نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: مشکل غیرقابل انتخاب بودن configurable optionهای کاربرانی که از بعد ارتقا به نسخه ۸ ثبت نام کردند

عضو انجمن SaeedFazlollahzadeh آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,058
    تشکر تشکر شده 
    690
    تشکر شده در
    483 پست

پیش فرض مشکل غیرقابل انتخاب بودن configurable optionهای کاربرانی که از بعد ارتقا به نسخه ۸ ثبت نام کردند

سلام
    اول از همه عرض کنم عنوان تاپیک را نتوانستم کوتاه تر بنویسم که مشکل را خلاصه کند و خلاصه که مجبور شدم
    اما مشکل:
    من اخیرا سایت را به WHMCS 8 ارتقا دادم و یک مشکل عجیبی که مشاهده کردم این هست:
    کاربران A و B جزو کاربرانی هستند که از قبل از ارتقا ثبت نام کرده بودند
    کاربران C و D جزو کاربرانی هستند که بعد از ارتقا به نسخه ۸ ثبت نام کردند

من یک سفارش وی پی اس برای مشتری A ثبت می کنم، آپشن های انتخابی مثل سیستم عامل و پورت شبکه و غیره به راحتی قابل مشاهده و انتخاب هست (هم سمت ادمین و هم login as client).
    اما من وقتی که یک وی پی اس برای مشتری D مثلا add new order می زنم همین آپشن ها فقط سمت ادمین مشکل دارد (لاگین از کلاینت درست کار می کند) و فقط تایتل پورت و سیستم عامل را نمایش می دهد و برای من ادمین اصلا گزینه ای برای انتخاب نمی آورد که طبق خواسته مشتری ثبت کنم. جالب این هست که یک یوزر تست جدید ساختم و مثلا اگر دیفالت وی پی اس باشد centos 7 با پورت ۱ گیگابیت مثلا، به من هیچی نشان نمی دهد اما در فاکتور و invoiceش این بندها نوشته می شود برای این سرویس. بعد برای هم این یوزر تست و هم یوزر مشتری لاگین از کلاینت می کنم آپشن های قابل انتخاب مقابلش خالی است.

یک تست انجام دادم: سرور مشتری جدید را به یک اکانت تست قدیمی منتقل کردم. دیدم در اکانت قبلی به راحتی همه چیز منوی dropdownش نمایش می دهد. قبل انتقال هم رفتم از دیتابیس مشخصات این سرویس را چک کردم دیدم مقدار آپشن ها 0 هست. بعد که انتقال دادم به مشتری قبلی و یک سری تنظیمات اعمال کردم و دوباره آوردم به یوزر جدید، همان دیتای دیتابیس وجود دارد (یعنی مقدار عددی آپشن ها از 0 به مثلا 187 تغییر کرده و حتی بعد انتقال به یوزر جدید هم دیگر 0 نشده) اما باز سمت ادمین نمایش نمی دهد.

این مشکل فقط با configurable options هست و addons مشکلی ندارند. مشکل هم فقط سمت ادمین هست متاسفانه که نمایش نمی دهد.

در وهله اول امیدوارم توضیحات منظور را رسانده باشد. اگر خیر با تصویر نمایش دهم.
    در وهله دوم هم پیشاپیش از شرکت تان در تاپیک متشکرم و پاسخگویی شما مزید امتنان است

2. # ADS

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    3,569
    تشکر تشکر شده 
    536
    تشکر شده در
    422 پست

پیش فرض پاسخ : مشکل غیرقابل انتخاب بودن configurable optionهای کاربرانی که از بعد ارتقا به نسخه ۸ ثبت نام کردند

با سلام،

توصیه می شود همچنان از ورژن 8 استفاده نفرمائید لکن برای رفع این مورد تغییر و تعویض قالب ادمین را بررسی بفرمائید.

4. تعداد تشکر ها از gharibion به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    1,058
    تشکر تشکر شده 
    690
    تشکر شده در
    483 پست

پیش فرض پاسخ : مشکل غیرقابل انتخاب بودن configurable optionهای کاربرانی که از بعد ارتقا به نسخه ۸ ثبت نام کردند

نقل قول نوشته اصلی توسط gharibion نمایش پست ها
    با سلام،

توصیه می شود همچنان از ورژن 8 استفاده نفرمائید لکن برای رفع این مورد تغییر و تعویض قالب ادمین را بررسی بفرمائید.
    متشکرم، اما متاسفانه کار از کار گذشته و چند رکورد جدید از جمله یوزر و سرویس و تیکت و غیره الان در دیتابیس هست.
    قالب هم قالب دیفالت ادمین هست و قالب کاستوم نیست.

عضو انجمن tpark آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    64
    تشکر تشکر شده 
    200
    تشکر شده در
    156 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط SaeedFazlollahzadeh نمایش پست ها
    سلام
    اول از همه عرض کنم عنوان تاپیک را نتوانستم کوتاه تر بنویسم که مشکل را خلاصه کند و خلاصه که مجبور شدم
    اما مشکل:
    من اخیرا سایت را به WHMCS 8 ارتقا دادم و یک مشکل عجیبی که مشاهده کردم این هست:
    کاربران A و B جزو کاربرانی هستند که از قبل از ارتقا ثبت نام کرده بودند
    کاربران C و D جزو کاربرانی هستند که بعد از ارتقا به نسخه ۸ ثبت نام کردند

من یک سفارش وی پی اس برای مشتری A ثبت می کنم، آپشن های انتخابی مثل سیستم عامل و پورت شبکه و غیره به راحتی قابل مشاهده و انتخاب هست (هم سمت ادمین و هم login as client).
    اما من وقتی که یک وی پی اس برای مشتری D مثلا add new order می زنم همین آپشن ها فقط سمت ادمین مشکل دارد (لاگین از کلاینت درست کار می کند) و فقط تایتل پورت و سیستم عامل را نمایش می دهد و برای من ادمین اصلا گزینه ای برای انتخاب نمی آورد که طبق خواسته مشتری ثبت کنم. جالب این هست که یک یوزر تست جدید ساختم و مثلا اگر دیفالت وی پی اس باشد centos 7 با پورت ۱ گیگابیت مثلا، به من هیچی نشان نمی دهد اما در فاکتور و invoiceش این بندها نوشته می شود برای این سرویس. بعد برای هم این یوزر تست و هم یوزر مشتری لاگین از کلاینت می کنم آپشن های قابل انتخاب مقابلش خالی است.

یک تست انجام دادم: سرور مشتری جدید را به یک اکانت تست قدیمی منتقل کردم. دیدم در اکانت قبلی به راحتی همه چیز منوی dropdownش نمایش می دهد. قبل انتقال هم رفتم از دیتابیس مشخصات این سرویس را چک کردم دیدم مقدار آپشن ها 0 هست. بعد که انتقال دادم به مشتری قبلی و یک سری تنظیمات اعمال کردم و دوباره آوردم به یوزر جدید، همان دیتای دیتابیس وجود دارد (یعنی مقدار عددی آپشن ها از 0 به مثلا 187 تغییر کرده و حتی بعد انتقال به یوزر جدید هم دیگر 0 نشده) اما باز سمت ادمین نمایش نمی دهد.

این مشکل فقط با configurable options هست و addons مشکلی ندارند. مشکل هم فقط سمت ادمین هست متاسفانه که نمایش نمی دهد.

در وهله اول امیدوارم توضیحات منظور را رسانده باشد. اگر خیر با تصویر نمایش دهم.
    در وهله دوم هم پیشاپیش از شرکت تان در تاپیک متشکرم و پاسخگویی شما مزید امتنان است
    درود بر شما
    آیا با قالب پیش فرضی که با نسخه 8 ارایه شده تست کردید؟
    تغییرات قالب ادمین major بوده و باید حتما از نسخه جدید قالب ادمین استفاده کنید.
    موفق و پیروز باشید.
    هاست ووکامرس
    شگفت انگیز!

7. تعداد تشکر ها از tpark به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    1,058
    تشکر تشکر شده 
    690
    تشکر شده در
    483 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط tpark نمایش پست ها
    درود بر شما
    آیا با قالب پیش فرضی که با نسخه 8 ارایه شده تست کردید؟
    تغییرات قالب ادمین major بوده و باید حتما از نسخه جدید قالب ادمین استفاده کنید.
    موفق و پیروز باشید.
    بله با قالب پیش فرض ادمین blend کار می کنم. قبلا با قالب لارا کار می کردم نسخه تهیه شده از راست چین که دیگر نسخه جدید در راست چین منتشر نشده و به بلند سوییچ کردم.

عضو انجمن tpark آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    64
    تشکر تشکر شده 
    200
    تشکر شده در
    156 پست

اگر لاگ خطاها چیزی ثبت نکرده و از آخرین نسخه انگلیسی استفاده می کنید و بعد از آپدیت کش رو پاک نکردید میتونید توسط این آموزش تمپلیتکش رو خالی کنید و تست کنید.
    و بعد از این مسیر مشکلات مربوط به add-on ها و همخوانی با php رو بررسی کنید.
    و در نهایت حالت debug رو برای Module ها فعال کنید و لاگ Module Debug رو بررسی کنید.

پ.ن: امکان Downgrade کردن WHMCS وجود داره.
    نخست فقط از دیتابیس یک بکاپ تهیه کنید و نسخه ای که درست کار میکنه رو نصب کنید و سپس دیتابیس رو ریستور کنید.
    حتما بکاپ کامل داشته باشید.
    هاست ووکامرس
    شگفت انگیز!

10. تعداد تشکر ها ازtpark به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    1,058
    تشکر تشکر شده 
    690
    تشکر شده در
    483 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط tpark نمایش پست ها
    اگر لاگ خطاها چیزی ثبت نکرده و از آخرین نسخه انگلیسی استفاده می کنید و بعد از آپدیت کش رو پاک نکردید میتونید توسط این آموزش تمپلیتکش رو خالی کنید و تست کنید.
    و بعد از این مسیر مشکلات مربوط به add-on ها و همخوانی با php رو بررسی کنید.
    و در نهایت حالت debug رو برای Module ها فعال کنید و لاگ Module Debug رو بررسی کنید.

پ.ن: امکان Downgrade کردن WHMCS وجود داره.
    نخست فقط از دیتابیس یک بکاپ تهیه کنید و نسخه ای که درست کار میکنه رو نصب کنید و سپس دیتابیس رو ریستور کنید.
    حتما بکاپ کامل داشته باشید.
    متشکرم از راهنمایی و لینک ها تون، با دیباگ هم چیزی مشخص نشد چون حدسم روی یه مشکلی توی دیتابیس بوده و احتمالا نباید ارتباطی به قالب می داشت.
    راه حل دانگرید تون رو هم گوگل کردم اما هیچ راهی جز ریستور بکاپ و برگشت اطلاعات به نسخه قبلی و از دست دادن دیتا وجود نداشت.

تیبل های دیتابیس رو بررسی کردم و متوجه شدم مشکل از کجاست و مشکل حل شد

12. تعداد تشکر ها از SaeedFazlollahzadeh به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)