نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: درباره dslam

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

پیش فرض درباره dslam

سلام میخواستم درباره کانفیگ dslam اطلاعاتی داشته باشم واینکه آیا نرم افزاری برای کار کردن بصورت مجازی با dslam جود دارده که بشه تمرین کرد .

2. # ADS

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    81
    تشکر تشکر شده 
    735
    تشکر شده در
    492 پست

پیش فرض پاسخ : درباره dslam

نقل قول نوشته اصلی توسط dmorteza24 نمایش پست ها
    سلام میخواستم درباره کانفیگ dslam اطلاعاتی داشته باشم واینکه آیا نرم افزاری برای کار کردن بصورت مجازی با dslam جود دارده که بشه تمرین کرد .
    سلام دوست من این پیگیری کن
    --------------------------------------------------------------------------------

شما این رو دانلود کن
    http://downloads.sourceforge.net/gns...e.exe?download
    Ios 7200 هم بهش معرفی کن
    سلام کلیه کاربرانی که از بنده سرور اختصی خریداری کردن لطفا طبق اطلاع رسانی قبلی خواستارم از سرور های خود بک اپ بگیرید و هر چه سریع تر تماس بگیرید در اولین فرصت با من تماس بگیرید با تشکر

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

سلام دوست من آقای rezahd . ممنون از راهنمایی شما این link مشکل داره دانلود نمیشه . همون نرم افزار gns3 هست ؟
    اگر gns3 هست خودم دارم
    من هیچ توضیحاتی راجع به اینکه هرکدوم از دستورات config چه کاری انجام میدن ندارم ؟ کمکم کنید ممنون میشم .

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    81
    تشکر تشکر شده 
    735
    تشکر شده در
    492 پست

اره همون هست
    شما قایل ایزرو سرور گیر بیار و بر اساس اون کانفیگ خودت انجام بده
    برای چه کاری میخواهید

---------- Post added at 12:50 PM ---------- Previous post was at 12:44 PM ----------

این یک منبع و چند منبع دیگه هم هست که تک تک میزارم شاید بتونی کمک بگیری
    منبع انگلیسی
    این هم یک توضیح من از پیرشین نتروک تولز از این تایپیک برای شما گیر اوردم
    DSLAm مخفف Digital Subscriber Line Access Multiplexer
    دستگاه فوق در مراكز ارائه دهنده سرويس DSL نصب و امكان ارائه خدمات مبتني بر DSL را فراهم مي نمايد. DSLAM اتصالات مربوط به تعدادي از مشتركين را گرفته و آنها را به يك اتصال با ظرفيت بالا براي ارسال بر روي اينترنت تبديل مي نمايد. دستگاههاي DSLAM داراي انعطاف لازم در خصوص استفاده از خطوط DSL متفاوت ، پروتكل هاي متفاوت و مدولاسيون متفاوت ( Cap,DMT ) مي باشند. در برخي از مدل هاي فوق امكان انجام عمليات خاصي نظير اختصاص پوياي آدرس هاي IP به مشتركين، نيز وجود دارد.
    يكي از تفاوت هاي مهم بين ADSL و مودم هاي كابلي ، نحوه برخورد و رفتار DSLAM است . كاربران مودم هاي كابلي از يك شبكه بسته بصورت اشتراكي استفاده مي نمايند. در چنين موارديكه همزمان با افزايش تعداد كاربران ، كارآئي آنها تنزل پيدا خواهد كرد. ADSL براي هر يك از كاربران يك ارتباط اختصاصي ايجاد و آن را به DSLAM متصل مي نمايد. بدين ترتيب همزمان با افزايش كاربران ، كارآئي مربوطه تنزل پيدا نخواهد كرد. وضعيت فوق تا زمانيكه كاربران از تمام ظرفيت موجود خط ارتباطي با اينترنت استفاده نكرده باشند ، ادامه خواهد يافت . در صورت استفاده از تمام ظرفيت خط ارتباطي اينترنت ، مراكز ارائه دهنده سرويس DSL مي توانند نسبت به ارتقاء خط ارتباطي اينترنت اقدام تا تمام مشتركين متصل شده به DSLAM داراي كارآئي مطلوب در زمينه استفاده از اينترنت گردند.
    منبع مطالب فوق:صفحه اصلي شركت خدمات كامپيوتري سخاروش| Sakha Ravesh Co.
    .................................................. .................................
    دستگاهی است با برند های مختلف مانند زیمنس ،هواوی،زیسا ، کامترند که هم به صورت لایه 2 (بریج) و هم به صورت لایه 3 در بازار موجود میباشد.عموما ماژولار است ولی مدلهای غیر ماژولار هم وجود دارد.مدلهای ماژولار عموما از کارتهای پروسسور و پاور ،و کارت مشترکین (مثلا 24 پورت،48 پورت) تشکیل یافته.معمولا پاور 48 ولت دارند و کارتهای مشترکین از یک مودم برد بر پایه اتصال G. ساخته شده است.و در حالت بدون تغییر CO تنظیم گردیده .با تنظیم یکسان Encapsulation در سمت مشترک و dslam و همچنین VPI و VCI یکسان لینک up میشود.
    در adsl تا سرعت 2 مگابیت در ثانیه برای مشترک امکان دریافت وجود دارد و در ADSL2+ تا سرعت 8 مگابیت در ثانیه.DSLAM از ظرفیت سیمهای مسی مازاد بر حجم استفاده شده توسط بوق برای انتقال داده استفاده مینماید.
    هر کارت مشترک بسته به تعداد پورت زوج سیم مسی توسط اینترفیسی که در این خصوص تعبیه شده دریافت مینماید.سر دیگر سیمها به یک ترمینال مخصوص متصل میشود.این ترمینال برای هر مشترک 2 زوج سیم را ترکیب کرده و یک زوج سیم تحویل میدهد.
    1- زوج سیم که از DSLAM خارج میشود
    2- زوج سیم بوق که از سالن دستگاه میآید.
    این دو مسیر با یک جک اسپلیتر ترکیب میشود و دیتا و بوق توسط یک سیم به سمت مشترک ارسال میشود.مشترک با یک اسپلیتر سمت خود بوق را از دیتا جدا کرده و از سیستم استفاده مینماید.
    نرم افزار DSLAM یا همان سیستم عامل در برندهای مختلف متفاوت میباشد و اصولا یک کنسول رابط مود گرافیکی نیز دارد.که امکاناتی جهت تنظیم دستگاه و پورتها برای کاربر دستگاه فراهم میکند.معمولا قابلیتهایی مانند کنترل پهنای باند برای هر پورت و گراف های مختلف را نیز دارا می باشد.
    dslam در واقع دستگاههی است برای ارتباط مشترکین در حجم بالا و سرعت بالا از طریق سیم مسی به شبکه شما که در حالت لایه 3 کار روتینگ را نیز برای مشترکین انجام میدهد.با این قابلیت که مشترک هم بوق دارد و هم دیتا.
    با پوزش از دوستان خواهشمندم نقایص و ایراد ها را متذکر شوند تا همه استفاده کنیم

ادرس منبع
    سلام کلیه کاربرانی که از بنده سرور اختصی خریداری کردن لطفا طبق اطلاع رسانی قبلی خواستارم از سرور های خود بک اپ بگیرید و هر چه سریع تر تماس بگیرید در اولین فرصت با من تماس بگیرید با تشکر

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

سلام مرسی از راهنماییتون . یه دنیا ممنون .
    داخل gns باید همون روتر رو اضافه کنم ؟

---------- Post added at 01:49 PM ---------- Previous post was at 01:47 PM ----------

میتونم بپرسم اهل کجایین البته اگر ممکنه ؟

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

ios 7200 که مربوط به روتر چه ربطی به dslam داره ؟ در ضمن این جمله رو (شما قایل ایزرو سرور گیر بیار و بر اساس اون کانفیگ خودت انجام بده ) نفهمیدم که منظورتون راجع به اون فایل چه فایلی هست

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

سلام آقای rezath . شرمنده . من نرم افزارgns رو نصب کردم همینطور ios7200 رو ولی نمیتونم با اون کار کتم .یعنی دستورات command اون همون command های router هستند . من باpacket tracer کار کردم خیلی با gns فرق داره .من با gns کار نکردم خیلی وارد نیستم .واسه یه آزمون توی مخابرات میخوام . کمکم کن خواهش میکنم

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    81
    تشکر تشکر شده 
    735
    تشکر شده در
    492 پست

از طریق پیام خوصصی با من در ارتباط باش تا مستقیم با یکی از بچه های مخابرات بگم صحبت کنی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)