نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: نحوه راه اندازی Active Directory بر روی سرور 2008

عضو انجمن ourweb آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,325
    تشکر تشکر شده 
    2,887
    تشکر شده در
    1,997 پست

پیش فرض نحوه راه اندازی Active Directory بر روی سرور 2008

ابتدا در run کامند dcpromo را تایپ کرده و اینتر میکنیم

مرحله نصب شروع می شود در این مرحله next را انتخاب کنید

در این مرحله نیز سازگار بودن Active Directory را توضیح میدهد و next

در این مرحله اگر می خواهید Active Directory خود را به یک دامین دیگه به دامین خودتون اضافه کنید و

یا به یک فارست دیگه اضافه بشود و یا خودش یک دامین جدید در یک فارست جدید بشود من در اینجا گزینه دوم را انتخاب می کنم

در این مرحله نام دامنه خودم را مشخص می کنم

در این قسمت نامه دامنه شما در شبکه بررسی میشود که با این نام وجود نداشته باشد

در این قسمت می توانیم functional level را مشخص کنیم که با چه دامنه هایی سازگار باشد من در اینجا 2008 را انتخاب می کنم

سرویس دهنده نام DNS را بررسی می کند در صورتی که فعال نباشد فعال کنیم و یا نام سرور دیگری معرفی کنیم

در این قسمت نام سرور DNS تنظیم میشود

در صورتی که سرور شما آی پی استاتیک نداشته باشد این پیغام ظاهر شده و به شما می گوید یا آی پی استاتیک تنظیم کن و یا بگو از DHCP سرویس میگیره " سعی کنید همیشه اول آی پی استاتیک بگذارید

در این قسمت پیغام مربوط به نام سرور DNS را میدهد که باید سرویس DNS راه اندازی بشود

در این قسمت مسیر فایل های مهم را سوال می کند که فولدر sysvol حتما باید در درایو با فرمت NTFS باشد اما NTDS خیلی اهمیت به NTFS بودن درایو نمیدهد

در این مرحله باید پسورد برای موقع ریکاوری کردن Active Directory را وارد کنید

یک گزارشی از تنظیمات را میدهد

شروع به نوشتن اطلاعات Active Directory میکند

و پایان

و بعد سرور ریستارت میشود

شمای کلی از Active Directory

ابتدا وارد میحط Active Directory Users and Computers

ابتدا برای کاربران یک گروه سازمانی (OU) ایجاد می کنیم
    روی دامنه خود راست کلیک کرده و وارد گزینه New شده و گزینه Organization Unit را انتخاب می کنیم

در اینجا نام گروه خود را وارد می کنید

حالا برای ایجاد کاربر در این گروه ابتدا بر روی گروه راست کلیک کرده و Newو بعد user را انتخاب می کنیم و یا با زدن شمایل را نیز می توانیم استفاده کنیم

---------- Post added at 02:14 PM ---------- Previous post was at 02:13 PM ----------

صفحه درج اطلاعات کاریر

در مرحله بعد پسورد را وارد می کنیم و اعلام می کنیم که آیا پسورد را در در اولین ورود کاربر تغییر دهد یا خیر و یا پسورد کاربر منقضی شود یا خیر و یا کاربر نتواند پسورد خودش را تغییر دهد و یا این کاربر بعد از ایجاد غیر فعال شود.

و گزارشی از کاربرو پایان

---------- Post added at 02:15 PM ---------- Previous post was at 02:14 PM ----------

نمایی از Properties کاربر

در قسمت 1 شما می توانید داخلی و یا شماره تماس کاربر را وارد کنید و در قسمت 2 نیز می توانید آدرس پست الکترونیکی کاربر را وارد کنید

در تب یا برگ دوم می توانید اطلاعات آدرس کاربر را وارد کنید

---------- Post added at 02:17 PM ---------- Previous post was at 02:15 PM ----------

در برگ Account یا حساب کاربر شما می توانید اطلاعات مربوط به کاربر را مشاهده کنید و از اینجا هم می توانید کاربر را بلاک کرده و یا اعلام کنید که پسورد را در مرحله اول ورود تغییر دهد و باقی تغییرات مربوط به پسورد و دوره انقضا کاربر را مشخص کنید .
    فرض بر اینکه این کاربر برای یک ماه با شرکت قرارداد کاری دارد و شما به دلیل مشغله کاری فرصت غیر فعال کردن کاربر را ندارید و یا فراموش می کنید از طریق این مدت زمان را مشخص می کنید که بعد از اتمام زمان کاربر به صورت اتوماتیک غیر فعال می شود.

در این تب نیز می توانیم امکاناتی که می خواهیم به کاربر بدهیم را تنظیم کنیم مثل مسیر پروفایل کاربر و یا اگر اسکریپتی برای کاربر می خواهیم هنگام ورود به سیستم برایش اجرا شود از قبیل مپ شدن نتورک درایو و مسیر لوکال ، که در مثال زیر من مسیر پروفایل کاربر را تعریف کرده ام که کاربر به محض ورود یک فولدر در مسیر زیر داشته باشد
    %username% هم برای اینکه خود سیستم به صورت اتوماتیک به نام کاربر فولدر ایجاد کند
    · فولدر زمانی ایجاد میشود که کاربر لاگین کند

در این برگه شما می توانید یک دسکتاپ مجازی برای کاربر ایجاد کنید که کامپیوتر مورد نظر هم باید در دامین شما

باشد

در این تب می توانیم گروه کاربری را مشخص کنیم از قبیل این که کاربر بتواند Remote desktop داشته باشد و یا عضو گروه کاربران IIS باشد.

---------- Post added at 02:18 PM ---------- Previous post was at 02:17 PM ----------

ابتدا بر روی گروه مورد نظر راست کلیک کنید و در قسمت All Task گزینه Resultant Set Of Policy را انتخاب کنید

در قسمت اول اطلاعات مربوط به گروه و دامین را برای کاربر و کامپیوتر نمایش میدهد که می توانید آن را نیز تغییر دهید

در مرحله بعد نوع سایت شبیه سازی Policy را انتخاب می کنیم که 2 حالت None و Default-First-Site-Name دارد که من دومی را انتخاب کردم

در این قسمت می توانیم گروه کاربری خود را مشخص کنیم که به صورت از پیش تعیین شده کاربران Authenticated تنظیم شده می توانیم با استفاده از گزینه Add گروه های دیگر را هم انتخاب کنیم

در این قسمت می توانیم گروه کامپیوتری خود را مشخص کنیم که به صورت از پیش تعیین شده کاربران Authenticated تنظیم شده می توانیم با استفاده از گزینه Add گروه های دیگر را هم انتخاب کنیم

وب سایت : www.irhosting24.com
    تلگرام : OURWEB@ - تلفن تماس : موبایل : 09999978820

2. تعداد تشکر ها ازourweb به دلیل پست مفید

3. # ADS

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)