نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: معرفی توزیع امنیتی Back Track

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    عضو انجمن Amir.Mansoury آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,422
    تشکر تشکر شده 
    647
    تشکر شده در
    403 پست

پیش فرض معرفی توزیع امنیتی Back Track

BackTrack یک سیستم عامل بر پای گنو/لینوکس اوبونتو است که از آن برای تست نفوذ استفاده میشود. به عبارت دیگر BackTrack یک توضیع اختصاصی برای هکرها و متخصص امنیت شبکه است.این توضیع همانند اوبونتو قابلیت اجرا بصورت دیسک زنده را دارد.
    خواستم از اول خودم ترجمع و معرفی کنم اما دیدم یکی از سایتها معرفی کوتاهی به زبان پارسی منتشر کرده.

مختصری در رابطه با BackTrack: منبع اولیه:http://technopolis.ir/articles/secur...%AA%D8%9F.html

کیستی سیاهی؟
    بک ترک یک توزیع لینوکس مبتنی بر GNU است که برای کشف نقاط ضعف امنیتی سیستم های مختلف تهیه شده و به صورت یک دی وی دی لایو(بدون نیاز به نصب و یا وجود هارد دیسک) در اختیار همه قرار گرفته. البته شما نه تنها میتونید اون رو از روی دی وی دی زنده اجرا کنید بلکه می تونید اون رو بر روی هارد دیسک نصب کنید، فلش مموری بوت بکترک بسازید(که خطرناک تر از کلت کمریه) و یا با بکترک را در ماشین مجازی روی ویندوز نصب یا اجرا کنید.
    در حال حاضر آخرین آن نسخه بک ترک ۵ است که از سایت رسمی بک ترک قابله دریافته. در ضمن بک ترک ۵ برخلاف بک ترک ۴ به جای دبین(Debian) مبتنی بر Ubuntu 10.04 با هسته نسخه ۲٫۶ که پیشرفته خوبی به حساب میاب. مقاله آموزش دانلود Backtrack اطلاعات جالبی در مورد انواع ساختارهای بکترک میده.
    بک ترک برای تمام مخاطبان از نوابغ و کهنه کاران امنیت تا نو آموزان هنرهای سیاه ساخته شده و سریع ترین و آسان ترین راه تست امنیت سیستم های کامپیوتری، شبکه ها و سایتهای اینترنتی است. جالب اینکه بدونید گروه های کلاه سیاه زیرزمینی و هم متخصصان امنیتی که برای دولت های کشورشون کار می کنند از جمله مشتریان اصلی بک ترک هستند.
    ابزارهای بک ترک
    بک ترک کامل ترین و بروز ترین مجموعه ابزار های امنیتی رو در خودش داره که رنج وسیعی از ابزار های پسورد کرکر گرفته تا ابزار های هک وب سرور و شبکه رو شامل میشه. ابزاهای بک ترک در ۱۱ طبقه دست بندی شدند:
    جمع آوری اطلاعات(Information gathering)
    شناسایی نقاط ضعف(Vulnerability Identification)
    آنالیز شبکه های بیسیم(Radio Network Analysis) با پروتکل های ۸۰۲٫۱۱, Bluetooth, RFID
    کسب مجوز(Privilege Escalation)
    بازیابی و بازجویی دیجیتال(Digital Forensics) یا همون پزشک قانونی دیجیتال
    Voice Over IP(همون VOIP)
    نقشه یابی شبکه(Network Mapping)
    آنالیز برنامه های تحت وب(Web Application Analysis)
    کشف حفره های امنیتی(Exploit & Social Engineering Toolkit)
    کسب دسترسی غیر مجاز(Maintaining Access)
    مهندسی مع***(Reverse Engineering)
    این هم لیستی از نرم افزار های همراه بک ترک که همراه با یک مجموعه عظیم از Exploitهای کشف شده عرضه شده:
    Cisco OCS Mass Scanner
    Metasploit
    RFMON
    Kismet
    Nmap
    Ophcrack
    Ettercap
    Wireshark یا همون Ethereal
    BeEF یا (Browser Exploitation Framework)
    Hydra
    Quypt
    AirCrack-ng
    در قدم اول کدام انتشار از نسخه ۵ بک ترک را دانلود کنیم؟
    شما میتوانید توزیع RC1 یا انتشار اول از بک ترک را انتخاب کنید. قطعاً RC1 گزینه ی بهتریست. چون مشکلات انتشار اول در RC1 اصلاح شده، بعضی ابزار ها اصلاح و بروزرسانی شدند و بعضی مشکلات مربوط به درایور ها و پشتیبانی سخت افزاری در آن حل شده.
    بک ترک را برای VMware دانلود کنم یا نسخه DVD کامل آن را؟
    بهتر است قبل از اینکه در مورد محیط های کاری KDE و GNOME تصمیم بگیریم نوع نصب بک ترک را مشخص کنیم. این بخش خیلی مهم است. در صورتی که قصد دارید از بک ترک فقط بر روی ماشین مجازی استفاده کنید نسخه VMware بک ترک با محیط کاری GNOME را دانلود کنید(همانطور که در تصویر بالا میبینید). در این حالت امکان استفاده از محیط زیبای KDE برای شما فراهم نخواهد بود. من این حالت را پیشنهاد نمیکنم چون در صورت انتخاب حالت ISO در بخش Image صفحه دانلود علاوه بر امکان استفاده از بک ترک بر روی VMware امکان استفاده لایو(به صورت زنده از روی دی وی دی) و به صورت نصب در کنار ویندوز را هم خواهید داشت.
    پس در بخش Image گزینه ISO را انتخاب می کنیم.
    کدام محیط گرافیکی بهتر است KDE یا GNOME؟
    KDE از بسیاری از جهات بر GNOME برتری دارد. به نظرم تنها برتری که GNOME برای شما خواهد داشت سبک تر بودنش خواهد بود. من پیشنهاد می کنم KDE را دانلود کنید. محیط KDE بک ترک تجربه جالب و حتی قابل مقایسه ای با ویندوز ۷ خواهد بود.
    معماری ۳۲ بیتی یا ۶۴ بیتی برای من مناسب تر است؟
    معماری ۶۴ بیتی فوق العاده است اما یک ایراد دارد: سازگاری با سخت افزارها و سیستم های مختلف. در صورتی که شما قصد دارید فقط در سیستم هایی که دارای پردازشگر با معماری ۶۴ بیتی هستند از بکترک استفاده کنید نسخه ۶۴ بیتی برای شما مناسب است.
    اما در صورتی که میخواهید در هر شرایطی و بر روی هر سیستمی از بک ترک استفاده کنید نسخه ۳۲ بیتی برای شما بهتر است. من در کل نسخه ۳۲ بیتی را ترجیه میدهم و آن را پیشنهاد می کنم.
    دانلود با تورنت یا با لینک مستقیم؟
    در صورتی که از طرفداران تورنت هستید از این گزینه راضی خواهید بود. تورنت بکترک تعداد سیدهای زیادی دارد و سرعت آن فوق العاده است. اما برای کاربران ایرانی که سرعت آنها معمولاً کمتر از ۵۱۲Kbps است لینک مستقیم شما را سریع تر به نتیجه می رساند. پیشنهاد می کنم از یک نرم افزار مدیریت دانلود برای دریافت فایل ایمیج بکترک استفاده کنید.
    دانلود نسخه های قدیمی تر بکترک
    بیشتر منابع و آموزش های بکترک مربوط به نسخه ۴ آن است. اما این نسخه دیگر توسط تیم بکترک پشتیبانی نمیشود. اما در صورتی که به هر دلیلی قصد دانلود نسخه های قدیمی تر را دارید دیگر از طریق سایت رسمی بکترک امکان دانلود آن را نخواهید داشت. بهتربن راه برای دانلود آن استفاده از شبکه های اشتراک فایل(تورنت) است.
    --------------------------------------------------------------------////////////////////////////.

توضیحات تکمیلی
    به عنوان کسی که با لینوکس کار میکند نظر شخصی من استفاده از GNOME به جای KDE است.
    اگر برای بار اولتان است که با لینوکس کار میکنید و یا با اوبونتو یا ... کار کردید GNOME برای شما بهترین است.
    محیط KDE را به کسانی توصیه میکنم که با این محیط آشنایی دارند.
    حتما آخرین نسخه و بصورت ISO دانلود کنید و بر روی یک DVD رایت کنید.
    اگر دوست دارید این نسخه را بر روی موبایل یا تبلت خودتون نصب کنید که دارای پردازنده ARM است باید از توی گزینه ها نسخه 5 یعنی نسخه قبلی را انتخاب کنید و در آنجا محیط GNOME را انتخاب کنید.
    حتما در فروم ثبت نام کنید. مطالب خوبی را میتونید پیدا کنید و یاد بپیرید.
    http://www.backtrack-linux.org/forums
    اگر از آخرین نسخه PDF خوبی را پیدا کردم برای شما قرار میدهم.
    باید ذکر کنم که این توضیع برای استفاده معمولی مناسب نیست. پس انتظار نداشته که BackTrack را بتونید جایگزین نسخه های دیگر لینوکس خودتون کنید.

اگر سوالی بود درحد توانم پاسخگوی شما هستم.

2. تعداد تشکر ها از Amir.Mansoury به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    46
    تشکر شده در
    39 پست

پیش فرض پاسخ : معرفی توزیع امنیتی Back Track

بک ترک دیگه داره به تاریخ می پیونده

4. تعداد تشکر ها از melivps به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)