نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: لایسنس دایرکت ادمین: اورجینال یا اشتراکی؟

عضو جدید hajvahid آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    67
    تشکر تشکر شده 
    77
    تشکر شده در
    56 پست

پیش فرض لایسنس دایرکت ادمین: اورجینال یا اشتراکی؟

سلام و وقت بخیر

من یه کلود روی هتزنر دارم برای سایت های شخصیم. تا چند سال قبل که دلار وضعش بهتر بود که سی پنل بودم و با گرون شدن دلار و نجومی شدن قیمت لایسنس، به ناچار رفتم سراغ دایرکت ادمین. گر چه امکانات دایرکت ادمین اصن قابل قیاس نبود با سی پنل، ولی خوبیش این بود که ایرانیا کلی لایسنس لایف تایم ازش داشتن که به راحتی ای پی رو برای مشتری جدید تغییر میدادن و بی دردسر میشد استفاده کرد. در نتیجه با یه مبلغ ناچیز مثل ۱۵ هزارتومان، تا همین ماه قبل من از لایسنس اورجینال دایرکت ادمین استفاده میکردم. ولی دایرکت ادمین هم اخیرا جوگیر شده و لایسنسا رو گرون کرده و سخت گیری هایی هم برای لایسنس های لایف تایم داره میکنه (ظاهرا)

در نتیجه همون لایسنس ۱۵ تومنی الان ۱۳۵ تومن برای یه ماه فاکتور شده واسم!! که خب برای ۵ دونه سایت شخصی به صرفه نیست.

جستجو کردم دیدم ظاهرا دوستان ایرانی یه سری لایسنس با عنوان روت (یا اشتراکی یا کرکی یا همچین عناوینی) دارن میفروشن با قیمت هایی زیر ۳۰ تومن در ماه. کسی تجربه استفاده از این لایسنس ها رو داره؟ ریسک امنیتی ندارن و ایا تغییری در کرنل یا فایل های سیستمی نمیدن؟ اصن میارزه ادم اینجور ریسکی بکنه یا نه؟

در نهایت اگه مجبور به استفاده از لایسنس اورجینال باشم شاید گزینه استفاده از یه کنترل پنل دیگه بیاد روی میز...

ممنون میشم راهنمایی کنید
    اینجا بیشتر شنونده هستم

2. # ADS

عضو دائم nimafire آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    208
    تشکر تشکر شده 
    3,236
    تشکر شده در
    1,892 پست

پیش فرض پاسخ : لایسنس دایرکت ادمین: اورجینال یا اشتراکی؟

سلام
    لایسنس اشتراکی اگر باشد که زیر 20 نیست. بین 25 الی 35 هست /
    دقت داشته باشید لایسنس اشتراکی بدین صورت هست که تاییدیه لایسنس از طریق سرور واسط انجام میشود و فایل ها تغییری نمیکنند.
    منتها اگر خیلی خیلی امنیت برای شما مهم هست و میتوانید هزینه خود لایسنس را بپردازید که اورجینال خرید کنید. دقت کنید که لایسن سهای دایرکت ادمین دیگر نامحدود نیستند و بر اساس تعداد کاربر محدود شده اند.
    با توجه به قمیت های دلار فعلا استفاده از لایسنس اشتراکی بسیار مقرون به صرفه تر هستند.
    تغییری در کرنل ایجاد نمیکنند اما دسترسی روت دارد. انتخاب با شما است
    ● مدیر فنی سرور - کانفیگ فنی و امنیتی سیستم عامل و انواع کنترل پنل های لینوکس cPanel - Directadmin / نزدیک به 10 سال تجربه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)