نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: سوال در مورد encryption

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

پیش فرض سوال در مورد encryption

سلام دوستان
    من یک سوال داشتم
    سرور مجازی لینوکسی یا سرور اختصاصی لینوکسی رو که من پسورد ادمین آن را تغییر بدهم باز هم هاستینگ یا دیتاسنتر می تونه به فایل های داخلش دسترسی داشته باشه مثلا هارد بزنه به یک کامپیوتر دیگه و ... ؟

ممنون می شوم راهنماییم کنید که چگونه این کار رو انجام بدهم .

2. # ADS

عضو انجمن SaeedFazlollahzadeh آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,058
    تشکر تشکر شده 
    690
    تشکر شده در
    483 پست

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد encryption

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedmechanic نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک سوال داشتم
    سرور مجازی لینوکسی یا سرور اختصاصی لینوکسی رو که من پسورد ادمین آن را تغییر بدهم باز هم هاستینگ یا دیتاسنتر می تونه به فایل های داخلش دسترسی داشته باشه مثلا هارد بزنه به یک کامپیوتر دیگه و ... ؟

ممنون می شوم راهنماییم کنید که چگونه این کار رو انجام بدهم .
    سلام
    اگر بحث تون به این سمت هست که <وای نکنه هاستینگ به اطلاعاتم دسترسی پیدا کنه و فایل ها رو جای دیگه کپی کنه> و تفکراتی از این قبیل، این راهکار مناسب شماست:
    مجوز دیتاسنتر خصوصی توی خونه یا هر محل دیگه ای که خودتون خریدید و سند شش دانگ به نام خودتون هست تهیه کنید با کلیه زیرساخت ها و امکانات لازم. بعد سرور تون رو اون جا قرار بدید و صبح تا شب هم همون جا بخوابید و مراقب دیتا تون باشید.

اما اگر صرفا بحث سوال داشتن هست:
    پاسخ کوتاه: بله هاستینگ شما می تونه.
    پاسخ بلند: هاستینگ معتبر و پشتیبان درست و انسان، هرگز بدون اجازه کاربر چنین کاری نمی کنه. چرا که یک زمانی شما خودتون درخواست می کنید مثلا فلان چیز رو چک کنند و به درخواست شما انجام میشه.

هم چنین: تاپیک شما به نظر نمیاد که ارتباطی به رمزنگاری و encryption داشته باشه. با این حال اگر فکر می کنید که داره توضیح بیشتر بدید که من هم یاد بگیرم.

4. تعداد تشکر ها از SaeedFazlollahzadeh به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    34
    تشکر تشکر شده 
    251
    تشکر شده در
    159 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط SaeedFazlollahzadeh نمایش پست ها
    سلام
    اگر بحث تون به این سمت هست که <وای نکنه هاستینگ به اطلاعاتم دسترسی پیدا کنه و فایل ها رو جای دیگه کپی کنه> و تفکراتی از این قبیل، این راهکار مناسب شماست:
    مجوز دیتاسنتر خصوصی توی خونه یا هر محل دیگه ای که خودتون خریدید و سند شش دانگ به نام خودتون هست تهیه کنید با کلیه زیرساخت ها و امکانات لازم. بعد سرور تون رو اون جا قرار بدید و صبح تا شب هم همون جا بخوابید و مراقب دیتا تون باشید.

اما اگر صرفا بحث سوال داشتن هست:
    پاسخ کوتاه: بله هاستینگ شما می تونه.
    پاسخ بلند: هاستینگ معتبر و پشتیبان درست و انسان، هرگز بدون اجازه کاربر چنین کاری نمی کنه. چرا که یک زمانی شما خودتون درخواست می کنید مثلا فلان چیز رو چک کنند و به درخواست شما انجام میشه.

هم چنین: تاپیک شما به نظر نمیاد که ارتباطی به رمزنگاری و encryption داشته باشه. با این حال اگر فکر می کنید که داره توضیح بیشتر بدید که من هم یاد بگیرم.

ربط داره به رمزگذاری، کاربر بالایی پرسیده امکان اش است اطلاعات هارد رو طوری رمز گذاری کرد، اگر کسی هارد رو توی یک سیستم دیگه Mount کنه نتونه به اطلاعات اش دسترسی داشته باشه، شما اگر نمیخواهید جواب بدید ندید، دیگه این چرت و پرت ها چیه می نویسید.
    تو لینوکس شما میتونید با ابزاری مثل ecryptfs اطلاعات دایرکتوری Home رو رمزگذاری کنید، یا راه حل بهتر ایجاد یک پارتیشن جدا استفاده از fscrypt (با ecryptfs هم میشه اما fscrypt بهتره) برای رمزگذاری داده هاتون استفاده کنید.

6. تعداد تشکر ها از firebox به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    1,058
    تشکر تشکر شده 
    690
    تشکر شده در
    483 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط firebox نمایش پست ها
    ربط داره به رمزگذاری، کاربر بالایی پرسیده امکان اش است اطلاعات هارد رو طوری رمز گذاری کرد، اگر کسی هارد رو توی یک سیستم دیگه Mount کنه نتونه به اطلاعات اش دسترسی داشته باشه، شما اگر نمیخواهید جواب بدید ندید، دیگه این چرت و پرت ها چیه می نویسید.
    تو لینوکس شما میتونید با ابزاری مثل ecryptfs اطلاعات دایرکتوری Home رو رمزگذاری کنید، یا راه حل بهتر ایجاد یک پارتیشن جدا استفاده از fscrypt (با ecryptfs هم میشه اما fscrypt بهتره) برای رمزگذاری داده هاتون استفاده کنید.
    نظر شما هم محترم هست دوست عزیز.
    من برداشتم از ظاهر حرف استارتر بوده، و اگر عمق مطلب شون این بوده که شما فرمودید که خیلی هم عالی هست که شما درک بهتری دارید. اگر همین منظور شون بود من هم تلاش می‌کنم در حد امکان اطلاعات رو نشر بدم.

موفق و پیروز باشید

8. تعداد تشکر ها ازSaeedFazlollahzadeh به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط SaeedFazlollahzadeh نمایش پست ها
    سلام اگر بحث تون به این سمت هست که <وای نکنه هاستینگ به اطلاعاتم دسترسی پیدا کنه و فایل ها رو جای دیگه کپی کنه> و تفکراتی از این قبیل، این راهکار مناسب شماست: مجوز دیتاسنتر خصوصی توی خونه یا هر محل دیگه ای که خودتون خریدید و سند شش دانگ به نام خودتون هست تهیه کنید با کلیه زیرساخت ها و امکانات لازم. بعد سرور تون رو اون جا قرار بدید و صبح تا شب هم همون جا بخوابید و مراقب دیتا تون باشید. اما اگر صرفا بحث سوال داشتن هست: پاسخ کوتاه: بله هاستینگ شما می تونه. پاسخ بلند: هاستینگ معتبر و پشتیبان درست و انسان، هرگز بدون اجازه کاربر چنین کاری نمی کنه. چرا که یک زمانی شما خودتون درخواست می کنید مثلا فلان چیز رو چک کنند و به درخواست شما انجام میشه. هم چنین: تاپیک شما به نظر نمیاد که ارتباطی به رمزنگاری و encryption داشته باشه. با این حال اگر فکر می کنید که داره توضیح بیشتر بدید که من هم یاد بگیرم.
    سوال کاملا فنی بود و هیچ ارتباطی با مواردی که شما اعلام کردین نداره . پیشنهاد میکنم در مواردی که تخصص ندارید صرفا جهت بالا بردن آمار پست هاتون مطلب ارسال نکنید .

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط firebox نمایش پست ها
    ربط داره به رمزگذاری، کاربر بالایی پرسیده امکان اش است اطلاعات هارد رو طوری رمز گذاری کرد، اگر کسی هارد رو توی یک سیستم دیگه Mount کنه نتونه به اطلاعات اش دسترسی داشته باشه، شما اگر نمیخواهید جواب بدید ندید، دیگه این چرت و پرت ها چیه می نویسید. تو لینوکس شما میتونید با ابزاری مثل ecryptfs اطلاعات دایرکتوری Home رو رمزگذاری کنید، یا راه حل بهتر ایجاد یک پارتیشن جدا استفاده از fscrypt (با ecryptfs هم میشه اما fscrypt بهتره) برای رمزگذاری داده هاتون استفاده کنید.

ممنونم بابت پاسختون
    پس با این حساب اگر من روی یک کیسی لینوکس نصب کنم و اطلاعات فولدر /var/www را encrypt کنم از بیرون نمی شود به فایل های من دسترسی پیدا کرد . حتی اگر هارد رو به یک سیستم دیگه متصل کنند ؟

ممنونم

تشکر تشکر کرده 
    1,058
    تشکر تشکر شده 
    690
    تشکر شده در
    483 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedmechanic نمایش پست ها
    سوال کاملا فنی بود و هیچ ارتباطی با مواردی که شما اعلام کردین نداره . پیشنهاد میکنم در مواردی که تخصص ندارید صرفا جهت بالا بردن آمار پست هاتون مطلب ارسال نکنید .

- - - Updated - - -

ممنونم بابت پاسختون
    پس با این حساب اگر من روی یک کیسی لینوکس نصب کنم و اطلاعات فولدر /var/www را encrypt کنم از بیرون نمی شود به فایل های من دسترسی پیدا کرد . حتی اگر هارد رو به یک سیستم دیگه متصل کنند ؟

ممنونم
    سلام
    مشکلی نیست. من طبق نوشته تون پاسخ دادم و منظور تون رو متوجه نشده بودم.
    در مورد سوال تون هم حالا اجازه بدید شاید اطلاع داشتم
    تا حد زیادی این کار ممکن نیست که فایل های انکریپت شده قابل دسترسی باشه. این سناریو تون بیشتر بستگی به این داره که ابزاری که طرف مقابل استفاده می کنه و دانش اون فرد در چه حدی باشه.
    چون همون طور که احتمالا اطلاع دارید بسته به این که شما از چه ابزاری استفاده کنید احتمالا روش ذخیره passphrase شون متفاوت هست و مثلا ابزاری مثل ecryptfs که چند باری با اون کار کردم میاد از login credentials اون یوزر برای رمزنگاری استفاده می کنه و دیتا رو با فایل دیگه ای که در لینوکس هست مطابقت میده و اگر رمز یوزر صحیح بود اجازه انجام عملیات های بعدی رو میده (مثال از استفاده از رمز یوزر بود)

موید باشید

11. تعداد تشکر ها از SaeedFazlollahzadeh به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)