صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 36

موضوع: آموزش تصویری نصب CentOS 6.2 در vmware

عضو انجمن reeza آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    280
    تشکر تشکر شده 
    1,644
    تشکر شده در
    1,111 پست

پیش فرض آموزش تصویری نصب CentOS 6.2 در vmware

کلیه آموزش ها روی مجازی ساز VMware ورژن 8 انجام می شود. در این آموزش لینوکس CentOS 6.2 را نصب می کنم. بعد از نصب CentOS، شبکه اینترنت آن را کانفیگ می کنم. آیپی های ست شده لوکال هستند.
    برای نصب CentOS 6.2 نیاز به فایل ISO داریم. حجم این فایل ها بیشتر از 4G هستند. اگر می خواهید نسخه 32 بیتی آن را نصب کنید دنبال فایل های i386 باشید و اگر می خواهید نسخه 64 بیتی نصب کنید دنبال فایل های x86_64 باشید. در این آموزش از نسخه 32 بیتی استفاده می کنم.
    فایل های زیر را دانلود کنید

*** 32 Bit : Link : http://isoredirect.centos.org/centos/6/isos/i386/ OR Link:mirror.teklinks.com/centos/6.2/isos/i386/CentOS-6.2-i386-bin-DVD1.iso Link:mirror.teklinks.com/centos/6.2/isos/i386/CentOS-6.2-i386-bin-DVD2.iso Password : www.softgozar.com 64 Bit : Link : http://isoredirect.centos.org/centos/6/isos/x86_64/ OR Link:mirror.teklinks.com/centos/6.2/isos/x86_64/CentOS-6.2-x86_64-bin-DVD1.iso Link:mirror.teklinks.com/centos/6.2/isos/x86_64/CentOS-6.2-x86_64-bin-DVD2.iso Password : www.softgozar.com *** برای نصب CentOS 6.2 مراحل زیر را دنبال کنید. توجه کنید نسخه 32 بیتی آموزش داده می شود.

از مرحله اول تا مرحله دوازدهم یک ماشین مجازی راه اندازی می کنم. از دوازده به بعد CentOS نصب می کنم.
    مرحله اول
    برنامه VMware را اجرا کنید. مسیر File->New Virtual Workstation را دنبال کنید. با اینکار شروع به ساخت یک ماشین مجازی می کنیم.

مرحله دوم
    روی Custome کلیک کنید. Next بزنید. در پنجره بعدی هم Next بزنید.

مرحله سوم
    در اینجا با 3 گزینه روبرو هستیم.

1. گزینه اول نصب CentOS از روی CD/DVD Disk
    2. نصب CentOS از روی فایل iso یا همان ایمیج
    3. نصب CentOS با روش های دیگر در مراحل بعدی، به عنوان مثال نصب CentOS با فایل vmdk

گزینه سوم را انتخاب کنید. روی Next کلیک کنید.
    نکته
    دو حالت انتخاب دارید.

1. انتخاب گزینه سوم روال عادی نصب است. پیشنهاد این است گزینه سوم را انتخاب کنید.
    2. با انتخاب گزینه 2 روش نصب تغییر می کند. شما یک سری اطلاعات را وارد می کنید و وقتی به مرحله روشن کردن ماشین مجازی می رسید یک سری پارامتر ها و مشخصات چک می شوند و پکیج ها نصب می شوند.

مرحله چهارم
    در اینجا یک سیستم عامل از جنس لینوکس انتخاب می کنیم. در اینجا مانند شکل عمل کنید. توجه کنید که می توانید لینوکس های دیگری هم از لیست انتخاب کنید. Next را کلیک کنید.

مرحله پنجم
    یک نام برای VPS خود و یک مسیر برای ذخیره کردن فایل ها انتخاب کنید. روی Next کلیک کنید.

مرحله ششم
    در این مرحله تعداد cpu و تعداد Core یا هسته آن را انتخاب می کنیم. برای کار ما همین اعداد کافی هستند.

مرحله هفتم
    در اینجا حافظه Ram را برای ماشین مجازی تنظیم می کنیم. می توانید مقادیر کمتر را هم انتخاب کنید. روی Next کلیک کنید.

مرحله هشتم
    روش آوردن اینترنت روی کامپیوتر و کانکشن های ویندوز :
    یک نکته توجه شود که از آنجا که من از ADSL استفاده می کنم. روال کاری به اینصورت هست که من روی روتری که دارم یک سرور PPOE راه اندازی کردم. اینترنت را از روتر ISP وارد روتر خودم کردم. سپس با یک سرور DHCP به تمامی کارت های شبکه سخت افزاری روی ویندوز آیپی می دهم. توجه کنید که شما می توانید از روش های دیگر هم استفاده کنید. برای مثال می توانید روتر خود را Bridge کنید سپس یک سرویس PPOE روی یکی از کانکشن های ویندوز فعال کنید و اینترنت را وارد کانکشن کنید. در این آموزش از روش اول استفاده می شود.
    نکنه مهم :
    در موقع نصب VMware، دو عدد کارت شبکه مجازی به کارت های شبکه شما اضافه می شود. برای دیدن این کانکشن ها مسیر Control Panel\Network and Internet\Network Connections را دنبال کنید.
    دو کارت شبکه با نام های VMware Network Adapter VMnet1 و VMware Network Adapter VMnet8 اضافه شده است. یک کارت شبکه VMware Network Adapter VMnet0 هم داریم که در اینجا نمایش داده نمی شود. در ادامه بیشتر راجب این کارت ها صحبت می کنیم.
    فقط بدانید که این کارت ها نقش سوئیچ را بازی می کنند. با انتخاب گزینه اول از Bridge استفاده می کنیم. بین کارت ها پل می زنیم. در ادامه روی Next کلیک کنید.

مرحله نهم
    تنظیمات سفارش شده را انتخاب کتید. روی Next کلیک کنید.

مرحله دهم
    با انتخاب گزینه اول یک ماشین مجازی جدید ساخته می شود. با انتخاب گزینه دوم از ماشین های مجازی ساخته شده از قبل استفاده می کنیم. Option اول را انتخاب کنید و Next را کلیک کنید.

مرحله یازدهم
    در اینجا نوع دیسک را انتخاب کنید. انتخاب سفارش شده SCSI می باشد. اما برای نصب بعضی سیستم ها با انتخاب دوم به مشکل بر می خوریم. برای نصب از IDE استفاده می کنیم. Next را کلیک کنید.

مرحله دوازدهم
    در اینجا فضای دیسک را مشخص می کنیم. می توانید مقادیر بیشتر یا کمتر را هم انتخاب کنید. Next را کلیک کنید. باز هم Next را بزنید.
    نکته
    در این آموزش نصب برای Disk Size با اندازه 20G و RAM با اندازه 1012 انجام می شود. دقت کنید اگر برای مثال این نصب برای Disk Size با اندازه 8G و RAM 512 انجام بدهم محیط گرافیکی نصب را از دست می دهم.
    برای درک بیشتر شما می توانید نصب را برای این دو اندازه انجام دهید.
    همزمان این کار را از مرحله 15 انجام می دهم.

مرحله دوازدهم
    در اینجا نصب ماشین مجازی تمام می شود.

یادآوری
    در مرحله سوم دو انتخاب داشتیم. می توانستیم از همان ابتدا فایل ایمیج را انتخاب کنیم، یعنی گزینه دوم. ولی پیشنهاد این بود که گزینه 3 را انتخاب کنید.
    قبل از اینکه روی Finish کلیک کنید روی Customize Hardware کلیک کنید و فایل ایمیج را مانند شکل زیر وارد کنید. سپس Close کرده و VPS را روشن کنید.

در اینجا نصب ماشین مجازی تمام می شود.

مرحله سیزدهم
    در این مرحله لینوکس CentOS را نصب می کنیم. ماشین مجازی را روشن کنید. ماشین با فایل ایمیج لینوکس CentOS بوت می شود.

با کلید TAB می توانید به Edit Option بروید. برای برگشت از Esc استفاده کنید. گزینه اول را انتخاب کنید. کلید Enter را فشار دهید.
    مرحله چهاردهم
    در پنجره Disk Found با کلید TAB روی Skip رفته و Enter را فشار دهید.

مرحله پانزدهم
    در مرحله 12 گفتم اگر شما نصب را با دیسک 20 و 8 گیگ انجام دهید، دو نصب خواهید داشت. با 20 گیگ محیط نصب گرافیکی خواهد بود. با 8 گیگ محیط گرافیکی نصب را از دست می دهید.
    تصاویر هر دو حالت را قرار می دهم.
    روی Next کلیک کنید. (Disk Size: 20G)

روی Ok کلیک کنید. (Disk Size: 8G)

مرحله شانزدهم
    زبان را روی English تنظیم کنید. روی Next کلیک کنید. (Disk Size: 20G)

مرحله هفدهم
    کیبورد را روی US تنظیم کنید. در ادامه روی Next کلیک کنید. (Disk Size: 20G)

مرحله هجدهم
    در پنجره Storage Device گزینه اول سفارش می شود. روی Next کلیک کنید. (Disk Size: 20G)

روی Re-initialize all کلیک کنید. (Disk Size: 8G)

مرحله نوزدهم
    Storage Device اعلام هشدار می کند. در اینجا فضای 20G شناسایی شده است که یا خالی می باشد یا پارتیشن بندی نشده است یا یک فضای مجازی است. با انتخاب گزینه No,Keep any data اطلاعات را حفظ کنید. از آنجا که فضای 20G خالی بوده روی گزینه Yes,discard any data کلیک کنید. (Disk Size: 20G)

مرحله بیستم
    برای Hostname خود نام دلخواهی انتخاب کنید. روی Next کلیک کنید. (Disk Size: 20G)

نکته
    می توانید برای تنظیم کانکشن از Confiqure Network استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر با انتخاب این گزینه شما می توانید از سربرگ Wired روی Edit کلیک کنید. (Disk Size: 20G)

در اینجا آدرس MAC اینترفیس شبکه را می بینیم. برای تنظیم پروتکل IPv4 روی سربرگش کلیک کنید.

برای کانفیگ اینترفیس eth0 و دادن آیپی چند راه دارید. می توانید Method را روی DHCP تنظیم کنید. در اینصورت کانکشن لینوکس بصورت اتوماتیک آیپی می گیرد.

اگر بصورت دستی می خواهید آیپی دهید Method را Manual بگذارید. روی Add کلیک کنید. سپس آیپی آدرس بدهید. Netmask بدهید. Gateway را هم تنظیم کنید.
    می توانید DNS server را هم تنظیم کنید.

توجه داشته باشید من از این کانفیگ استفاده نمی کنم. برای دادن آیپی و کانفیگ شبکه لینوکس از محیط لینوکس استفاده می کنم. پس در مرحله بیستم بعد از انتخاب نام برای Hostname روی Next کلیک کنید.
    مرحله بیست و یکم
    در اینجا Time Zone یا منطقه زمانی را تنظیم کنید. آن را روی Asia/Tehran تنظیم کنید. روی Next کلیک کنید. (Disk Size: 20G)

مرحله بیست و دوم
    برای Root لینوکس پسورد دلخواهی انتخاب کنید. روی Next کلیک کنید. (Disk Size: 20G)

مرحله بیست و سوم
    نوع نصب را انتخاب کنید. در اینجا گزینه اول را انتخاب می کنم. از تمام 20G فضا استفاده می کنم. پس تمام پارتیشن های قبلی از بین خواهند رفت. احتمال داشت در این فضا یک لینوکس از قبل نصب شده باشد. روی Next کلیک کنید. (Disk Size: 20G)

مرحله بیست و چهارم
    در اینجا نمایی از پارتیشن بندی را می بینید. روی Next کلیک کنید. (Disk Size: 20G)

مرحله بیست و پنجم
    روی Format کلیک کنید. در پنجره بعدی روی Write changes to disk کلیک کنید. (Disk Size: 20G)

روی Write changes to disk کلیک کنید. (Disk Size: 8G)

مرحله بیست و ششم
    در اینجا تنظیمات مربوط به Boot Loader لینوکس را انجام می دهیم. روی Next کلیک کنید. (Disk Size: 20G)

مرحله بیست و هفتم
    در این مرحله نوع نصب یا Type installation را از حالت Minimal به حالت Software Development Workstation تغییر می دهیم. Customize later را انتخاب کنید. اگر روی Customize Now کلیک کنید می توانید Option های مورد نظر خود را انتخاب کنید. روی Next کلیک کنید. (Disk Size: 20G)

مرحله بیست و هشتم
    در این مرحله پکیج ها نصب می شوند. (Disk Size: 20G)
    اگر در این مرحله با خطایی روبرو شدید، مشکل از فایل های ایمیج است. برای تست فایل های ایمیج قبل از نصب می توانید در مرحله 14 بجای Skip بر روی OK کلیک کنید. خواهید دید که از فایل ایراد می گیرد.
    برای حل این مشکل دو راه پیشنهاد می شود.

1. از یک فایل سالم استفاده کنید. اگر VMware شما روی یک سرور در خارج از کشور نصب است شما می توانید با سرعت بالا یک فایل سالم تهیه کنید و از آن استفاده کنید.
    2. اگر دسترسی شما به فایل سالم مقدور نباشد شما می توانید در مرحله بیست و هفتم برای نصب از حالت minimal استفاده کنید. در این حالت پکیج های کمتری نصب می شود.

مرحله بیست و نهم
    پس از نصب پکیج ها روی Reboot کلیک کنید. در اینجا نصب لینوکس CentOS تمام می شود. سیستم بعد از بوت شدن بالا می آید.
    در این مرحله با یوزر root و پسوردی که در نصب وارد کردید، وارد محیط لینوکس شوید.

مرحله سی ام
    در این مرحله شبکه اینترنت CentOS یا Network آن را کانفیگ می کنم. برای اینکار دو راه دارید.

1. از تنظیمات مرحله بیستم استفاده کنید.
    2. وارد محیط لینوکس شوید و یک سری فایل را ویرایش کنید.

دوستان تشکر فراموش نشه
    تنظیمات شبکه را در یک تاپیک جداگانه آوردم لینک زیر را ببینید
    http://www.webhostingtalk.ir/f6/43409/?highlight=
    موفق باشید
    ویرایش توسط reeza : March 12th, 2012 در ساعت 16:15
    سرور مجازی - هاست - تلفن :09360039315

2. تعداد تشکر ها ازreeza به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن okey آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    174
    تشکر تشکر شده 
    530
    تشکر شده در
    403 پست

پیش فرض پاسخ : آموزش تصویری نصب CentOS 6.2 در vmware

من تصویری ندیدم .
    نصب و کانفینگ : WebSitepanel . DirectAdmin
    فروش ویژه سرور از : فرانسه . کانادا . آلمان
    ID : Bwspeeds

5. تعداد تشکر ها از okey به دلیل پست مفید

عضو انجمن reeza آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    280
    تشکر تشکر شده 
    1,644
    تشکر شده در
    1,111 پست

خوب لابد مشکلی پیش اومده رفرش کنید من که همه تصاویر رو میبینم لود میشن
    اینم آموزش کانفیگ شبکه
    سرور مجازی - هاست - تلفن :09360039315

7. تعداد تشکر ها از reeza به دلیل پست مفید

عضو انجمن okey آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    174
    تشکر تشکر شده 
    530
    تشکر شده در
    403 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط reeza نمایش پست ها
    خوب لابد مشکلی پیش اومده رفرش کنید من که همه تصاویر رو میبینم لود میشن
    اینم آموزش کانفیگ شبکه

ممنون . اول نیومد نمی دونم چرا الانت عکس ها امد !
    نصب و کانفینگ : WebSitepanel . DirectAdmin
    فروش ویژه سرور از : فرانسه . کانادا . آلمان
    ID : Bwspeeds

9. تعداد تشکر ها ازokey به دلیل پست مفید

عضو انجمن guerillamethod آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    10
    تشکر تشکر شده 
    192
    تشکر شده در
    139 پست

جدا مرسی ماشاالله دمت گرم.
    تاپیکت عالی بود
    حكم من برای شما این است كه یكدیگر را دوست بدارید. یوحنا 17:15

بدی را با بدی و لعنت را با لعنت تلافی نكنید، بلكه به جای لعنت بركت بطلبید، زیرا خدا شما را دعوت كرده است تا بركت نصیبتان گردد. اوّل پطرس 3:9

11. تعداد تشکر ها ازguerillamethod به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    43
    تشکر تشکر شده 
    106
    تشکر شده در
    73 پست

ممنون اموزشی خوبی مرسی

13. تعداد تشکر ها ازtakmaisam به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    4
    تشکر شده در
    3 پست

admin سایت bia2store.com
    متاسفانه کاربر reeza بدون ذکر منبع مطالب را کپی کردید.

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    46
    تشکر تشکر شده 
    23
    تشکر شده در
    21 پست

سلام دوستان
    من یه مشکلی دارم !
    با دی وی دی می خوام نصب کنم همه مراحل رو به ترتیب میرم اما نمیره به مراحل بعد از شروع نصب یعنی خودش اتوماتیک پکیج ها رو نصب می کنه !
    چیکار کنم؟ پسورد روت رو از کجا بیارم؟

عضو انجمن SeDaBloG آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    54
    تشکر تشکر شده 
    169
    تشکر شده در
    124 پست

میتونین آموزش بصورت ویدئو قرار بدین ؟

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    375
    تشکر تشکر شده 
    373
    تشکر شده در
    256 پست

نصب ورژن های قبلی هم مثل اینه؟
    ممنون.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)