صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 34567
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 67 , از مجموع 67

موضوع: فقط دروپال...همه ی سستم های مدیریت محتوا رو بندازید دور!!

عضو انجمن alireza9549 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    45
    تشکر تشکر شده 
    254
    تشکر شده در
    188 پست

پیش فرض پاسخ : فقط دروپال...همه ی سستم های مدیریت محتوا رو بندازید دور!!

نقل قول نوشته اصلی توسط yekmobile.com نمایش پست ها
    دروپال به اندازه وردپرس پلاگین سئو نداره

شما سری به اینجا بزن و تعداد پلاگین های وردپرس و ببین
    WordPress › WordPress Plugins
    دروپال
    Modules | drupal.org
    اما گویا دروپال هم سیستم خوبی هست ولی باز فکر نکنم به پای وی پی برسه
    دوست عزیز امار نشان داده که دروپال حرف اول در دنیا را داره میزنه
    شما اگر در ایران می خواهید مقایسه کنید این بحث جدای هست .

---------- Post added at 04:01 PM ---------- Previous post was at 03:57 PM ----------

نقل قول نوشته اصلی توسط Am!r نمایش پست ها
    هی لینک از این سایت اون سایت نذارید دوستان کوتاه بیاید یکی از سایت های مستهجن هم از دروپال استفاده میکنه ربطی به استفاده نداره مهم کارایی هستش یه سری از دوستان با وردپرس راحت هستن یه سری دروپال یه سری جوملا و... این کل کل هم همیشه ادامه داره از روی علاقه میان همه نظر میدن
    از مدیر های سایت خواش دارم بخش ذروپال هم مثل cms های دیگر اضافه کنید .

با تشکر

2. تعداد تشکر ها ازalireza9549 به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    59
    تشکر تشکر شده 
    17
    تشکر شده در
    14 پست

دروپال به اندازه وردپرس پلاگین سئو نداره

شما سری به اینجا بزن و تعداد پلاگین های وردپرس و ببین
    wordpress › wordpress plugins
    دروپال
    modules | drupal.org
    اما گویا دروپال هم سیستم خوبی هست ولی باز فکر نکنم به پای وی پی برسه
    این کم بودن پلاگین دلیل بر بد بودن نیست ! در مورد دروپال برعکس نشون میده خیلی هم خوبه !
    شما در دروپال یک بخشی دارید به نام استراکچر (ساختار) که در هیچ سیستم مدیریت محتوای دیگه ای ندارید و این از قابلیت های هسته هستش .
    با کمک استراکچر ها شما میتونید هر نوعی از محتوا رو که میخواید بسته به نیاز خودتون تولید کنید و این شما رو از ۹۰% پلاگینها و ماژولهایی که توی سیستم های دیگه هست بینیاز میکنه .
    در صورتی که اگر شما بخواید در وردپرس مثلا یک گالری عکس داشته باشید باید پاشید برید از میان تعداد بیشمار پلاگینهای گالری یکی رو انتخاب کنید و اول و آخر محدود هستید به اون چیزی که برنامه نویس اون پلاگین در نظر گرفته ! در صورتی که توی دروپال میرید توی استراکچر ها و یک ساخار جدید تعریف میکنید و اون رو طوری که دوست دارید تنظیم میکنید و بعدش مثلا یک گالری عکس دارید که تمام نیازهای شما رو برآورده میکنه چون درست همون چیزیه که میخواهید . ما توی هیچ سیستم مدیریت محتوای دیگه ای همچین چیزی نداریم .
    حالا در این میان اگر شما روی دروپالتون ماژول ویوز و پنلز رو هم نصب کنید تقریبا از نصب هر نوع ماژولی و سنگین کردن الکی سایت بینیازید .
    توجه داشته باشید که هسته ی دروپال که چنین قدرتی داره زیر ۱۰ مگه - در صورتی که بقیه سیستم های مدیریت محتوا مثل جوملا روی ۱۷ مگ یا بالاتر هستند .

از نظر سئو هم تا جایی که من میدونم از تمام مدیریت محتوا های غیر تجاری سئو ی قوی تری داره - قبل از اینکه وردپرس بدونه پینگ بک چیه دروپال اون رو به صورت یک ماژول هسته در خودش داشت .

البته با همه این ایراد ها مووبل تایپ می ارزه به دروپال که معلوم نیست چیه و از کجا اومده اما وردپرس از مووبل تایپ و دروپال بهتره
    من نمیدونم شما روی چه حسابی میگید معلوم نیست دروپال از کجا اومده ! عزیزم فراموش نکن که سایت کاخ سفید آمریکا و خبرگزاری بی بی سی رو با دروپال ساختند . در صورتی که با سایر سیستم هایی که در اینجا معرفی شد سایتهایی به این مهمی نداریم و نخواهیم داشت . همون سی نتی که دوستان فرمودند از نظر اهمیت هرگز به پای سایت کاخ سفید نمیرسه .

البته سایت پلیس الکترونیکی ایران رو یه زمانی با e107 ساخته بودند روزی ۱۰ بار هک میشد !

از نظر تم دروپال خیلی هم غنیه بر خلاف گفته دوستان - فقط باید حوصله داشت و گشت و یا اندکی به حساب بانکی مبارک فشار آورد !
    شما برای آپگرید دروپال مجبور نیستید مثل جوملا یا مگنتو هفت خوان رستم رو رد کنید ، فقط یک کلیک میکنید و سایتتون به آخرین نسخه از همون سری آپگرید میشه .
    شما توی دروپال نیازی ندارید بیوفتید به جون هسته و ویرایشش کنید یا یک ماژول رو تکه و پاره کنید تا به چیزی که میخواید برسید چونکه ویوز و سی سی کی و پنلز رو دارید .

همون طوری که قبلا هم گفتم در دروپال شما میتونید ساختار خودتون رو داشته باشید - یک سرچ کوچولو توی گوگل بزنید ببینید مثلا در جوملا چند نفر هستند که سعی دارند یک نوشته رو به بیش از یک شاخه اختصاص بدند یا بیشتر از یک نویسنده براش تعریف کنند - تقریبا به هیچ نتیجه درست و حسابی نمیرسید و اول و آخر مجبورید هسته رو دستکاری کنید و جالبه که با وجود تقاضا های بیشمار تیم نویسنده اش به چیزشون هم حساب نکردند درخواست کاربران رو !!! باز این مورد توی ووردپرس رعایت شده و یک چیز خیلی معمول و روتینی هستش .

و خیلی مشکلات و ایرادهای دیگه سیستم های دیگه دارند و دروپال نداره ، چون توی دروپال شما ساختارها و ویوز رو دارید .

5. تعداد تشکر ها از sonixax به دلیل پست مفید

عدم تائید ایمیل
    تشکر تشکر کرده 
    68
    تشکر تشکر شده 
    298
    تشکر شده در
    202 پست

بله دروپال سیستم خوبی هست و بنده هم منکر این موضوع نشدم.
    و مثل اینکه به عنوان بهترین سی ام اس هم انتخاب شده .
    اما توی ایران زندگی میکنیم و برای ایرانی ها قرار سرویس بدیم.این و یادمون نره
    اما هر سیستمی با داشتن علم برنامه نویسی و ترکوندن هسته و دیتابیس و این چیزا چیزه خوبی از آب در میاد در این هم شکی نیست حتی نیوک هم اگر کاستومایزش کنی چیزه شاخی میشه.

در ضمن سایت های بزرگی هم هستند که ازوردپرس استفاده میکنند الان دقیق یادم نیست اما سایت msn و قسمت هایی از سایت bbc و از وی پی قدرت میگیرند.

به هر حال ایجاد نظر سنجی میتونه بهتر مشخصه کنه که دروپال بهتره یا وردپرس دروپال نیاز به کاستومایز زیادی داره و سیستم سنگینی هست من خیلی وقته اسمش و شنیدم اما چون کسی و ندیدم که بهم پیشنهاد کنه از دروپال استفاده کنم اما محیط سبک و آسان وردپرس و نصب قالب آسان و قابلیت هایی که با پلاگین های وردپرس میشه نوشت این سیستم و چیز تاپ از آب در اورده

برخی از مشکلات دروپال :
    سیستم مدیریت اون قوی نیست
    قالب ها و افزونه هایی كه برای جوملا یا ورد پرس نوشته شده خیلی زیاده
    این و هم یکی از دوستان بهم گفت که در صورتی که تعداد پست ها بره بالا فشار نزدیک به یک سوم سیستم وردپرس با همون تعداد پست ها در دروپال میره بالا یعنی از وردپرس بیشتر مصرف داره و اینکه این و یکی از دوستان گفت راست و دروغش بمونه
    و نکته بعدی اینکه در نسخه های که برای دروپال ارائه میشه باگ وجود داره که بعد نسخه جدیدش میاد میگه این و نصب کنید که مشکل امنیتی براتون ایجاد نشه
    که در مووبل تایپ هیچ کدوم از نسخه هاش باگ نداشته تا اینجا که اطلاع دارم و کار کردم و اگر تمام مطالب سایت و پوشه مطلب های سایت پاک بشه با یک پابلیش میشه اونا رو برگردونند که در هیچ سیستمی اینکار امکان پذیر نیست

7. تعداد تشکر ها ازyekmobile.com به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    82
    تشکر تشکر شده 
    85
    تشکر شده در
    69 پست

به طور خلاصه میشه گفت سایت های ایرانی علاقه بیشتری نسبت به وردپرس دارند
    انسان ها هرگز به آرزوهایشان نمی رسند , انها فقط به اهدافشان دست پیدا می کنند.
    در تو چه می گذرد , آن گاه که جهان در گذر است.
    ( دکتر هلاکویی)

9. تعداد تشکر ها ازsoftsky به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    59
    تشکر تشکر شده 
    17
    تشکر شده در
    14 پست

بله دروپال سیستم خوبی هست و بنده هم منکر این موضوع نشدم.
    و مثل اینکه به عنوان بهترین سی ام اس هم انتخاب شده .
    اما توی ایران زندگی میکنیم و برای ایرانی ها قرار سرویس بدیم.این و یادمون نره
    اما هر سیستمی با داشتن علم برنامه نویسی و ترکوندن هسته و دیتابیس و این چیزا چیزه خوبی از آب در میاد در این هم شکی نیست حتی نیوک هم اگر کاستومایزش کنی چیزه شاخی میشه.

در ضمن سایت های بزرگی هم هستند که ازوردپرس استفاده میکنند الان دقیق یادم نیست اما سایت msn و قسمت هایی از سایت bbc و از وی پی قدرت میگیرند.

به هر حال ایجاد نظر سنجی میتونه بهتر مشخصه کنه که دروپال بهتره یا وردپرس دروپال نیاز به کاستومایز زیادی داره و سیستم سنگینی هست من خیلی وقته اسمش و شنیدم اما چون کسی و ندیدم که بهم پیشنهاد کنه از دروپال استفاده کنم اما محیط سبک و آسان وردپرس و نصب قالب آسان و قابلیت هایی که با پلاگین های وردپرس میشه نوشت این سیستم و چیز تاپ از آب در اورده

برخی از مشکلات دروپال :
    سیستم مدیریت اون قوی نیست
    قالب ها و افزونه هایی كه برای جوملا یا ورد پرس نوشته شده خیلی زیاده
    این و هم یکی از دوستان بهم گفت که در صورتی که تعداد پست ها بره بالا فشار نزدیک به یک سوم سیستم وردپرس با همون تعداد پست ها در دروپال میره بالا یعنی از وردپرس بیشتر مصرف داره و اینکه این و یکی از دوستان گفت راست و دروغش بمونه
    و نکته بعدی اینکه در نسخه های که برای دروپال ارائه میشه باگ وجود داره که بعد نسخه جدیدش میاد میگه این و نصب کنید که مشکل امنیتی براتون ایجاد نشه
    که در مووبل تایپ هیچ کدوم از نسخه هاش باگ نداشته تا اینجا که اطلاع دارم و کار کردم و اگر تمام مطالب سایت و پوشه مطلب های سایت پاک بشه با یک پابلیش میشه اونا رو برگردونند که در هیچ سیستمی اینکار امکان پذیر نیست
    خوب اگر قرار باشه به محیطی که توش زندگی میکنیم نگاه کنیم و بعدش یک چیزی رو انتخاب کنیم باید قید پیشرفت رو بزنیم !
    اینکه منابع فارسی مناسبی برای دروپال وجود نداره فاجعه هستش ! فقط یک کتابی هست که اون هم دروپال ۶ رو آموزش داده و چون کار کردن با ۶ سخته همه قید دروپال رو میزنند .

به شخصه به جز خود وردپرس دات کام سایت بزرگی رو نمیشناسم که تماما از وردپرس استفاده کرده باشه ! تا جایی که من میدونم همون وردپرس دات کام هم از این نسخه ای که همه نصب میکنند استفاده نمیکنه .
    سایتهایی همون بی بی سی که فرمودید هم فقط برای بخش بلاگشون از وردپرس استفاده کردند . که با توجه به اینکه بلاگه ! چیز بزرگی محسوب نمیشه .

نظر سنجی هم فقط مشخص میکنه که اکثریت به چه چیزی علاقه بیشتری دارند ! ولی نشون دهنده اینکه کدوم بهتره نیست . و اگر ما بیایم بگیم چون همه از فلان چیز خوششون میاد پس بهتره میشه مغلطه توسل به اکثریت . قبلا هم گفتم روزگاری اکثریت میگفتن زمین صافه و مرکز جهانه !!

کسی نبوده بهتون پیشنهاد کنه چون متاسفانه اکثر کاربران در ایران بر خلاف آمار و ارقام و ادعاهای پوچ دانش کافی در مورد کاری که انجام میدند ندارند و همیشه دنبال راحت ترین راه حل ممکن هستند . این رفتار ایرانی ها رو در خارج از ایران هم میشه دید . شما کافیه فروشگاه های ایرانی رو با فروشگاه های خارجی دیگه مقایسه کنید !

در مورد مشکلات :

اشتباهه ، سیستم مدیریتش فوق العاده قویه .

همون طوری که گفتم دروپال به خاطر استراکچر ها از بیشتر افزونه ها بینیازه - شما وقتی مثلا به جوملا نگاه میکنید اون سنگینی حجم افزونه هاش ، افزونه هایی هستش که کاری رو انجام میدند که هسته دروپال خودش میتونه انجام بده ! برای همین شما با هزاران افزونه ی بیخودی مواجه نمیشید که بعدش بخواید بشینید ساعتها نت رو بگردید که ببینید کدومش بهتره یا باگ کمتری داره یا با هدف شما جور در میاد .

در مورد قالب هم ، وقتی شما پنلز و ویوز رو نصب دارید ، اصلا نیازی به قالب آنچنانی ندارید ! هر طوری که دلتون بخواد سیستم رو طراحی میکنید به سادگی . هر جند که قالبهای بیشماری برای دروپال وجود داره و صد البته تبدیل یک قالب HTML به قالب دروپال بر خلاف سایر سیستم ها کار پیچیده و سختی نیست .

در مورد فشار هم دوستتون اشتباه کردند ، هسته دروپال به صورت ماژولار و در برخی جاها پروسیجولار نوشته شده و از برنامه نویسی سه لایه بر خلا جوملا استفاده نکرده (وردپرس هم سه لایه نیست) برای همین به سیستم فشاری تحمیل نمیکنه . اینکه دروپال سنگین میشه پوست سیستم رو میکنه افسانه و شعار و حرفه . قرار بود بعد از بزرگ شدن بهش فشار بیاد که خبرگزاری ها با اون حجم زیاد داده ازش استفاده نمیکردند !

در تمام نرمافزارها بلا استثنا باگ وجود داره ، از وردپرس بگیرید تا جوملا و دروپال و لینوکس و مدیاپلیر و هر نرم افزاری که فکرش رو بکنید . برای همینه که هی نسخه های جدید براشون ارایه میشه ، اگر همین وردپرس باگی نداشت الان روی نسخه 3.3.1 نبود ! منتها در دروپال در پنل مدیریتی به شما اعلام میشه که نسخه جدید اومده اینجا رو کلیک کن تا آپدیت انجام بشه - یا میتونید یک کرون براش تعریف کنید تا خود به خود آپگرید بشه (یعنی سیستم شما به صورت خود کار همیشه به روزه) ولی در وردپرس و جوملا و E107 و ... همچین چیزی وجود نداره و شخص وقتی که میفهمه باید آپگرید کنه سیستمش رو گریه اش میگیره !!! چون احتمالا کلی هسته رو دستکاری کرده یا افزونه هایی که فراوانیش رو شما نشان قدرت سیستم میدونید با نسخه جدید سازگاری ندارند . (برای همینه که بینیازی هر چه بیشتر به افزونه ها بهتره) .

موویبل تایپ هم باگ داره ، منتها چون مورد استفاده اش کمه باگهاش یا حفره های امنیتیش به سرعت خودشون رو نشون نمیدند .

اون داستان برگردوندن هم به نظر من برتری نیست ، کافیه که شما از سیستمتون بک آپ روزانه بگیرید - اینکه مطالب رو میشه برگردوند یعنی اینکه اون سیستم هر محتوایی که ایجاد میکنید رو داپلیکیت میکنه که در صورت پاک شدن از روی محتوای داپلیکیت شده اون رو بر میگردونه ، سیستم CRM متن باز Vtiger هم همین کار رو میکنه با PHP هم نوشته شده .

11. تعداد تشکر ها از sonixax به دلیل پست مفید

عدم تائید ایمیل
    تشکر تشکر کرده 
    68
    تشکر تشکر شده 
    298
    تشکر شده در
    202 پست

سلام
    در اینکه دروپال سیستم خوبیه حرفی نیست اما نمی شه گفت از وردپرس یا مووبل تایپ بهتره چون هر کدومشون کارایی هایی دارند.
    اما اگر به سرور در صورت بازدید بالا و تعداد پست بالا فشار نیاره خیلی خوبه هرچند که مووبل تایپ هم فشار نمیاره.
    به هر حال خودم به شخصه دوست دارم سایت جدیدم و که برای تابستان استارت زده میشه رو با دروپال بالا بیارم اما به شرطی که گفتم(عدم فشار به سرور و بازدید بالا سرور و نبره رو هوا)

1-خوب اگر امکان داره چند تا سایت فارسی زبان که از دروپال استفاده میکنند و طراحی حرفه ای دارند و لینک بدین.
    2- منبعی و هم برای این گفته ی خود که عدم فشار به سرور در صورت تعداد پست و بازدید بالا رو اعلام کنید.چون سخنانتون در این زمینه منطقی نبود.منبع لطفا.

و در مورد اینکه میگید مووبل تایپ کم استفاده شده هک نشده باید عرض کنم مووبل تایپ تحت cgi کار میکنه و هر تغییراتی و هم توی پوسته و و ایندکس حتی حذف ایندکس و ارشیو موضوعی از طریق سرور ایجاد کنید قابل رویت نمی باشه حتما باید از پنل مدیریتی تغییراتی داد تا نمایش داده بشه و سایت های بزرگی همچون سایت رییس جمهوری امریکا و سایت بریتنی و از این سیستم استفاده میکنند که لیست شون در زیر هست
    Movable Type: Powering the best and most influential blogs on the web

13. تعداد تشکر ها ازyekmobile.com به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    59
    تشکر تشکر شده 
    17
    تشکر شده در
    14 پست

سلام
    در اینکه دروپال سیستم خوبیه حرفی نیست اما نمی شه گفت از وردپرس یا مووبل تایپ بهتره چون هر کدومشون کارایی هایی دارند.
    اما اگر به سرور در صورت بازدید بالا و تعداد پست بالا فشار نیاره خیلی خوبه هرچند که مووبل تایپ هم فشار نمیاره.
    به هر حال خودم به شخصه دوست دارم سایت جدیدم و که برای تابستان استارت زده میشه رو با دروپال بالا بیارم اما به شرطی که گفتم(عدم فشار به سرور و بازدید بالا سرور و نبره رو هوا)

1-خوب اگر امکان داره چند تا سایت فارسی زبان که از دروپال استفاده میکنند و طراحی حرفه ای دارند و لینک بدین.
    2- منبعی و هم برای این گفته ی خود که عدم فشار به سرور در صورت تعداد پست و بازدید بالا رو اعلام کنید.چون سخنانتون در این زمینه منطقی نبود.منبع لطفا.

و در مورد اینکه میگید مووبل تایپ کم استفاده شده هک نشده باید عرض کنم مووبل تایپ تحت cgi کار میکنه و هر تغییراتی و هم توی پوسته و و ایندکس حتی حذف ایندکس و ارشیو موضوعی از طریق سرور ایجاد کنید قابل رویت نمی باشه حتما باید از پنل مدیریتی تغییراتی داد تا نمایش داده بشه و سایت های بزرگی همچون سایت رییس جمهوری امریکا و سایت بریتنی و از این سیستم استفاده میکنند که لیست شون در زیر هست
    Movable Type: Powering the best and most influential blogs on the web
    من سایت ایرانی که با دروپال بالا اومده باشه خیلی نمیشناسم ، چون خیلی ساده بگم هم میهنان ایرانی ما بارشون نیست متاسفانه !
    فقط این یه دونه هست که اون اوایل توی فارومش سوال میکردم که اونها هم رهنمایی درستی نمیکنند ، در نتیجه رفتم سر وقت سایتهای انگلیسی : پشتیبانی دروپال فارسی | Persian Drupal Support

من توی فهرستی که دادید سایت ریاست جمهوری آمریکا رو ندیدم !!!! و البته سایت ریاست جمهوری آمریکا که همون Whitehouse.gov باشه رو با دروپال بالا آوردند : Drupal - Wikipedia, the free encyclopedia
    It is used as a back-end system for at least 1.5% of all websites worldwide[5][6] ranging from personal blogs to corporate, political, and government sites including whitehouse.gov and data.gov.uk.[7] It is also used for knowledge management and business collaboration.
    من توی صحبتهام در مورد سیستمهایی که ازشون استفاده نکردم نظری ندادم ، یکیش همین موویبل تایپ هستش - فقط نوشتم که چون استفاده ازش خیلی نیست باگهاش کمتر شناخته شدست و این ربطی به تجربه و استفاده نداره - یک فکت (حقیقت) هستش و در مورد هر برنامه ای صادقه . و اینکه از سی جی آی استفاده میکنه خوب یک امتیاز خیلی خیلی خیلی مثبته و گفته دوستان که بار زیادی به سرور تحمیل میکنه رو نقض میکنه و البته به خاطر سی جی آی بودنش سرعتش خیلی خیلی باید بیشتر از سایتهایی که با زبانهای دیگه نوشته شده .

در مورد تحمیل بار اضافی به سرور ، شما باید خیلی موارد رو در نظر بگیرید - من نمیدونم تجربه ی شما توی برنامه نویسی چه قدره ولی اگر برنامه نویسی بلد باشید باید بدونید که برنامه نویسی شی گرا از سرعت کمتری نسبت به انواع اسپاگتی کد یا برنامه نویسی ماژولار داره و به خاطر طولانی تر بودن پروسه پردازش خود به خود بار بیشتری به سرور وارد میشه .
    اینکه وقتی سایت بزرگ میشه فشار به سرور زیاد میشه با کمال پوزش "مزخرفه" . اگر فرض کنیم که وردپرس از ۱% ظرفیت پردازنده در هر درخواست بهره میگیره و دروپال هم همین مقدار رو استفاده میکنه - در شرایطی که هر دو اسکریپت روی سخت افزاری مشابه اجرا شده باشند و باز اگر در هر دو مطالبی مشابه و برابر قرار بدیم باز هم بار پردازشی که به سیستم وارد میشه برابر خواهد بود .

اینکه بگیم دو تا سایت داریم یکی دروپال و یکی وردپرس و هر دو به یک میزان از منابع سیستم استفاده میکنند نه بیشتر و نه کمتر ! بعد وقتی یکی از این دو در صورت بزرگتر شدن بار بیشتری به سرور تحمیل میکنه حرف درستی نیست .

حالا اگر بار پردازشی دروپال در حالت برابر از وردپرس بیشتر باشه ! (که البته این طوری نیست) طبعیه که در هر صورت ، دروپال برای مثال فشار بیشتری به سخت افزار سیستم میاره .
    من نمیدونم دوستتون که مدعی چنین چیزی بوده بر حسب چه تجربه و دانشی این حرف رو زده - ولی به طور قطع اگر هر دو سیستم در شرایط برابر و روی سخت افزارهای مشابه و تنظیمات نرم افزاری برابر اجرا بشند میبینید که با بزرگتر شدن سایت نسبت فشار وارده به سیستم از طرف هر کدوم از سیستم ها به نسبت همان سیستم با مطالب کم برابری میکنه .

حالا بحث اینکه ووردپرس به سیستم بیشتر فشار وارد میکنه یا دروپال یک داستان دیگه هستش و باید بنچ مارکهای مختف رو دید . که اگر به یکی از این بنچ مارکها نگاهی بندازیم ، میبینیم که ووردپرس از دروپپال از وضعیت مناسب تری برخوردار نیست :

Benchmark: Webiny vs Wordpress vs Drupal vs Joomla vs TomatoCMS | Sven Al Hamads`s Blog

و یه سیستم هایی مثل جوملا که به گرد پای دروپال هم نمیرسند ! مثلا در همون بنچ مارک میبینید که مموری یوزیج ووردپرس از دروپال بیشتره ! و همونجا میبینید که دروپال Stress Test رو هم برده .

به طور کلی دروپپال در مقایسه های انجام شده از تمام سیستم های متن باز مشابه برده !

این هم دو تا مقایسه ی دیگه در رابطه با تست کارایی و ...

Joomla 1.5 & Drupal 6.1 Performance Comparison | SooperThemes
    Drupal vs Joomla: performance | Dries Buytaert

اینکه دوستان جوملا یا ووردپرس دوست دارن همون طوری که قبلا هم گفتم سلیقه ای هست ، ولی بهتر یا حتی برابر با دروپال هم نیستند .

از نظر رابط کاربری و یا یوزر فرندلی بودن و ... هم دروپال بسیار سخت و وقت گیره و به هیچ عنوان یوزر فرندلی نیست ! بر عکس ووردپرس که یوزرفرندلی هست ولی دولوپر فرندلی نیست !
    اینجا یک مقایسه ی خوبی انجام داده :

Wordpress vs Joomla vs Drupal - Which CMS should you choose?

15. تعداد تشکر ها ازsonixax به دلیل پست مفید

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 34567

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)