صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22

موضوع: vyatta Configuration

عضو انجمن milad221 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    185
    تشکر تشکر شده 
    575
    تشکر شده در
    405 پست

پیش فرض پاسخ : vyatta Configuration

بسیار عالی !
    هر چی جلوتر میرم خیلی بحث هاش جالب تر میشه برای خودش دنیایی داره
    اولین خاصیت خوبش ساپورت کردن پورت 10 گیگه در صورتی که میکروتیک 1 رو داره و بالاتر از اون رو ساپ نمیکنه اگر هم بصورت دستی لیمیت انجام بشه مثلا روی 10 مگ باز هم پورت به صورت آزاد در اختیاره یوزره و هیچ محدودیتی نداره
    گراف درست حسابی از میکروتیک من ندیدم فقط یک چیز خوبش شاید فایروال باشه که واقعا روی فایروال خیلی خوب جواب میده و این به چشم دیده شده...
    جناب در این روتر که بصورت لینوکسی هست دستورات برای بستن پورت ها خواص خیلی طولانی هستن درسته؟؟
    یه نمونه من دیدم که از 5-6 دستور استفاده شده بود آیا این حقیقت داره؟؟
    رویاهاتو با فونیکس کلاد نقاشی کن

https://phonixcloud724.com

2. تعداد تشکر ها از milad221 به دلیل پست مفید

3. # ADS

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    134
    تشکر شده در
    86 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Hostpolis نمایش پست ها
    ویاتا رو دست سیسکو بلند شده البته. میکروتیک در آمریکای شمالی اصلا شناخته شده نیست و جایی نداره.

کتابها رو براتون زیپ میکنم. و در انجمن میگذارم.
    اطمینان دارید که اینطور هست ؟ vyatta یک software router هست و نمی تونه هیچ رقابتی با سیسکو بکنه و همینطور vyatta برای کارهای دیتاسنتر اصلاً مناسب نیست و تنها برای شرکت های تازه تاسیس قابل استفاده هست که کمتر از 1 گیگابیت پهنای باند دارند.

به محض اینکه پهنای باند به 3 ورودی برسه و به صورت کلی بیش از 1.5 گیگ مصرف یک نواخت داشته باشه دچار مشکل میشه و اولین موردی که پیش میاد BGP Session Flap هست و سپس packetloss های random و ....

برای کارهای کوچیک مثل یک office یا موارد داخلی یک یا چند سرور معمولی سیستم واقعاً مناسبی هست ولی بیش از اون خیر ...

این رو هم عرض کنم که بنده از cisco دفاعی نمی کنم و خودمون فقط juniper رو قبول داریم به دلیل پایداری سخت افزار و قدرت عمل نرم افزار JunOS و در مقایسه با cisco مثل قیاس Cisco و Vyatta هست که اصلاً جای بحث نداره.

با تشکر.

5. تعداد تشکر ها از AvestaNetworks به دلیل پست مفید

عضو انجمن Hostpolis آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    4,763
    تشکر تشکر شده 
    1,678
    تشکر شده در
    961 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط AvestaNetworks نمایش پست ها
    اطمینان دارید که اینطور هست ؟ vyatta یک software router هست و نمی تونه هیچ رقابتی با سیسکو بکنه و همینطور vyatta برای کارهای دیتاسنتر اصلاً مناسب نیست و تنها برای شرکت های تازه تاسیس قابل استفاده هست که کمتر از 1 گیگابیت پهنای باند دارند.

به محض اینکه پهنای باند به 3 ورودی برسه و به صورت کلی بیش از 1.5 گیگ مصرف یک نواخت داشته باشه دچار مشکل میشه و اولین موردی که پیش میاد BGP Session Flap هست و سپس packetloss های random و ....

برای کارهای کوچیک مثل یک office یا موارد داخلی یک یا چند سرور معمولی سیستم واقعاً مناسبی هست ولی بیش از اون خیر ...

این رو هم عرض کنم که بنده از cisco دفاعی نمی کنم و خودمون فقط juniper رو قبول داریم به دلیل پایداری سخت افزار و قدرت عمل نرم افزار JunOS و در مقایسه با cisco مثل قیاس Cisco و Vyatta هست که اصلاً جای بحث نداره.

با تشکر.
    سلام آقا آریا،

تا 6 ماه قبل صحبت شما رو قبول دارم کاملا.

نسخه ای که الان من دارم استفاده میکنم برای ترانزیت بین دو ترنسپورت شهریه که 20 گیگابیت(2SMF) داریم فوروارد میکنیم که 70 درصد رسوندیم بدون lost.

یه تماس با Vyatta بگیرید. البته الان دیگه Barrocade فروش رو انجام میده.

تا جایی که من در جریان پروژه هستم، نسخه بعدی که میشه 6.6 روی هر Core پردازنده 8mpps فوروارد میکنه.

اگر نیاز به اطلاعات داشتید خوشحال میشم به اشتراک بگذارم.

این رو هم اضافه کنم، ما شبکمون سیسکو هست ولی طرف سیسکو رو هم نمیگیرم شخصا.
    ویرایش توسط Hostpolis : November 23rd, 2012 در ساعت 03:06
    SYNAPTI.CA - World's Localhost
    نماینده رسمی Cpanel، Plesk و دایرکت ادمین.
    دیتاسنتر با مدیریت و پشتیبانی ایرانی در کانادا

7. تعداد تشکر ها از Hostpolis به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    134
    تشکر شده در
    86 پست

سلام آقا آریا،

تا 6 ماه قبل صحبت شما رو قبول دارم کاملا.

نسخه ای که الان من دارم استفاده میکنم برای ترانزیت بین دو ترنسپورت شهریه که 20 گیگابیت(2SMF) داریم فوروارد میکنیم که 70 درصد رسوندیم بدون lost.

یه تماس با Vyatta بگیرید. البته الان دیگه Barrocade فروش رو انجام میده.

تا جایی که من در جریان پروژه هستم، نسخه بعدی که میشه 6.6 روی هر Core پردازنده 8mpps فوروارد میکنه.

اگر نیاز به اطلاعات داشتید خوشحال میشم به اشتراک بگذارم.

این رو هم اضافه کنم، ما شبکمون سیسکو هست ولی طرف سیسکو رو هم نمیگیرم شخصا.
    یعنی در حال حاظر vyatta روی یک سرور اختصاصی میتون تا 20 گیگابیت full-duplex رو به راحتی transit کنه؟!

اینکه جدیداً brocade خریداریش کرده خیلی جالب هست و از اونجایی که ما کل cisco هامون رو این روزها داریم با brocade و یا اگر بودجه اجازه بده Juniper تعویض می کنیم، میتونم انتظار داشته باشم که الان این برنامه به هر دلیل کیفیت بهتری داره چون داره توسط افرادی که کار اصلیشون ساخت قطعات شبکه هست مدیریت میشه.

بعید نیست تا مدتی دیگه این این OS به جای OS اصلی brocade روی دسگاه هاشون جایگزین بشه چون من اختمال میشدم به همین دلیل خریداریش کردند تا با IronWare تعویضش کنند.

شما سرور مجازی ای دارید که vyatta روش نصب باشه برای beta تست که یک VHD و یا VMK به بنده بدید ؟ دوست دارم بررسیش کنم.

پی اس: تا جایی که خاطرم هست طرفداران software routing مدت زیادی هست به Quagga کوچ کردند چون به نظر میرسه قدرت خیلی بیشتری داره.

با تشکر.
    ویرایش توسط AvestaNetworks : November 23rd, 2012 در ساعت 03:18

9. تعداد تشکر ها از AvestaNetworks به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    4,763
    تشکر تشکر شده 
    1,678
    تشکر شده در
    961 پست

یعنی در حال حاظر vyatta روی یک سرور اختصاصی میتون تا 20 گیگابیت full-duplex رو به راحتی transit کنه؟!

اینکه جدیداً brocade خریداریش کرده خیلی جالب هست و از اونجایی که ما کل cisco هامون رو این روزها داریم با brocade و یا اگر بودجه اجازه بده Juniper تعویض می کنیم، میتونم انتظار داشته باشم که الان این برنامه به هر دلیل کیفیت بهتری داره چون داره توسط افرادی که کار اصلیشون ساخت قطعات شبکه هست مدیریت میشه.

بعید نیست تا مدتی دیگه این این OS به جای OS اصلی brocade روی دسگاه هاشون جایگزین بشه چون من اختمال میشدم به همین دلیل خریداریش کردند تا با IronWare تعویضش کنند.

شما سرور مجازی ای دارید که vyatta روش نصب باشه برای beta تست که یک VHD و یا VMK به بنده بدید ؟ دوست دارم بررسیش کنم.

پی اس: تا جایی که خاطرم هست طرفداران software routing مدت زیادی هست به Quagga کوچ کردند چون به نظر میرسه قدرت خیلی بیشتری داره.

با تشکر.
    سخت افزارهای روتینگ بیشتر به خاطر backplane مورد استفاده اند.

ما روی 16 core داریم اینکارو انجام میدیم در هر طرف transport. من نمونه هایی رو دیدم که 18Gbps دارن BGP میکنن.

شخصا با Quagga کار نکردم ولی تو فروم vyatta زیادن کسایی که از Quagga اومدن.

میتونم فایل iso رو بهتون بدم یا میتونم براتون نصب کنم روی یه VPS

درباره barocade فکر میکنم barocade دنبال تکنولوژی SDN هست که به ویاتا رو اورده. Multitenancy هدف ویاتا هست که Cisco و Juniper هنوز عقبن.

11. تعداد تشکر ها از Hostpolis به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    134
    تشکر شده در
    86 پست

سخت افزارهای روتینگ بیشتر به خاطر backplane مورد استفاده اند.

ما روی 16 core داریم اینکارو انجام میدیم در هر طرف transport. من نمونه هایی رو دیدم که 18Gbps دارن BGP میکنن.

شخصا با Quagga کار نکردم ولی تو فروم vyatta زیادن کسایی که از Quagga اومدن.

میتونم فایل iso رو بهتون بدم یا میتونم براتون نصب کنم روی یه VPS

درباره barocade فکر میکنم barocade دنبال تکنولوژی SDN هست که به ویاتا رو اورده. Multitenancy هدف ویاتا هست که Cisco و Juniper هنوز عقبن.
    فکر نمی کنم اینکه بگید قدیمیترین و بزرگترین شرکت های سازنده سخت افزار در یک تکنولوژی خاص عقب هستند درست باشه.

فرایند Multitenancy هم اگر قابل اجرا بدون هزینه های اضافه و با امنیت و کیفیت درست بود حتماً حداقل Juniper به دنبال این کار میرفت چون مشکلی برای فروش تکنولوژی هاش نداره.

این مورد هم که hardware router فقط برای backplane هست که استفاده میشه و نیاز هست فکر نمی کنم کاملاً درست باشه و موارد دیگری هم هست که این مورد رو نقض می کنه.

در هر صورت بنده در مورد vyatta بیشتر تحقیق می کنم و اگر واقعاً در سطح یک hardware router بود حتماً ازش برای کاربران استفاده می کنیم.

با تشکر.

13. تعداد تشکر ها از AvestaNetworks به دلیل پست مفید

عضو دائم MagicVps.Com آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    683
    تشکر تشکر شده 
    3,445
    تشکر شده در
    1,995 پست

[QUOTE=AvestaNetworks;595268]
    یه چکی کنید شاید این کارتون را بندازه
    http://packages.vyatta.com/vyatta/is...386-disk1.vmdk
    MagicVps با بیش از 8 سال کارنامه درخشان و رضایتمندی مشتریان شما هم میتوانید تجربه کنید و مشتری همیشگی ما شوید وی پی اس های با کیفیت و اپتایم بالا را با ما تجربه کنید

15. تعداد تشکر ها از MagicVps.Com به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    4,763
    تشکر تشکر شده 
    1,678
    تشکر شده در
    961 پست

فکر نمی کنم اینکه بگید قدیمیترین و بزرگترین شرکت های سازنده سخت افزار در یک تکنولوژی خاص عقب هستند درست باشه.

فرایند Multitenancy هم اگر قابل اجرا بدون هزینه های اضافه و با امنیت و کیفیت درست بود حتماً حداقل Juniper به دنبال این کار میرفت چون مشکلی برای فروش تکنولوژی هاش نداره.

این مورد هم که hardware router فقط برای backplane هست که استفاده میشه و نیاز هست فکر نمی کنم کاملاً درست باشه و موارد دیگری هم هست که این مورد رو نقض می کنه.

در هر صورت بنده در مورد vyatta بیشتر تحقیق می کنم و اگر واقعاً در سطح یک hardware router بود حتماً ازش برای کاربران استفاده می کنیم.

با تشکر.
    با بودن شرکت هایی مثل Juniper و Vyatta حکایت سیسکو میشه مثل الان Yahoo. سال قبل همین موقع سوئیچهای 3750X چهارده هزار دلار بودن. الان 4 هزار دلار هم میشه گیر آورد.

Backplane رو با مطالعه عرض کردم.

تنها مشکلی که software router ها ضعف دارند اینه که روی backplane مادربورد سرور تکیه میکنن که در بهترین حالت زیر 10GT/s هست. اغلب سرورها 5.4GT/s هستند. ولی روی فابریک اینطور نیست. بطوری که روی سوئیچ سیسکو ما 240 گیگ میتونیم pass کنیم.

یکبار یک شاسی 6509 با Sup720 رو باز کنید و داخلش رو ببینید. بعد با من هم عقیده میشید در مورد پردازنده.

صرف نظر از همه موارد روترهای سخت افزاری هم باید نرم افزار قوی داشته باشند که پردازنده بتونه درست فوروارد کنه. همه این شرکت ها هم دارن از مشتقات لینوکس و یا کرنل های یونیکس استفاده میکنن. آینده روتینگ بیشتر سمت نرم افزار خواهد بود تا سخت افزار.

Case study های سایت ویاتا رو هم حتما اگر وقت کردید نگاهی کنید. خیلی جالب هستند.

17. تعداد تشکر ها از Hostpolis به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    134
    تشکر شده در
    86 پست

با بودن شرکت هایی مثل Juniper و Vyatta حکایت سیسکو میشه مثل الان Yahoo. سال قبل همین موقع سوئیچهای 3750X چهارده هزار دلار بودن. الان 4 هزار دلار هم میشه گیر آورد.

Backplane رو با مطالعه عرض کردم.

تنها مشکلی که software router ها ضعف دارند اینه که روی backplane مادربورد سرور تکیه میکنن که در بهترین حالت زیر 10GT/s هست. اغلب سرورها 5.4GT/s هستند. ولی روی فابریک اینطور نیست. بطوری که روی سوئیچ سیسکو ما 240 گیگ میتونیم pass کنیم.

یکبار یک شاسی 6509 با Sup720 رو باز کنید و داخلش رو ببینید. بعد با من هم عقیده میشید در مورد پردازنده.

صرف نظر از همه موارد روترهای سخت افزاری هم باید نرم افزار قوی داشته باشند که پردازنده بتونه درست فوروارد کنه. همه این شرکت ها هم دارن از مشتقات لینوکس و یا کرنل های یونیکس استفاده میکنن. آینده روتینگ بیشتر سمت نرم افزار خواهد بود تا سخت افزار.

Case study های سایت ویاتا رو هم حتما اگر وقت کردید نگاهی کنید. خیلی جالب هستند.
    خوب دقیقاً موضوع همینجاست.

شما برای راه اندازی یک vyatta خوب برای یک دیتاسنتر نیاز به خرید سخت اقزار خاص دارید که هزینش کمتر از 4500 دلار نمیشه و در نظر گرفتن این مورد و همینطور ضعف های software router در هنگام بروز attack و همینطور انجام redundancy setup تحت chassis و خیلی موارد دیگه از جمله مشکلات امنیتی software router ها باعث میشه هزینه ای که برای این سیستم ها میشه به صرفه نباشه.

شما الان میتونید به راحتی Router های سخت افزاری brocade رو در حالت refurbished و با 5 سال Warranty خریداری کنید و کمتر 15 هزار دلار برای 2 عدد router کامل هزینه کنید.

این در حالی هست که برای 2 سرور vyatta حدود 9000 دلار هزینه میشه و در نهایت هم انعطاف پذیری و قدرت عمل یک router کامل رو نداره و تنها به همین دلیل هست که کماکان شرکت های بزرگ سرویس دهنده و همینطور bandwidh provider ها از router های سخت افزاری استفاده می کنند مگر اینکه خلاف این مطالب و مشکلات در مورد vyatta یا هر software router دیگری اثبات بشه.

با تشکر.

19. تعداد تشکر ها از AvestaNetworks به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    4,763
    تشکر تشکر شده 
    1,678
    تشکر شده در
    961 پست

خوب دقیقاً موضوع همینجاست.

شما برای راه اندازی یک vyatta خوب برای یک دیتاسنتر نیاز به خرید سخت اقزار خاص دارید که هزینش کمتر از 4500 دلار نمیشه و در نظر گرفتن این مورد و همینطور ضعف های software router در هنگام بروز attack و همینطور انجام redundancy setup تحت chassis و خیلی موارد دیگه از جمله مشکلات امنیتی software router ها باعث میشه هزینه ای که برای این سیستم ها میشه به صرفه نباشه.

شما الان میتونید به راحتی Router های سخت افزاری brocade رو در حالت refurbished و با 5 سال Warranty خریداری کنید و کمتر 15 هزار دلار برای 2 عدد router کامل هزینه کنید.

این در حالی هست که برای 2 سرور vyatta حدود 9000 دلار هزینه میشه و در نهایت هم انعطاف پذیری و قدرت عمل یک router کامل رو نداره و تنها به همین دلیل هست که کماکان شرکت های بزرگ سرویس دهنده و همینطور bandwidh provider ها از router های سخت افزاری استفاده می کنند مگر اینکه خلاف این مطالب و مشکلات در مورد vyatta یا هر software router دیگری اثبات بشه.

با تشکر.
    این صحبت کاملا به جا و درسته

21. تعداد تشکر ها از Hostpolis به دلیل پست مفید

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)