سرور نیز مانند سرور قبلی مسدود شد و ۵۰۰ هزار تومان هزینه ما از دست رفت و مشتریان نیز ناراضی شدند. برای جلب رضایت این دسته از دوستان سرور جدیدی از دیتاسنتر سیناپتیکا تهیه شد و پس از ۳ روز قطعی در اختیار آنها قرار گرفت.

مورد سوم: پشتیبانی ضعیف در روزهای اخیر

انتقال سرورهای کانادا و فرانسه که در مجموع حدود ۱۲۰ وی پی اس را تشکیل می دادند فرصت ارایه پشتیبانی مطلوب را از ما سلب کرده بود. ما فقط سرور خام به کاربران تحویل نمی دادیم بلکه اگر دقت می کردید تمام این سرورها کانفیگ شده ارایه می شد که وقت بسیار بیشتری از ما می گرفت.

مورد چهارم: قطعی سایت و خاموش بودن تلفن
    سرور هاستینگ ما روی فرانسه مستقر بود و انتقال این حجم بالا از اطلاعات عملا فرصت انتقال سرور هاستینگ را از ما سلب کرده بود تا جایی که سرور فرانسه مسدود شد و سایت ما قطع شد. در کنار این اتفاق تماس های مکرر برخی از کاربران باعث کندی انجام عملیات لازم می شد که من را بر خلاف میلم مجبور کرد که گوشی تلفن را خاموش کنم. بابت این موضوع از کاربران گرامی عذرخواهی می کنم اما از شما درخواست دارم در صورت مواجهه با موارد این چنینی شرایط را درک نمایید و با تماس های مکرر باعث کندی در انجام کارهای لازم نگردید.

مورد پنجم: تغییر واحد پول
    متاسفانه به دلیل نوسانات شدید ارز بر خلاف میل باطنی مجبور به تغییر واحد پول سایت شدیم. قیمت ها به دلار می باشد اما هنگام پرداخت معادل ریالی آن از شما اخذ خواهد شد. نرخ دلار در سایت ما حدود ۱۵۰ تومان بالاتر از نرخ اعلامی در سایت طلا سکه و ارز - قیمت لحظه ای دلار - مثقال و معاملات سکه آتی ، بهار آزادی ، امامی ، نیم ، ربع و گرمی و طلای 18 عیار می باشد که این هزینه شامل هزینه حواله و کارمزد ارسال پول می باشد که به صورت روزانه آپدیت می شود.
    نرخ های قبلی همه با احتساب دلار ۱۷۰۰ تومانی بودند که با توجه به صعود دلار امکان ارایه سرویس با قیمت های قبلی میسر نیست.

مورد ششم: قطعی های مکرر در سرور شماره یک کانادا
    دلیل قطعی های مذکور تعویض سیستم فایروال از Mikrotik به vyatta می باشد.
    دلیل تصمیم فوق به خاطر گزارش کاربران نسبت به افت سرعت سرورها می باشد که طی بررسی های انجام شده مشخص شد میکروتیک به دلیل محدودیت های نرم افزاری و عدم وجود سازگاری کامل با VMWare ESXi نمی تواند حجم بالایی از اطلاعات را از خود عبور دهد و سریع عمل نماید. همین موضوع باعث کاهش سرعت کاربران شده بود.
    امگاهاست با تکیه بر دانش و تخصص خود بعد از انجام بررسی های لازم و تست RouterOS های مختلف سر انجام vyatta را به عنوان سیستم جدید روتینگ و فایروال سرور اصلی انتخاب نمود که می تواند اطلاعات را تا سرعت حداکثر 10Gbps از خود عبور دهد و در عین حال از ارسال اسپم و سایر اطلاعات ناخواسته جلوگیری کند.
    vyatta بر خلاف Mikrotik به صورت رسمی VMWare ESXi را پشتیبانی می کند و به همین دلیل بهترین کارایی را در بین سیستم های مشابه دارد.
    پس از این امگاهاست آپتایم بالای ۹۹ درصد را در سرورهای کانادا تضمین می نماید.

2. تعداد تشکر ها ازastro.alireza به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو جدید rezabs آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    6
    تشکر تشکر شده 
    15
    تشکر شده در
    9 پست

پیش فرض پاسخ : امگاهاست؟؟!!

با توجه به اینکه در بحثهای اخیری که فرمودید شرکت داشتم، لازم دیدم به مواردی اشاره کنم
    در مورد ماههای اخیر شکایتی نداشتم غیر از یکی دوبار قطعی و مشکلات عمومی مشکل خاصی وجود نداشت

در مورد موارد جدید که به آنها اشاره کردید، همیشه مسائل فنی در اینگونه خدمات وجود دارند و برخورد با آنها اتفاق عجیبی نیست و به احتمال زیاد بیشتر مشتریان شما چنین درکی از مساله دارند.
    اما از طرف دیگر باید توجه کرد که برخلاف شما که با افراد تا حدودی فنی به عنوان مشتری برخورد دارید، آنها به کسانی سرویس دهی می کنند که شاید دانش فنی زیادی ندارند و اینکه برایشان از دیتاسنتر و مشکلات و ... صحبت کنیم مشکلی را حل نمی کند.
    به همین دلیل قطعی چند روزه بار هزینه ای بسیار زیادی برای مشتری به بار می آورد، به خصوص در بحث هاستینگ، یعنی مشتری نمی تواند بپذیرد در یک شرکت برای چند روز ایمیلها قطع باشند و به کسب درآمدش آسیب وارد شود و ...

موارد کلی که من به آنها اشاره می کنم:
    عملکرد سریع سرویسهای امگاهاست همچنان از نظر من در بین باقی سرویسهایی که دیدم بهترین بوده است. هر چند در چند وقت اخیر سرعت پورتها پایین آمده بود (والبته حداقل در حال حاضر همچنان به نظرم پایینتر از قبل است)، اما سرعت بالای محاسباتی و عملکرد هارد کاملا واضح و قابل ملاحظه بوده و هست
    در مورد آپتایم، طی 10 ماه اخیر خوب بوده و غیر از چند مورد تا برخورد به این مشکلات اخیر، مشکل دیگری دیده نشد
    دانش تخصصی سرویس دهندگان خوب بوده و اطمینان بخش
    در عین حال جابجاییهای زیاد مثل مشکلات سرور سوییس و فرانسه کاملا آزاردهنده ولی قابل تحمل بودند
    پشتیبانی در تمام دوران در حد عالی نبود اما بین سرویسهای ایرانی جزو عالیها حساب میشد (امیدوارم از این پس هم برای مشتریان همینطور باشد)
    قطعیهای اخیر باعث انتقال سرویسهایی به سرویس دهندگان دیگر شد که بازگشت آنها شاید خیلی سخت باشد
    تبدیل ارز از ریال به دلار کاملا مشکل ساز است، چون امکان برنامه ریزی را از مشتری خواهد گرفت، به هر شکل در جایی که سرویس می دهیم مرجع ریال است و شما حتی با محاسبه آینده امکان اعلام رقمی ثابت و قابل برنامه ریزی دارید. در غیر اینصورت همیشه باید منتظر شوک باشیم. اینکه در این بخش ضرر نکنید به محاسبات و پیش بینیهای شما باز میگردد و انتقال این استرس به مشتری -حداقل از دید من- پذیرفته نیست. پیشنهادم این است رقم دلار را بالا حساب کنید و به ارقام ثابتی برای سرویس برسید.

در انتها هر چند کلیه سرویسهایم از این مجموعه را منتقل کردم، اما همچنان از دوره ای که سرویس گرفته ام راضی هستم و امیدوارم از این پس نیز موفق باشید...

5. تعداد تشکر ها ازrezabs به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    94
    تشکر تشکر شده 
    311
    تشکر شده در
    240 پست

جناب اسکندری فقط یک نکته در جواب توضیحاتتون.یک نفره نمیشه این کار رو کرد.برای خودتون همکار و کمکی بگیرید.موفق باشید

7. تعداد تشکر ها ازparsa7 به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    59
    تشکر شده در
    47 پست

با سلام. با اینکه هزینه ها گران و دلاری شده .. ولی با توجه با سایقه و امار های قدیم .. از نظر من اقای اسکندری 20 هستند
    من خودم به شخصه با خیلی ها کار کردم نمیخوام اسم بیارم .. ولی افرادی هستند فقط پول مد نظر دارند

9. تعداد تشکر ها ازpishva_ghazi به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    252
    تشکر تشکر شده 
    990
    تشکر شده در
    719 پست

من هم نمره ی بیستو به ایشون میدم پشتیبانی و کیفیت سرورهای اقای اسکندری واقعا عالی هستش با مشتری هاشونم صادقن

11. تعداد تشکر ها از shingo به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)