صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: نحوه ارائه اینترنت وایرلس (اکسز پوینت)

عضو جدید doniaey آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    13
    تشکر شده در
    8 پست

Question نحوه ارائه اینترنت وایرلس (اکسز پوینت)

سلام دوستان، من می خوام تو یه شهر اینترنت وایرلس با قابلیت اتصال لپ تاپ و موبایل و تبلت ارائه بدم، یعنی یه اکسز پوینت و می خوام به مشتریهام اکانت این اکسز پوینت رو بفروشم.
    می خواستم بدونم:
    از نظر نرم افزاری کدوم سیستم اکانتینگ رو بذارم که کاربران فقط با وصل شدن به اکسز پوینت و بالا اوردن Browser دستگاشون (موبایل، تبلت، لپ تاپ) یوزنیم و پسوردشون رو وارد کنند و به اینترنت وصل بشن؟
    از نظر سخت افزاری، چه سخت افزاری لازم دارم؟ و چه نوع روتری بگیرم که بتونه حداقل 20 دستگاه رو ساپورت کنه؟

2. تعداد تشکر ها ازdoniaey به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن taghi.karimi آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    237
    تشکر تشکر شده 
    1,618
    تشکر شده در
    1,255 پست

پیش فرض پاسخ : نحوه ارائه اینترنت وایرلس (اکسز پوینت)

درود
    اول از همه شما باید پوششی بسیار قوی داشته باشید برای انجام این موارد چیزی در حد امنی که البته خود امنی غیر قانونی میباشد .
    از نظر اکانتینگ اگر بر روی باروزر بخواهید اعمال کنید فکر میکنم هات اسپات باید ران کنید.
    از نظر سخت افزاری شما باید پوششتون به صورت منطقه ای باشد چون سیگنالهایی که در این نوع دستگاه استفاده میشود از باند 2.4 بوده و این دستگاه ها باید مسافت کوتاهی با فرستنده داشته تا بتوانند تبادل اطلاعات کنند.
    اگر اشتباه نکنم منظور شما از روتر همان روترهای wifi هست که درون منازل و شرکتها استفاده میشود که امکان ارائه سرویس با این دستگاه ها برای مسافت بالا اصلا معقول نمیباشد!

Contact us : Email : info@intelvps.in | Skype : m.tkarimi | Mob : 0939-6963596
    Dedicated server | VPS | Premium Web Hosting | Colocation | USA-Canada-Swis-Italy-IRAN █
    ...Wireless Network since 2008 |consulting and solution | Mcitp-CCNA-Mikrotik-CWNA

5. تعداد تشکر ها ازtaghi.karimi به دلیل پست مفید

عضو جدید perswe آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    27
    تشکر تشکر شده 
    39
    تشکر شده در
    31 پست

والا اونطور که من از نحوه طرح سوال شما فهمیدم ، شما در زمینه شبکه و اینترنت بیسیم تحقیق کافی نکردین ،.برای این منظور راه های متعددی وجود داره که همشون نیاز به کسب مجوز از سازمان تنظیم ارتباطات رادیویی داره. 1-گرفتن نمایندگی یکی از دو شرکت فعلی اراءه دهنده اینترنت بیسیم ، یعنی ایرانسل(محدود) و مبین نت(گسترده) .2-با استفاده از روتر اینترنت دریافتی خودتون رو به بیسیم تبدیل کنین که همون طور که آقا تقی گفتن ، کاری غیر معقوله ،. چون برد این دستگاه ها جواب گوی مسافت بسیارمحدودیه. 3- با استفاده از تجهیزات ماهواره ای اینترنت رو دریافت و به اشتراک بزارین ، اینم محدود هست. 4-یک سرور مخصوص این کار مثلا میکروتیک تهیه کنین و با استفاده از آنتن و تجهیزات ماهواره ای اینترنت رو به اشتراک بزارین. این مورد هم سرور اختصاصی ایران کاملا شخصی نیاز داره که حتی مدیریت تجهیزاتشم با خودتون باشه(تو شرکتتون باشه) ، که خیلی خیلی هزینه داره به علاوه صادر نشدن مجوز در این زمینه. با این وجو من توصیه میکنم شما اگر میخاین یک شهر رو مورد پوشش قرار بدین برین دنبال نمایندگی وایمکس ایرانسل و یا مبین نت ، که ایرانسل پروانه و مجوزش محدود برای چند استان خاص است و مبین نت گستردگی تقریبا سراسری داره ، . درآمدشم خوبه. اگر میخاین یک منتطقه مثلا یک کیلومتر رو پوشش بدین باید بدنبال تجهیزات شبکه و اینترنت پرسرعت برای اشتراک گذاری به وسیله روتر باشین.

7. تعداد تشکر ها ازperswe به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    237
    تشکر تشکر شده 
    1,618
    تشکر شده در
    1,255 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط perswe نمایش پست ها
    والا اونطور که من از نحوه طرح سوال شما فهمیدم ، شما در زمینه شبکه و اینترنت بیسیم تحقیق کافی نکردین ،.برای این منظور راه های متعددی وجود داره که همشون نیاز به کسب مجوز از سازمان تنظیم ارتباطات رادیویی داره. 1-گرفتن نمایندگی یکی از دو شرکت فعلی اراءه دهنده اینترنت بیسیم ، یعنی ایرانسل(محدود) و مبین نت(گسترده) .2-با استفاده از روتر اینترنت دریافتی خودتون رو به بیسیم تبدیل کنین که همون طور که آقا تقی گفتن ، کاری غیر معقوله ،. چون برد این دستگاه ها جواب گوی مسافت بسیارمحدودیه. 3- با استفاده از تجهیزات ماهواره ای اینترنت رو دریافت و به اشتراک بزارین ، اینم محدود هست. 4-یک سرور مخصوص این کار مثلا میکروتیک تهیه کنین و با استفاده از آنتن و تجهیزات ماهواره ای اینترنت رو به اشتراک بزارین. این مورد هم سرور اختصاصی ایران کاملا شخصی نیاز داره که حتی مدیریت تجهیزاتشم با خودتون باشه(تو شرکتتون باشه) ، که خیلی خیلی هزینه داره به علاوه صادر نشدن مجوز در این زمینه. با این وجو من توصیه میکنم شما اگر میخاین یک شهر رو مورد پوشش قرار بدین برین دنبال نمایندگی وایمکس ایرانسل و یا مبین نت ، که ایرانسل پروانه و مجوزش محدود برای چند استان خاص است و مبین نت گستردگی تقریبا سراسری داره ، . درآمدشم خوبه. اگر میخاین یک منتطقه مثلا یک کیلومتر رو پوشش بدین باید بدنبال تجهیزات شبکه و اینترنت پرسرعت برای اشتراک گذاری به وسیله روتر باشین.
    درود
    اگرچه توضیحات مفیدی ارائه کردید اما منظور استارتر اگر اشتباه نکنم استفاده از وایرلس wireless بود و نه wimax که برای این کار نیازی به گرفتن نمایندگی از شرکتها نیست!
    در مورد داشتن مجوز هم باز اگر شهر شما زیاد تراکم بالایی ندارد میتونید با هماهنگی سرویس دهنده قبلی خودتون با مجوز ایشون کار کنید و معمولا سازمان تنظیم مقررات در همه جا این موارد را مورد برسی جد قرار نمیدهند!
    مشکل شما عدم اطلاع کافی در این ضمینه است که خود باعث از بین رفتن اشتیاق شما به اجرای این پروژه است.
    شمابهتر است در محلی که هستید با یک شرکت مشاور در امر شبکه مشورت کنید و از کم و کیف قضا با خبر شوید!
    موفق باشید!

Dedicated server | VPS | Premium Web Hosting | Colocation | USA-Canada-Swis-Italy-IRAN █
    ...Wireless Network since 2008 |consulting and solution | Mcitp-CCNA-Mikrotik-CWNA

9. تعداد تشکر ها ازtaghi.karimi به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    13
    تشکر شده در
    8 پست

مثل اینکه منظور خودم رو نتونستم خوب بیان کنم!!
    منظور من اینه که فرض کنید من یک کافی نت دارم و اینترنت خودمو از یه ISP تو شهر تامین می کنم، حالا می خوام به اشخاصی که موبایل و از اینجور دستگاهای محمول دارند اینترنت بدم از طریق WiFi تو همون محل کافی نت.
    خب من که نمی خوام به این اشخاص اینترنت مفت بدم پس لازم دارم که یه سیستم اکانتینگ روی سرورم نصب کنم. حالا سوال من از شما اینه که:
    1. چه سیستم اکانتینگی رو باید نصب کنم که اگر مشتری به سرورم وصل شد و رفت تو Browser ازش یوزر نیم و پسورد بخواد و با وارد کردن یوزر نیم پسورد مخصوص خودش از اینترنت استفاده کنه.
    2. چه روتر وای فای خوبه برای ساپورت بیش از 20 دستگاه (یعنی 20 دستگاه باید بتونن به سرورم وصل بشن) لطفاً مدل و قیمتش رو ذکر کنید
    از توجه همتون ممنونم

11. تعداد تشکر ها از doniaey به دلیل پست مفید

عضو انجمن akbari آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    268
    تشکر تشکر شده 
    864
    تشکر شده در
    602 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط doniaey نمایش پست ها
    مثل اینکه منظور خودم رو نتونستم خوب بیان کنم!!
    منظور من اینه که فرض کنید من یک کافی نت دارم و اینترنت خودمو از یه ISP تو شهر تامین می کنم، حالا می خوام به اشخاصی که موبایل و از اینجور دستگاهای محمول دارند اینترنت بدم از طریق WiFi تو همون محل کافی نت.
    خب من که نمی خوام به این اشخاص اینترنت مفت بدم پس لازم دارم که یه سیستم اکانتینگ روی سرورم نصب کنم. حالا سوال من از شما اینه که:
    1. چه سیستم اکانتینگی رو باید نصب کنم که اگر مشتری به سرورم وصل شد و رفت تو Browser ازش یوزر نیم و پسورد بخواد و با وارد کردن یوزر نیم پسورد مخصوص خودش از اینترنت استفاده کنه.
    2. چه روتر وای فای خوبه برای ساپورت بیش از 20 دستگاه (یعنی 20 دستگاه باید بتونن به سرورم وصل بشن) لطفاً مدل و قیمتش رو ذکر کنید
    از توجه همتون ممنونم
    سلام
    شما به یک روتر rb433ah و یا rb411ah به همراه MiniPCI Xr2 نیاز دارید و آنتن مناسب تا مسافت زیر ۱ کیلومتر که به لپتاپ و موبایل فرکانس خوبی ارسال کنید آنتن امنی 15db فرکانس ۲.۴ هست

برای این کار هم به نرم افزار اکانتینگ نیازی نیست با همون روتر بورد میتونید Hotspot راه اندازی کتید و به کاربر هاتون نام کاربری و رمز عبور بدید

سوالی بود در خدمتم
    شرکت شبکه گستر ساینا تلفن :‌ 02154029000 وب سایت : https://sainasoft.com

13. تعداد تشکر ها ازakbari به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    13
    تشکر شده در
    8 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط akbari نمایش پست ها
    سلام
    شما به یک روتر rb433ah و یا rb411ah به همراه MiniPCI Xr2 نیاز دارید و آنتن مناسب تا مسافت زیر ۱ کیلومتر که به لپتاپ و موبایل فرکانس خوبی ارسال کنید آنتن امنی 15db فرکانس ۲.۴ هست

برای این کار هم به نرم افزار اکانتینگ نیازی نیست با همون روتر بورد میتونید Hotspot راه اندازی کتید و به کاربر هاتون نام کاربری و رمز عبور بدید

سوالی بود در خدمتم

من نمی خوام تو سطح یک کیلومتر آنتن بدم فقط در حد همون محل کافی نت.
    ویرایش توسط doniaey : August 6th, 2012 در ساعت 22:32

15. تعداد تشکر ها از doniaey به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    220
    تشکر تشکر شده 
    1,562
    تشکر شده در
    1,230 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط doniaey نمایش پست ها
    من نمی خوام تو سطح یک کیلومتر آنتن بدم فقط در حد همون محل کافی نت.
    خوب پس بفرمایید محدوده ای که میخواین پوشش بدین به شعاع چند متر هست تا یک اکسزپوینت مناسب پیشنهاد بدیم خدمتتون.
    آنتن میخواین بیرون نصب کنین یا میخواین توی کافی نت بزارین؟

17. تعداد تشکر ها از mamali5 به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    237
    تشکر تشکر شده 
    1,618
    تشکر شده در
    1,255 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mamali5 نمایش پست ها
    خوب پس بفرمایید محدوده ای که میخواین پوشش بدین به شعاع چند متر هست تا یک اکسزپوینت مناسب پیشنهاد بدیم خدمتتون.
    آنتن میخواین بیرون نصب کنین یا میخواین توی کافی نت بزارین؟
    شما هم حرف جالبی میزنید :دی بیرون میخوان بزارند که چی بشه!

استراتر محترم توصیه میکنم یک مودم وارلس از نوع linksys سری W تهیه کنید با توجه به زیاد نبودن فضایی که میخواهید تحت پوشش ببرید براتون کافی باشد!
    اطلاعات بیشتر خواستید در خدمتیم!

19. تعداد تشکر ها ازtaghi.karimi به دلیل پست مفید

عضو جدید PerSianSerVerS آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    123
    تشکر تشکر شده 
    320
    تشکر شده در
    237 پست

احتمالا شما مودم adsl رو دارید.
    اگه یه روتر هم بگیرید براتون مناسبه.
    مدل D-link Dir 618 رو پیشنهاد میکنم. آنتن دهیش داخل ساختمون خوبه. دیوار زیاد نمیتونه از میزان سیگنال دهیش کم کنه.
    بررسی:
    بررسي روتر D-Link DIR-618

21. تعداد تشکر ها ازPerSianSerVerS به دلیل پست مفید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)