نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: پردازش همزمان چند صفحه

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    15
    تشکر تشکر شده 
    6
    تشکر شده در
    5 پست

پیش فرض پردازش همزمان چند صفحه

سلام دوستان وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه
    من با asp یک سایتی راه اندازی کردم در یک سرور مجازی ، وقتی کاربر یک عملی رو انجام میده تو سایت تا زمانی که اون درخواست تمام نشه نمیشه وارد بقیه صفحات سایت شد ، بعضی وقتا پردازش یک درخواست ممکنه چند ثانیه طول بکشه و به همین خاطر کاربر تو اون چند ثانیه نمیتونه وارد بقیه قسمت ها سایت بشه ، چون باید اون پردازش تمام بشه بعد بقیه صفحات رو باز کنه
    به نظرتان مشکل از تنظیمات iis هست ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    با تشکر

2. # ADS

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    15
    تشکر تشکر شده 
    6
    تشکر شده در
    5 پست

پیش فرض پاسخ : پردازش همزمان چند صفحه

از دوستان کسی بلد نیست ؟

عضو انجمن sam_pontiac آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    166
    تشکر تشکر شده 
    279
    تشکر شده در
    166 پست

چند دلیل کلی وجود داره ( با پیش فرض اینکه توضیحاتی راجع به وبسایت ندادین و من کلی در نظر میگیرم ) :
    1- وب سرور به درستی کانفیگ نشده ( لینک و لینک )
    2- فعال بودن تنظیمات دیباگ در web.config ( debug="true" ) ( غیرفعال شود )
    3- توصیه استفاده از JIT برای بازدیدها و نشست‌های اول ( لینک )
    4- پردازش بالای viewstate ( برای جلوگیری از سنگین شده بیش از حد web form ها )
    5- کانکشن بسیار ضعیف به دیتابیس و یا داشتن Latency بالا برای ارتباط با دیتابیس.( چک و بررسی کنید )

در حالت کلی موردی که بیشتر از هر چیزی به نظر میرسه، ارتباط بسیار سنگین با دیتابیس هست ( یا کانفیگ به خوبی انجام نشده از سمت پرووایدر سرورتون و یا اینکه نوع برقراری ارتباط شما با دیتابیس و تعداد درخواستهای ارسالی به حدی هست که منابع سرور شما برای دسترسی به دیتابیس رو درگیر میکنه )
    اگر به سرور دسترسی روت دارید، پروسس ها رو بررسی کنید و ببینید در این حالت، بیشترین یوزیج منابع از کدوم سرویسها هست.
    احتمال بسیار زیاد مشکل شما از ارتباط با دیتابیس برای هر session هست...
    ویرایش توسط sam_pontiac : October 10th, 2020 در ساعت 17:27 دلیل: تصحیح

5. تعداد تشکر ها ازsam_pontiac به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    15
    تشکر تشکر شده 
    6
    تشکر شده در
    5 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sam_pontiac نمایش پست ها
    چند دلیل کلی وجود داره ( با پیش فرض اینکه توضیحاتی راجع به وبسایت ندادین و من کلی در نظر میگیرم ) :
    1- وب سرور به درستی کانفیگ نشده ( لینک و لینک )
    2- فعال بودن تنظیمات دیباگ در web.config ( debug="true" ) ( غیرفعال شود )
    3- توصیه استفاده از JIT برای بازدیدها و نشست‌های اول ( لینک )
    4- پردازش بالای viewstate ( برای جلوگیری از سنگین شده بیش از حد web form ها )
    5- کانکشن بسیار ضعیف به دیتابیس و یا داشتن Latency بالا برای ارتباط با دیتابیس.( چک و بررسی کنید )

در حالت کلی موردی که بیشتر از هر چیزی به نظر میرسه، ارتباط بسیار سنگین با دیتابیس هست ( یا کانفیگ به خوبی انجام نشده از سمت پرووایدر سرورتون و یا اینکه نوع برقراری ارتباط شما با دیتابیس و تعداد درخواستهای ارسالی به حدی هست که منابع سرور شما برای دسترسی به دیتابیس رو درگیر میکنه )
    اگر به سرور دسترسی روت دارید، پروسس ها رو بررسی کنید و ببینید در این حالت، بیشترین یوزیج منابع از کدوم سرویسها هست.
    احتمال بسیار زیاد مشکل شما از ارتباط با دیتابیس برای هر session هست...
    سلام و تشکر بابت توضیحات کاملتون
    debug فعال بود که غیر فعالش کردم
    من جهت اتصال به دیتابیس از پرووایدر SQLNCLI10.1 استفاده میکنم سایت هم روزانه حدود 2000 بازدید کننده داره با حدود 10000 هزار ویزیت ، سایت از نظر لود دیتا مشکلی نداره و سرعتش خوبه فقط مثلا بنده الان تو سایتم همزمان نمیتونم چند صفحه رو باز کنم اگر هم باز کنم باید پردازش صفحه قبلی تو تب قبلی تمام بشه تا این صفحه جدید لود بشه ! مشکل بنده همینه وگرنه الان همزمان 20 نفر تو سایت آنلاین هستن

ممنون میشم یه توضیحاتی در مورد ارتباط دیتابیس به هر session بفرمایید، دیتابیس بنده sqlserver 2008 می باشد و iis 7.5

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)