نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: آموزش استفاده از سیستم اعتبار نمایندگی در I.B.S.n.g

عضو انجمن REXNET آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    523
    تشکر شده در
    327 پست

Lightbulb آموزش استفاده از سیستم اعتبار نمایندگی در I.B.S.n.g

خیلی از دوستان در این مورد سوال داشتند که ترجیح دادم بصورت عمومی این آموزش را منتشر کنم تا همه مستفیض شوند. :دی

-- سوال: نحوه استفاده از سیستم Credit در I.B.S.n.g به منظور دادن اختیارات تام کنترلی به نماینده و البته محدود به میزان ساخت کاربر چیست؟!

پاسخ شما در سه چیز هست: Charge ،Deposit و Credit

1. شما مبلغی رو برای نماینده خود ذخیره می کنید.(Deposit)
    2. شما نرخی را برای Charge مورد نظر خود تعیین کرده (از طریق Charge Rules) و دسترسی آن Charge را نیز بصورت Visible to all تعریف می کنید.
    3. نماینده شما به میزان Deposit ای که دارد می تواند برای کاربرانی که می سازد، Credit اختصاص دهد.
    4. کاربران نماینده شما می توانند به میزان اعتبار تعیین شده و به نسبت نرخ زمانی یا حجمی که شما در مرحله 2 تعریف کرده بودید از سرویس خود استفاده نماید.

** نکته 1: این که چه میزان Deposit ای بدهید که نماینده بتواند "چند دقیقه" یا "چند کیلوبایت" مصرف کند به نرخ فروش نهایی مربوط می شود. مهم نیست نماینده شما چند کاربر در سیستم تعریف می کند. مهم این است که شما مثلا به ایشان توانایی ساخت 50 کاربر 1 ماهه داده اید و اگر ایشان مثلا بخواهد 100 کاربر بسازد مسلما زمان هر کاربر از 1 ماه کمتر خواهد شد. برای مستند کردن بیشتر موضوع اجازه دهید مثالی عملی بزنم. شما نرخ دقیقه ای مصرف از Charge را برابر 1 واحد تعریف کرده اید. لذا اگر کاربری بخواهد 1 ماه کامل از سرویس خود استفاده کند می بایست:

30x24x60=43,200

واحد اعتبار (Credit) در حساب خود داشته باشد. (البته شما می بایست "حتما" برای این کاربر RelativeExpDate یا AbsolouteExpDate تعریف کنید، چون اعتبار فقط زمانی کسر می شود که کاربر آنلاین باشد و در صورت آفلاین بودن هرگز از حساب وی حتی با گذشت زمان، اعتباری کسر نمی شود؛ همانند آنچه در برخی از سرویس های تلفن بین الملل مشاده می کنید که فقط در صورت تماس گرفتن شما اعتبار کسر می شود و با گذشت زمان اعتبار شما دست نخورده باقی خواهد ماند. خوب بدیهی است که این موضوع در هر نوع سرویسی جالب نیست و باید توسط تعریف ExpDate خنثی و غیر فعال گردد.)

خوب پس اگر نماینده شما بخواهد اجازه ساخت 20 کاربر 1 ماهه را اخذ کند می بایست:

20x43200=864,000

واحد سپرده (Deposit) داشته باشد.

** نکته 2: اگر بخواهید می توانید با یک محاسبه ساده و تغییر در مقادیر بالا، آن ها را بصورت واحد تومان یا دلار در بیاورید.

** نکته 3: به نماینده دسترسی (Permission) های لازم را بدهید. (مشاهده، ساخت، ویرایش، ...) و البته Charge یا Charge های خودتان را از Charge های نمایندگانتان جدا سازید. Charge هایی که برای user های خودتان استفاده می کنید نیازی به استفاده از این سیستم ندارند و بصورت عادی و با نرخ پیشفرض 0 توانایی فعالیت را خواهند داشت و البته این Charge ها می بایست در قسمت Visible to all تیک نخورده باشند تا برای نمایندگان شما نمایش داده نشوند. ضمنا با تعیین Visible در Group های خود، امکان مشاهده آن ها را به نمایدگان بدهید در غیر این صورت توانایی ساخت یوزر را نخواهند داشت.

** نکته 4: مشکلی که در نسخه A1.24 (چه رایگان چه سازمانی) وجود دارد اینست که اگر کاربری در حین اتصال میزان Credit اش تمام شود، از سرور DC نخواهد شد و میزان Credit بصورت منفی در خواهد آمد. اما با اولین DC دیگر قادر به اتصال نخواهد بود. (البته زیاد غصه نخورید، چون خیلی خوش شانس یا سیریش باشه، نهایت 12 ساعت over use می کنه!! :دی -- نکته دیگرش هم اینجاست که این منفی شدن اعتبار بصورت مستقل برای کاربر نهایی صورت می گیرد و از سپرده نماینده چیزی کسر نخواهد شد، البته بدیعی است که در صورت تمدید مجدد اکانت توسط کاربر، نماینده می بایست میزان کسری را نیز جبران نماین؛ مگر آن که کاربر را حذف کرده و کاربر جدیدی را تعریف کند.)

-- اگر نکته یا سوالی هست، در خدمتم...
    ویرایش توسط REXNET : December 22nd, 2011 در ساعت 01:21
    How terrible is wisdom when it holds no benefit for the wise?" - Louis Cypher"

2. تعداد تشکر ها ازREXNET به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    4
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

پیش فرض پاسخ : آموزش استفاده از سیستم اعتبار نمایندگی در I.B.S.n.g

سلام.ممنون از شما...من چند تا سوال دارم، نیازم رو میگم شما لطفا در مورد اجازه ها راهنمایی کنید:
    1-نماینده بتونه یوزر جدید درست کنه
    2-نتونه گروه برای خودش بسازه مثلا 1 ماهه 2 ماهه....بلکه من پیشفرض همرو بسازم و اون بعدا فقط توی هر گروپ خواست یوزر اضافه کنه (من اجازه change user attribiute دادم اما متاصفانه دیدم وقتی این اجازرو میدم حتی میتونه relative exp date و multilogin و غیر رو هم عوض کنه اما این در صورتیه که اگر این اجازه نباشه وقتی یوزر پس رو وارد میکنه و میخواد یوزر رو save کنه خطا میده که doesnt have permision)
    چطور میشه جوری deposit رو تعریف کرد که مثلا وقتی میخواد یوزر توی گروپ 1 ماهه بسازه 31 کردیت از خسابش کم بشه وقتی 2 ماهه 62 کردیت و همینطور به ترتیب...من اوی ساماندهی و مدیریت کردیت و دپازیت مشکل دارم نمیدونم چه طور مجزا کنم که اگر 300 دپازیت بهش میدم وقتی یک یوزر 1 ماهه میسازه 31 ازش کم بشه و یا وقتی 2 ماهه 62 تا از دپازیتش کم بشه....
    دپازیت میخوام به این صورت مدیریت کنم که مثلا 200 هزارتومن پرداخت کرده...حالا اینو تبدیل کنم به فرمت دپازیت که به اندازه 200 هزارتومن بتونه یوزرها رو بر اساس گروپ دلخواه بسازه...اگر 1 ماهه ساخت 1000 تومن از 200 تومنش کم بشه اگر 2 ماهه 1500 تومن 3 ماهه 1700 تومن.......
    ممنون میشم اینارو برام توضیح بدید

تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    523
    تشکر شده در
    327 پست

انعطاف زیادی در این قسمت از این نسخه برای شما وجود نداره و در مورد Charge ها و Group ها یا باید همه رو نمایش بدهید، یا فقط یکی رو. بر این اساس پیشنهاد و راه حل قطعی نمیتونم بدهم. البته تنها مشکل در اینجا همان RelExpDate هستش و نه Multi_Login چون در حالت مولتی چند برابر اعتبار بصورت خودکار کسر میشه (بسته به تعداد اتصال ها). مورد اول رو هم میشه به طریقی دیگر حل و فصل کرد، مثلا قانون بگذارید که مثلا نماینده حق داره 10 اکانت یک ماهه تعریف کنید و مهلت فروش هم 2 ماهه و در صورت تخلف برخورد میشه یا از این دست اقدامات.

در مورد کسری از حساب هم قبلا عرض کردم، فقط به این صورت هست که شما Charge Rule خودتون رو تنظیم می کنید که مثلا به ازای هر دقیقه، N واحد از حساب کاربر کسر کنه. و این قضیه رو با Group نمیشه handle کرد. کسر اعتبار در سیستم فقط بر اساس اتصال و میزان دقیقه آنلاین بودن انجام میگیره. نماینده از سپرده خودش خرج می کنه و یوزر میسازه، یوزر هم با اتصال هر دقیقه به سرور، اعتبار خودش رو خرج می کنه.

ضمنا توجه داشته باشید که واحد خاصی در این جا وجود نداره و کلمه Unit به معنای واحد میتونه هر واحد پولی در نظر گرفته بشه و اصلا مهم نیست مقادیر را به چه میزانی تعیین می کنید، مهم اینست که بر اساس واحد تعیینی خودتان محاسبات را انجام دهید. مثلا بنده در پست قبل بدون توجه به ارزش واقعی پول و ففط از روی نرخ 1 واحد بقیه ارقام رو محاسبه کردم و مستند نیست چون کاربر و نماینده وقتی این مقدار اعتبار را می بینند در وهله اول از آن سر در نمیاورند ولی اگر شما بر اساس تعرفه سرویس های خودتان این مقادری را محاسبه و نعیین کرده باشید، برای کاربر شما ملموس و توجیه پذیر خواهد شد. (ضمنا، مقادیر سپرده و اعتبار می توانند به صورت اعشاری تا دو رقم اعشار تعیین شوند.)
    ویرایش توسط REXNET : December 22nd, 2011 در ساعت 02:40

6. تعداد تشکر ها از REXNET به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    4
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

من الان اومدم 31 روز رو 31 کردیت درنظر بگیرم...بنابراین هر ماه 44640 دقیقه است که برای اینکه تبدیلش کنم به یونیت هر دقیقه( charge per min) باید 31 رو تقسیم بر 44640 کنم...که زمانیکه نماینده 31 کردیت وارد میکنه برای ساخت یوزر معناش این بشه که 31 روز و 31 واحد از دپازیتش کم بشه... اما ! اما 31 تقسیم بر 44640 میشه 0.0006944 که وقتی ok میکنم و بعد دوباره میرم برای ادیته charge rules میبینم که ibs خودش اوتومات عدد 0.0006944 رو تبدیل کرده به 0 !!!

تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    523
    تشکر شده در
    327 پست

عرض کردم تا دو رقم اعشار!! :دی شما که رفتی اعشار 4 ام به بعد!!

شما میخوای بگی اکانت ات رو 31 تومان داری می فروشی ؟! یا از همون روش پست اول بنده تنظیم کن یا بصورت مثال زیر.

فرضا اکانت یک ماهه 5000 تومان هست. یک ماه:

30x24x60=43,200

دقیقه هستش. پس هر دقیقه چند تومان میشه؟!

0.12 =~ 43,200 ÷ 5000

پس شما می بایست میزان Charge Per Minute رو برابر 0.12 تنظیم کنید و نماینده شما هم به هر کاربر 5000 تومان اعتبار بده بابت 1 ماه ، حالا شما هم بسته به تعداد کاربرانی که می خوای نماینده ات توانایی ساخت داشته باشه این 5000 تومان رو ضربدر تعداد افراد کن و به عنوان Deposit به نماینده اختصاص بده.

9. تعداد تشکر ها از REXNET به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    4
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

آهان درسته این رو فهمیدم...اما حالا میخوام اعتبار به روز باشه نه واحد پول مثلا 31 وقتی به یوزر میده معناش 31 روز باشه.... من میتونم به این صورت عمل کنم که برای مثال 1550(معادل با 50 اکانت 31 روزه) دپازیت بدم به نماینده و اون برای یک ماهه 31 کردیت وارد کنه 2 ماهه 62 کردیت الی آخر...؟؟

سوال دیگم اینکه چه طور میتونم نماینده رو به گروپهای پیش فرض محدود نکنم جوری که مثلا اون 1550 دپازیت که بالا گفتم بخره ولی حالا اگه خواست حتی یوزر 1 روزه ثبت کنه(1 از دپازیت 1550 کم بشه)...10 ساله ثبت کنه ! هر زمانی که خواست.... اما این صورت که گروپ پیشفرض باشه محدود میشه و مانوری نمیتونه بده اونجور که دلش میخواد...

ممنون از شما

تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    523
    تشکر شده در
    327 پست

چون رقم تون کوچک هست تقسیم اش خیلی کوچک میشه و از حدود 2 رقم اعشار می گذره پس خیر. ولی میتونید به اعتبار هر روز چند تا صفر هم اضافه کنید تا این مشکل برطرف بشود.

مورد دوم هم قبلا عرض کردم به این شکل قابل انجام نیست در نسخه a1.24

12. تعداد تشکر ها ازREXNET به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)