نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: انتخاب یک فرمورک مناسب

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    4
    تشکر شده در
    4 پست

پیش فرض انتخاب یک فرمورک مناسب

سلام وقت بخیر من مدتی هست که دارم روی یک پروژه موتور جستجو کار میکنم
    تصمیم گرفتم تغییراتی در روند پروژه بدم و با یک فرمورک مناسب این پروژه رو درست کنم
    بنظر اساتید کدام فرمورک مناسب یک موتور جستجو با زبان php هست؟

2. # ADS

عضو دائم T.Toosi آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    278
    تشکر تشکر شده 
    2,936
    تشکر شده در
    1,329 پست

پیش فرض پاسخ : انتخاب یک فرمورک مناسب

باسلام، من باشم سمت فریم ورک نمیرم اما Zend میتواند انتخاب اول باشد.

4. تعداد تشکر ها ازT.Toosi به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    4
    تشکر شده در
    4 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط T.Toosi نمایش پست ها
    باسلام، من باشم سمت فریم ورک نمیرم اما Zend میتواند انتخاب اول باشد.
    سپاس از پاسختون، اگر امکانش هست دلیلشم ذکر کنید.
    این اسکریپتی که نوشتم تقریبا تکمیل شده داشتم الگوریتم هاشو تکمیل میکردم که یکی از دوستان گفت چرا از فرمورک استفاده نمیکنی
    من خودم فرمورک yiii2 کار میکنم ولی بنظر شخصی من این فرمورک به درد این پروژه نمیخوره
    به همین علت خواستم بدونم دوستان نظرشون چیه.

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    34
    تشکر تشکر شده 
    251
    تشکر شده در
    159 پست

در مورد اینکه چه فریم ورکی رو انتخاب کنید، نظری ندارم (خیلی وقته با php کار نمیکنم)
    اما در مورد اینکه آیا شما باید از فریم ورک ها استفاده کنید یا نه، بستگی به پروژه تون و میزان کنترلی که میخواهید داشته باشید.
    هدف اصلی فریم ورک های آسون کردن کار دولوپرها است، توی اکثر فریم ورک ها کارهایی مثل مسیریابی، کار با ‌دیتابس ها، احزار هویت کاربر و.. با چند خط کد قابل انجام است.
    انجام کارهای بدون هیچ کار اضافی یک مزیت بزرگ محسوب میشه، اما یک اشکالی که داره این است، شما کنترلی روی نحوه انجام اون وظایف ندارید.
    گاهی اوقات توی پروژه های بزرگ ممکنه انجام یک کار که طبق روش یک فریم ورک ایده ال ترین روش برای پروژه شما نباشه و شما نیاز به تغییر توی هسته یک فریم ورک داشته باشید (ایجاد تغییر در یک فریم ورک مغایرت با ایده استفاده از فریم ورک ها داره)

جدای میزان کنترل موارد دیگه مثل زبان برنامه نویسی هم رو در نظر گرفت، به عنوان مثال یک زبان برنامه نویسی مثل go کتابخانه های رسمی خود زبان برنامه نویسی اونقدر خوب است که نیاز به استفاده از فریم ورک ها کمتر احساس میشه.
    یک مورد دیگه ای که باید در نظر داشت، اضافه کردن افراد جدید به پروژه هست، وقتی از فریم ورک محبوب استفاده کنید، پیدا افراد تو زمینه کاری تون خیلی آسون تر است و خیلی سریع میتونن با پروژه خودشون رو هماهنگ کنن.

7. تعداد تشکر ها از firebox به دلیل پست مفید

عضو دائم T.Toosi آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    278
    تشکر تشکر شده 
    2,936
    تشکر شده در
    1,329 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط AliDesign نمایش پست ها
    سپاس از پاسختون، اگر امکانش هست دلیلشم ذکر کنید.
    این اسکریپتی که نوشتم تقریبا تکمیل شده داشتم الگوریتم هاشو تکمیل میکردم که یکی از دوستان گفت چرا از فرمورک استفاده نمیکنی
    من خودم فرمورک yiii2 کار میکنم ولی بنظر شخصی من این فرمورک به درد این پروژه نمیخوره
    به همین علت خواستم بدونم دوستان نظرشون چیه.
    باسلام، چون در پروژه شما پرفورمنس‎ مهمه فریم ورک ها در بوت استرپ صد ها Event و Tools و .. لود می کنند که شاید هیچ استفاده ای در پروژه نداشته باشند یا به طور مثال یک Query builder در Yii2 برای Implement validation از ده ها اینترفیس و هزاران لاین نوشته شده است که فقط دولوپر خرابکاری نکند که همه این ها در پرفورمنس‎ تأثیر دارد. فریم ورک Zend افتاده دست روگ ویو و تمرکزی روش ندارد اما انتخاب اول من با Zend Engine 3 همین فریم ورک است و انتخاب دوم اگر بخواهم یک پروژه را سریع و مطمئن جمع کنم Yii2 است.

9. تعداد تشکر ها ازT.Toosi به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    4
    تشکر شده در
    4 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط firebox نمایش پست ها
    در مورد اینکه چه فریم ورکی رو انتخاب کنید، نظری ندارم (خیلی وقته با php کار نمیکنم)
    اما در مورد اینکه آیا شما باید از فریم ورک ها استفاده کنید یا نه، بستگی به پروژه تون و میزان کنترلی که میخواهید داشته باشید.
    هدف اصلی فریم ورک های آسون کردن کار دولوپرها است، توی اکثر فریم ورک ها کارهایی مثل مسیریابی، کار با ‌دیتابس ها، احزار هویت کاربر و.. با چند خط کد قابل انجام است.
    انجام کارهای بدون هیچ کار اضافی یک مزیت بزرگ محسوب میشه، اما یک اشکالی که داره این است، شما کنترلی روی نحوه انجام اون وظایف ندارید.
    گاهی اوقات توی پروژه های بزرگ ممکنه انجام یک کار که طبق روش یک فریم ورک ایده ال ترین روش برای پروژه شما نباشه و شما نیاز به تغییر توی هسته یک فریم ورک داشته باشید (ایجاد تغییر در یک فریم ورک مغایرت با ایده استفاده از فریم ورک ها داره)

جدای میزان کنترل موارد دیگه مثل زبان برنامه نویسی هم رو در نظر گرفت، به عنوان مثال یک زبان برنامه نویسی مثل go کتابخانه های رسمی خود زبان برنامه نویسی اونقدر خوب است که نیاز به استفاده از فریم ورک ها کمتر احساس میشه.
    یک مورد دیگه ای که باید در نظر داشت، اضافه کردن افراد جدید به پروژه هست، وقتی از فریم ورک محبوب استفاده کنید، پیدا افراد تو زمینه کاری تون خیلی آسون تر است و خیلی سریع میتونن با پروژه خودشون رو هماهنگ کنن.
    سپاس از توضیحاتی که دادید.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط T.Toosi نمایش پست ها
    باسلام، چون در پروژه شما پرفورمنس‎ مهمه فریم ورک ها در بوت استرپ صد ها Event و Tools و .. لود می کنند که شاید هیچ استفاده ای در پروژه نداشته باشند یا به طور مثال یک Query builder در Yii2 برای Implement validation از ده ها اینترفیس و هزاران لاین نوشته شده است که فقط دولوپر خرابکاری نکند که همه این ها در پرفورمنس‎ تأثیر دارد. فریم ورک Zend افتاده دست روگ ویو و تمرکزی روش ندارد اما انتخاب اول من با Zend Engine 3 همین فریم ورک است و انتخاب دوم اگر بخواهم یک پروژه را سریع و مطمئن جمع کنم Yii2 است.
    سپاس از توضیحاتتون.

عضو جدید AtiPardakht آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    19
    تشکر شده در
    18 پست

سلام،
    جدا از مواردی که دوستان گفتن، فریمورک یه نظم خاصی به کد و پروژه شما میده که شاید توی پروژه های بدون فریمورک کمتر بشه دید ( نه اینکه کلا اینطوری نباشه)
    فریمورک هایی که دوستان معرفی کردن مناسبه.
    و اگر پروژتون یه پروژه تجاریه و به صورت جدی روش کار میکنید شاید بهتر باشه بقیه زبان های برنامه نویسی رو هم یه نگاهی بکنید از نظر پرفورمنس و سرعت.

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

سلام وقت بخیر

من هم روی زبان پی اچ پی کار کردم. هم روی زبان python و طبق تجربه هایی که داشتم برای بحث کراول کردن سایت ها و دیتاها زبان پایتون برای این قضیه بهتر بوده. ابتدا زبان برنامه نویسی بهتر را انتخاب کنید سپس دنبال فریم ورک مناسب بگردید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)