صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 44

موضوع: ایجاد شرکت وب هاستینگ

مدیر کل Vahid آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    435
    تشکر تشکر شده 
    6,976
    تشکر شده در
    2,085 پست

پیش فرض پاسخ : ایجاد شرکت وب هاستینگ

اخه بیشتر شرکت های هاستینگ ما 1 نفره کار میکنند
    به کسی بر نخورد که؟؟
    هاستینگ یعنی مسولیت چیزی که ما ایرانیا کم داریم و در بعضی مواقع نداریم
    مثلا سرور دان میشه مشتری زنگ میزنه میگه سرور دان شده بیارش بالا ( در حالت خیلی خوب) جواب : رم سرور داره 28 گیگ میشه ایشالا تا فردا میاد بالا حالا نگو مشکل از کجا بوده ..........
    به هر حال فکر کنم توی راه اندازی شرکت هاستینگ تجربه اهمیت دادن به نطر مشتری کیفیت و از همه مهم تر ساپورت درست حسابی که به ندرت یافت میشه....
    برای پیش رفت در علم آسانسوری وجود ندارد پله ها را باید پیاده رفت /./ همیشه این یادتان باشد که دست بالای دست بسیار است.
    يادمان باشد براي يك بار ايستادن صد ها بار افتاده ايم /./ بک آپ مهمترین رمز موفقیت هاستینگ /./ امنیت مطلق نیست.
    ارتباط مستقیم با من :
    Admin -{(@)}- WebHostingTalk . ir

2. # ADS

عضو انجمن pishtazweb آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    78
    تشکر تشکر شده 
    225
    تشکر شده در
    169 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط m4$t3r نمایش پست ها
    به کسی بر نخورد که؟؟
    مثلا سرور دان میشه مشتری زنگ میزنه میگه سرور دان شده بیارش بالا ( در حالت خیلی خوب) جواب : رم سرور داره 28 گیگ میشه ایشالا تا فردا میاد بالا حالا نگو مشکل از کجا بوده ..........
    به هر حال فکر کنم توی راه اندازی شرکت هاستینگ تجربه اهمیت دادن به نطر مشتری کیفیت و از همه مهم تر ساپورت درست حسابی که به ندرت یافت میشه....
    جدیدا تا سایتها دان میشه همه یاد گرفتن میگن دارن تغییر سرور میدیم

4. تعداد تشکر ها از pishtazweb به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    70
    تشکر تشکر شده 
    542
    تشکر شده در
    412 پست

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط Mozafary نمایش پست ها
    بجایی که ۱نفر همه ی کارهارو انجام میده شرکت اتلاق میشه؟هر کس شیفت کاری داره و موظف در بررسی مشکلات در اون شیفت و پس از پایان شیفت کار رو به نفر بعد تحویل میده تا اون ادامه بده.
    کار شرکت اینجوریه!
    واقعا ممنونم از راهنمایی دوست عزیز Mozafary . شما اگر در مورد تجربیات خودتان و نحوه ساختار مدیریتی شرکتتون و اینکه چند نفر ادمین دارید و ... برای این دوست که این تاپیک را باز کرده و خود من بفرمایید ممنون می شوم.

با تشکر

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    70
    تشکر تشکر شده 
    542
    تشکر شده در
    412 پست

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط m4$t3r نمایش پست ها
    به کسی بر نخورد که؟؟
    .

بله اکثر دوستان یک نفره هستند البته با توجه به شرایط اقتصادی و وضعیت کار در ایران داشتن چندین ادمین که واقعا بدانند سرور یعنی چی با حقوق معقول و اینکه به کار علاقه مند باشند و خلاصه فردا صداش در نیاد که طرف خودش رفته و با مشتری های شما یک شرکت زده است کار چندان ساده ای نیست . من که خیلی وقت هست که دیگر کسی را به عنوان ادمین استخدام نمی کنم. تمام سرور ها را به صورت مدیریت شده و با مونیتورینگ سرور ها سفارش می دهم و تنها برای جواب دادن به ایمیل ها و تماس های تلفنی و تیکت ها از کارمندا استفاده می کنم.

البته الان که اکثر هاستینگ ها در حد ریسلر هستند و بدیهی است که نمی توانند مسئولیت داشته باشند .

با تاشکر

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    200
    تشکر شده در
    111 پست

سلام
    پشتیبانی رو میشه به سه دسته تقسیم کرد یعنی متداول اینجوری هست.
    level1
    level2
    level3
    در level3 افراد برای پاسخگویی های معمولی و کارهای ساده مانند راهنمایی در مورد چطور متصل شدن به کنترل پنل و یا ساخت و حذف اکانت و این قبیل کارها رو انجام میدن.
    در صورتی که نتونن مشکل رو برطرف کنن کار رو به level2منتقل میکنن اونها کارهای پیشرفته تری رو پیگیری میکنن مثلا کارهای مدیریتی از طریق ssh و در اخر مسايل و تنظیمات سرورها کنترل ترافیک و این قبیل مسايل به level1 برمیگیرده.این ۳ لول یک نمونه ی عمومی هست که در خیلی از کارهای کامپوتر و نه فقط هاستینگ بکار برده میشه.
    ما در شرکت کارهای مربوط به لول ۱ و ۲ و۳ رو بصورت همزمان انجام میدیم.و ۳تا ادمین داریم.که هر سه در ساعت اداری حضور دارن و در ساعت غیر اداری فقط بصورت انلاین یک نفر پاسخ گو هست.شیفت شب هم نداریم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Nikan نمایش پست ها
    سلام

واقعا ممنونم از راهنمایی دوست عزیز Mozafary . شما اگر در مورد تجربیات خودتان و نحوه ساختار مدیریتی شرکتتون و اینکه چند نفر ادمین دارید و ... برای این دوست که این تاپیک را باز کرده و خود من بفرمایید ممنون می شوم.

با تشکر
    System Administrator

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    70
    تشکر تشکر شده 
    542
    تشکر شده در
    412 پست

سلام

ممنون از جواب شما. یعنی اگر کاربری در ساعت 12 شب نیاز به پشتیبانی داشته باشه شما ادمین ندارید و طرف بایستی تا ساعت 7 صبح که ساعت اداری شروع می شود صبر کنند ؟؟
    نکته جالب تر مواردی بر می گردد به آپدیت کردن سرور و ... را شما در ساعات اداری انجام می دهید ؟؟
    و یا اگر به هر دلیل برای سرور مشکلی پیش بیاد نفری که در شب آنلاین هست می تواند مشکل را حل کند یا باید تا صبح صبر کند تا ادمین بیاد ؟؟

البته در مورد ساختار Level بندی که شما فرمودید من فکر می کنم این موضوع کاملا به شرکت و چارت آن بر می گردد و فکر نمی کنم هیچ قاعده و قانونی مشخص برای این کار وجود داشته باشد. به طور نمونه Plesk دارای 2 مرحله پشتیبانی هست اگر کارمند اولیه نتواند مشکل را حل کند مهندسی فنی روی موضوع کار می کند .

راستی برای کمک به این دوست که می خواهد این کار را تازه شروع کند بفرمایید چقدر هزینه برای ادمین ها می پردازید و سطح تحصیلاتی ادمین های شما چقدر است ؟؟

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط Mozafary نمایش پست ها
    سلام
    پشتیبانی رو میشه به سه دسته تقسیم کرد یعنی متداول اینجوری هست.
    level1
    level2
    level3
    در level3 افراد برای پاسخگویی های معمولی و کارهای ساده مانند راهنمایی در مورد چطور متصل شدن به کنترل پنل و یا ساخت و حذف اکانت و این قبیل کارها رو انجام میدن.
    در صورتی که نتونن مشکل رو برطرف کنن کار رو به level2منتقل میکنن اونها کارهای پیشرفته تری رو پیگیری میکنن مثلا کارهای مدیریتی از طریق ssh و در اخر مسايل و تنظیمات سرورها کنترل ترافیک و این قبیل مسايل به level1 برمیگیرده.این ۳ لول یک نمونه ی عمومی هست که در خیلی از کارهای کامپوتر و نه فقط هاستینگ بکار برده میشه.
    ما در شرکت کارهای مربوط به لول ۱ و ۲ و۳ رو بصورت همزمان انجام میدیم.و ۳تا ادمین داریم.که هر سه در ساعت اداری حضور دارن و در ساعت غیر اداری فقط بصورت انلاین یک نفر پاسخ گو هست.شیفت شب هم نداریم.

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    200
    تشکر شده در
    111 پست

بله کسی نیست پاسخگو باشه.محاسبه این موضوع خیلی ساده هست،ما در طول سال ۳مورد downtime بر روی حدود ۱۰سرور داشتیم.و تعداد ایمیل/تیکت ارسالی در شب در طول سال کمتر از ۲۰ هست!یعنی ماهیانه زیر ۲درخواست.
    بنظر شما برای این ترافیک کاری نیاز به نیرو هست؟

هرچند اطمینانی از پرسش سوالات در راستای هدف بیان شده نیست،اما اینکه هر فرد چقدر حقوق و مزایا دریافت میکنه کاملا به او بستگی داره،روشهای مختلفی در شرکت داریم که به تعداد تیکت پاسخ داده شده/مدت زمان حضور/مدت زمان پاسخ گویی به تیکت ها و نظر سنجی مشتریان بستگی داره.و این بهمراه یک مقدار ثابت حقوق رو مشخص میکنه.من رو ببخشید و این اجازه رو بدید که از بیان اعداد و ارقامش خودداری کنم.

در مورد levelها این یک دسته یندی عمومی هست در پشتیانی رایانه ای.اما این موضوع که در کجا از چه سیستمی استفاده بشه حق با شماست و این به روش و سیاست کاری بستگی داره

نقل قول نوشته اصلی توسط Nikan نمایش پست ها
    سلام

ممنون از جواب شما. یعنی اگر کاربری در ساعت 12 شب نیاز به پشتیبانی داشته باشه شما ادمین ندارید و طرف بایستی تا ساعت 7 صبح که ساعت اداری شروع می شود صبر کنند ؟؟
    نکته جالب تر مواردی بر می گردد به آپدیت کردن سرور و ... را شما در ساعات اداری انجام می دهید ؟؟
    و یا اگر به هر دلیل برای سرور مشکلی پیش بیاد نفری که در شب آنلاین هست می تواند مشکل را حل کند یا باید تا صبح صبر کند تا ادمین بیاد ؟؟

البته در مورد ساختار Level بندی که شما فرمودید من فکر می کنم این موضوع کاملا به شرکت و چارت آن بر می گردد و فکر نمی کنم هیچ قاعده و قانونی مشخص برای این کار وجود داشته باشد. به طور نمونه Plesk دارای 2 مرحله پشتیبانی هست اگر کارمند اولیه نتواند مشکل را حل کند مهندسی فنی روی موضوع کار می کند .

راستی برای کمک به این دوست که می خواهد این کار را تازه شروع کند بفرمایید چقدر هزینه برای ادمین ها می پردازید و سطح تحصیلاتی ادمین های شما چقدر است ؟؟

با تشکر
    System Administrator

10. تعداد تشکر ها از Mozafary به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    70
    تشکر تشکر شده 
    542
    تشکر شده در
    412 پست

سلام

از جواب شما ممنون . من و شما از نظر سلیقه کاری با هم تفاوت داریم چون من سه سال می شود که موضوع داشتن ادمین به عنوان کارمند را در شیفت های کاری مختلف فراموش کردم و با توجه به تجربیات بدی که در این زمینه داشتم .

نقل قول نوشته اصلی توسط mozafary نمایش پست ها

هرچند اطمینانی از پرسش سوالات در راستای هدف بیان شده نیست،اما اینکه هر فرد چقدر حقوق و مزایا دریافت میکنه کاملا به او بستگی داره،روشهای مختلفی در شرکت داریم که به تعداد تیکت پاسخ داده شده/مدت زمان حضور/مدت زمان پاسخ گویی به تیکت ها و نظر سنجی مشتریان بستگی داره.و این بهمراه یک مقدار ثابت حقوق رو مشخص میکنه.من رو ببخشید و این اجازه رو بدید که از بیان اعداد و ارقامش خودداری کنم.

هدف من از طرح سوال میزان حقوق برای ادمین ها فقط این بود فردی که می خواهد وارد کار هاستینگ در ایران شود با روش شما حدودا چقدر باید هزینه برای قسمت پشتیبانی خودش کند و چه روال هایی برای پرداخت به ادمین ها دارد . ( البته بخش آخر سوال را می دانم خیلی خصوصی بود و جزو اسرار هر شرکت به حساب می آید . ) به هر حال اگر به سوال من در مورد میزان تحصیلات ادمین ها هم اگر پاسخ دهید ممنون می شوم چون فکر می کنم خیلی به این دوست کمک و راهنمایی کند

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    70
    تشکر تشکر شده 
    542
    تشکر شده در
    412 پست

شرمنده یک موضوع را فراموش کردم که بگویم .

نقل قول نوشته اصلی توسط mozafary نمایش پست ها
    بله کسی نیست پاسخگو باشه.محاسبه این موضوع خیلی ساده هست،ما در طول سال ۳مورد downtime بر روی حدود ۱۰سرور داشتیم.و تعداد ایمیل/تیکت ارسالی در شب در طول سال کمتر از ۲۰ هست!یعنی ماهیانه زیر ۲درخواست.
    بنظر شما برای این ترافیک کاری نیاز به نیرو هست؟
    من با این نظر شما مخالف هستم چون شب ها بهترین زمان برای آپدیت سرور و انجام تنظیمات و خلاصه مواردی هست که شاید نیاز به ریبوت دارد . شما اگر دقت کنید دیتا سنتر ها همیشه موارد مربوط به تعمیرات و نگهداری می شود را در شب و روز های تعطیل انجام می دهند .

راستی شما در روزهای تعطیل هم ادمین ندارید ؟ با این حساب خیلی روزهای شنبه ترافیک کاری زیادی خواهید داشت .

با تشکر

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    200
    تشکر شده در
    111 پست

در مورد بروزرسانی ها،ریست ها ، تغییر در سخت افزار و این قبیل موارد،اینها استثنا هستن.بله این موارد در ساعات نیمه شب انجام میشه و در صورتی که نیاز به downtime بیش از ۲۰دقیقه احساس بشه از ۱۰روز قبل بوسیله ایمیل به تمام کاربرانی که از اون سرور استفاده میکنن اطلاع داده میشه.

در مورد روزهای تعطیل،از طریق تلفن پشتیبانی نیست،اما بصورت انلاین یکی از adminها موظف به انجام کارها هست و البته مشتریانی که تراکنش بالا دارن شماره تلفن همراه adminها رو هم دارن و در مواردی که نیاز باشه تماس میگیرن.

در مورد تحصیلات،دو کارشناس و یک کارشناس ارشد.
    تعداد adminها در شیفت های کاری مختلف با تعداد تیکت ها در اون شیفت رابطه ی مستقیم داره.
    System Administrator

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)