صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: درخواست مشورت در باره سرور انتخابی من برای کلو در هتزنر

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    131
    تشکر تشکر شده 
    23
    تشکر شده در
    21 پست

Question درخواست مشورت در باره سرور انتخابی من برای کلو در هتزنر

درود بر دوستان و اساتید گرامی.

من قصد خرید سرور از شرکت Dell و کلو کردن اون رو در شرکت هتزنر آلمان دارم.قطعات انتخابی من رو می توانید در نمای زیر مشاهده کنید.
    من این سرور رو برای مجازی سازی، ساخت و اجاره دادن VPS انتخاب کردم و مجازی ساز VMware رو برای مجازی سازی روی اون نصب خواهم کرد.

bb.png

و اما سوالات من درباره نظر شما نسبت به انتخابی که من کردم...

1.نسبت قطعات انتخاب شده بهمدیگر رو چطور ارزیابی می کنید؟ بعنوان مثال CPU انتخابی من بیشتر از میزان 32 گیگ رم رو هم به راحتی جواب میده؟ آیا این CPU برای این سرور زیادی قوی هست؟
    2.این سرور در صورت مجازی سازی با VMware تعداد بیش از 50 VM رو براحی جواب میده؟ در صورت Reset دادن VM ها سریع اون رو Load میکنه؟

من در زمینه سرور و مجازی سازی اصلا حرفه ای نیستم.مدت 2 سال هست که بصورت تجربی کار کردم و سرور اجاره میدم.

یک خواهش : از اساتید خواهش می کنم در این تاپیک بحث های فوق حرفه ای رو برای کل کل با همدیگه پیش نکشند.از اینکه توضیحات رو به زبان ساده میدید سپاسگزارم

2. # ADS

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    326
    تشکر تشکر شده 
    635
    تشکر شده در
    444 پست

پیش فرض پاسخ : درخواست مشورت در باره سرور انتخابی من برای کلو در هتزنر

سلام

سرورتون رو اگه از برند Supermicro تهیه کنید ارزون تر در میاد .

هتزنر رو کلا واسه کولو پیشنهاد نمی کنم دلیلش هم پورت این دیتاسنتر هست . اگه سرور قوی بخواید کولو کنید حتما باید پورت هم قوی باشه تا بتونید بازدهی مورد نظر رو داشته باشید . پورت 1 گیگابیت این دیتاسنتر تقریبا 500 مگابیت هست . پس پیشنهاد می کنم دنبال دیتاسنتر های دیگه باشید .

4. تعداد تشکر ها ازmohsened به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    1,172
    تشکر تشکر شده 
    2,723
    تشکر شده در
    1,460 پست

با سلام بهتر هست اول با هتزنر صحبت کنید ببینید سرور قبول میکنن یا دستکاپ ...تا بعدش بتونین تصمیم بگیرین چون تا جایی که اطلاع دارم دستکاپ فقط دارن..اگه دستکاپ بود که هیچی ...اگه سرور بود بهترین گزینه supermicro هست

6. تعداد تشکر ها ازfaranetwork به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    131
    تشکر تشکر شده 
    23
    تشکر شده در
    21 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsened نمایش پست ها
    سلام

سرورتون رو اگه از برند Supermicro تهیه کنید ارزون تر در میاد .

هتزنر رو کلا واسه کولو پیشنهاد نمی کنم دلیلش هم پورت این دیتاسنتر هست . اگه سرور قوی بخواید کولو کنید حتما باید پورت هم قوی باشه تا بتونید بازدهی مورد نظر رو داشته باشید . پورت 1 گیگابیت این دیتاسنتر تقریبا 500 مگابیت هست . پس پیشنهاد می کنم دنبال دیتاسنتر های دیگه باشید .
    ممنون از پاسختون.
    پیشنهاد های شما برای دیتاسنتری که به ایران پینگ تایم پایین و سرعت عالی در کنار نبود مشکل تحریم رو بده چی هست.من شنیده بودم هتزنر خیلی پورت قوی داره!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط faranetwork نمایش پست ها
    با سلام بهتر هست اول با هتزنر صحبت کنید ببینید سرور قبول میکنن یا دستکاپ ...تا بعدش بتونین تصمیم بگیرین چون تا جایی که اطلاع دارم دستکاپ فقط دارن..اگه دستکاپ بود که هیچی ...اگه سرور بود بهترین گزینه supermicro هست
    ممنون از جوابتون.
    منظورتون از دسکتاپ و سرور چی هست؟

دوستان دیگه هم در صورت امکان کمک کنند.

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    1,245
    تشکر تشکر شده 
    1,541
    تشکر شده در
    882 پست

@ استارتر
    آره فقط OVH خوبه. سافت لایر هم فایده نداره!
    ==========
    این سرور زیاد کانفیگش جالب نیست و با هم نمیخونه!
    به نظر من با این قیمت چنین سروری تهیه کنید خیلی بهتر هست:
    CPU: dual E5-2620
    RAM: 64GB
    HDD: 8x1TB WD RE4 Radi10
    همچنین حتما از برند SuperMicro استفاده کنید که به شدت هزینه هاتون کاهش پیدا میکنه!
    این سرور به راحتی 100 وی پی اس با رم 512 رو پاسخگو هست! (که به طور میانگین میشه درآمدی بالغ بر ماهیانه 2 میلیون و 500 هزار تومان) یعنی 100 وی پی اس که هر کدوم به طور میانگین 300 مگاهرتز از سی پی یوی شما رو بکشن! که وی پی اس های عادی اصولا زیر 100 مگاهرتز روشون حساب کنید.. (البته باید مدیریت کنید منابع رو)

در مورد دیتا سنتر. اصلا هزنر پیشنهاد نمیشه برای کولو. بر خلاف هزینه ی سرورهای اختصاصیش که ارزون هست ، هزینه ی کولوکیشنش نسبت به دیگر مکان ها حتی گرون هم هست.
    اگر میخواین روی هزنر سرمایه گذاری کنید ، سرور اختصاصی بخرید به شدت به صرفه تر از کولو کردن هست!

اگر میخواین کلو کنید به دنبال دیتا سنترهای درجه 1 دنیا باشید...

9. تعداد تشکر ها ازm_dg_farari به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    1,245
    تشکر تشکر شده 
    1,541
    تشکر شده در
    882 پست

ممنون از جوابتون.
    منظورتون از دسکتاپ و سرور چی هست؟

دوستان دیگه هم در صورت امکان کمک کنند.
    فکر میکنم منظورشون این باشه که باید از OVH بگیرید.

در مورد دیتا سنترهایی که پینگ خوب به ایران دارن ، اگر به دنبال کیفیت هستید ، انگلستان! با کاربر RezaFH تماس بگیرید ایشون خدمات کولوکیشن هم ارائه میدن در رک شخصی خودشون در دیتا سنتر Ice Colo انگلستان.

11. تعداد تشکر ها از m_dg_farari به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    131
    تشکر تشکر شده 
    23
    تشکر شده در
    21 پست

ممنون از شما دوست خوبم.

لیست پیشنهادی قطعات شما هم جالب بود.

من آلان یک سرور از Private Layer دارم.متاسفانه با 50 عدد vm ساخته شده روی سرور با 32 گیگ رم و پردازشگر xeon 5620 هر بار که یک vm رو reset میدم بین 2 تا 4 دقیقه طول میکشه که بالا بیاد.قطعات هم از Supermicro هست.برای همین رفتم سمت Dell

دوستان دیتاسنتر های دیگری هم اگر مدنظرشون هست اعلام کنند.

واقعا نمیشه روی پورت سرور های هتزنر حساب کرد؟حتی اگر ازشون Dedicated بگیریم و قصد کلو نداشته باشیم؟

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    1,172
    تشکر تشکر شده 
    2,723
    تشکر شده در
    1,460 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط m_dg_farari نمایش پست ها
    فکر میکنم منظورشون این باشه که باید از OVH بگیرید.

در مورد دیتا سنترهایی که پینگ خوب به ایران دارن ، اگر به دنبال کیفیت هستید ، انگلستان! با کاربر RezaFH تماس بگیرید ایشون خدمات کولوکیشن هم ارائه میدن در رک شخصی خودشون در دیتا سنتر Ice Colo انگلستان.
    نه عزیز دل...برای OVH باید شرکت در فرانسه داشته باشن که ندارن..پس تا چیزی نمیدونین تیکه نندازین....شما هم بهتر هست جواب استارتر رو درست بدین..بلد نیستین جواب ندین

استارتر:
    دستکاپ : به سیستم هایی مثل سیستم های personal computer یا همون کیس و مانیتور خودمون میگن که تا جایی که اطلاع دارم هتزنر از این ها استفاده میکنه..برای همین گفتم سوال کنین..در مود کولو هم به شما giga رو در آلمان توصیه میکنم!

در ضمن در مورد کولو فقط با Itjavani صحبت کنید آقای مسعوی از هر کسی در اینجا بیشتر تجربه در زمینه کولو دارن

14. تعداد تشکر ها از faranetwork به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    326
    تشکر تشکر شده 
    635
    تشکر شده در
    444 پست

سلام
    دیتاسنتر Ice Colo رو بهتون پیشنهاد می کنم واقعا کیفیت خوبی داره و به شخصه کیفیت این دیتاسنتر رو تست کردم .
    البته هزینه هاش به طبع بالا تر هست نسبت به دیتاسنتر های دیگه .

دیتاسنتر Serverius در هلند کیفیت نسبتا خوبی داره و قیمت های بسیار کمی نسبت به بقیه دیتاسنتر ها داره . مشکل این دیتاسنتر پایین بودن کیفیت پهنای باندش هست چون عمده پهنای باند رو از شرکت Cogent تهیه می کنن و دلیل ارزون بودن هم همین مسئله هست .

دیتاسنتر VegasNap در آمریکا هم کیفیت خوبی داره و قیمت های متوسط . کیفیت این دیتاسنتر هم تست شده و از نظر من می تونه یکی از گزینه هاتون باشه .

16. تعداد تشکر ها از mohsened به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    131
    تشکر تشکر شده 
    23
    تشکر شده در
    21 پست

نه عزیز دل...برای OVH باید شرکت در فرانسه داشته باشن که ندارن..پس تا چیزی نمیدونین تیکه نندازین....شما هم بهتر هست جواب استارتر رو درست بدین..بلد نیستین جواب ندین

استارتر:
    دستکاپ : به سیستم هایی مثل سیستم های personal computer یا همون کیس و مانیتور خودمون میگن که تا جایی که اطلاع دارم هتزنر از این ها استفاده میکنه..برای همین گفتم سوال کنین..در مود کولو هم به شما giga رو در آلمان توصیه میکنم!

در ضمن در مورد کولو فقط با Itjavani صحبت کنید آقای مسعوی از هر کسی در اینجا بیشتر تجربه در زمینه کولو دارن
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsened نمایش پست ها
    سلام
    دیتاسنتر Ice Colo رو بهتون پیشنهاد می کنم واقعا کیفیت خوبی داره و به شخصه کیفیت این دیتاسنتر رو تست کردم .
    البته هزینه هاش به طبع بالا تر هست نسبت به دیتاسنتر های دیگه .

دیتاسنتر Serverius در هلند کیفیت نسبتا خوبی داره و قیمت های بسیار کمی نسبت به بقیه دیتاسنتر ها داره . مشکل این دیتاسنتر پایین بودن کیفیت پهنای باندش هست چون عمده پهنای باند رو از شرکت Cogent تهیه می کنن و دلیل ارزون بودن هم همین مسئله هست .

دیتاسنتر VegasNap در آمریکا هم کیفیت خوبی داره و قیمت های متوسط . کیفیت این دیتاسنتر هم تست شده و از نظر من می تونه یکی از گزینه هاتون باشه .

تشکر از شما دو دوست گرامی.

بنده سرور های اختصاصی هتزنر رو نگاه کردم و واقعا برای اجاره دادن vps مناسب هستند.

فعلا تا پیدا شدن یک دیتا سنتر خوب برای کلو در اروپا از هتزنر سرور ex10 رو میگیرم.

بازم از همفکری همتون متشکرم.

پاینده باشید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)