صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 31

موضوع: کلاه برداری امید آران کلاندرق با آی دی omid1991

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

Angry عدم اجرای تعهد امید آران کلاندرق با آی دی omid1991

با سلام.بنده حدود دو ماه پیش از این آقا درخواست ساخت یه پلاگین واسه فریرم رو داشتم، ایشون با برآورد هزینه به من مبلغ 4 میلیون رو اعلام کردم و من هم قبول کردم.
    1.jpg
    2.jpg
    1-بعد از چک کردن پروژه و اینکه دیدن من چقدر راحت در شروع کار واسشون 2 میلیون رو واریز کردم و پیگیر پروژم هستم مبلغ رو به 6 میلیون تغییر دادن.

2-به من مدت زمان کدنویسی رو 20-30 ساعت اعلام کردن که بعد متوجه شدم بیشتر از 2-3 ساعت وقتشون رو نگرفته، با این حال من قبول کردم.تاریخ قبول پروژه و واریز پیش پرداخت برای ایشون 18 ژانویه بوده و با حساب 20-30 ساعت و روزی 2-3 ساعت وقت گذاشتن هم باید 10 روزه تمام بشه.
    3.jpg
    3-با کلی معطلی در نهایت در تاریخ 2 فوریه گفتن که کار آمادست و فقط قسمت گرافیکیش مونده که طی یکی دو روز آینده اوکی میشه. و من هم 3تومن دیگه رو پرداخت کردم که حسابمون در مجموع با 6 میلیون تسویه بشه.
    4.jpg
    5.jpg
    4- متاسفانه فردای اون روز یعنی 3 فوریه با باگی که توی سیستم vmware پیدا شده بود سرور اختصاصی ما هک شد و بخش سمت سرور اسکریپت حذف شد(بخش سمت هاست بدون مشکل بود و حذف نشده بود). من همون روز با اون حجم بدبختی که با حذف سرورهام بر سرم آوار شده بود به این آقا پیام دادم و ازشون سوال کردم که از فایل های سمت سرور بک آپ دارید؟ گفتن بله. گفتم من سرورها رو دوباره خام بالا بیارم به شما پیام میدم که زحمت تموم کردن پلاگین رو بکشید.گفتن خیالتون راحت.
    من یکی دو هفته درگیر بالا اوردن سرور هام بودم(فقط یک سرور مجازی نداشتم) و خیالم راحت بود که این آقا بک آپ داره.
    6.jpg
    5- بعد از دو هفته اومدم بهشون پیام بدم و دیدم با وجود پرداخت مبلغ 6 میلیون به صورت کامل به ایشون، منو بلاک کردن!!!!!!!!!(مغزم سوت کشید)
    7.jpg
    6- از اونجایی که این آقا رو میشناختم و میدونستم ضعف پول داره، با آی دی دیگه ای پیام دادم که آقا چرا منو بلاک میکنید؟ من 6 میلیون پرداخت کردم و چیزی هم تحویل نگرفتم! اگر مبلغی لازمه پرداخت میکنم ولی منو کارمو راه بندازید(مگر اینکه احمق باشم بعد از 6 میلیون هزینه و تحویل نگرفتن چیزی بازم پول بریزم به حسابش). با گفتن این جمله سریع از بلاک درم اورد و عذرخواهی کرد که سوتفاهم شده و فکر کردم بیخیال اسکریپت شدی دیگه.( به فرض که بیخیال شده باشم و خواسته باشم پولمو آتیش بزنم، باید بلاک بشم؟؟)
    8.jpg
    7- ازشون سوال کردم که بک آپ رو دارید دیگه؟ گفتن نه رو دسکتاپم بود اشتباهی پاکش کردم. گفتم خوب میشه ریکاوریش کنید؟ گفت نه با آنتی ویروس پاکش کردم که هیچ جوره بر نمیگرده( همه حرف ها دروغ و به دنبال پول اضافه). گفتم خوب حالا باید چیکار کنیم؟ گفت 4 میلیون دیگه واریز کنید تا دوباره واستون اوکیش کنم.منم گفتم باشه و شماره کارت فرستاد که واریز کنم.

8- من همون موقع رفتم پونیشا پروژه ایجاد کردم واسه سمت سرور این پروژه و یک نفر با مبلغ 500 هزارتومن تو نیم ساعت اینکارو واسم انجام داد(واسه اینه که گفتم 20-30 ساعت زمان نیاز نداشته)

9- یه مدت بعد برگشتم به چت با این آقا و گفتم که من سرور رو برگردوندم و سمت سرور اوکیه و فقط مونده شما سمت هاستش رو اوکی کنید و کارهای گرافیکی که مونده بود رو انجام بدید که من بتونم استفاده کنم و این که یه زحمت دیگه هم بعد حل این اسکریپت واستون دارم. گفت اوکی و هزینه اون اسکریپت هم میشه 1 میلیون، 1 میلیون رو واریز کنید وگرنه واسه همیشه بلاک میشید!!!
    من هم گفتم هنوز اسکریپت قبلی رو تحویل نگرفتم و بعد از تحویل اسکریپت قبلی واسه اسکریپت جدید پول میریزم، در نتیجه این شد که ایشون دیلیت چت و بلاک کرد.
    9.jpg
    10.jpg
    11.jpg
    خلاصه که من 6میلیون واریز کردم و هیچ چیزی تحویل نگرفتم!

من عکس هیستوری چت مربوط به پاراگراف های بالا رو ضمیمه کردم که مستند صحبت کرده باشم و کسی رو بی دلیل تخریب نکرده باشم.

توجه کنید که ایشون اون امیدآران 5 سال پیش نیست و کلا آدمی شده که فقط پول واسش مهمه. من ایشون رو از سال 93 میشناسم و اونموقع آدم درستی بود و دوست داشت یه روزی به لول آقای شیخله برسه اما اخیرا راه دیگه ای رو در پیش گرفته.

به هر حال قبل از سپردن پروژه به ایشون هیچ مبلغی رو به حسابشون واریز نکنید که به سرعت با یه شخص طلبکار رو به رو و بعد بلاک میشید!!!

آدرس وبسایت و شماره تماس و آی دی تلگرام ایشون رو ضمیمه میکنم که بهتر بشناسیدش:
    omidtak.ir
    09384979002
    @o_aran
    ویرایش توسط sbehnam : March 19th, 2023 در ساعت 20:24

2. # ADS

عضو انجمن omid1991 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    412
    تشکر تشکر شده 
    495
    تشکر شده در
    284 پست

پیش فرض پاسخ : کلاه برداری امید آران کلاندرق با آی دی omid1991

نقل قول نوشته اصلی توسط sbehnam نمایش پست ها
    با سلام.بنده حدود دو ماه پیش از این آقا درخواست ساخت یه پلاگین واسه فریرم رو داشتم، ایشون با برآورد هزینه به من مبلغ 4 میلیون رو اعلام کردم و من هم قبول کردم.
    1.jpg
    فایل پیوست 41411
    1-بعد از چک کردن پروژه و اینکه دیدن من چقدر راحت در شروع کار واسشون 2 میلیون رو واریز کردم و پیگیر پروژم هستم مبلغ رو به 6 میلیون تغییر دادن.

2-به من مدت زمان کدنویسی رو 20-30 ساعت اعلام کردن که بعد متوجه شدم بیشتر از 2-3 ساعت وقتشون رو نگرفته، با این حال من قبول کردم.تاریخ قبول پروژه و واریز پیش پرداخت برای ایشون 18 ژانویه بوده و با حساب 20-30 ساعت و روزی 2-3 ساعت وقت گذاشتن هم باید 10 روزه تمام بشه.
    3.jpg
    3-با کلی معطلی در نهایت در تاریخ 2 فوریه گفتن که کار آمادست و فقط قسمت گرافیکیش مونده که طی یکی دو روز آینده اوکی میشه. و من هم 3تومن دیگه رو پرداخت کردم که حسابمون در مجموع با 6 میلیون تسویه بشه.
    4.jpg
    5.jpg
    4- متاسفانه فردای اون روز یعنی 3 فوریه با باگی که توی سیستم vmware پیدا شده بود سرور اختصاصی ما هک شد و بخش سمت سرور اسکریپت حذف شد(بخش سمت هاست بدون مشکل بود و حذف نشده بود). من همون روز با اون حجم بدبختی که با حذف سرورهام بر سرم آوار شده بود به این آقا پیام دادم و ازشون سوال کردم که از فایل های سمت سرور بک آپ دارید؟ گفتن بله. گفتم من سرورها رو دوباره خام بالا بیارم به شما پیام میدم که زحمت تموم کردن پلاگین رو بکشید.گفتن خیالتون راحت.
    من یکی دو هفته درگیر بالا اوردن سرور هام بودم(فقط یک سرور مجازی نداشتم) و خیالم راحت بود که این آقا بک آپ داره.
    6.jpg
    5- بعد از دو هفته اومدم بهشون پیام بدم و دیدم با وجود پرداخت مبلغ 6 میلیون به صورت کامل به ایشون، منو بلاک کردن!!!!!!!!!(مغزم سوت کشید)
    7.jpg
    6- از اونجایی که این آقا رو میشناختم و میدونستم ضعف پول داره، با آی دی دیگه ای پیام دادم که آقا چرا منو بلاک میکنید؟ من 6 میلیون پرداخت کردم و چیزی هم تحویل نگرفتم! اگر مبلغی لازمه پرداخت میکنم ولی منو کارمو راه بندازید(مگر اینکه احمق باشم بعد از 6 میلیون هزینه و تحویل نگرفتن چیزی بازم پول بریزم به حسابش). با گفتن این جمله سریع از بلاک درم اورد و عذرخواهی کرد که سوتفاهم شده و فکر کردم بیخیال اسکریپت شدی دیگه.( به فرض که بیخیال شده باشم و خواسته باشم پولمو آتیش بزنم، باید بلاک بشم؟؟)
    8.jpg
    7- ازشون سوال کردم که بک آپ رو دارید دیگه؟ گفتن نه رو دسکتاپم بود اشتباهی پاکش کردم. گفتم خوب میشه ریکاوریش کنید؟ گفت نه با آنتی ویروس پاکش کردم که هیچ جوره بر نمیگرده( همه حرف ها دروغ و به دنبال پول حروم). گفتم خوب حالا باید چیکار کنیم؟ گفت 4 میلیون دیگه واریز کنید تا دوباره واستون اوکیش کنم.منم گفتم باشه و شماره کارت فرستاد که واریز کنم.

8- من همون موقع رفتم پونیشا پروژه ایجاد کردم واسه سمت سرور این پروژه و یک نفر با مبلغ 500 هزارتومن تو نیم ساعت اینکارو واسم انجام داد(واسه اینه که گفتم 20-30 ساعت زمان نیاز نداشته)

9- یه مدت بعد برگشتم به چت با این آقا و گفتم که من سرور رو برگردوندم و سمت سرور اوکیه و فقط مونده شما سمت هاستش رو اوکی کنید و کارهای گرافیکی که مونده بود رو انجام بدید که من بتونم استفاده کنم و این که یه زحمت دیگه هم بعد حل این اسکریپت واستون دارم. گفت اوکی و هزینه اون اسکریپت هم میشه 1 میلیون، 1 میلیون رو واریز کنید وگرنه واسه همیشه بلاک میشید!!!
    من هم گفتم هنوز اسکریپت قبلی رو تحویل نگرفتم و بعد از تحویل اسکریپت قبلی واسه اسکریپت جدید پول میریزم، در نتیجه این شد که ایشون دیلیت چت و بلاک کرد.
    9.jpg
    10.jpg

خلاصه که من 6میلیون واریز کردم و هیچ چیزی تحویل نگرفتم!

من عکس هیستوری چت مربوط به پاراگراف های بالا رو ضمیمه کردم که مستند صحبت کرده باشم و کسی رو بی دلیل تخریب نکرده باشم.

توجه کنید که ایشون اون امیدآران 5 سال پیش نیست و کلا آدم حروم خوری شده که فقط پول واسش مهمه. من ایشون رو از سال 93 میشناسم و اونموقع آدم درستی بود و دوست داشت یه روزی به لول آقای شیخله برسه اما اخیرا راه دیگه ای رو در پیش گرفته.

به هر حال قبل از سپردن پروژه به ایشون هیچ مبلغی رو به حسابشون واریز نکنید که به سرعت با یه شخص طلبکار رو به رو و بعد بلاک میشید!!!

آدرس وبسایت و شماره تماس و آی دی تلگرام ایشون رو ضمیمه میکنم که بهتر بشناسیدش:
    omidtak.ir
    09384979002
    @o_aran
    شما راست گو ما دروغ گو
    راستی از کی داری برای پیلس فتا کار میکنی

کد:
    IP ADDRESS: 2.***.***.245 COUNTRY: Iran, Islamic Republic Of REGION: Tehran CITY: Tehran ISP: Telecommunication Company of Tehran ORGANIZATION: Not available LATITUDE: 35.6944 LONGITUDE: 51.4215
    Captureoooo.PNG
    ویرایش توسط omid1991 : March 20th, 2023 در ساعت 16:10 دلیل: افزودن عکس جرم جعل عنوان

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

شما اگر دفاعی داری و جایی رو من دروغ گفتم مستند صحبت کن.
    منم واسه 6 تومن بیکار نیستم راه بیوفتم دنبال تو توی شهر و روسنای محل زندگیت دنبال شکایتی که خودش کمتر از 6 تومن هزینه نداره واسم!
    اون تیکتی هم که واست اومده برو پیگیری کن ببین سر چه کس دیگه ای رو کلاه گذاشتی که اومدن بهت پیام دادن. من جز اینجا جای دیگه ای ایشون رو کلاه بردار اعلام نکردم و پیگیری هم نکردم.

تشکر تشکر کرده 
    412
    تشکر تشکر شده 
    495
    تشکر شده در
    284 پست

انتشار چت خصوصی جرم پسر گلم

عضو انجمن demonvictor آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,051
    تشکر تشکر شده 
    434
    تشکر شده در
    322 پست

شما بعنوان کارفرما، قراردادتون به مشکل خورده. میتونید به شکل حقوقی اقدام کنید.

جناب آقای امیدتک، باتوجه به توضیحاتی که ارایه دادند، شما فقط تعهدات خودتون رو انجام ندادید. اما ایشون به شما اتهام کلاه‌برداری زدن. ایشون میتونن دادخواست، الزام به اجرای تعهد برای شما ارسال کنن که به شکل حقوقی هست.

جناب آقای امید تک بعنوان برنامه نویس، شما اولین کاری که باید انجام بدید، این هستش که مبلغ دویست هزار تومن بابت مشاوره به یک وکیل بپردازید و ببینید که میتونید از ایشون به شکل کیفری شکایت کنین، به این علت که به شما اتهام کلاه‌برداری زدن و این مورد قطعا با مجازات حبس همراه هستش. اجازه ندید، افرادی در جامعه باشن که خیلی راحت، مردم رو متهم به کلاه‌برداری میکنن و حیثیت و آبروی یک فرد رو میبرن. شما در ازای مبلغی که دریافت کردید، به تعهدات خودتون عمل نکردید و حاضر به اجرای تعهداتون نشدید و ملزم هستید که به تعهداتون عمل کنید. این مصداق کلاه‌برداری نیستش. به هیچ عنوان اجازه ندید، افرادی در جامعه، آگاهانه، حیثیت و اعتبار و آبروی افراد رو ببرن.

موفق باشید.
    ویرایش توسط demonvictor : March 18th, 2023 در ساعت 11:46
    قدس مال ماست (من قولشو بت میدم)
    خدمات PaaS چابکان ( اوفففف عاشقش میشید )

7. تعداد تشکر ها از demonvictor به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

دفاع شما از ایشون قابل توجه و قابل تقدیر هست، این که 6 میلیون بگیرید و پروژه رو تحویل نداده بزنید طرف رو بلاک و دیلیت چت کنید جوری که دسترسی به هیچ کدوم از مستندات نباشه، اگر کلاه برداری نیست پس اسمش چیه؟

بعد منی که دنبال حقم اومدم به فرومی که از طریق اون با این آقا آشنا شدم و اعلام کنم سرم کلاه رفته مجرم هستم؟

اگر این منطق شماست پس آقای آران خوب حرکتی رو زده، از هر کسی که پول گرفت میزنه بلاک میکنه، حالا یا طرف پیگیری اجاری تعهد میشه و بعد مجبوره کارش رو تحویل بده یا اینکه مثل من بیخیال پولش میشه و 6 تومن سوخت میده و این آقا هم به کارش ادامه میده.

ولی اگر کسی اعلام کنه که از سمت ایشون سرش کلاه رفته باید بره زندان!!!
    ویرایش توسط sbehnam : March 18th, 2023 در ساعت 12:39

عضو انجمن demonvictor آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,051
    تشکر تشکر شده 
    434
    تشکر شده در
    322 پست

منکه گفتم، شما دادخواست الزام به اجرای تعهد باید براشون بفرستید.

شما آگاهی لازم رو دارید که این ۶ میلیون تومن رو در ازای برنامه‌نویسی بهشون پرداخت کردید. یعنی شما مطلع هستید که ایشون تعهدشون، برنامه نویسی هست و شما تعهدتون پرداخت مبلغ.
    ایشون به تعهداتشون عمل نکردن. یعنی کلاهبردارن؟؟؟؟؟؟؟؟ کلاهبرداری، حبس داره، اتهام زدن به جرم کیفری هم به ناروا حبس داره. عدم تعهدات برنامه‌نویس شما، مصداق کلاهبرداری نیست. اتهام زدن به یک جرم کیفری مثل کلاهبرداری، حبس داره و کاری که شما کردید، مصداق اتهام ناورا زدن به جرم کلاه‌برداری هستش.

اینکه نمیشه هر برنامه نویسی، کارش رو انجام داد پروژه شو تحویل داد، اگه مشتری پول رو نداد، کارفرما کلاه‌بردار باشه و اگه کارفرما مبلغ رو پرداخت کرد و برنامه‌نویس به تعهداتش عمل‌نکرد، برنامه‌نویس کلاه‌بردار باشه. در اینصورت هرکسی که به عهداتش عمل‌نکنه، کلاهبردار میشه که. و شما آگاهانه دارید حیثیت و آبروی فرد رو میبرید و در حقشون، بخاطر این مورد دارید، بهشون ظلم میکنید. ایشون نباید اجازه بدن که بهشون ظلم بشه. چون شما ممکنه، درآینده همین ظلم رو به هر فرد دیگه ای بکنید و هرکسی که به تعهداتش عمل نکنه رو حیثیت و آبروش رو ببرید و متهم به کلاه‌بردارش بین بقیه افراد بکنیدش.

من از این جهت که شما به یک فرد ظلم کردید و کاملا ناعادلانه و ناروا با نامردی کامل، اعتبار یک برنامه نویس رو از بین بردید و در این فوروم ایشون رو کلاه‌بردار کردید، بله ازشون دفاع میکنم.
    قدس مال ماست (من قولشو بت میدم)
    خدمات PaaS چابکان ( اوفففف عاشقش میشید )

10. تعداد تشکر ها از demonvictor به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    412
    تشکر تشکر شده 
    495
    تشکر شده در
    284 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط demonvictor نمایش پست ها
    منکه گفتم، شما دادخواست الزام به اجرای تعهد باید براشون بفرستید.

شما آگاهی لازم رو دارید که این ۶ میلیون تومن رو در ازای برنامه‌نویسی بهشون پرداخت کردید. یعنی شما مطلع هستید که ایشون تعهدشون، برنامه نویسی هست و شما تعهدتون پرداخت مبلغ.
    ایشون به تعهداتشون عمل نکردن. یعنی کلاهبردارن؟؟؟؟؟؟؟؟ کلاهبرداری، حبس داره، اتهام زدن به جرم کیفری هم به ناروا حبس داره. عدم تعهدات برنامه‌نویس شما، مصداق کلاهبرداری نیست. اتهام زدن به یک جرم کیفری مثل کلاهبرداری، حبس داره و کاری که شما کردید، مصداق اتهام ناورا زدن به جرم کلاه‌برداری هستش.

اینکه نمیشه هر برنامه نویسی، کارش رو انجام داد پروژه شو تحویل داد، اگه مشتری پول رو نداد، کارفرما کلاه‌بردار باشه و اگه کارفرما مبلغ رو پرداخت کرد و برنامه‌نویس به تعهداتش عمل‌نکرد، برنامه‌نویس کلاه‌بردار باشه. در اینصورت هرکسی که به عهداتش عمل‌نکنه، کلاهبردار میشه که. و شما آگاهانه دارید حیثیت و آبروی فرد رو میبرید و در حقشون، بخاطر این مورد دارید، بهشون ظلم میکنید. ایشون نباید اجازه بدن که بهشون ظلم بشه. چون شما ممکنه، درآینده همین ظلم رو به هر فرد دیگه ای بکنید و هرکسی که به تعهداتش عمل نکنه رو حیثیت و آبروش رو ببرید و متهم به کلاه‌بردارش بین بقیه افراد بکنیدش.

من از این جهت که شما به یک فرد ظلم کردید و کاملا ناعادلانه و ناروا با نامردی کامل، اعتبار یک برنامه نویس رو از بین بردید و در این فوروم ایشون رو کلاه‌بردار کردید، بله ازشون دفاع میکنم.
    ممنون از شما که اینقدر دقیقا و درست جواب دادید ❤️🌹

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    249
    تشکر تشکر شده 
    313
    تشکر شده در
    247 پست

با سلام
    شما میتوانید از برنامه نویس به دلیل عدم انجام تعهد شکایت کنید و خسارت های که به دلیل اینکه نامبرده کارش را در زمان مقرر انجام نداده و شما را دچار خسارت های احتمالی کرده شکایت کنید که این مبلغ میتواند علاوه بر مبلغ اولیه شامل مبالغ دیگری هم شود
    در کل تجربه نشان داده به هرکسی نباید پروژه داد و اگر قرار به دور کاری باشد باید وجه التزام و خسارت های بعدی را در ان قرارداد تعریف کرد

تشکر تشکر کرده 
    412
    تشکر تشکر شده 
    495
    تشکر شده در
    284 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mibfa نمایش پست ها
    با سلام
    شما میتوانید از برنامه نویس به دلیل عدم انجام تعهد شکایت کنید و خسارت های که به دلیل اینکه نامبرده کارش را در زمان مقرر انجام نداده و شما را دچار خسارت های احتمالی کرده شکایت کنید که این مبلغ میتواند علاوه بر مبلغ اولیه شامل مبالغ دیگری هم شود
    در کل تجربه نشان داده به هرکسی نباید پروژه داد و اگر قرار به دور کاری باشد باید وجه التزام و خسارت های بعدی را در ان قرارداد تعریف کرد
    پروژه ایشون تحویل داده شده فقط کارهای گرافیکی مونده بود که نهایتا 3/4 ساعت وقت لازم داشت
    بعد یکماه پیام داده میگه سرورم هک شد اوکی مگه من وقتمو از سر راه اورودم بشینم از اول پروژتون رو که پروژه رفع باگ api و اتصال هست کلی وقت گذاشته شده دوباره بنویسم

بعد گفتند مشکلی نداره تخفیف بدید من پول جور میکنم حتما پرداخت میکنم
    بعد دوماه باز اومده میگه تونستم ریکاوری کنم
    در کل از ایشون حتما شکایت خواهم کرد تهمت و انتشار چت خصوصی زندان داره صرفا جهت اطلاع

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)