صفحه 75 از 92 نخستنخست ... 256571727374757677787985 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 741 تا 750 , از مجموع 914

موضوع: بررسی ارزش یک دامنه

عضو انجمن TruthPraiser آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    76
    تشکر تشکر شده 
    338
    تشکر شده در
    138 پست

پیش فرض بررسی ارزش یک دامنه

دوستانی که تمایل دارن دامنه ای از خودشون یا در مالکیت دیگری رو از نظر ارزش مورد بررسی قرار بدن اون رو در این موضوع معرفی کنن تا سایر دوستان بتونن نظر و پیشنهاد خودشون رو برای بررسی بیشتر اون ارائه بدن.

بهتره دامنه های معرفی شده تو این موضوع به صورت شکسته و بدون پیوند برگشتی قرار داده شده باشن , برای این منظور هم می تونین از برچسب code به این شکل استفاده کنین:

کد:
    domain.ext
    متشکرم
    امضاء

2. تعداد تشکر ها ازTruthPraiser به دلیل پست مفید

3. # ADS

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    7
    تشکر تشکر شده 
    74
    تشکر شده در
    51 پست

پیش فرض پاسخ : بررسی ارزش یک دامنه

expres.ir چند می ارزه؟ :D

5. تعداد تشکر ها از expres به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    12
    تشکر شده در
    7 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط 30SecondToMars نمایش پست ها
    دوستمون میگه 0 ؛
    خوب ما میگیم 20 .
    عزیزم کسی نمیگیره.

اصلا ایرانی جماعت یاد گرفته خودش خلاثیت به خرج بده و دامنه ثبت نشده ثبت کنه
    نه اینکه از دیگران بخره

مگر اینکه در شرایط خاص که دامنه ای تک کلمه ای و زیر 7 کلمه باشه؛ که اون هم ممکنه از 1 الی 20 ملیون به فروش بره ؛مثلا:
    کارت اعتباری >> www. e p a y .ir . . . . . . . . . .
    http://hotel.ir
    کارت اعتباری >> www. e p a y .ir . . . . . . . . . .
    فارم؛ سایت تخصصی دامداری دامپروری کشاورزی طیور شیلات

وگرنه این دامین های شما و دیگر دوستان هیچ ارزشی ندارند
    خودت حساب کن دیگه وقتی من برای دامنه ای 6 حرفی 80 هزار تومن قیمت میذارم کسی نمیگیره ؛ وای به حال اون دامین شما
    اجاره

در چند روز اخیر برای بعضی دوستان قیمت گذاشتم ؛ البته برای اینکه دلخور نشن قیمت گفتم وگرنه دامینشون مفت نمی ارزه؛ البته به جز تورنادو دات کام که شرایط یک دامنه خوب رو داره
    این تاپیک رو که دیدم فکر میکردم به صورت حرفه ای آنالیز TLD ها انجام میشه یا بحث میشه. نمیخواهم بگم من حرفه ای هستم (واقعا هم نیستم) ولی من از سال ۲۰۰۶ تا الان دارم توی https://www.namepros.com خرید و فروش میکنم. دامنه داشتم که ۳۰۰۰ دلار تا ۱۵۰۰۰ تا فروختم دامنه atgoogle.com (به همراه یک شریک) را ثبت کردم و گوگل ازم شکایت کرد و آخر سر برنده هم شد... یک عالمه دامنه هم با اسامی باحال ثبت کردم و فکر میکردم چیزی میشه ولی در نهایت چیزی نبود و expire شدن یا متروک موندند...دوست من دامنه devilived.com را داشت و یکی از گروه های موزیک اتفاقی به این اسم معروف شد و خواست دامنه اینها را به هر قیمتی شده بخره (تا ۱۰ هزار دلار هم میداد) ولی دوستم اشتباه کرد و نفروخت و آخر سر هم دامنه متروک افتاد و expire شد.
    منظورم از این حرفها این بود که یک برندی یا گروهی یا شرکتی گاهی اوقات حاضر هست به هر قیمتی یک اسم را حتی بی معنی بدست بیاره ... از یک طرف گاهی اوقات یک واژه خاص با پسوند دامین یک اسم ویژه را تشکیل میده (مانند del.icio.u) به هر حال میخواستم بگم که تفصیر شما برای ارزش گزاری دامین ها اصلا حرفه ای و طبق اصول نیست بد نیست یکمی مطالعه در مبحث TLD ها داشته باشید
    اگر دارید در رابطه با دامین های خوب با پسوند .ir بحث میکنید در واقع دارید درباره ccTLD یا country code top level domains صحبت میشه هر کدام آنالیز خودشون را دارند مخصوصا الان که پسوند ها زیاد تر و تقریبا بینهایت دارند میشوند و حتی میشه از کاراکتر های Internationalized استفاده کرد (مانند: http://مثال.آزمایشی )
    سایتهایی که میتواند به شما کمک بکند یک تصور حرفه از آنالیز domain ها پیدا بکنید یکی همان انجمن https://www.namepros.com/index.php هست و برای اصطلاحات هم ویکی پدیا بهترین مرجع هست
    https://en.wikipedia.org/wiki/Top-level_domain

7. تعداد تشکر ها ازfarshidonline به دلیل پست مفید

عضو انجمن 30SecondToMars آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    314
    تشکر تشکر شده 
    449
    تشکر شده در
    244 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط itm7.com نمایش پست ها
    hihyper.com رو برای خدمات هاستینگ در سطح جهانی میخواستم اختصاص بدهم. نظر شما عزیز چیست ؟
    آهان ؛ حالا شد.
    برای ابن کار خیلی خوبه.
    شیک و قشنگ.

چه هاست و سروری میخوای بفروشی؟
    اگر و-ار-ز بود یعنی از ecatel یا پیونن سوئد و یا لوکزامبوروگ بود، روی کمک من حساب کن، چون من روزانه بیش از 30 عدد بازدید کننده واقعی دارم برای سایتم که بیشترشون مشتری هستند و دنبال هاست و وی پی اس مذکور میگردند

9. تعداد تشکر ها از30SecondToMars به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    314
    تشکر تشکر شده 
    449
    تشکر شده در
    244 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط farshidonline نمایش پست ها
    این تاپیک رو که دیدم فکر میکردم به صورت حرفه ای آنالیز TLD ها انجام میشه یا بحث میشه. نمیخواهم بگم من حرفه ای هستم (واقعا هم نیستم) ولی من از سال ۲۰۰۶ تا الان دارم توی https://www.namepros.com خرید و فروش میکنم. دامنه داشتم که ۳۰۰۰ دلار تا ۱۵۰۰۰ تا فروختم دامنه atgoogle.com (به همراه یک شریک) را ثبت کردم و گوگل ازم شکایت کرد و آخر سر برنده هم شد... یک عالمه دامنه هم با اسامی باحال ثبت کردم و فکر میکردم چیزی میشه ولی در نهایت چیزی نبود و expire شدن یا متروک موندند...دوست من دامنه devilived.com را داشت و یکی از گروه های موزیک اتفاقی به این اسم معروف شد و خواست دامنه اینها را به هر قیمتی شده بخره (تا ۱۰ هزار دلار هم میداد) ولی دوستم اشتباه کرد و نفروخت و آخر سر هم دامنه متروک افتاد و expire شد.
    منظورم از این حرفها این بود که یک برندی یا گروهی یا شرکتی گاهی اوقات حاضر هست به هر قیمتی یک اسم را حتی بی معنی بدست بیاره ... از یک طرف گاهی اوقات یک واژه خاص با پسوند دامین یک اسم ویژه را تشکیل میده (مانند del.icio.u) به هر حال میخواستم بگم که تفصیر شما برای ارزش گزاری دامین ها اصلا حرفه ای و طبق اصول نیست بد نیست یکمی مطالعه در مبحث TLD ها داشته باشید
    اگر دارید در رابطه با دامین های خوب با پسوند .ir بحث میکنید در واقع دارید درباره ccTLD یا country code top level domains صحبت میشه هر کدام آنالیز خودشون را دارند مخصوصا الان که پسوند ها زیاد تر و تقریبا بینهایت دارند میشوند و حتی میشه از کاراکتر های Internationalized استفاده کرد (مانند: http://مثال.آزمایشی )
    سایتهایی که میتواند به شما کمک بکند یک تصور حرفه از آنالیز domain ها پیدا بکنید یکی همان انجمن https://www.namepros.com/index.php هست و برای اصطلاحات هم ویکی پدیا بهترین مرجع هست
    https://en.wikipedia.org/wiki/Top-level_domain

اول اینکه دامین های آی آر ما، یعنی همون ccTLD ؛ خیلی محدود هستند و توسط بسیاری از آی اس پی های دنیا مصدود شده اند؛ و به خاطر قوانین خاصی که کشور ایران داره هیچ موزیسین و هنرمند خارجی ای نمیاد روی دامین های آی آر.

هنرمندهای مجاز ایران مثل بنیامین بهادری و محسن یگانه و فرزاد فرزین و ... هم این قدر بودجه ندارند که بخوان پول خرج دامین کنند.
    این مساله رو از اینجا میشه پی برد که تقریبا اسم سایت هیچ کدومشون کامل نیست و اغلب یک خط تیره در دامین دارند ؛ همچنین در دات نت، یا دات اورگ ، هستند.

حالا روی TLD
    TLD وقتی معنی واقعی پیدا میکنه که اسم انتخاب شده یک کلمه و نام بین المللی باشه.
    مثلا :
    Email.Com

rayaname.Com

برای دامین ایمیل ممکنه مشتری 1 میلیون دلاری بیاد
    اما هرگز برای دامین رایانامه مشتری 10.000 دلاری هم نمیاد، چون اسم و کلمه ی استفاده شده فارسیه، نه بین المللی
    دامنه فوق از نظر خارجی ها 10 دلار هم ارزش نداره

حالا اگر مشتری ایرانی باشه؛
    فقط کسی در ایران میتونه 10.000 دلار بابت این دامین بده که مستقیما از طرف دولت ایران حمایت مالی بشه
    از طرفی دولت ایران هرگز هیچ دامین مهمی رو روی دات کام قرار نمیده ؛ به خاطر اینکه امریکایی ها میتونن مستقیما به سرور نفوذ کنند

بحث دوم
    ما وقتی روی دامین ارش می ذاریم که دامین واقعا خاص باشه و نام های مشابه باز نباشند
    مثلا وفتی دوستی میاد میگه دامین زیر رو می فروشم
    music110.ir
    اخه کجای این دامین خاصه ؟ واقعا کی میتونه روی این دامین قیمت بیش از 5000 تومن بذاره ؟
    من به عنوان یک وب مستر به جای اینکه برم دامین فوق رو بخرم میگردم روی اسم های قشنگتر و آزاد و با قیمت 4000 تومن ثبت میکنمش
    imusic.ir
    xmusic.ir
    hotmusic.ir
    و...

و اینکه دامنه های فوق چون تعدادشون خیلی بالاست و به راحتی میشه نام مشابه اش رو زد، پس هیچ ارزشی ندارند
    فقط یکی دو تا دامین میمونن که از همه دامین ها بهترند و کسی نمیتونه نمونه اش رو بزنه
    MP3.ir
    Music.ir

و هرگز ارزش دامین های .ir فوق بیش از 50.000.000 نمیشه
    ارزش دامین های خاص حدود 10.000.000 تومن هست چون بیشتر از اون معمولا برای وب مستر ها سود آوری نمیتونه داشته باشه

و من هم بدم نمیاد همه رو خوشحال کنم و بگم مثلا دامنه ی دوستمون music110.ir بیش از 5 میلیون تومن ارزش داره ؛
    ولی باید واقع بین بود، چون هیچ کس دامین های ضعیف رو نمیگیره .... خیلی کم پیش میاد، خیلی کم
    و تجربه خودم و دوستان ثابت کرده که اغلب دامین های سطح پایین میمونن و میمونن تا تاریخشون منقضی و نهایتا حذف میشه

یک ده آباد بهتر از 100 شهر خراب.
    هر کس یک عدد دامین خوب داشته باشه و روی اون یک سایت مناسب پیاده کنه و اون رو به سوی موفقیت و کسب درامد هدایت کنه ، بهتره تا 100 دامین داشته باشه و منتظر باشه تا شانس و دنیا براش تصمیم بگیره .... شانس گاهی هیج وقت به ادم رو نمیکنه

دیجی کالا با اون اسم زشتش کارش رو عین یک مرد شروع کرد و پیش رفت تا اینکه موفق شد ...

11. تعداد تشکر ها از30SecondToMars به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    12
    تشکر شده در
    7 پست

به صورت کلی من روی .ir ها با شما موافق هستم و میشه گفت همه
    ccTLD ها به فرهنگ اون ناحیه بر میگردند کلا باید بازار هدف برای قیمت گزاری یا ارزش گزاری مشخص بشود. ما TLD هایی داریم که اسمشون خاص هست و گرانقیمت یا TLD هایی هستند که برند شدند یا TLD هایی که developed شدن (مثل همین دیجی کالایی که میگویید) منظور من هم همین بود کار قیمت گزاری به صورت حرفه ای خیلی مفصل تر از این حرفهاست.... فاکتورهایی مثل کوتاهی یا وجود عدد هم بسیار مهم هستنو ولی بطور کلی زیبایی اسم و رند بودن و معنی دادن یکی دیگر از فاکتورهای قیمت گزاری هست برای وب سایت های دولوپ شده هم کلی آنالیز هست که قیمت را مشخص یکنه حالا در ccTLD ها فرهنگ و قوانین کشوری هم دخیل هست همه اینها در کنار هم باید در نظر گرفته بشوند ...

13. تعداد تشکر ها ازfarshidonline به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    314
    تشکر تشکر شده 
    449
    تشکر شده در
    244 پست

hyperserver.com
    hyperhost.com
    hypernet.com
    hyperweb.com
    hyper.com

دامنه های بالا مناسبتر هستند یا hihyper.com
    با تشکر از شما عزیز
    معلومه که hyper.com از همه بهتر هست؛ یک دامین 5 حرفی.

hyperhost از hyperserver (و از hyperweb ) بهتر هست، چون از نظر سئو قوی تره؛ چون گوگل سرور رو به عنوان هاست نمیشناسه ، اما هاست رو به عنوان سرور میشناسه

hihyper هم قشنگی خاص خودش رو داره، اسمش برند خوبی میشه؛
    اگر بخوام بین hyperhost و hihyper انتخاب کنم من hihyper رو ترجیح میدم، چون دامنه ی خدماتش از hyperhost بیشتره

15. تعداد تشکر ها از30SecondToMars به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    314
    تشکر تشکر شده 
    449
    تشکر شده در
    244 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط 30SecondToMars نمایش پست ها
    معلومه که hyper.com از همه بهتر هست؛ یک دامین 5 حرفی.

hyperhost از hyperserver (و از hyperweb ) بهتر هست، چون از نظر سئو قوی تره؛ چون گوگل سرور رو به عنوان هاست نمیشناسه ، اما هاست رو به عنوان سرور میشناسه

hihyper هم قشنگی خاص خودش رو داره، اسمش برند خوبی میشه؛
    اگر بخوام بین hyperhost و hihyper انتخاب کنم من hihyper رو ترجیح میدم، چون دامنه ی خدماتش از hyperhost بیشتره
    یک اشکالی که در دامین های زیر هست:
    hyperserver.com
    hyperhost.com
    hypernet.com
    hyperweb.com اینه که چند تا دامین مشابه وجود دارند، (سایت قدیمی ای هم هستند؛ ) hyperhosting و hyperhosts ؛

بنابراین توی بسیاری از موارد به مشکل میخورید:
    سئو
    بلک لیست شدن در گوگل
    ممکنه یک نام جعلی بین مردم به حساب بیاد

مثلا اگر الان که webhostingtalk.ir وجود داره من بیام یک سایت بزنم به اسم webhostingtalkS.ir این به مشکلات زیادی میخوره

17. تعداد تشکر ها از30SecondToMars به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    155
    تشکر تشکر شده 
    669
    تشکر شده در
    503 پست

ارزش این دامنه ها؟
    Pars webhosting.ir
    Persian secure.ir
    Buy server.ir
    Buy vps.ir

Sent from my C2105 using Tapatalk

19. تعداد تشکر ها از persianboy به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    314
    تشکر تشکر شده 
    449
    تشکر شده در
    244 پست

خب ، الان در نهایت باید چیکار کنم

با تشکر - با احترام
    HiHyper رو انتخاب و کار رو شروع کن .
    در زمینه هاستینگ دوام در کار ؛ قیمت های رقابتی، تبلیغات، حفظ کیفیت سرورها و مشتری مداری رو فراموش نکن.

21. تعداد تشکر ها از30SecondToMars به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    29
    تشکر تشکر شده 
    84
    تشکر شده در
    65 پست

لطفا قیمت این دامین رو هم بگین
    iranmovie.in
    Telegram:@khanbaba0041

23. تعداد تشکر ها از tabrizcity به دلیل پست مفید

صفحه 75 از 92 نخستنخست ... 256571727374757677787985 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)