صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 44 , از مجموع 44

موضوع: اینترنت ماهواره ای افرانت

عضو انجمن alireza.076 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    514
    تشکر تشکر شده 
    2,403
    تشکر شده در
    1,123 پست

پیش فرض پاسخ : اینترنت ماهواره ای افرانت

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_sh45 نمایش پست ها
    alireza دوست عزیزمون راست میگه ببینید سرعت تقسیم نت تو همه جای جهان 1به 8 هست هیچ ربطی به اشتراکی بودن نداره اگه شما دقت کنید وقتی میخوای adsl بگیری میگه سرعت مثلا 256 کیلو(بیت) برا اینکه بخوای بایتشو حساب کنی تقسیم به 8 میکنی سرعتی که اون isp بهت میده بدست میاد ولی یه چیزی هست تو نت ماهواره ای مسخره بازی ای مثل کارایی که تو ایران بعضی isp ها میکنن وجود نداره یعنی اگه بهت میگه 512 مطمین باش 62 رو راحت به شما میده و نمیاد تو روز و شبش تفاوتی بزاره این مارشون تو سیستم های حجمیشونم به همین شکل هست اما خب تو ایران محدودیت پورت داریم برا همین این کارو میکنن بعضی هام که پورتشون مثلا 3gig بازه مرض دارن و بخاطر پول در اوردن...! بگذریم درضمن اگه تجهیزاتشو داشته باشید یه مودم دایال آپ بزارید برا سندتون و برا نت ماهواره ای رو بزارید برا ریسیو اکانت 512 رو دوستم میده 8تومن ماهیانه البته بصورت نامحدود
    من هم 1 روزه دارم همین رو میگم، تازه مسخره میکنند که من فرق اشتراکی با اختصاصی رو نمیدنم!!! :D جالب اینه که اصلا حرف اشتراکی بودن یا اختصاصی بودن نشد
    اما یه چیزی که دوستان دقت نکردند
    *سرعت اینترنت در سرویس های نامحدود بدون نوسان است*
    یعنی شما اگه 128 بگیرید سرعت شما در همه ی ساعات 16 کیلوبایت میباشد و در حالی که بعضی شرکت ها مثل شرکت خود بنده که ازش سرویس نامحدود 128 دارم، 30 کیلوبایت سرعت دانلود داره که تشویقی خورده و در تمام ساعت ها میباشد (چه 1 شب به بعد چه 12 ظهر، چه ...)

یعنی نمیتوان گفت که به خاطر 62 کیلوبایت بودن سرعت بدون نوسان از این نوع اینترنت استفاده شود
    همچنین در حال حاظر اکثر مناطق زیر پوشش Adsl هشتند حتی روستا ها هم میتوانند سرویس بگیرند و پس شرکتی که هزینه راه اندازی اینترنت ماهواره ای رو دارد پس میتواند در منطقه ی زیر پوشش Adsl سرویس بگیرد یا وقتی که دارد اینترنت ماهواره ای راه میندازد از سرعت بالا استفاده میکند نه 256! من حتی 128 هم دیده بودم

2. تعداد تشکر ها از alireza.076 به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن alireza.076 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    514
    تشکر تشکر شده 
    2,403
    تشکر شده در
    1,123 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط fasterhost نمایش پست ها
    میدونم شما چی میگید اما بعضی ها به یه اینترنت نیاز دارن که سرعت بالاو پایین نره
    در ضمن حالا توی ایران خیلی جاها هستند اینترنتشون 60 کیلوبایتم دانلود نمیده و... دلایلی دیگه ای هم هست شما برید از همونایی بپرسید که میرن 512 میخرن اما کی 512 میخره اونم 2 طرفه؟ اون 512 ایم که میگید یه طرفه برای کسانیه که دسترسی به نت پر سرعت ندارند کسی هم که نمیگه زوریه بیا از من اینترنت بگیر البته به جز مخابرات ایران!!!!!
    حرف شما رو قبول دارم اما میگم وقتی که شرکتی که هزینه ی اینترنت ماهواره ای رو داره، هزینه گرفتن سرویس از یه شرکت معتبر رو هم داره که این مشکلات پیش نیاد
    حالا بگیم نوسان نباید داشته باه، خوب شرکت میره یه اینترنت مثلا 2 مگایبیتی میگیره که نوسان زیاد هم داشته باشه باز سرعتش بالا خواهد بود که خیلی به صرفه تر از اینترنت ماهواره ای است
    احتملا هزینه ی راه اندازی اینترنت ماهواره ای رو نمیدنید، یه سرچ در این رابطه بزند متوجه حرف من میشوید
    هزینه ی قطعات مورد نیاز این نوع بسیار بسیار بالا میباشد به همراه اشتراک بسیار بسیار بالا!

5. تعداد تشکر ها از alireza.076 به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    45
    تشکر شده در
    40 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_sh45 نمایش پست ها
    alireza دوست عزیزمون راست میگه
    ببینید سرعت تقسیم نت تو همه جای جهان 1به 8 هست
    هیچ ربطی به اشتراکی بودن نداره
    اگه شما دقت کنید وقتی میخوای adsl بگیری میگه سرعت مثلا 256 کیلو(بیت) برا اینکه بخوای بایتشو حساب کنی تقسیم به 8 میکنی سرعتی که اون isp بهت میده بدست میاد
    ولی یه چیزی هست
    تو نت ماهواره ای مسخره بازی ای مثل کارایی که تو ایران بعضی isp ها میکنن وجود نداره یعنی اگه بهت میگه 512 مطمین باش 62 رو راحت به شما میده و نمیاد تو روز و شبش تفاوتی بزاره این مارشون تو سیستم های حجمیشونم به همین شکل هست
    اما خب تو ایران محدودیت پورت داریم برا همین این کارو میکنن بعضی هام که پورتشون مثلا 3gig بازه مرض دارن و بخاطر پول در اوردن...!
    بگذریم
    درضمن اگه تجهیزاتشو داشته باشید
    یه مودم دایال آپ بزارید برا سندتون و برا نت ماهواره ای رو بزارید برا ریسیو
    اکانت 512 رو دوستم میده 8تومن ماهیانه البته بصورت نامحدود
    آقا جان بحث تبدیل بیت به بایت نیست که میگی تقسیم بر 8 بکن ایشون میگه چه سرویس Adsl چه سرویس ماهواره ای بگیری نامحدود باشه به اندازه سرعت اسمی بهت دانلود میده یعنی 1 مگ بگیری 128 کی بهت دانلود میده این اشتباهه . سرویسهای دو طرفه اختصاصی خدا تومن پولشه . شما فکر میکنی یه فرکانس هویجه هر چقدر پهنای باند بخواد روش می تونند بدن خیر از این خبر ها نیست سقف حدودی یک فرکانس 55 مگابیت هست می دونی با همین 55 مگابیت میشه چن تا کانال ماهواره ای بالا آورد ؟ می دونی هزینه اشتراک یک ماه کانال ماهواره ای با پهنای باند 3 مگابیت چقدره ؟ حالا متوجه منظور من شدید ؟

7. تعداد تشکر ها از ztest به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    648
    تشکر تشکر شده 
    1,663
    تشکر شده در
    814 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.076 نمایش پست ها
    من هم 1 روزه دارم همین رو میگم، تازه مسخره میکنند که من فرق اشتراکی با اختصاصی رو نمیدنم!!! جالب اینه که اصلا حرف اشتراکی بودن یا اختصاصی بودن نشد
    اما یه چیزی که دوستان دقت نکردند
    *سرعت اینترنت در سرویس های نامحدود بدون نوسان است*
    یعنی شما اگه 128 بگیرید سرعت شما در همه ی ساعات 16 کیلوبایت میباشد و در حالی که بعضی شرکت ها مثل شرکت خود بنده که ازش سرویس نامحدود 128 دارم، 30 کیلوبایت سرعت دانلود داره که تشویقی خورده و در تمام ساعت ها میباشد (چه 1 شب به بعد چه 12 ظهر، چه ...)

یعنی نمیتوان گفت که به خاطر 62 کیلوبایت بودن سرعت بدون نوسان از این نوع اینترنت استفاده شود
    همچنین در حال حاظر اکثر مناطق زیر پوشش adsl هشتند حتی روستا ها هم میتوانند سرویس بگیرند و پس شرکتی که هزینه راه اندازی اینترنت ماهواره ای رو دارد پس میتواند در منطقه ی زیر پوشش adsl سرویس بگیرد یا وقتی که دارد اینترنت ماهواره ای راه میندازد از سرعت بالا استفاده میکند نه 256! من حتی 128 هم دیده بودم
    دوست عزیز بهتره یکم مطالعه کنی تحقیق کنی بعد حرفی بزنی که باعث خنده دیگران بشه
    ندانستن عیب نیست اما این که بر روی ندانستن خودتون تاکید می کنید خیلی جالبه!!!!!!!
    شمایی که تا این حد مدعی هستید از اینترنت و ... سر درمیارید بد نیست اگر حوصله مطالعه ندارید یک روز به مرکز ام دی اف مخابرات شهر و منطقه خودتون برید تا از نزدیک مشاهده کنید پورت چیه و داستان رانژه کردن و پورت دهی خط ها چیه!!!!!!!!
    طبق بخش نامه هایی هم که صادر شده از ارتباط زیرساخت در حال حاضر کل پورت های نامحدود باید به صورت 1 به 10 مشترک بشه
    یعنی بر روی یک پورت ام دی اف 512 ناحیه مخابراتی 10 مشترک سیم کشی میشه (وقتی رفتید واحد ام دی اف حضوری خواهید دید)
    هیچ بحث کیلوبیت و کیلوبایتی هم در کار نیست اول پورت و سیستم های فیبر رو بشناسید بعد بفرمایید عملکرد اینترنت و پورت ها تبدیل کیلوبیت به بایت هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

در مورد اینترنت ماهواره ای هم که مرتب می فرمایید چرا چرا چرا چرا؟!!!!!
    اطلاعی از snr/line/..... ندارید به نظرم!!!
    عدد snr عددی هست که میزان فرکانس از دست رفته از مرکز مخابراتی تا محل شما رو نشون میده
    وقتی این عدد زیر 12 باشه شما نمی تونید از اینترنت استفاده کنید چرا که علاوه بر قطعی مکرر به علت فرکانس ضعیف و وجود نویز بالا سرعت به شدت پایین هست
    بسیاری از کارخانه ها و.... که معمولا چندین کیلومتر خارج از شهر و آخرین مرکز مخابراتی هستند به علت سیم کشی طولانی معمولا دارای نویز بالا و snr پایین هستند که عملا راه اندازی سرویس منطقی نیست
    دستگاه های تقویت کننده ای وجود داره که به ازای هر مقدار فاصله سیگنال رو تقویت کنه تا snr افت پیدا نکنه اما به علت هزینه بالایی که برای یک کارخانه یا موسسه اعمال میشه اینترنت ماهواره ای به علت تکنولوژی بیسیم و ... به صرفه تر و منطقی تر هست

9. تعداد تشکر ها ازiranian-portal به دلیل پست مفید

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)