نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: نیاز در مورد تبادل نظر حتما نظر بدهید (گرافیست های محترم), ایا بین لگو و بنر یا هدر تفاوت ندارد

عضو انجمن nima17701 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,626
    تشکر تشکر شده 
    613
    تشکر شده در
    435 پست

پیش فرض نیاز در مورد تبادل نظر حتما نظر بدهید (گرافیست های محترم), ایا بین لگو و بنر یا هدر تفاوت ندارد

دوستان تو یه انجمن یه بحثی بین من و یک شخصی به وجو آمده میخوام اساتید نظراشان را بدند تا لینک را در انجمن بزارم
    متن :

متن بنده : سلام دوستان اینقدر نگین لگو به قسمت بالای سایت هدر (سر برگ) میگن. لگو به ارم و برند اختصاصی یه شرکت .موسسه. سایت و... میگویند

جواب ایشان : دوست عزیزم من خودم اولین کسی بودم که سایز رو پرسیدم . ولی خب فرمایش شما اشتباه که میفرمایید هرچی سایز بیشتر باشه فضای بیشتری واسه طراحی داریم (این حالت عادیشه ) ما میتونیم بطور حرفه ای با تغییر resolution فضای بیشتری ایجاد کنیم

فضا و resolution رابطه مستقیم دارند . فضا ربطی به سایز نداره . در ضمن هر زمان می تونیم سایز sample رو تغییر بدیم منتهی های مراتب باید اینقدر حرفه ای باشیم که متناسب با عکس resolution رو تنظیم و هماهنگ کنیم تا در کیفیت تغییر ایجاد نشه . در ضمن هرچی resolution کمتر باشه کیفیت در کارهای انیمیشنی بیشتر میشه .

یادتون باشه همیشه این سایز هست که حجم فایل رو بیشتر میکنه نه resolution .

در مورد لوگو : کلمه لوگو در وبستر به معنی پرچم تبلیغاتی هست میتونه بنر یا هدر باشه میتونه یک لینک و یک عکس باشه . لوگو سایز های مختلفی داره و جاهای مختلفی در سایت قرار میگیره ولی باید یک لینک رو هم با خودش حمل کنه . ولی متاسفانه توی ایران فقط به بنر تبلیغاتی لوگو میگن

__________________________________________________ ____

جواب بنده : سلام دوست عزیز درست است رزولشون بالا باشه در محیط طراحی فظا بیشتر هست اما زمان چاپ در سایز کار هیچ تفاوتی نمیکند ، بهطور مثال برای طراحی کارت ویزیت اگر رزولشن 300 dpi باشد زمان چاپ هیچ تغیری در سایز ایجاد نمیشود . با این حرف شما که هرچه سایز بیشتر باشد حجم افزایش میابد کاملا مخالفم . به طور مثال شما یه سند به ابعاد 600*800 با رزولش 300 ایجاد کرده و یکی با رزولشن مثلا 28 کار ها را ذخیره کرده و سپس تفاوت حجم را مشاهده میکنید . طراحی برای استفاده در اینترنت که کلا مقولش فرق میکنه که نباید رزولشن بالا کار کرد تا حجم کار زیاد شود

معنی کلمه لگو تا اونجایی که در همه جا مرسوم است به معنای نماد یک کمپانی است که معرف ان شرکت بوده و انحصاری بوده تا زمانی با ان لگو شخصی برخورد کرد سریعا دریابد که متعلق به کدام شرکت است میتواند یک کلمه ، نماد و . . . . و به هیچ وجه یک لگو نمیتونه بنر یا هدر باشه .

جواب ایشان : دوست عزیز بحث ما چه ربطی به چاپ و زمان چاپ داره ؟ نمیدونم چرا منظور منو متوجه نمیشید من منظورم resolution یک فایل که به اشتراک میگذاره( shared resolution ) نیست من منظورم resolution رئال real هست .

متاسفانه شما از کامپیوتر فقط الفبا شو میدونید و حرفه ای نیستید .همینم خوبه ها. ولی کافی نیست . مثل اینکه ما الفبای انگلیسی رو بدونیم ولی نتونیم به اون زبان حرف بزنیم .

ما در طراحی illustrator cs5 هرچه قدر لایر های بیشتری استفاده کنیم حجم عکس بطور تصاعدی در resolution shared بالا میره و شما اینطور فکر میکنید که عکس حجیم تره . اما resolution real همچنان همونطوریکه بار اول تنظیم شده باقی میمونه . و هییییییییییچگونه دخالتی در سایز و حجم عکس نداره و فقط روی کیفیت تاثیر میگذاره . در ضمن باز هم میگم در تمام فایل ها صادق نیست معمولا برای بعضی از طراحی های داخلی بهتره resolution پایین تری انتخاب کنیم . بازهم اشتباه میکنید اگر فکر میکنیدهرچه resolution real بیشتر باشه عکس باکیفیت ترخواهد شد. ما هر چقدر هم resolution shared رو بالا ببریم در resize قابل حل هست یک بار هم گفتم نتیجه بهتری هم می گیریم .

دوست عزیز پیشنهاد میکنم اینجا رو مطالعه کنید

PHOTOSHOP Image Size and Resolution

در مورد logo همونطور که می بینید معنیش میشه مدل طراحی که وظیفش تبلیغات باشه و یک لینک هم داشته باشه . من هم عرض کردم متاسفانه 90 % مردم ایران معنی این کلمه رو نمیدونن و به اشتباه اونو بکار میبرند مثل شما . و فکر میکنن فقط به اون نماد میشه گفت لوگو . ولی خب در حقیقت زیاد تفاوت نداره و لوگوی یک شرکت میتونه هم banner اش باشه هم Header اش باشه و هم اونو توی billboard شخصیش بذاره این سلیقه اون کمپانی هست . شاید کسی بخواد بنر و لوگو ش مثل هم باشه این که قانون نیست تفاوت داشته باشند .

جواب بنده : سلام دوست عزیز باتوجه به توضیحاتی که دادید و برداشتی که از ما داشتین به این نتیجه رسیدم که احتیاجی نمیبینم که خودمو به شما یشناسونم . قضاوت را میسپارم به کاربران حرفه ای

جواب ایشان :
    ناگفته نمونه هم banner ها و هم header ها و هم billboard ها همگی نوعی logo هستند و در زیر مجموعه آن قرار دارند .

اگه برای مثال کلمه لوگو رو برابر کلمه طوطی قرار بدیم و

banner ها ماکائو ها باشند و

header ها کاکادو ها باشند و

billboard ها کاسکو باشند

آیا میتوان گفت کاسکو ها طوطی نیستند ؟

چقدر درس دادن به شما سخت ؟ دارم فکر میکنم معلماتون چی می کشن .)

ارائه دهنده خدمات هاستینگ، طراحی سایت، پیام کوتاه
    نیماد

2. # ADS

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    207
    تشکر تشکر شده 
    408
    تشکر شده در
    248 پست

پیش فرض پاسخ : نیاز در مورد تبادل نظر حتما نظر بدهید (گرافیست های محترم), ایا بین لگو و بنر یا هدر تفاوت ندارد

حال نداشتم همشو بخونم از همون پاراگراف اول یه چیزایی دستگیرم شد:
    لوگو : ارم نشانه
    بنر : پلاکارد تبلیغاتی ( در دنیای وب یک عکس متجرک ( انیمشن یا ثابت که در وب سایتهای دیگران همانند بیلبورد عمل میکند و کرابران را به دیدن سایت شما ترغیب میکند. )
    هدر : هد یعنی سر ، کله یعنی پیشانی بند . تابلوی ورودی هر سایتی هست که دیگه داره جمع میشه. و به جای این لوگو رو میزارن.
    فوتر : در قسمت پایین سایت هستش و همانند هدر عمل میکند با این تفاوت که جزیات رو نمایشم یدهد.
    ساید بار : نوار کنار محل قرار گیری بلاکهای شما ( شامل اخرین خبرها و ...)
    بازم یه چیزای دیگری هست که فکر کنم این برای شما کافی باشه

حجم : سایز یک فایل رو میگن حجم.
    هرچقدر عکس با کیفیت تر باشه حجمش متعاقبا بیشتره.
    میزان و تعداد رنگ ها در بین پیکسها ارتباط مستقیمی با حجم یک عکس داره
    مثلا اگر یک عکس سیاه سفید 100*100 با کیفیت بالا داشته باشی حجمش شاید حدود 50 کیلو بشود.
    ولی اگر همون عکس با کیفیت بالاا و رنگی باشه تا 300 کیلو هم حجم داره.
    البته بستگی به فرمتش هخ دداره که من فرمت رایج jpg رو عرض کردم.

همینها.
    بقیه هرچی گفته ....شکر مفت بوده
    موفق باشی.
    امیر خسرو معروفی
    جهت ارتباط با من از پیغام خصوصی استفاده کنید.

4. تعداد تشکر ها از maroofi به دلیل پست مفید

عضو دائم delta آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,468
    تشکر تشکر شده 
    5,180
    تشکر شده در
    2,621 پست

پیش فرض پاسخ : نیاز در مورد تبادل نظر حتما نظر بدهید (گرافیست های محترم), ایا بین لگو و بنر یا هدر تفاوت ندارد

لوگو چه ربطی به هدر یا بنر داره؟ هز سه تا مورد اصلا یک بحث دیگر دارند.. کی بوده الان این گرافیست ماهر؟!!
    فروشگاه بازی , کنسول, لوازم دیجیتال دلتافوکس
    فروش و واردات محصولات در منطقه ازاد انزلی

6. تعداد تشکر ها از delta به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    113
    تشکر تشکر شده 
    75
    تشکر شده در
    54 پست

من با خوندن چندخط تاپیک گیج شدم و شکه.ولی معلومه خیلی استاد بوده

8. تعداد تشکر ها از هاست برتر به دلیل پست مفید

عضو دائم --- آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    649
    تشکر تشکر شده 
    1,600
    تشکر شده در
    991 پست

اگه برای مثال کلمه لوگو رو برابر کلمه طوطی قرار بدیم و

banner ها ماکائو ها باشند و

header ها کاکادو ها باشند و

billboard ها کاسکو باشند

آیا میتوان گفت کاسکو ها طوطی نیستند ؟
    با این تفاسیر بله بولداگ ها هم سگ نیستند
    کاربر عزیز مشخصات سرور خود را بدون هماهنگی در پیغام خصوصی ارسال نفرمایید .
    مدیریت سرور های اختصاصی و مجازی همچنین خدمات مجازی سازی و کلودکامپیوتینگ انجام میشود. YAHOO - GMAIL

10. تعداد تشکر ها از --- به دلیل پست مفید

عضو جدید TehranServer آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    13
    تشکر شده در
    8 پست

با عرض سلام .
    1 - ایشون مغلطه فرمودند از نوع "مغلطه توسل به نتیجه باور" بدین معنی که اومدن برای اثبات حرفشون یک موضوع بدیهی رو مثال آوردند و از روی آن نتیجه گیری فرمودند (طوطی و کاسکو ... ) مسلما در طراحی وب هدر یک وب سایت با لوگو تفاوت دارد . شما یک هدر میسازید و سپس بنر وب سایت خود را در آن قرار میدهید . بنر شامل یک تصوویر گرافیکی میباشد که میتواند لوگوی شرکت شما را نیز شامل شود .

2 : در مورد این حرفشون در مورد پیکسل هم تا جایی حرفشون رو قبول دارم :

رزولوشن بر حسب dpi می باشد و dpi به معنی نقطه در واحد سطح (اینچ) .
    dpi = dot/inch
    مسلما وقتی سطح را افزایش دهیم رزولوشن کاهش میابد ( اگر تعداد نقطه ها زیاد نشود ) بنابر این میبینیم که در یک عکس با افزایش اندازه رزولوشن کاهش یافته اما حجم عکس بیشتر شده .
    از طرفی اگر نرم افزار پینت ویندوز خو درا باز کنید و در یک سایز واحد تعدادی نقطه ایجاد کنید و در پینت دیگری تعداد نقطه ها را افزایش دهید (بدون تغییر سایز ) و هر دو را در یک فرمت واحد ذخیره کنید . آن عکس که تعداد نقاط بیشتری دارد حجم بیشتری هم دارد ( مفهوم DPI )

پس میبینیم که رزولوشن معیار خوبی برای سنجش حجم فایل نیست .

پایان
    [LEFT]Tehran Server - Web Hosting
    Tell: 0262 3222060
    Mobile:0912 4225407 - Mohammadi
    Mobile:0919 7030079 - Rostami

عضو انجمن nima17701 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,626
    تشکر تشکر شده 
    613
    تشکر شده در
    435 پست

ممنون از نظر تک تک شما دوستان
    [●] شرکت توسعه سامان نـیماد [●]
    ارائه دهنده خدمات هاستینگ، طراحی سایت، پیام کوتاه
    نیماد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)