صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: آیا ایجاد سایت فروش هاست/خدمات هاستینگ تو ایران بدون مجوز و پروانه رسمی قانونیه؟

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    14
    تشکر شده در
    7 پست

پیش فرض آیا ایجاد سایت فروش هاست/خدمات هاستینگ تو ایران بدون مجوز و پروانه رسمی قانونیه؟

راهندازی یک سایت هاستینگ زیاد سخت نیست. اما آیا اگه یک نفر با خرید یک سرور و نصب اسکریپت ها و ماجول ها یک همچین کاری کنه آیا مانع قانونی براش هست که بدون مجوز و ثبت شرکت براش مشکلی پیش بیاد؟

مثلاً الان من توان فنی و مالی رو دارم که الان بدون اینکه از خونه برم بیرون این کار رو بکنم. ایا قانونی هست که منو مجبور کنه برم دنبال بروکراسی اداریش؟

2. # ADS

عضو انجمن webdata آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    14
    تشکر تشکر شده 
    165
    تشکر شده در
    128 پست

پیش فرض پاسخ : آیا ایجاد سایت فروش هاست/خدمات هاستینگ تو ایران بدون مجوز و پروانه رسمی قانونیه؟

در رابطه با سؤال شما، خير، الزامی به ثبت شرکت نیست

4. تعداد تشکر ها از webdata به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    160
    تشکر تشکر شده 
    378
    تشکر شده در
    232 پست

پیش فرض پاسخ : آیا ایجاد سایت فروش هاست/خدمات هاستینگ تو ایران بدون مجوز و پروانه رسمی قانونیه؟

خیر 80 درصد شرکت ها بدون مجوز هستن

6. تعداد تشکر ها از maryam1 به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    84
    تشکر تشکر شده 
    520
    تشکر شده در
    331 پست

خیر کسی کاریت نداره فقط سرت پایین درست کارتو بکن...پاتو کج نزار مشکلی پیش نمیاد مگر اینکه...

8. تعداد تشکر ها از m.hoseynpur به دلیل پست مفید

sor

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    86
    تشکر تشکر شده 
    118
    تشکر شده در
    84 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam1 نمایش پست ها
    خیر 80 درصد شرکت ها بدون مجوز هستن
    شرکت بدون مجوز هم مگه هست !!! 80 درصد افراد، بدون مجوز هستند و 15 درصد هم مجوزشون اصلا ربطی به فعالیت نداره و ثبت کردن که بگن ما هم شرکتیم (از این چیزاست که یهو مد میشه!!!)
    یه 5 درصد میمونن که اونها هم مشخص اند.

عضو انجمن Mr_Parham آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    315
    تشکر تشکر شده 
    714
    تشکر شده در
    503 پست

نیازی نیست شرکت ثبت شده ای در کار باشه

11. تعداد تشکر ها از Mr_Parham به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    225
    تشکر تشکر شده 
    973
    تشکر شده در
    675 پست

حال در همین زمینه سوالی دارم ...
    مثلا : ما یک سرویسی را به شخصی فروختیم ، فردا نقض قانون سایت کرد ، ما سرویس اون فرد را طبق قانون مسدود یا حذف کردیم !
    خریدار اقدام قانونی کرد ! ما برای دفاع از خود قانون نمی گویید شما چون شرکت نبودید یا مجوز این کار را نداشتید محکوم هستید ؟

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    84
    تشکر تشکر شده 
    520
    تشکر شده در
    331 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط NovinServer نمایش پست ها
    حال در همین زمینه سوالی دارم ...
    مثلا : ما یک سرویسی را به شخصی فروختیم ، فردا نقض قانون سایت کرد ، ما سرویس اون فرد را طبق قانون مسدود یا حذف کردیم !
    خریدار اقدام قانونی کرد ! ما برای دفاع از خود قانون نمی گویید شما چون شرکت نبودید یا مجوز این کار را نداشتید محکوم هستید ؟
    خیر دوست عزیز شما اگر بتونید از خودتون دفاع لازم رو انجام بدید مشکلی براتون پیش نمیاد

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    225
    تشکر تشکر شده 
    973
    تشکر شده در
    675 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط m.hoseynpur نمایش پست ها
    خیر دوست عزیز شما اگر بتونید از خودتون دفاع لازم رو انجام بدید مشکلی براتون پیش نمیاد
    ببخشید این سوال را می پرسم !
    این پاسخی که دادید بر اساس سند و مدرک یا تجربه بود ! یا اینکه حدس و گمان یا کسی به شما گفته است ؟
    چون من دنبال پاسخ قانونی و صحیح ان هستم !

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    84
    تشکر تشکر شده 
    520
    تشکر شده در
    331 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط NovinServer نمایش پست ها
    ببخشید این سوال را می پرسم !
    این پاسخی که دادید بر اساس سند و مدرک یا تجربه بود ! یا اینکه حدس و گمان یا کسی به شما گفته است ؟
    چون من دنبال پاسخ قانونی و صحیح ان هستم !

امسال اردیبهشت ماه بود که یه سایتی لچ میکرد من ساسپنتش کردم تو قوانین سایتم بود یکبار با تعهد باز میکنیم بار دوم بار جریمه 20000 تومانی باز میکنیم بار سوم توقیف میکنیم.ایشون بار دوم هم ساعت 3 شب لچ کردن فکر کردن من نمیفهمم تو لاگ دیدم فردا صبحش ساسپنت کردمش با هزار منت که پول ندارمو اینا باز کردم بار سوم هم تکرار کرد یه روز جمعه ساسپنتش کردم و بک اپ دادم گفتم برو ...تیکت باران کگرد پولمو باید پس بدید من شکایت میکنم فلان میکنم و ...ایشون رفتو شکایت کرد همشهریم بود من اون موقع یادمه بخاطر بیماری عموم تهران بودم دادستان در اینطور موقع ها بعد از 3 بار اخطاریه تعقیب صادر میکنه...
    من وقتی بعد 1ماه برگشتم اخطارهارو دیدم و به دادگستری مراجعه کردم خودمو معرفی کردم و شرح حال دادم خلاصه دادگاه تشکیل شد و با ارائه مدارک قاضی پرونده منع تعقیب من رو صادر و اظهارات شاکی رو کذب واقع اعلام و ختم دادرسی رو اعلام کرد.

من نه مغازه داشتم نه شرکت ثبت شده داشتم نه سایتم ثبت شده بود.شما وقتی ازتون شکایتی میشه باید توانشو داشته باشید که از خودتون دفاع کنید اگر هم نتونستید باید خسارت وارده رو جبران کنید کسی کاریتون نداره که چرا اینکارو کردید مگر در شرایطی... که مثال میزنم براتون

فرض کنید شما بیمار هستید رفتید جایی یکی گفته میتونه مداوا کنه شمارو و بدون داشتن پروانه از نظام پزشکی شما رو معاینه و تجویز ناصحیح کرده و شما رو دچار مشکل کرده که با شکایت مربوطه ایشون محکوم میشوند

16. تعداد تشکر ها ازm.hoseynpur به دلیل پست مفید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)