صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: Nginx برای سرور دانلود

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    2 پست

پیش فرض Nginx برای سرور دانلود

سلام
    من یه سرور دانلود دارم که روش لایت اسپید نصبه . میخوام nginx نصب کنم . میخوام بدونم دوستان توصیه میکنند ؟
    میگن که nginx برای فایل های پی اچ چی از آپاچی استفاده میکنه . خوب اگه اینطور باشه که باز همون آپاچی باشه سنگین تره
    مشکل دوم میگن که بعد نصب باید برای ایجاد تغییرات در سی پنل اونها را مستقیم در nginx لحاظ کنیم مگر این که اون پلاگین پولی را نصب کنیم

کلا بگید ارزش داره نصب کنیم . مشکلات ثانویه که نداره که ؟

این که سایت های بزرگ ازش استفاده میکنند آدم را تحریک میکنه
    ویرایش توسط ahmad037 : October 12th, 2011 در ساعت 09:31

2. # ADS

عضو دائم irlogo آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    773
    تشکر تشکر شده 
    1,546
    تشکر شده در
    1,188 پست

پیش فرض پاسخ : Nginx برای سرور دانلود

اگر برای هاست اشتراکی می خواهید توصیه نمی شود

عضو دائم AmirHosein آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,464
    تشکر تشکر شده 
    4,051
    تشکر شده در
    1,562 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad037 نمایش پست ها
    سلام
    من یه سرور دانلود دارم که روش لایت اسپید نصبه . میخوام nginx نصب کنم . میخوام بدونم دوستان توصیه میکنند ؟
    میگن که nginx برای فایل های پی اچ چی از آپاچی استفاده میکنه . خوب اگه اینطور باشه که باز همون آپاچی باشه سنگین تره
    مشکل دوم میگن که بعد نصب باید برای ایجاد تغییرات در سی پنل اونها را مستقیم در nginx لحاظ کنیم مگر این که اون پلاگین پولی را نصب کنیم

کلا بگید ارزش داره نصب کنیم . مشکلات ثانویه که نداره که ؟

این که سایت های بزرگ ازش استفاده میکنند آدم را تحریک میکنه
    والا به خدا این چند وقته nginx من رو دیوانه کرده! نمیدونم شاید یا ضعف داره یا بد کانفیگ میشه من یه سرور دانلود داشتم ازش! اکثرا کم میاورد!
    می گویند تقوا از تخصص لازم تر است، آ نرا می پذیرم، اما می گویم: آنکس که تخصص ندارد و کاری را می پذیرد، بی تقواست.
    مصطفی چمران
    AmirHosein -{(@)}- WebHostingTalk . ir

عضو دائم irlogo آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    773
    تشکر تشکر شده 
    1,546
    تشکر شده در
    1,188 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Am!r نمایش پست ها
    والا به خدا این چند وقته nginx من رو دیوانه کرده! نمیدونم شاید یا ضعف داره یا بد کانفیگ میشه من یه سرور دانلود داشتم ازش! اکثرا کم میاورد!
    nginx یا پلاگین های مسخره الحاقی نصب بر روی سی پنل و ... که روی مد ****** کار می کنه؟

---------- Post added at 09:01 AM ---------- Previous post was at 09:00 AM ----------

یه چیزی رو اضافه کنم
    اگر از پلاگین های مسخره nginxcp و cpnginx استفاده می کنید برای بازدهی بالاتر حتما tmp رو را بالای 5 گیگ افزایش بدهید

6. تعداد تشکر ها از irlogo به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    1,464
    تشکر تشکر شده 
    4,051
    تشکر شده در
    1,562 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط irlogo نمایش پست ها
    nginx یا پلاگین های مسخره الحاقی نصب بر روی سی پنل و ... که روی مد ****** کار می کنه؟

---------- Post added at 09:01 AM ---------- Previous post was at 09:00 AM ----------

یه چیزی رو اضافه کنم
    اگر از پلاگین های مسخره nginxcp و cpnginx استفاده می کنید برای بازدهی بالاتر حتما tmp رو را بالای 5 گیگ افزایش بدهید
    کلا از سرور رو عوض کردم الان IIS 7 دارم راضی هستم ولی این چند وقته بیشتر سایت هایی که باهاشون کار در ارتباط بودم و وب سرور nginx داشتن، اکثرا قابل دسترسی نبودن، در مورد پلاگین های مسخره برای Cpanel شنیدم ولی کنترل پنل من کلوکسو بود، در هر صورت اگر هرچیزی دست کانفیگ بشه میتونه بازدهی خوبی داشته باشه.
    می گویند تقوا از تخصص لازم تر است، آ نرا می پذیرم، اما می گویم: آنکس که تخصص ندارد و کاری را می پذیرد، بی تقواست.
    مصطفی چمران

8. تعداد تشکر ها از AmirHosein به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    38
    تشکر شده در
    35 پست

برای کاربر غیر حرفه litespeed پیشنهاد می شه . ngnix تنظیماتش بسیار پیچیدس

10. تعداد تشکر ها از hostiran به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    312
    تشکر شده در
    236 پست

سلام بر دوستان
    متاسف شدم طرفداران انجین ایکس حرفه ای هیچ کامنتی در دفاع از nginx نزدند چراکه به انجین ایکس فحش ناموسی داده شد

دوست عزیز در مورد وب سرور و ارتباط اون با پی اچ پی توضیح بدم:
    ربطی نداره وب سرور شما چی باشه شما پورت 80 رو وب سرور می گیره و تحت fastcgi مثلا با پورت 9000 کار میک نه یعنی چی ؟
    یعنی شما یک وب سرور دست نویس بنویس و کامپایل کن و بیار رو پورت 80 بالا سپس php رو بزار کنار یک myphp بنویس و بیار بالا. کلا یعنی در سرور ارتباط بر مبنای پورت هست. سوال شما که گفتید انجین ایکس با پی اچ پی کار می کند یا خیر و آیا به آپاچی وابسته است ؟ = انجین ایکس مانند سایر وب سرور ها با همه چی کار خواهد کرد.

انجین ایکس چرا برای کسانیکه هاست می فروشند توصیه نمی شود؟ ضعف انجین ایکس نیست اشتباه نکنی مشتریان به cpanel و directadmin آشنا هستند ولی هنوز یک control panel مناسب برای مشریان ارائه نشده که با انجین ایکس بالا بیاد

درمورد پلاگین سی پنل : اصلا این کار درست نیست و مندرآوردیه مثلا شما یک مبل 8 نفره بخرید و مبل رو جمع نکنید و دور نندازید و یک 6 نفره رو بزارید روی اون میهمان از شما خواهد پرسید چرا مبل ها روهم روهم هستند اگر من بنشینم نخواهم افتاد ؟

شفاف سازی: انجین ایکس به راحتی با php کار خواهد کرد و curl و GD براحتی کارخواهد کرد بعلاوه وقتی memcached تنظیم کنید محشر میشود و سی پی یو راحت تر کار خواهد کرد چراکه نتایج در رم نگهداری خواهد شد.

آیا انجین ایکس در ویندوز هم کار می کند: بله Cross platform هست یعنی هم نسخه ویندوز دارد هم نسخه لینوکس
    آیا انجین ایکس بی مورد استاپ خواهد شد : خیر مگر کانفیگ شما اشتباه باشد. مثلا از یک سایت دستورات رو کپی پیست کنید و نصب رو اشتباه کنید و اینجا کامنت بزنید که وب سرور بدی هست

آیا از mysql و phpmyadmin هم می توانم استفاده کنم ؟ بله حتما چراکه نه
    آیا ftp سرور یا pureftp secure ftp هم نصب میشود ؟ سوال اشتباه است ربطی به وب سرور نداره
    من آپاچی دارم آیا باید هم از آپاچی استفاده کنم هم از انجین ایکس ؟ خیر مگر دلیل توجیه کننده ای داشته باشید.

من یک سایت دارم اما در انجین ایکس فایل منیجر ندارد مانند cpanel چکار کنم ؟ یک فایل منیجر اوپن سورس در sourceforge موجود است
    آیا Zend هم نصب میشود ؟ بله
    برای .htaccees چکار کنم ؟ باید معادل آن ها رو در فایل های کانفیگ هر سایت در قسمت http{ بگذارید حتی سایت هایی هستند که .htaccess رو به سنتکس مربوطه در انجین ایکس کانورت می کنند لینک نمیدم کار بدیه یاد بگیرید خودتون پیدا کنید جستجو کنید .htaccess to nginx convertor

آیا انجین ایکس هم مانند آپاچی لاگ آیپی ویزیتورها را می گذارد ؟ بله در فایل لاگ آن

آیا انجین ایکس حتما باید در سروری با مشخصات خاصی بالا بیاید ؟ خیر با 128 و یک سی پی یو هم کار خواهد کرد.
    آیا انجین ایکس یک وب سرور ****** هم هست ؟ بله براحتی می توانید جهت تقسیم ویزیتورها به چند سرور این کار را انجام دهید.
    اگر انجین ایکس نصب کردم ولی نتوانستم تنظیمش کنم(ننویسید کار نکرد یا خراب بود بنویسید نتوانستم) و پشیمان شدم می توانم cpanel یا چیز دیگری نصب کنم ؟ بله ابتدا service stop nginx را بزنید سپس در سایت Nginx توضیح داده شده چگونه uninstall aشود.

---------- Post added at 02:39 PM ---------- Previous post was at 02:35 PM ----------

انجین ایکس برای چه کسانی توصیه میشود؟
    اگر مجبورید یه دلیل کم آوردن سرور به یک سرور قویت مهاجرت کنید ولی نگران هزینه ها هستید انجین ایکس ماهانه 50تا 80% در خرید سرور شمارو قافلگیر خواهد کرد

12. تعداد تشکر ها ازtinavps به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    312
    تشکر شده در
    236 پست

در بازدید های واقعی 2400 بازدید در ساعت تست شد بعلاوه همانطور که در تصویر زیر می بینید 12000 رکوئیست هم فرستاده شد بصورت 5 رکوئیست در ثانیه حالا به 2400 جمع کنید این کار رو کردم تا ببینم اگر ویزیتور ها 5 برابر شد چه اتفاقی میافته جواب رو در این تصویر انجین ایکس به من داد:

1.jpg

14. تعداد تشکر ها از tinavps به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    312
    تشکر شده در
    236 پست

آقایی با کاربر Ami!r شما سخت در اشتباه هستید و باید بگویم باید بیتشر تحقیق کنید.

تشکر تشکر کرده 
    1,464
    تشکر تشکر شده 
    4,051
    تشکر شده در
    1,562 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط tinavps نمایش پست ها
    آقایی با کاربر Ami!r شما سخت در اشتباه هستید و باید بگویم باید بیتشر تحقیق کنید.
    بیا منو بخور :D
    درکل من فعلا دارم از iis برای دانلودم استفاده میکنم گفتم که شاید کانفیگ من مورد داشته باشه! ولی سایت ها مثل ویکی صدا و... زیر فشار کم میارن رو مخ هستن!
    مصطفی چمران

17. تعداد تشکر ها ازAmirHosein به دلیل پست مفید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)