صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 67

موضوع: فقط دروپال...همه ی سستم های مدیریت محتوا رو بندازید دور!!

عضو انجمن HADNEZ-ICT آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    717
    تشکر تشکر شده 
    685
    تشکر شده در
    473 پست

پیش فرض پاسخ : فقط دروپال...همه ی سستم های مدیریت محتوا رو بندازید دور!!

نقل قول نوشته اصلی توسط sonixax نمایش پست ها
    یک چیز جالبی که دیدم ، این بود که دوستان گفته بودند وردپرس و جوملا بهترین هستند !
    خوب باید بگم که اشتباه میکنید . دروپال رو نمیشه گفت یکی از قوی ترین ها بلکه باید گفت در دنیای متن باز و در نوع خودش قوی ترینه .
    چه از نظر امنیت و چه از نظر برنامه نویسی و از خیلی لحاظ دیگه برترین سیستم متن بازی هستش که موجوده .
    بد نیست به اطلاع دوستان برسونم که سایت کاخ سفید آمریکا یعنی مهم ترین ارگان حکومتی دنیا رو با دروپال نوشتند - منبع : Drupal - Wikipedia, the free encyclopedia
    خیلی از سایتهای دیگه ی مهم رو هم میشه نام برد که با دروپال نوشتند . البته دروپال ایرادهای زیادی هم داره از جمله دشواری بسیار زیاد در درک چگونگی عملکرد سیستم .

در کل به عنوان کسی که ۱۰ ساله برنامه نویسی وب انجام میده سیستم های متن باز رو در مقایسه با سیستم های دیگه بهتر نمیدونم .
    اولین دلیل همون متن باز بودنشونه - یک سیستم متن باز رو هر کسی از محتویاتش خبر داره در نتیجه اگر یک ضعف احتمالی وجود داشته باشه همه ازش خبر دارند و این میتونه امنیت یک وبسایت رو به خطر بندازه .
    دلیل دوم اینه که سیستم های متن باز ممکنه خیلی از نیازهای شما رو برآورده نکنند .
    و دلیل آخر هم اینه که پروژه های متن باز چون غیر تجاری هستند وقت و هزینه و دقت کمتری از طرف تیم اصلی صرفشون میشه و همیشه چند قدم از پروژه های تجاری عقب ترند .
    شما هر پروژه متن بازی رو که در نظر بگیرید - در مقایسه با انواع تجاریش ضعفهای زیادی داره - حتی با اینکه سیستم عاملهای متن باز لینوکس از قوی ترین ها در دنیا هستند - در مقابل انواع تجاری ضعف های زیادی دارند و کمبود های زیادی درشون حس میشه . البته منظور من قیاس با ویندوز نیست ها هر چند که همون ویندوز هم یک جاهایی از لینوکس خیلی جلوتره .

دست آخر بهتون پیشنهاد میکنم برای پروژه های خیلی مهم و بزرگ تا جایی که میتونید از سیستمهای از پیش نوشته شده استفاده نکنید و اگر هم میکنید از متن بازها استفاده نکنید و باز اگر از متن بازها استفاده میکنید به خصوص PHP برید سراغ همین دروپال که از هر نظری از جوملا و وردپرس و E107 و بقیه سر تره .
    !!!!
    استفاده : برای دروپال بهتر هست دوست عزیز

2. تعداد تشکر ها ازHADNEZ-ICT به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    59
    تشکر تشکر شده 
    17
    تشکر شده در
    14 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط HADNEZ-ICT نمایش پست ها
    !!!!
    استفاده : برای دروپال بهتر هست دوست عزیز
    هر کسی نظر خودش رو داره دوست عزیز . ولی اگر این بهترین استفاده برای دروپال بود سایتهایی که پیشتر نام برده شده بود ازش استفاده نمیکردند .
    یادتون نره آنچه که همه میگن صرفا حرف درستی نیست ! یعنی حالا که عمده ی مردم از وردپرس (به خاطر راحتی و آماتوری بیش از حد) و جوملا (به خاطر اکستنشنهای فراوون و راحتی در استفاده) استفاده میکنند این دلیل نمیشه که این سیستمها بهتر هستند یا حتی اصلا خوب هستند !!! سخن دوستانی که میگن همه استفاده میکنند و تعداد کاربراش زیاده و به آمار پاس میدن آدم رو با ۴ کلمه میشه تعریف کرد : مغلطه رجوع به اکثریت .
    روزگاری همه میگفتند زمین مسطحه !!! حرفشون درست بود ؟ یا بزرگترین سیستم میزبانهای دنیا با بیشترین کاربر در جهان همان سرورهای مایکروسافت هست که با سیستم عامل ویندوز مشغول به کاره ! پس آیا ویندوز بهترینه ؟!

حالا شما جوملا دوست دارید به هر دلیلی نظر خودتون هست و ۱۰۰ البته محترم ولی برتر بودن جوملا و وردپرس نسبت به دروپال افسانه ای بیش نیست .

5. تعداد تشکر ها از sonixax به دلیل پست مفید

عضو انجمن masoudgolchin آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    240
    تشکر تشکر شده 
    302
    تشکر شده در
    198 پست

پیش فرض دروپال چی ، توسعه استفاده از دروپال

به تازگی یک سایت فارسی با هدف توسعه استفاده از دروپال شروع به کار کرده با آدرس : دروپال‌چی
    آموزش‌ها و مطالب خوبی در سایت منتشر می‌کنند. در ضمن دروپال چی قراره یک کارگاه آموزشی بر گزار کنه ! برای اطلاعات بیشتر می‌تونید به خود سایت دروپال‌چی مراجعه کنید.

پ.ن : خودم به تازگی با این سایت آشنا شدم ، گفتم اینجا هم آدرس سایت رو قرار بدم شاید برای افرادی که می‌خوان از دروپال استفاده کنند ، مفید باشه
    ویرایش توسط masoudgolchin : March 10th, 2012 در ساعت 23:37 دلیل: اشتباه تایپی

7. تعداد تشکر ها ازmasoudgolchin به دلیل پست مفید

عضو انجمن HADNEZ-ICT آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    717
    تشکر تشکر شده 
    685
    تشکر شده در
    473 پست

دلیل هاتون قانع کننده بود
    اما زیادی دارید از دروپال حمایت می کنید .
    موفق باشید .

9. تعداد تشکر ها ازHADNEZ-ICT به دلیل پست مفید

عضو انجمن aalireza439 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    7
    تشکر تشکر شده 
    396
    تشکر شده در
    251 پست

همه cms های خوب هستند ، هر کدوم کارائی خودشون رو دارند.
    برای مثال برای ایجاد سایت بلاگ من ار وردپرس استفاده می کنم ، اما برای سایت خبری دروپال رو انتخاب می کنم ، البته با وردپرس هم میشه ، اما با دروپال راحت تر و سریع تر می تونید کار رو انجام بدید .
    دروپال یادگیری اولیه اش یکم سخته ، ولی وقتی باهاش آشنا شدید دل کندن ازش سخته!

11. تعداد تشکر ها ازaalireza439 به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    59
    تشکر تشکر شده 
    17
    تشکر شده در
    14 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط HADNEZ-ICT نمایش پست ها
    دلیل هاتون قانع کننده بود
    اما زیادی دارید از دروپال حمایت می کنید .
    موفق باشید .
    راستش به نظر من دفاع از یک سیستم مدیریت محتوا کار درستی نیست .
    بهترین کار اینه که بسته به نیاز و توانایی سیستم مورد نظر انتخاب بشه . برای همینه که توی اولین پستم اینجا نوشتم دروپال در نوع خودش بهترینه . یعنی دروپال به درد مثلا یک فروشگاه آنلاین حرفه ای نمیخوره (با اینکه این امکان رو داره) و جلوی یک سیستمی مثل مگنتو کم میاره در حد بوندسلیگا !

بنده اخیرا یک وبسایت درست کردم همش Plain HTML و اندکی آژاکس هستش که همه رو از صفر خودم نوشتم . یعنی حتی HTML خالی خیلی جاها به استفاده از سیستم مدیریت محتوا برتری داره . بستگی به استفاده داره .

13. تعداد تشکر ها ازsonixax به دلیل پست مفید

عضو جدید alfavps آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    10
    تشکر تشکر شده 
    199
    تشکر شده در
    147 پست

باید سعی بشه زیاد نظرات احساسی نشن چون با کلام دقیقا نمیشه یه چیزی رو قبول کنی.
    اگر یه نفر دنبال امنیت باشه 100% دروپال قدرتمند تر از وردپرس و جوملاست توی همین سال 2012 روی وردپرس 15 باگ با درجه امنیتی بالا پیدا شد که بیشترش مربوط به پلایت هاش میشد اما دروپال واقعا امن هستش این از نظر امنیت.
    اما از نشر قالب و راحت بودن و رادست بودن طراحی ، خب مشخصا .ردپرس وجوملا راحت ترن چون جای بیشتری برای مانور دارن مدیریتشون هم ساده تره اما دروپال نیاز به دانش بیشتری میخواد همین..

15. تعداد تشکر ها ازalfavps به دلیل پست مفید

عضو انجمن payam_shzbax آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    159
    تشکر تشکر شده 
    431
    تشکر شده در
    290 پست

نیوک 83
    اگر seo داشت با کمی تجربه و دست بردن من تونستم از توش هر چیزی بخوام در بیارم!

17. تعداد تشکر ها از payam_shzbax به دلیل پست مفید

عضو انجمن info_dlsong آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    412
    تشکر تشکر شده 
    1,118
    تشکر شده در
    685 پست

CMS ها نسبت به هم برتری ها و ضعف هایی دارن و یک مدیر خوب بهتره بسنجه که چه سیستمی برای چه سایتی مناسب تر هست... همیشه رایج ترین سیستم بهترین نیست !

از نظر بنده انسان عاقل روی مسائل اینچنینی نباید تعصب داشته باشه... (خطاب به دوستانی که شکلک گذاشتن برای CMS ها)

بر روی CMS هایی مثل (Joomla - WordPress - Nuke - Dropal - DataLife و...) تلاش بسیاری انجام شده و در صورت استفاده صحیح کاملا امن هستن...

سلیقه و تخصص مشخص میکنه که استفاده از کدام CMS برروی کدام وبسایت مناسب تر هست...
    Email: hamihost [at] gmail (dot) com

19. تعداد تشکر ها ازinfo_dlsong به دلیل پست مفید

عدم تائید ایمیل
    تشکر تشکر کرده 
    21
    تشکر تشکر شده 
    234
    تشکر شده در
    131 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط info_dlsong نمایش پست ها
    CMS ها نسبت به هم برتری ها و ضعف هایی دارن و یک مدیر خوب بهتره بسنجه که چه سیستمی برای چه سایتی مناسب تر هست... همیشه رایج ترین سیستم بهترین نیست !

از نظر بنده انسان عاقل روی مسائل اینچنینی نباید تعصب داشته باشه... (خطاب به دوستانی که شکلک گذاشتن برای CMS ها)

بر روی CMS هایی مثل (Joomla - WordPress - Nuke - Dropal - DataLife و...) تلاش بسیاری انجام شده و در صورت استفاده صحیح کاملا امن هستن...

سلیقه و تخصص مشخص میکنه که استفاده از کدام CMS برروی کدام وبسایت مناسب تر هست...
    همه اومدن در مورد همه ی cms ها صحبت کردن اما یه cms که من گفتم و هیچ کس توجه نکرد چون هیچکس نمیتونه باهاش کار کنه و تا حالا فکر کنم فقط یک بار هک شده و علتش هم همینه که اکثر مردم نمیرن دنبالش و عامه پسند نیست براش توی کل وب بگردین فقط 1 قالب پیدا میکنید و قالب های خارجی هم نیست اصلا براش شاید نامش گنگ باشه اما بسیار کار آمد هستش و بسیار قدرتمند و بسیار ایمن به علت اینکه تماما با cgi نوشته شده و اصلا راه برای هک نمیده توی 3 4 ماه سایتی که با این سیستم نوشته شده بود سایت اول و در صدر نتایج گوگل(اولین نتیجه) بود و اون چیزی نیست جز موبل تایپی که هیچ کس راجع بهش حرف نمیزه بدترین قالب رو برای این سیستم میتونید از 300 تومان بگیرید.برترین سیستم وب سایت موبل تایپ.راجع بهش بیشتر تحقیق کنید و اگر پلاگین کم داره به بزرگی خودتون ببخشید وقتی شروع کردین کار با این cms رو مجبورید برنامه نویس بشید و در واقع خودتونید که سایت رو مینویسید از پایه و اساس.امیدوارم بیشتر مورد توجه قرار بگیره در آینده هر چند بهتره دست رقبا زیاد نشه.
    این آخریش شوخی بوداااااا
    :D

---------- Post added at 04:29 AM ---------- Previous post was at 04:25 AM ----------

آمار راجع به امنیت این سیستم میخواید؟؟؟بفرمایید

Movable Type: A History of Security - Movable Type

وردپرس VS موبل تایپ

عجیبه نه؟؟خودتون قضاوت کنید

21. تعداد تشکر ها از b_pcmaster به دلیل پست مفید

صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)