سلام. بنده قبلا سرور Dell داشتم. 4عدد سیپیو E7 8870، رم 256گیگ ddr3، حافظه Ssd معمولی. نسخه vmware 6. مشکلی که داشتم این بود که سرور همیشه 20 30 درصد کل سپییوش درحال یوز شدن بود. اما تمام ماشین مجازی هام لگ بودن و سیپیوشون فول لود میشد. حالا هرچقدرم که من بهشون هسته cpu بیشتر میدادم و یا سیپیو واسشون رزرو میکردم. مثلا 20 هسته میدادم به یه ماشین مجازی با کار سبک. بازم کم میومد و لگ میشد.
یبار یه سرور اختصاصی از ovh گرفتم با سیپیو amd r5 2600 و حافظه nvme و رم ddr4. روی اون ماشین مجازی میزدم با 3هسته سیپیو. به اندازه 40هسته سیپیو سرور خودم حتی بیشتر کار میکرد برام! و واقعا هرچقدر لازم بود از سیپیوی کل سرور به اندازه فرکانس هر هسته سیپیو استفاده میشد. مثلا اگه کل سیپیوش 6 هسته بود و من 3هسته میدادم. دقیقا تا 50درصد سیپیو کل سرور رو میتونستم باهاش فول کنم. اما روی سرور خودم وقتی 40هسته سیپیو دارم. یه ماشین مجازی درست کنم با 40هسته. بازم نمیتونم فولش کنم نهایت 20درصد کل سیپیو سرور رو فول کنم.
از نرم افزار cpu-z استفاده کردم. به اندازه تعداد هسته های کل سرور به ماشین مجازی هسته دادم. و تحت استرس قرار دادم سیپیو رو. امتیازی که میده وقتی فول میشه در حد 800 و ایناست! اومدم 30گیگاهرتز رزرو براش گذاشتم. پیک میزنه روی 50هزار امتیاز. بعد سریع میاد برمیگرده روی 2هزار امتیاز. نهایتا هم 10گیگاهرتز فول میکنه از این 30گیگاهرتز رزرو. درحالیکه کل سیپیو سرور 50درصدش آزاده.
گفتم خب شاید مشکل از سرور باشه. رفتم یه کیس G9 خریدم با 256گیگ رم ddr4، سیپیو e5 2680 v3، حافظه 1ترابایت nvme samsung evo plus. اما بازم دقیقا همین مشکل رو دارم. بنظرم مشکل از سمت سخت افزار نیست نرم افزاریه. باید چه کنم؟ وی ام ویر 6.5، وی ام ویر 7.1 هم نصب کردم و تست کردم. درحال حاضر هم 7.1 روشه.