نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: انتخاب سرور مناسب

عضو جدید konjkav آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    4
    تشکر شده در
    4 پست

پیش فرض انتخاب سرور مناسب

سرور supermicro
    cpu e3-1230
    ram 4g 1333MB Single ranked udimm
    هارد SATA2 ، حجم مهم نیست
    .........................
    من بعد از مدتی تحقیق به این سرور رسیدم.
    cpu مورد نظر طوری که روی سرور هایی نصب می شه که فقط یک cpu دارند. همچنین در cpubenchmark رنک خیلی بالایی داره در حالی که تقریبا با x3440 هم قیمت هست.
    (نظرتان را در مورد این cpu بگید به نظرتان درست انتخاب کرده ام)
    RAM هم لطفا مارک های خوب را لطفا معرفی کنید.
    در مورد هاردم لطغا یک مارکی که به نظرتان خرکار تر هست و همچنین سرعت بالایی را دارد را معرفی کنید.
    در مورد سرور چند نوع سرور supermicro هستند که سری e3-1230 را پشتیبانی می کنند. که قیمت هاشون حدود 200 دلار کم زیاد میشه که من نمی دونم چه مزیتی دارند.
    1017C-TF
    5017C-LF
    5017C-TF
    5017C-MF
    5017C-MTF
    5017C-MTRF
    به نظرتان کدومشان مناسب تره
    .................................................. .......................
    اگر قیمت هارو هم بنویسید ممنون می شم- جزئی و کلی
    چیزی را از قلم انداختم اگر آن را هم بنویسید.
    ویرایش توسط konjkav : November 30th, 2011 در ساعت 09:58

2. # ADS

عضو دائم TukaNet آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    898
    تشکر تشکر شده 
    3,419
    تشکر شده در
    1,984 پست

پیش فرض پاسخ : انتخاب سرور مناسب

اول اینکه این سرور رو برای کولوکیشن در کجا نیاز دارید ؟

در ضمن پردازنده های سری e3 میشه گفت شاهکار اینتل هستند

چون از نظر قیمت در رده خوبی قرار دارند و از بابت مصرف انرژی هم بسیار کم مصرف هستند

البته بهتر هست این پردازنده ها رو با سری e5600 و e5500 مقابسه نکنیم چون از نظر ساختاری تفاوت دارند

در مورد مدلی که انتخاب کردید هم من 1240 رو توصیه میکنم چون پر فروش تر بوده و تفاوت قیمت اندکی با 1230 داره

در مورد رم بهتر هست مارک کینگ استون ( اصل ) رو تهیه کنید که اکثر جاها هم همین مارک رو موجود دارند و استفاده میشه

هارد هم برند وسترن دیجیتال بهتر هست ولی توجه کنید که طی یک ماه گذشه قیمت هارد رکورد زده و تا 3 برابر افزایش داشته

این مدل هایی که دادید برد و کیس های کانفیگ شده توسط خود سوپرمایکرو هستند ولی معمولا فروشگاه ها همه مدل ها رو

به صورت استوک ندارند و باید مدلی رو که موجود هست انتخاب کنید ، که میتونید با توجه به سایز کیس ، تعداد و نوع هارد دیست

و قدرت پاور سیستم مناسب رو انتخاب کنید

در آخر و با توجه به سروع کارمون در زمینه سخت افزار ، اگر سرور رو در ایران نیاز دارید میتونم آفرهای مناسبی ارائه کنم

4. تعداد تشکر ها از TukaNet به دلیل پست مفید

عضو جدید konjkav آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    4
    تشکر شده در
    4 پست

سلام و ممنون از پاسختان
    خوب اصولا به نظر می رسد که e3-1240 بهتر از e3-1230 باشد ولی عجیب است که cpubenchmark رده بهتری را به e3-1230 داده که من هم تعجب می کنم. (البته چیزای عجیب اونجا زیاد هست مثلا سی پی یو هزار دلاری کند تر از 200 دلاری هست، که به نظرم یا آن سی پی یو قدیمی شده یا اینکه کاربردی خاصی داره که با تست های این ها سازگار نبوده)
    در مورد هارد هم حق با شماست باید صبر کنیم تا بیاد پایین (که خوب حتما میاد)
    در مورد محل colocation من به این نتیجه رسیدم که
    ایران خوبیش اینه که سرور همینجاست و اگر خواستیم دیگر کولوکیت نکنیم ورمی داریم می بریم خونمون باهاش god of war بازی می کنیم(شوخی کردم)
    ولی هزینه پهنای باند در ایران واقعا گرونه و صرف نمی کنه.
    در مورد آمریکا هم خوب مسئله تحریم هست.
    فکر می کنم از همه جا بهتر و ارزان تر همان کانادا باشه(نظر شما چیه؟)

لطفا یکم هم از فیمت های بگید که من دستم بیاد.(قیمت سرور را می گم بعدا در مورد کولوکیشن تاپیک می ذارم. دارم قدم به قدم جلو می رم.)

عضو دائم TukaNet آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    898
    تشکر تشکر شده 
    3,419
    تشکر شده در
    1,984 پست

زیاد به بنچ مارک ها توجه نکنید چون معمولا با شرایط یکسان و استاندارد تست نمیشه

در مورد محل کولوکیشن هم حق با شماست ولی توجه کنید که کانادا هم جدیدا تحریم ها رو آغاز کرده

قیمت سخت افزار هم بستگی زیادی به مدل ها و فروشنده داره ، اگر قیمت کف رو برای سرور مد نظر شما حساب کنیم به صورت زیر هست

کد:
    Supermicro 813MTQ-350CB ( Gold level) / Supermicro X9SCL-F $449.00 Intel Xeon E3-1240 3.3Ghz 8M $289.00 16G of DDR3 1333 ECC $179.00 1TB SATA2 WD RE4 $199.00
    پ.ن. : توجه کنید که بنده تعهدی نسبت به قیمت های ارائه شده ندارم و فقط قیمت های کف بازار رو اعلام کردم

7. تعداد تشکر ها از TukaNet به دلیل پست مفید

عضو جدید onlinehost آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    20
    تشکر تشکر شده 
    71
    تشکر شده در
    50 پست

در صورتی که در ایران بخواید کالو کنید، 2 حالت داره :
    1. سرور جمع کنید خودتان
    2. سرور به صورت پک تهیه کنید

در صورتی که سرور بخواید به صورت سفارشی جمع آوری کنید به مشکل کیس رکمونت 1 یونیت بر می خورید . چون جدای از اینکه خیلی کم پیدا میشه، قیمت 1 یونیت + پاور بالای 700 هزار تومانه در ایران . کمترین کیسی که به راحتی پیدا می کنید که قیمت مناسبی هم داشته باشه 2 یونیته .
    پس پیشنهاد میشه سرور به صورت پک خریداری کنید . که اگر قیمت براتون مهمه که مناسب باشه حتماً از سرورهای Asus استفاده کنید که با توجه به قیمتش عالیه و 3 سال گارانتی هم داره در ایران (شرکت رهنمون)

در مورد رم کینگ استون اصل اگر گیرتان بیاد در حد نرماله . ولی من Patriot را پیشنهاد می کنم که واقعاً حرفه ایه و البته گران تر از سایر برندها .

قیمت هارد هم شروع به پائین آمدن کرد . 3 هفته پیش از 3 برابر رسید به 2 برابر و از طرفی هفته گذشته شرکت Western Digital بخشی از خط تولیدش را راه اندازی کرد و قیمت ها در حال پائین آمدنه.

پردازنده ای هم که انتخاب کردید یک انتخاب سبکه و در حد سری 5500 نیست اصلاً . البته بستگی به کاری که می خواید انجام بدید داره . چون یکی از مشتریان ما سرور اختصاصی با پردازنده x3430 تهیه کرد از ما و تنها یک سایت روش قرار داد . منتهی از بس بازدید بالائی داشت سرور مدام کم می آورد و کرش می کرد و مجبور شد ارتقاء بده . بنابراین اگر تمایل دارید ابتدا بفرمائید که سرور برای چه کاریه تا راهنمائی دقیق انجام بشه.
    آنلاین هاست (OnlineHost) مرکز تخصصی میزبانی وب در ایران با 8 سال سابقه فعالیت
    میزبانی وب ایران ، سرور مجازی/سرور اختصاصی ایران ، ثبت انواع دامنه به همراه کنترل پنل اختصاصی

عضو انجمن iraniandata آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    240
    تشکر تشکر شده 
    306
    تشکر شده در
    201 پست

سلام
    چند تا پیشنهاد
    از دیتاسنترهای:
    IWEB, LEASEDWEB,HENTENZ
    استفاده کن
    بعد قطعات زیر برا میزبانی باید عالی باشه:
    Cpu:Inter CoreI7
    Ram:12 GIG
    H.D.D:500 GIG
    PORT:1 GIG IS BEST BUT 100 MG IS NOT BAD
    توجه DDR3 بگیر
    درکل سیستم توپی هستش
    موفق باشی
    خدا را - توکل را- نظم را و تلاش را فراموش کردی,فراموش میشوی.

رسول خدا(ص) فرمود: اگر تمام مردم بر محبت علی بن ابی طالب گرد هم می آمدند ؛ خداوند هرگز آتش جهنم را نمی آفرید.

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى‏ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ

عضو انجمن AlmaHost آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    398
    تشکر تشکر شده 
    1,529
    تشکر شده در
    736 پست

سلام
    در رابطه با کلو و انتخاب سرور باید به دقت تحقیق و بررسی کرد به طور مثال کسی که کلو میکند حتما دارد به یک تجارت بلند مدت فکر میکند پس در هنگام انتخاب سرور باید سروری را برگزیند که قابل ارتقاع باشد نه اینکه بعد ار مدتی کوتاه مجبور به کنار گزاشتن سرور کند و سرور جدید تهیه کند که این خود هزینه و زرر به همراه دارد....
    در رابطه با خود دیتا سنتر نکات فراوان است به جز مسائل تحریمی باید به مسائل فنی و پشتیبانی نیز توجه شود...در صورت تمایل حاضر به مشاوره و راهنمایی برای دوستان هستم.
    موفق و پیروز
    حامد آرایش
    ویرایش توسط Sheriff : December 25th, 2011 در ساعت 01:44 دلیل: بخش آموزشی - فروش ممنوع
    آلماهاست تنها Platinum Partner رسمی دیتاسنتر Redstation در ایران و در خارج از ایران میباشد.

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    552
    تشکر تشکر شده 
    423
    تشکر شده در
    286 پست

دوستان یک سوال
    حداقل قیمت یک سرور خوب چقدر هست؟

عضو جدید onlinehost آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    20
    تشکر تشکر شده 
    71
    تشکر شده در
    50 پست

دوستان گرامی، زمانی که درخواست قیمت می دین حتماً ذکر کنید داخل ایران یا خارج ایران . چون کاملاً با هم تفاوت دارند .
    آنلاین هاست (OnlineHost) مرکز تخصصی میزبانی وب در ایران با 8 سال سابقه فعالیت
    میزبانی وب ایران ، سرور مجازی/سرور اختصاصی ایران ، ثبت انواع دامنه به همراه کنترل پنل اختصاصی

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

salam man be tazegi ozv shodam va mikham az server ya rah andazish va mavarede estefadash sar dar biyaram kasi mitone komaki bokone ? in matnatonam mikhonam chizaei ke dar mirede sakht afzare sar dar miyaram vali inke az on sakht afzar ha kia gharare estefade konan ke kam biyare sar dar nemiyaram
    در من حقییقت را مجو افسون یک افسانه ام

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)