نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: برنامه‌نویس فیریلنسر | عیدی، بیمه؟؟؟ (مگه تو خواب)

عضو انجمن demonvictor آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,058
    تشکر تشکر شده 
    439
    تشکر شده در
    326 پست

پیش فرض برنامه‌نویس فیریلنسر | عیدی، بیمه؟؟؟ (مگه تو خواب)

خوشبختانه وقتی کارمند برنامه‌نویس باشی، انتهای سال، عیدی و پاداش و سنواتت رو داری.
    ولی وقتی فیریلنسر هستی، دیگه خبری از عیدی نیست.

کاش مدیران کسب و کار یا بچه‌های منابع انسانی، فریلنسرایی رو که به صورت مداوم با شرکت همکاری می‌کنن، بخشی از اعضای کسب و کارشون بدونن. اینجوری حس بهتری به آدم منتقل میشه.

بچه ها فقط یادتون باشه، وقتی دارید پیمانکاری با یه شرکت نرم افزاری کار میکنین، قراردادتون رو برای هر پروژه ببرید داخل سایت تامین اجتماعی، و براش کد پیمان صادر کنید تا بتونید حداقل بیمه‌تون رو رد کنید. توی قیمت دادن به مشتری هم تقریبا حواصتون به این پول بیمه ی خودتون باشه که روی قراردادتون دربیارید.
    قدس مال ماست (من قولشو بت میدم)
    خدمات PaaS چابکان ( اوفففف عاشقش میشید )

2. تعداد تشکر ها ازdemonvictor به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    44
    تشکر تشکر شده 
    25
    تشکر شده در
    20 پست

پیش فرض پاسخ : برنامه‌نویس فیریلنسر | عیدی، بیمه؟؟؟ (مگه تو خواب)

نقل قول نوشته اصلی توسط demonvictor نمایش پست ها
    خوشبختانه وقتی کارمند برنامه‌نویس باشی، انتهای سال، عیدی و پاداش و سنواتت رو داری.
    ولی وقتی فیریلنسر هستی، دیگه خبری از عیدی نیست.

کاش مدیران کسب و کار یا بچه‌های منابع انسانی، فریلنسرایی رو که به صورت مداوم با شرکت همکاری می‌کنن، بخشی از اعضای کسب و کارشون بدونن. اینجوری حس بهتری به آدم منتقل میشه.

بچه ها فقط یادتون باشه، وقتی دارید پیمانکاری با یه شرکت نرم افزاری کار میکنین، قراردادتون رو برای هر پروژه ببرید داخل سایت تامین اجتماعی، و براش کد پیمان صادر کنید تا بتونید حداقل بیمه‌تون رو رد کنید. توی قیمت دادن به مشتری هم تقریبا حواصتون به این پول بیمه ی خودتون باشه که روی قراردادتون دربیارید.
    داداش واقعا شما خیلی دل خوشی و امید به اینده زیادی داری که پیگیر همچین مسائلی هستید. شاید بقیه هم مثل شما باشن و من خبر نداشته باشم ولی من با این اوضاع حتی به فردا هم مطمئن نیستم و هیچ حال و حوصله ای برای کاغذبازی و کارهای اداری و بیمه و ... ندارم با دلار نزدیک 60 هزار تومنی. یه زمانی یک ماه کار میکردیم باهاش میشد 5 تا سکه طلا خرید زمان سکه 100 هزارتومنی رو عرض میکنم. الان کارمند فوق درجه یک با حقوقش نیم سکه هم نمیتونه بخره چه برسه به ما که پول توجیبی هم در نمیاد. من که کلا بیخیال همه چی شدم و تفریحی کار میکنم اونم چون علاقه دارم. به هیچی هم فکر نمیکنم اگه به ابرتورم بخوریم که شما فکر یکساعت بعدشم نکن...

5. تعداد تشکر ها از jj191 به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    1,058
    تشکر تشکر شده 
    439
    تشکر شده در
    326 پست

کاملا با شما موافقم.

ولی خب شاید افرادی باشن که کلا فیریلنس شرکت ها هستن. برای همین معمولا عیدی ندارن. و فقط گفتم ایی کاش مدیرها و کارفرما ها، فیریلنسر هایی که براشون کار میکنن رو، مثل کارمندای خودشون بدونن و بهشون عیدی بدن. چقدر خوب میشد؟؟

ردکردن بیمه روی هر قرارداد، خیلی مهمه. چون ممکنه پروژه ای که شما روش کار کردی و اسم یه شرکت دیگه پشتش خورده، درآینده تبدیل به یه کسب و کار بزرگ در کشور بشه. مثلا:

هرموقع گفتی فلان قسمت ابرآروان رو من درست کردم یا سایت تخفیفان رو من درست کردم، مدیر شرکت برگرده بگه برو بابا اونا که استارتاپای بزرگی هستن شرکت های برنامه نویسشون مشخصه، کدپیمان رو برمیداری میکوبی تو صورتش، اونوقته که مشخص میشه کی نقش تعیین کنندگی توی مذاکره رو داره.

من خواستم به همکارام کمک کنم و تجربه ای رو منتقل کنم. معمولا دوستانم توی این کار، زیاد با مسایل پیمانکاری نرم‌افزار و نحوه ی کاریش آشنایی ندارن. اگه بدونن خیلی به درآمدشون کمک میکنه.

7. تعداد تشکر ها ازdemonvictor به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    1,058
    تشکر تشکر شده 
    439
    تشکر شده در
    326 پست

اگه لازم باشه، برای ثبت شرکت هم خواستید درارتباط باشید من کمکتون میکنم که بخاطر یه ثبت شرکت کردن، مجبور نشید چندین میلیون تومن پول به شرکت های واسطه بپردازید و خودتون شرکت خودتون رو ثبت کنید.

9. تعداد تشکر ها از demonvictor به دلیل پست مفید

عضو انجمن SamaN DL آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,554
    تشکر تشکر شده 
    939
    تشکر شده در
    705 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط demonvictor نمایش پست ها
    کاملا با شما موافقم.

ولی خب شاید افرادی باشن که کلا فیریلنس شرکت ها هستن. برای همین معمولا عیدی ندارن. و فقط گفتم ایی کاش مدیرها و کارفرما ها، فیریلنسر هایی که براشون کار میکنن رو، مثل کارمندای خودشون بدونن و بهشون عیدی بدن. چقدر خوب میشد؟؟

ردکردن بیمه روی هر قرارداد، خیلی مهمه. چون ممکنه پروژه ای که شما روش کار کردی و اسم یه شرکت دیگه پشتش خورده، درآینده تبدیل به یه کسب و کار بزرگ در کشور بشه. مثلا:

هرموقع گفتی فلان قسمت ابرآروان رو من درست کردم یا سایت تخفیفان رو من درست کردم، مدیر شرکت برگرده بگه برو بابا اونا که استارتاپای بزرگی هستن شرکت های برنامه نویسشون مشخصه، کدپیمان رو برمیداری میکوبی تو صورتش، اونوقته که مشخص میشه کی نقش تعیین کنندگی توی مذاکره رو داره.

من خواستم به همکارام کمک کنم و تجربه ای رو منتقل کنم. معمولا دوستانم توی این کار، زیاد با مسایل پیمانکاری نرم‌افزار و نحوه ی کاریش آشنایی ندارن. اگه بدونن خیلی به درآمدشون کمک میکنه.

ممنون بابت فعالیت مفیدتون
    http://king-charge.com

کینگ شارژ | شارژ مشتقیم | پرداخت قبض | خرید کارت شارژ انلاین

11. تعداد تشکر ها از SamaN DL به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)