صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22

موضوع: آموزش راه اندازی ssl

عضو انجمن s.w.a.t آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    404
    تشکر تشکر شده 
    5,890
    تشکر شده در
    1,306 پست

پیش فرض پاسخ : آموزش راه اندازی ssl

نقل قول نوشته اصلی توسط REXNET نمایش پست ها
    در درجه اول من تریال پیشنهاد نمی کنم دلیل اش هم مشخصه...
    دلیلش؟!
    گمشده این نسل، اعتماد است نه اعتقاد. اما افسوس، که نه بر اعتماد اعتقادیست و نه بر اعتقادها اعتماد!
    تنها راه ارتباطی با من: s.w.a.t@webhostingtalk.ir

2. # ADS

عضو انجمن REXNET آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    523
    تشکر شده در
    327 پست

خوب تریاله دیگه!! :دی اولا امکانات اش خیلی کمه، معمولا Re-issue نداره، Revoke نداره، با هر ایمیل یکبار میشه ثبت نام کرد، دوره اش محدوده و هر دفعه باید دوباره ثبت نام و issue کنی و ...
    How terrible is wisdom when it holds no benefit for the wise?" - Louis Cypher"

تشکر تشکر کرده 
    404
    تشکر تشکر شده 
    5,890
    تشکر شده در
    1,306 پست

خوب تریاله دیگه!! :دی اولا امکانات اش خیلی کمه، معمولا Re-issue نداره، Revoke نداره، با هر ایمیل یکبار میشه ثبت نام کرد، دوره اش محدوده و هر دفعه باید دوباره ثبت نام و issue کنی و ...
    خوب معنی تریال رو به من میگی! :دی
    البته مشکل از شما نیست ها. ایرانی ها معنی تریال رو بد متوجه شدن! :دی
    دوره 30 تا 90 روزه داره. با یک ایمیلی میتونی چند دفعه ثبت نام کنی ولی واسه یک دامنه فقط میتونی از اون شرکت یه اس اس ال تریال بگیری!
    اون شرکتی هم که معرفی کردی StarSSL اعتباری بهش نیست! چرا؟! اولا اسرائیلی هست! دوما هیچ شرکتی نمیاد یک سال اس اس ال رایگان بده!! (اون ضرب المثل معروف! : هیچ ارزونی بی دلیل نیست!)
    موفق باشید
    گمشده این نسل، اعتماد است نه اعتقاد. اما افسوس، که نه بر اعتماد اعتقادیست و نه بر اعتقادها اعتماد!

تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    523
    تشکر شده در
    327 پست

منظور من رو نگرفتی!! بحث سر مفهئم واژه ها نیست!! بحث اینه که مثلا بنده از Comodo یک لایسنس میگیرم برای دامنه A ، سه ماهش که تموم شد، با یک شرایط جدید ثبت نام می کنم و دوباره برای همون دامنه سفارش میدم، و Comodo میگه برای این دامنه قبلا تریال گرفتید و دیگه امکانش نیست و باید پول بدید خرید کنید. در مورد اکثر شرکت ها هم به همین منوال هست. کلا بخوای مفتی سواری بگیری دردسر داره و شخصا ترجیح میدم 10$ رو خرج کنم تا اینکه هر چند مدت یکبار بخوام وقت و انرژی ام رو روی این قضیه بگذارم.

مطلب بعدی این که اولا اسرائیلی بودن یک شرکت دلیل بر عدم اعتبارش نیست!! اتفاقا خیلی هم اعتبار داره در سطح خودش و در آمریکا و انگلستان نیز شعباتی داره... ثانیا چیزی که داره رایگان میده همچین چیز دندون گیری هم نیست گرچه بین سایر رقبا مخصوصا برای استفاده روی وبسایت بهتر هستش... این تیپ اقدامات صرفا جهت بازاریابی هست و در همه شرکت ها در همه جای دنیا رایج هستش... بهر حال لایسنسی که این شرکت میده تریال نیست بلکه یکی از خدمات شون محسوب میشه که بصورت رایگان عرضه شده.

تشکر تشکر کرده 
    404
    تشکر تشکر شده 
    5,890
    تشکر شده در
    1,306 پست

منظور من رو نگرفتی!! بحث سر مفهئم واژه ها نیست!! بحث اینه که مثلا بنده از Comodo یک لایسنس میگیرم برای دامنه A ، سه ماهش که تموم شد، با یک شرایط جدید ثبت نام می کنم و دوباره برای همون دامنه سفارش میدم، و Comodo میگه برای این دامنه قبلا تریال گرفتید و دیگه امکانش نیست و باید پول بدید خرید کنید. در مورد اکثر شرکت ها هم به همین منوال هست. کلا بخوای مفتی سواری بگیری دردسر داره و شخصا ترجیح میدم 10$ رو خرج کنم تا اینکه هر چند مدت یکبار بخوام وقت و انرژی ام رو روی این قضیه بگذارم.

مطلب بعدی این که اولا اسرائیلی بودن یک شرکت دلیل بر عدم اعتبارش نیست!! اتفاقا خیلی هم اعتبار داره در سطح خودش و در آمریکا و انگلستان نیز شعباتی داره... ثانیا چیزی که داره رایگان میده همچین چیز دندون گیری هم نیست گرچه بین سایر رقبا مخصوصا برای استفاده روی وبسایت بهتر هستش... این تیپ اقدامات صرفا جهت بازاریابی هست و در همه شرکت ها در همه جای دنیا رایج هستش... بهر حال لایسنسی که این شرکت میده تریال نیست بلکه یکی از خدمات شون محسوب میشه که بصورت رایگان عرضه شده.
    شما منظور من و نگرفتی!
    میگی اس اس ال تریال بده چون ... . منم گفتم معنی تریال یعنی چی؟! یعنی شما تست کنی راضی بودی بخری! در ادامش گفتم که این واژه رو ما ایرانی ها بد متوجه شدیم!
    در مورد بقیه صبحت هات هم نظر شخصی هست طبق تجربه عرض کردم! این شعباتش رو تو انگلیس بگو ببینم کجاست؟!
    در مورد بازار یابی این شکلی بازار یابی نمیکن... وگرنه Verisign و COMODO و GlobalSing و ... واسشون کاری نداره اس اس ال رایگان یک ساله بدن...!!!

عضو انجمن Mohammad_reza آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,101
    تشکر تشکر شده 
    1,391
    تشکر شده در
    915 پست

دوستمون یک شرکتی رو معرفی کرده ! اگه اعتباری بهش نیست می تونید توی بخش انتقادات مطرح کنید

شوخی کردم! اما اینکه شرکت اسرائیلی هست شاید برای خیلی ها مشکلی نداشته باشه ، اما برای ایرانی ها مشکل داره و احتمال د ز د یـ د ه شدن اطلاعاتشون خیلی بالاس ...

در ضمن ، بحث تریال با free فرق داره !

فکر کنم comodo نوشته 3 ماه ssl free خوب این تریال نمیشه ، یعنی باید با همه ی امکانات مجانی بده ! اما کسی که می نویسه تریال اون می تونه محدودش کنه ! ... نمی دونم دقیقا بحث سر چی هست ! فقط خواستم کمکی کرده باشم که دیگه ادامه پیدا نکنه
    ✦✦ سپید وب - طراحی وب سایت و قالب وردپرس ✦✦

ایمیل: info (a) sepidweb (dot) com

تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    523
    تشکر شده در
    327 پست

s.w.a.t@ مصطفی جان، باشه شما انگلیسی اصیل !! منم اصلا زبان انگلیسی حالیم نیست!! کشتی ما رو با این برخورد هات... بیخیال داداش!! اطلاعات بیشتر در موردش میخوای برو تو خود سایتش همه چیز هست، تو گوگل هم میتونی در موردش تحقیق کنی... (اومدی Skype یه pm بده باید باهات صحبت کنم)

Mohammad_reza@ عزیز دل اولا وبسایت دولتی نداری که نگران چیزی باشی، ثانیا در حالت عادی کسی نمیتونه با چنین چیزی اطلاعات شما رو ب***ه!! اکثر شما ها SSL رو نصب می کنید که اولا "فیل خشک" (!!) رو دور زده باشید، ثانیا بعضا نیاز دارید به دلایل مختلف Data Encryption بصورت Valid License روی وبسایت تون اجرا بشه... در کل و مخصوصا در مورد شما چیزی نیست که بخواید نگرانش باشید...

9. تعداد تشکر ها از REXNET به دلیل پست مفید

عضو انجمن Mohammad_reza آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,101
    تشکر تشکر شده 
    1,391
    تشکر شده در
    915 پست

Mohammad_reza@ عزیز دل اولا وبسایت دولتی نداری که نگران چیزی باشی، ثانیا در حالت عادی کسی نمیتونه با چنین چیزی اطلاعات شما رو ب***ه!! اکثر شما ها SSL رو نصب می کنید که اولا "فیل خشک" (!!) رو دور زده باشید، ثانیا بعضا نیاز دارید به دلایل مختلف Data Encryption بصورت Valid License روی وبسایت تون اجرا بشه... در کل و مخصوصا در مورد شما چیزی نیست که بخواید نگرانش باشید...
    کلی گفتم
    ✦✦ سپید وب - طراحی وب سایت و قالب وردپرس ✦✦

ایمیل: info (a) sepidweb (dot) com

تشکر تشکر کرده 
    404
    تشکر تشکر شده 
    5,890
    تشکر شده در
    1,306 پست

s.w.a.t@ مصطفی جان، باشه شما انگلیسی اصیل !! منم اصلا زبان انگلیسی حالیم نیست!! کشتی ما رو با این برخورد هات... بیخیال داداش!! اطلاعات بیشتر در موردش میخوای برو تو خود سایتش همه چیز هست، تو گوگل هم میتونی در موردش تحقیق کنی... (اومدی Skype یه pm بده باید باهات صحبت کنم)
    ای بابا چرا بهت برمیخوره! من ازت یه سوال کردم جوابش رو میتونستید بدی ولی ندادی و حرفهای اضافه زدی!
    پ.ن : من نه خوشم میاد اینجا زندگی کنم نه اینکه کسی بهم بگه انگلیسی ... پس بیخود جو درست نکنید!! کاری ندارم باهاش برم دربارش تحقیق کنم فقط خواستم بدونم این شعباتش تو این مملکت خراب شده کجا هستن!! بعدش کدوم رفتار!!
    در رابطه با تایپیک میخوایید بحث کنید مشکلی نیست ولی بحث رو به حاشیه بکشید برخورد میشه!!
    هرکاری هم با من داری پی ام بزار آن شدم جوابش رو میدم!
    موفق باشید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    29
    تشکر تشکر شده 
    6
    تشکر شده در
    3 پست

1. برای یک دامنه و یا یک زیر دامنه، یک SSL Single Domain عادی کفایت می کند.
    2. برای چند دامنه و زیر دامنه مختلف علاوه بر SSL Single Domain می توان از SSL Multi Domain که برخی از شرکت ها ارایه می کنند استفاده کرد.
    3. برای دامنه و زیر دامنه های همان دامنه، می بایست از SSL WildCard استفاده شود.

--------------------------------------------------------

بهترین گزینه ها در بین شرکت هایی که SSL Valid رایگان ارایه می دهند، یکی لایسنس 90 روزه Comodo هستش و یکی لایسنس کلاس A سایت StartSSL که دومی برای تعداد نا محدود دامنه بصورت Single Domain ارایه می شود. (در اینجا برای هر دامنه یا زیر دامنه متفاوت یا یکسان باید جداگانه SSL سفارش بدهید و از Multi Domain یا WildCard خبری نیست.)

برای نصب SSL روی cPanel باید مراحل زیر به ترتیب انجام شوند:

1. از مدیر سرور بخواهید یک IP اختصاصی روی Host شما تنظیم کند. (در صورتیکه در یک اکانت هاستینگ تعدادی دامنه مختلف را بصورت AddOn اضافه کرده اید و نیاز به نصب SSL روی حداقل دو دامنه متفاوت و یا یک دامنه و تعدادی زیر دامنه را دارید (مورد دوم فقط در صورتی صدق می کند که لایسنس شما WildCard نباشد) روند تخصیص IP فرق می کند که مسئول سرور باید از آن اطلاع داشته باشد.)

2. وارد پنل خود شوید و از قسمت Security روی SSL/TLS Manager کلیک کنید. در صفحه بعد روی

کد:
    [Private Keys (KEY)] Generate, view, upload, or delete your private keys
    کلیک کنید.

3. از قسمت Generate a New Key از فیلد سمت راست Host نام دامنه یا زیر دامنه مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر قصد استفاده از لایسنس WildCard را دارید در فیلد سمت چپ Host بصورت زیر مقدار دهی کنید:

کد:
    *.domain.com
    بدیهی است که بجای domain.com باید نام دامنه خود را وارد نمایید. Key Size را نیز بسته به پشتیبانی صادر کننده لایسنس باید تعیین کنید، معمولا اکثر پرووایدر های حال حاضر از Key های 2KB ای پشتیبانی می کنند لذا می بایست 2048bits را انتخاب نمایید. در نهایت روی دکمه Generate کلیک کنید و در صفحه بعد روی Return to SSL Manager کلیک کنید تا به صفحه اصلی SSL Manager بر گردید.

4. حال روی

کد:
    [Certificate Signing Requests (CSR)] Generate, view, or delete SSL certificate signing requests
    کلیک نمایید. در صفحه بعد می بایست پس از تعیین نام دامنه از منوی Host اطلاعات دیگر را نیز تکمیل نمایید. توجه داشته باشید که در این قسمت نام کشور باید بصورت دو حرفی (مثلا US یا CA یا ...) وارد شود و نیز اطلاعات ایران را نباید set کنید (به دلایلی). صحت این فیلد ها تنها برای مشاهده مشتری اهمیت دارد و نیاز نیست که حتما اطلاعات Valid باشند (البته در صورتی که نیازمند به تایید شرکت توسط کمپانی ارایه دهنده لایسنس هستید، این فیلد ها می بایست بصورت دقیق پر شوند). Email را ترجیحا info ی همان دامنه بدهید و نکته آخر اینکه Pass Phrase را بصورت ترکیبی از حروف و عدد (بدون استفاده از Meta Character ها) وارد کنید و این مقدار را در محلی یادداشت کنید چون در برخی موارد مورد نیاز خواهد بود.

5. پس از Generate کردن CSR در صفحه بعد در دو قسمت hash هایی ارایه شده است که شما می بایست hash قسمت اول را کپی کنید.

6. به پنل SSL خود بروید و درخواست issue ی آن را بکنید، سپس مقدار cPanel را در Server Type انتخاب کرده و پس از Paste کردن CSR Hash در قسمت مربوطه روند کار را ادامه دهید. در مرحله ای از شما یک آدرس Email برای Approve و یک آدرس ایمیل دیگر برای ارسال SSL ها سوال می شود. مورد اول را می بایست از یکی از موارد پیشنهاد شده توسط خود پرووایدر انتخاب کنید. معمولا admin@domain.com در همه شرکت ها مشترک می باشد. حتما قبل از تایید این مرحله دقت کنید که اکانت ایمیل مربوطه را ساخته باشید.

7. پس از issue کردن SSL بعد از مدت زمانی بین 5 دقیقه تا 2 ساعت یک ایمیل به آدرس Approver دامنه شما ارسال می شود که باید توسط آن درخواست خود را تایید (Verify یا Confirm یا Approve) کنید. پس از این کار بلافاصله برای شما ایمیلی حاوی فایل های SSL به آدرس ایمیلی که درخواست کرده بودید ارسال خواهد شد.

8. یکی از فایل ها با پسوند CRT و به نام دامنه شما می باشد، این فایل را می بایست در قسمت

کد:
    [Certificates (CRT)] Generate, view, upload, or delete SSL certificates
    و توسط فرم Upload a New Certificate آپلود نمایید.

9. در نهایت به

کد:
    [Activate SSL on Your Web Site (HTTPS)] Setup a SSL certificate to work with your site.
    رفته و نام دامنه یا زیر دامنه مورد نظر را انتخاب کنید. پس از انتخاب می بایست در هر سه فیلد زیرین مقادیر hash نمایش داده شوند، اگر این گونه نبود و تمام مراحل قبلی را درست انجام داده بودید، می بایست مقادیر (Certicate (CRT و (Key (KEY را بصورت دستی در اینجا کپی پیست کنید. در نهایت روی دکمه Install Certificate کلیک کنید.

در این جا کار نصب لایسنس SSL تمام شده است. توجه نمایید که در HTML وبسایت شما نباید هیچ آدرس URL ای با پروتکل HTTP وجود داشته باشد (آدرس هایی که با //:http شروع می شوند) و همه آن ها باید با //:https آغاز شده باشند. در غیر این صورت در اکثر مرورگر های وب، پروتکل HTTPS سایت شما تایید نخواهد شد.

موفق و پیروز باشید
    ** نکته : برای انجام مراحل زیر از مرورگر های Firefox و یا IE استفاده کنید.

1. وارد سایت StartSSL™ Certificates & Public Key Infrastructure بشوید.
    2. در وسط صفحه روی گزینه (StartSSL Free (Class 1 کلیک کنید.
    3. در انتهای متن روی Certificate Control Panel کلیک کنید.
    4. در صفحه بعد روی دکمه Sign-up کلیک کنید.
    5. سوالی که مرورگر از شما می کند را Accept کنید.
    6. فیلد های مربوط به ثبت نام را تکمیل کنید. (می بایست اطلاعاتی غیر از کشور ایران را وارد کنید و اهمیت ندارد که Valid باشند یا خیر)
    7. Verification Code دریافت شده در ایمیل خود را در صفحه بعدی وارد کنید.
    8. در صفحه بعدی از منو گزینه High Grade را انتخاب کنید و سپس در صفحه بعد از آن Install Certificate را بزنید. سوال مرورگر را OK کنید. (با این کار لایسنسی در مرورگر شما ثبت می شود که برای ورود به سیستم مورد استفاده قرار می گیرد.)
    9. پس از اتمام تمامی مراحل به صفحه اصلی کنترل پنل خود خواهید رفت. برای اضافه کردن هر دامنه می بایست ابتدا به تب Validation Wizar بروید سپس گزینه Domain Name Validation را انتخاب نمایید. سپس مراحل را دنبال کنید. این سایت به آدرس مشخص شده از دامنه شما یک ایمیل خواهد فرستاد تا صحت مالکیت آن مشخص گردد.
    10. بعد از Domain Validation از طریق تب Certificate Wizard می توانید نسبت به issue کردن SSL جدید برای خود اقدام کنید.

سلام و خسته نباشید دوست عزیز همه کارهایی که گفته بودید رو انجام دادم ولی گزینه چهارمی در
    SSL/TLS Manager
    نیومد همون گزینه
    CODE][Activate SSL on Your Web Site (HTTPS)] Setup a SSL certificate to work with your site.[/CODE]
    لطفا اگر امکانش هست در همینجا بگید تا اطلعات هاستم را براتون پیغام خصوصی کنم برام نصب کنید خیلی ممنون میشم

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)