صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 48

موضوع: هک شدم لطفا کمک کنین

عضو انجمن vps-baran.ir آواتار ها
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴
    تشکر تشکر کرده 
    1,246
    تشکر تشکر شده 
    1,138
    تشکر شده در
    569 پست

پیش فرض پاسخ : هک شدم لطفا کمک کنین

نقل قول نوشته اصلی توسط badserver نمایش پست ها
    دوستان whmcs من نال نیست و لایسنس دارم

---------- Post added at 11:57 PM ---------- Previous post was at 11:56 PM ----------

ممنونم از دوستانی که کمک کردن
    اما کسی دستور اسکن آنتی ویروس و حذف کردن ویروس ها رو نداد

شما مگه نمیگید whmcs لایسنس داره . مگه براتون ایمیل پچ امنیتی نیومده که پچ هارو جا به جا کنید ؟

2. # ADS

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    312
    تشکر شده در
    236 پست

ضمنا در مورد csf شما فرمودید انجام دادید : بعد از نصب هنوز enable نیست زیرا بصورت غیرفعال و تست security test result هست که در صورتیکه می خواهید فعال شه باید در تنظیماتش test_mod=0 کنید
    خودش هم یک سری توصیه هایی کرده که قبل از انجام گروهی سفارش هایش توصیه می کنم تک تک انجام بدهید زیرا درصورت بروز خطا که سایت ها بالا نیایند بفهمید کدوم اعمال تغییر باعث شده تداخل ایجاد شه ولی در اعمال تغییر گروهی پیدا کردن علت کانفلیکل سخت تر می شود.

---------- Post added at 12:36 AM ---------- Previous post was at 12:34 AM ----------

اگر هکر در صفحه اصلی سایت شما که deface شده باشه یا هر تغییری ردپای فارسی هست احتمال 70% یکی از کاربران سرورتون بوده

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    7
    تشکر تشکر شده 
    1
    تشکر شده در
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط tinavps نمایش پست ها
    ضمنا در مورد csf شما فرمودید انجام دادید : بعد از نصب هنوز enable نیست زیرا بصورت غیرفعال و تست security test result هست که در صورتیکه می خواهید فعال شه باید در تنظیماتش test_mod=0 کنید
    خودش هم یک سری توصیه هایی کرده که قبل از انجام گروهی سفارش هایش توصیه می کنم تک تک انجام بدهید زیرا درصورت بروز خطا که سایت ها بالا نیایند بفهمید کدوم اعمال تغییر باعث شده تداخل ایجاد شه ولی در اعمال تغییر گروهی پیدا کردن علت کانفلیکل سخت تر می شود.

---------- post added at 12:36 am ---------- previous post was at 12:34 am ----------

اگر هکر در صفحه اصلی سایت شما که deface شده باشه یا هر تغییری ردپای فارسی هست احتمال 70% یکی از کاربران سرورتون بوده
    هکر عرب کثیف بود
    بعدشم اونقدر هم تازه وارد نیستم
    csf رو کانفیگ کردم در حدی که امتیاز 122 از 136 داده...

---------- Post added at 12:39 AM ---------- Previous post was at 12:38 AM ----------

نقل قول نوشته اصلی توسط vps-baran.ir نمایش پست ها
    شما مگه نمیگید whmcs لایسنس داره . مگه براتون ایمیل پچ امنیتی نیومده که پچ هارو جا به جا کنید ؟
    دوست عزیز گفتم که به نسخه 5.0.3 آپگرید کردم
    اما زمانی که هک شدم رو نسخه قبلی بودم
    که چون هنوز فارسی ساز نیومده بود به نسخه 5 آپگرید نکرده بودم

عضو انجمن Mr_Parham آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    315
    تشکر تشکر شده 
    714
    تشکر شده در
    503 پست

سلام
    والا من همه ی پست هارو خوندم به صورت کوتاه ولی هیچکی در مورد این ننوشته بود به نظر
    کد:
    IMPORTANT: Do not ignore this email.
    This message is to inform you that the account root2 has user id 0 (root privs).
    This could mean that your system was compromised (OwN3D). To be safe you should
    verify that your system has not been compromised.
    و
    کد:
     This message is to inform you that the account law has user id 0 (root privs).
    این دو به این معنا می باشند که اکانت های law و root2 توی سیستم وجود دارند که دسترسی ان ها با دسترسی روت اصلی سرور برابری می کند، این به چه معناست، یعنی این که فردی که این دو اکانت رو ایجاد کرده دسترسی کامل به سرور خواهد داشت
    دوستان اگر اشتباه می گم خواهشن بگید که منم متوجه بشم اشتباه می کنم
    Mr_Parham
    Email: Parham [at] 4upld.com

6. تعداد تشکر ها ازMr_Parham به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    312
    تشکر شده در
    236 پست

شرمنده منظور کلی بود نه شخصی شاید یک ویزیتور بیاد این مشکل رو داشته باشه.
    خب اگر هکر عرب بوده از روش session id و یا athentication که مثالش در هک وی بولتین با اکانت ادمین جعلی بالا اومدن هست
    و در جوملا نمی دونم چرا اکانت ادمین با یوزر آیدی 62 ست شده در تمام جوملا ها
    خب هکر از قبل می دونه اونجا یک ادمین با یوزر 62 هست و تلاش می کنه یک سشن جعلی با نام جعلی یا آیدی جعلی کنه

تشکر تشکر کرده 
    1,246
    تشکر تشکر شده 
    1,138
    تشکر شده در
    569 پست

دوست عزیز گفتم که به نسخه 5.0.3 آپگرید کردم
    اما زمانی که هک شدم رو نسخه قبلی بودم
    که چون هنوز فارسی ساز نیومده بود به نسخه 5 آپگرید نکرده بودم

ببینید زمانی که whmcs فهمید این قضیه رو به تمامی افرادی که whmcs لایسنس دار داشتن ایمیل ارسال کرد و پچ امنیتی رو بهش داد . اصلا به آپدید بودن نبود . برای شما مگه ایمیل پچ امنیتی نیومده بود؟

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    312
    تشکر شده در
    236 پست

اشتباه نمی گویید من هم در ابتدا گفتم که سرور کلا دست کاری زیادی شده و صرفا بحث سر رستور کردن دیتابیس نیست. حق با شماست
    اما متاسفانه دستمون باز نیست تا تمام راه های نفوذ رو ببندیم.

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    7
    تشکر تشکر شده 
    1
    تشکر شده در
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr_Parham نمایش پست ها
    سلام
    والا من همه ی پست هارو خوندم به صورت کوتاه ولی هیچکی در مورد این ننوشته بود به نظر
    کد:
    This message is to inform you that the account root2 has user id 0 (root privs).
    و
    کد:
     This message is to inform you that the account law has user id 0 (root privs).
    این دو به این معنا می باشند که اکانت های law و root2 توی سیستم وجود دارند که دسترسی ان ها با دسترسی روت اصلی سرور برابری می کند، این به چه معناست، یعنی این که فردی که این دو اکانت رو ایجاد کرده دسترسی کامل به سرور خواهد داشت
    دوستان اگر اشتباه می گم خواهشن بگید که منم متوجه بشم اشتباه می کنم
    دقیقا مشکل من همین بود
    میخواستم بدونم آیا چنین یوزری ایجاد کرده یا خیر
    اگه کرده چطور میتونم حذفش کنم؟!
    توی خود لینوکس سرچ کردم این یوزر ها نبود اخه!

---------- Post added at 12:46 AM ---------- Previous post was at 12:45 AM ----------

نقل قول نوشته اصلی توسط vps-baran.ir نمایش پست ها
    ببینید زمانی که whmcs فهمید این قضیه رو به تمامی افرادی که whmcs لایسنس دار داشتن ایمیل ارسال کرد و پچ امنیتی رو بهش داد . اصلا به آپدید بودن نبود . برای شما مگه ایمیل پچ امنیتی نیومده بود؟
    سهلنگاری از خودم بود

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    312
    تشکر شده در
    236 پست

راهکار اکانت های جعلی: ابتدا اون یوزرهارو ببندید ضمنا در تنظیمات putty که معمولا در tweak setting هم احتمالا وجود داشته باشد یا در فایل کانفیگ ssh در سرور، ssh رو طری کانفیگ کنید که فقط به روی یک ip محدود شه یا به روش primary key athuntication بالا بیاد
    با این روش فقط از منزل و اداره شما با پوتی میشه کانکت شد حتی اگر رمز عبور هم بدی به کسی

ضمنا در اینجا اگر jail می کردیم اکانت هارو یکمی اوضاع بهتر بود مثلا jail چی میگه در یکی از آثارش میگه بطور اضطراری تمام دستورات لینوکس غیر فعالشوند حتی wget

---------- Post added at 12:52 AM ---------- Previous post was at 12:46 AM ----------

راستی cgi هم از اکانتهای هاست گرفته شوند علی الحساب curl رو غیر فعال کن و چند تا کانفیگ php.ini :
    Enable_dl =off
    allow_url_fopen=off
    open base_dir=off
    disabled functions: show_source, system, shell_exec, passthru, exec, phpinfo, popen, proc_open,iniset
    register globals=off
    safemode=off

---------- Post added at 12:56 AM ---------- Previous post was at 12:52 AM ----------

در تنظیمات فایل کانفیگ ssh از پورت 22 به 220 یا دلخواه سریعا تغییر دهید
    در دیتابیس ابتدا کل privilage access رو ببین کاربران مشکوک رو حذف کن و کاربر Root رو در دیتابیس حذف کن مطمئن باش همون طور که گفتم اجازه Remote گرفته شود و ضمنا در کانفیگ csf incoming , outgoing رو برای پورت mysql ببندید
    public_html ها حتما 750 باشند.

---------- Post added at 01:03 AM ---------- Previous post was at 12:56 AM ----------

یک سری به تنظیمات دی ان اس بزن ببین تغییر نداده باشه و با intodns تست کن چرا که چند ساعت بعد نبینیم سایت ها رفتن روی یک سرور دیگر که خیلی بده برای یک فروشنده هاست.
    عرب ها نادان هستند پس همین موضوع بهترین کمک هست. چرا عرب ها وقتی می رند تو گوگل می زنند : joomla exploit و vbulletin exploit همواره دنبال exploit های مختلف بگردبد و ببینید چه خبر !!!! هم راه نفوذ رو می بینید و مطلع می شوید و هم می فهمید که باید لابلای سورس حتما یک php وجود داره
    معمولا کاربری php و apache با کاربر www بالا می آیند. دسترسی www فقط باید طوری ست بشه داخل فولدر /home باشه
    و ضمنا اجرای دستورات مانند cp rm mkdir nano .... باید از این کاربر گرفته بشه این کار تخصصی تر هست و بگذار قدم آخر...

تشکر تشکر کرده 
    1,246
    تشکر تشکر شده 
    1,138
    تشکر شده در
    569 پست

سهلنگاری از خودم بود
    ببینید ما تو تالار به بچه گفتیم که اونایی که نال شده نصب کرده بودن هک شدن اونایی که لایسنس داشتن که هوشیار بودن . ولی باز حواست جم باشه که این طور ایمیل ها رو دسته کم نگیری

13. تعداد تشکر ها از vps-baran.ir به دلیل پست مفید

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)