صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: در مورد esxi و اینکه ایا میشه براش VMware vSphere Client نگرفت؟

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    40
    تشکر تشکر شده 
    88
    تشکر شده در
    83 پست

پیش فرض در مورد esxi و اینکه ایا میشه براش VMware vSphere Client نگرفت؟

سلام
    من یک سرور دارم میگیرم که مجازی ساز esxi نصب میکنن . بعد چون تجربه ای در این زمینه نداشتم . یکی از دوستان گفت که باید یه وی پی اس هم بگیری که روش VMware vSphere Client نصب کنی . حالا سوال من اینه که چون این سرور برای من خیلی گرون تموم شده نمیشه روی اون انجام بدم؟و دیگه وی پی اس نگیرم . حقیقت خواستم سرور میکروتیک بگیرم ولی لیسانس و هزینه نصب خیلی گرون در میومد به یشنهاد دوستان مجازی ساز گرفتم که روش میکروتیک نصب کنم و اون هزینه های بابت لیسانس و نصب که شرکت میگرفت را ندم. به نظرتان چیکار میشود کرد که کل کارهام روی همون سرور خودم باشه؟ نمیشه مستقیم روی esxi میکروتیک نصب کنم؟ ( اگر سوالم مبتدی بود یا هرچی ببخشید چون در این زمینه تجربه ای ندارم )
    با تشکر

2. # ADS

عضو انجمن ezat1 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    52
    تشکر تشکر شده 
    588
    تشکر شده در
    486 پست

پیش فرض پاسخ : در مورد esxi و اینکه ایا میشه براش VMware vSphere Client نگرفت؟

با سلام
    دوست من خوب بود یکم وقت میزاشتی مطلب میخوندی بعد هزینه میکردی ! به هر حال گرفتی اون دوستت منظورش چیز دیگه ای بود یا خودش هم درست نمیدونست چی میگه !
    شما اگه سرور dedicate میگیری برات وی ام نصب میکنن ! یعنی شما میتونی هر وی پی اسی بسازی باهاش البته برا هر وی پی اس یه آی پی لازمه مثلا اگه 10 تا آی پی هم روش گرفتی حداقل میتونی 8 تا وی پی اس بدی حالا میکروتیک یا ویندوز یا لینوکس ! برای کلاینت چون وی پی اس سرعتش بالاس رو وی پی اس نصب میکنن که با ریموت سرعت کار بره بالا شما میتونی رو سیستم خودت کلاینت رو نصب کنی 350 مگابایت حجم کلاینت هستش دانلود میکنی نصب میکنی کارت کند تر انجام میشه همین بعد یه وی پی اس میسازی اگه خاستی کلاینت رو رو اون نصب میکنی کارت رو انجام مید ی

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    3
    تشکر شده در
    3 پست

حتما لازم نیست vps داشته باشی ,واسه vsphere

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    40
    تشکر تشکر شده 
    88
    تشکر شده در
    83 پست

با تشکر از پاسخ دوستان
    حقیقت این سروری که گرفتم 100 آی پی اختصاصی از کشورهای مختلف داره ( که روی این یه سرور مچ شده ). برای وی پ میخوام . چون میکروتیک میشه بهتره و میشه وی پ های مختلفی داد برای همین فقط اینو خواستم وگرنه 2003 هم کارم را راه مینداخت.اگر میخواستم میکروتیک نصب کنن خیلی هزینش بالا میشد . چند نفری گفتن مجازی ساز نصب کن و روش میکروتیک نصب کن و راحت کارت را کن و هیچ فرقی هم نمیکنه ( از نظر سرعت یوزرها و پورت و .... ) روی این مجازی ساز فقط یه میکروتیک نصب کنم برای خودم . همین . و کار دیگه ای باهاش ندارم .
    پس اینطور که میفرمایین مشکلی نیست . درسته ؟ و یه سوال دیگه : آیا واقعا یه سرور میکروتیک فرقی با یه مجازی ساز که روش میکروتیک نصب شده نداره؟ منظورم اینه همون قدرت سرور میکروتیک از نظر سرعت و پورت ها برای همین مجازی ساز که روش یه میکروتیک نصب شده نیست.
    با تشکر از پاسخ هاتون

تشکر تشکر کرده 
    52
    تشکر تشکر شده 
    588
    تشکر شده در
    486 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط dollar نمایش پست ها
    با تشکر از پاسخ دوستان
    حقیقت این سروری که گرفتم 100 آی پی اختصاصی از کشورهای مختلف داره ( که روی این یه سرور مچ شده ). برای وی پ میخوام . چون میکروتیک میشه بهتره و میشه وی پ های مختلفی داد برای همین فقط اینو خواستم وگرنه 2003 هم کارم را راه مینداخت.اگر میخواستم میکروتیک نصب کنن خیلی هزینش بالا میشد . چند نفری گفتن مجازی ساز نصب کن و روش میکروتیک نصب کن و راحت کارت را کن و هیچ فرقی هم نمیکنه ( از نظر سرعت یوزرها و پورت و .... ) روی این مجازی ساز فقط یه میکروتیک نصب کنم برای خودم . همین . و کار دیگه ای باهاش ندارم .
    پس اینطور که میفرمایین مشکلی نیست . درسته ؟ و یه سوال دیگه : آیا واقعا یه سرور میکروتیک فرقی با یه مجازی ساز که روش میکروتیک نصب شده نداره؟ منظورم اینه همون قدرت سرور میکروتیک از نظر سرعت و پورت ها برای همین مجازی ساز که روش یه میکروتیک نصب شده نیست.
    با تشکر از پاسخ هاتون
    این کا ربه نظر من احمقانه هستش !
    میکروتیک کلا برای سرویس دادن ساخته شده با میزان بسیا کمی از سرور میتونه خیلی خوب جواب بده ! چرا بیایم مجازی ساز رو ول کنیم و از میکروتیک مستقیم استفاده کنیم ! مجازی ساز تقسیم بهینه منابع رو انجام میده

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    40
    تشکر تشکر شده 
    88
    تشکر شده در
    83 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ezat1 نمایش پست ها
    این کا ربه نظر من احمقانه هستش !
    میکروتیک کلا برای سرویس دادن ساخته شده با میزان بسیا کمی از سرور میتونه خیلی خوب جواب بده ! چرا بیایم مجازی ساز رو ول کنیم و از میکروتیک مستقیم استفاده کنیم ! مجازی ساز تقسیم بهینه منابع رو انجام میده
    خوب سوال منم همین بود ؟ کدوم کار احمقانه هست؟ من یه سرور برای کارم گرفتم چیز پ میکروتیک . و بخاطر هزینه های بالای نصب و لیسانس مجازی ساز نصب کردم (کار درستی بود؟) . و سوال آخر من را اگر جواب بدین ممنون میشم چون برام مهمه.( سرعت یوزرها ...)
    ویرایش توسط dollar : January 19th, 2012 در ساعت 11:01
    مثل ديوانگان از زندگى تان لذت ببريد، زندگى مثل يك رويا ميگذرد.

تشکر تشکر کرده 
    52
    تشکر تشکر شده 
    588
    تشکر شده در
    486 پست

تفاوتی د رسرعت و کیفیت نداره مجازی ساز نصب کنید و بعد یه وی پی اس میکروتیک تمام

9. تعداد تشکر ها از ezat1 به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    40
    تشکر تشکر شده 
    88
    تشکر شده در
    83 پست

ممنون عزت جان
    یه سوال دیگه هم دارم . اگر ما یه وی پی اس بگیریم و روش vpshere نصب کنیم که یه وی پی اس میکروتیک نصب کنیم . بعد این وی پی اس vsphere را پاک بشه یا دیگه تمدید نکنیم . آیا تنظیمات روی میکروتیک باقی میمونه؟ و میتونیم کارهای میکروتیک را انجام بدیم؟ و بعدا مثلا روی یه سیستم دیگه vpshere را نصب کنیم و متصل به سرور بشیم چگونه میشه؟ ایا تنظیماتی که روی سرور هست را در اینجا میبینیم. نمیدونم متوجه منظورم شدید یا نه؟
    چطوریبگم . من یه وی ی اس برای vsphere بگیرم که کارم سریع تر راه بیفته و تنظیمات را انجام بدم و برای اینکه نخوام اجاره الکی بدم و این وی پی اس کلاینت را تمدید نکنم میخوام بدونم با سرورم که روش میکروتیک نصب کردم میتونم کار کنم ؟ مشکلی پیشی نیاد؟ کسی تجربه ای در این زمینه داره یا خیر . و اگر راه حلی هم داره ممنون میشم بگین .
    با تشکر

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    40
    تشکر تشکر شده 
    88
    تشکر شده در
    83 پست

یه سوال دیگه ؟
    ممکنه اضافه کردن آی پی در وی پی اس میکروتیک هم بگین ؟ ممنون میشم
    ممنون میشم راهنمایی کنید که این سرور که آی پی اختصاصی هم زیاد داره را چطوری برای وی پی اس که روش میسازم تنظیم کنم؟ آیا اصلا نیازی به این کار هست ؟ چون آی پی ها را در سرور ست میکنن نمیشه طوری تنظیم کرد که وی پی اس روی سرور کامل ست بشه؟
    با تشکر

تشکر تشکر کرده 
    52
    تشکر تشکر شده 
    588
    تشکر شده در
    486 پست

دقیقا نفهمیدم سوال ها تو اما اونایی که فهمیدم و رو جواب میدم امیدوارم کمکی کنه !
    ببین این vsphere clinet v رو کنترل تلویزیون فرض کن که از جای دیگه باهاس تلویزیون رو کنترل میکنی حالا میخوای نصب کن بعد پاک کن میخوای نصب کن بزار باشه ! ربطی به میکروتیک نداره ! چوت میکروتیک سیستم عامل هستش و روی میکروتیمک نمیتونی vsphereرو نصب کنی پس به میکروتیک ارتباط نداره میتونی روی ویندوز نصب کنی همین !
    طریقه آی پی دادن رو هم تو پست دیگه جواب دادم هینحا هم یکبار دیگه میگم
    فرض میکروتیک نصب شد یا اگه تمپلیت بود جایگزین شد خلاصه تونستی با میکروتیک بیایی بالا ... این مطلب پایین مال بعد از این بالا اومدن و وارد شدن به میکروتیک هستش
    در اونجا متن زیر رو تایپ کن
    ip>ipaddress>add address=x.x.x.x netmask=255.255.255.x
    اینتر رو بزن و ازت اینترفیس میپرسه
    interface= ether1
    گاها
    ether0
    ان آی پی رو دادی تمام میریم gateway
    ip route add gateway=x.x.x.x
    تمام
    بعد یه پینگ بگیر
    ping 4.2.2.4

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)