نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: مایکروسافت به پشتیبانی از php ۸ در ویندوز خاتمه می دهد...

عضو انجمن Raymvnd آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    779
    تشکر تشکر شده 
    576
    تشکر شده در
    399 پست

پیش فرض مایکروسافت به پشتیبانی از php ۸ در ویندوز خاتمه می دهد...

در‌حال‌حاضر، مایکروسافت از PHP در ویندوز پشتیبانی می‌کند؛ با‌این‌حال، اطلاعیه‌ای جدید نشان می‌دهد این شرکت در آینده به ‌پشتیبانی از PHP خاتمه خواهد داد.

مایکروسافت به‌تازگی اطلاعیه‌ای روی وب‌سایت خود قرار داده و اعلام کرده است می‌خواهد به ‌پشتیبانی از زبان برنامه‌نویسی پی اچ‌پی (PHP) در سیستم‌عامل ویندوز خاتمه دهد. از سال‌ها پیش، اهالی ردموند پشتیبانی از PHP را آغاز کرده بودند. درواقع، آغاز پشتیبانی از این زبان برنامه‌نویسی به ویندوز ویستا برمی‌گردد.

درحال‌حاضر، مایکروسافت از PHP 7.3 و PHP 7.4 پشتیبانی می‌کند و در مسیر توسعه‌ی آن‌ها هم قدم برمی‌دارد و نیز تلاش کرده است PHP 7.2 را ازلحاظ امنیتی برای ویندوز بهبود بخشد و در آینده‌ای نزدیک، PHP 8.0 رسما دردسترس قرار می‌گیرد. مایکروسافت می‌گوید با انتشار PHP 8.0، رسما به ‌پشتیبانی از این زبان برنامه‌نویسی در ویندوز خاتمه خواهد داد. دیل هرت، مدیر پروژه‌ی زبان PHP در مایکروسافت، در اطلاعیه‌ی جدید این شرکت می‌گوید:
    طبق برنامه‌ی خود، سعی می‌کنیم از هر نسخه‌ی PHP دو سال به‌منظور رفع باگ‌ها پشتیبانی کنیم. پس از این زمان، یک سال دیگر نیز برای رفع مشکلات امنیتی از نسخه‌ی مدنظر خود پشتیبانی خواهیم کرد. این یعنی پشتیبانی از PHP 7.2 نوامبر ۲۰۲۰ (آبان و آذر ۱۳۹۹) به‌اتمام می‌رسد. به‌علاوه در نوامبر، زبان PHP 7.3 را فقط وارد حالت رفع مشکلات امنیتی می‌کنیم. یک سال دیگر تا پایان مدت رفع باگ‌های PHP 7.4 باقی مانده است. پس از این یک سال، یک سال دیگر نیز از این زبان برای رفع مشکلات امنیتی پشتیبانی می‌کنیم. ما خود را به ادامه‌ی توسعه و ساخت نسخه‌های 7.2 و 7.3 و 7.4 PHP برای ویندوز متعهد می‌دانیم؛ البته فقط تا زمانی‌که این نسخه‌ها رسما پشتیبانی شوند. همچنین، برنامه‌ای برای پشتیبانی از نسخه‌ی ۸ و نسخه‌های بعدی PHP در ویندوز نداریم.
    تصمیم جدید مایکروسافت بدین‌معنا است که در آینده به‌منظور اجرای جدیدترین نسخه‌ی PHP روی ویندوز، مجبور خواهید شد از ساب‌سیستم ویندوز برای لینوکس (WSL) استفاده و PHP را درون محیط لینوکس اجرا کنید.
    دوستان پیشنهاد می کنم به سمت لینوکس اوبونتو یا منیت مهاجرت کنید...
    استفاده از ساب‌سیستم ویندوز برای لینوکس (WSL) برای اجرای PHP توصیه نمی کنم...

پیوند : https://www.zoomit.ir/2020/7/12/3604...php-8-windows/
    برنامه نویسی ارکید
    https://orchiddev.ir
    طلاهاست

2. # ADS

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    44
    تشکر تشکر شده 
    25
    تشکر شده در
    20 پست

پیش فرض پاسخ : مایکروسافت به پشتیبانی از php ۸ در ویندوز خاتمه می دهد...

این درسته که php تبدیل به دریای باگ شده؟

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    34
    تشکر تشکر شده 
    87
    تشکر شده در
    67 پست

پیش فرض پاسخ : مایکروسافت به پشتیبانی از php ۸ در ویندوز خاتمه می دهد...

مایکروسافت یک عمر کورکورانه اندرویدو مسخره میکرد همین دو سال پیش گفت غلط کردیم اندروید گوگل همه چی تمومه

الانم شیرین ترین پلتفرم پایدار php رو پیش رو گرفته

البته کلا php جهت unix گسترش یافته ! اساسا واسه لینوکس از روز اول در نظر گرفته شده

یادمه اول که اندروید معرفی شده بود مایکروسافت با محصولات مزخرف خودش ویندوز فون هارو هی میزد تو سر گوگل ولی نتیجه پیشرفت آخر خودشو نشون داد و گوگل برگ برنده رو گرفت

من به شخصه اصلا جانب داری نمیکنم ! نه من نوشتمش که بخوام پشتیش درام نه سود و ضرری برام داره ولی بین خوب و عالی (asp-php) با فاصله php رو انتخاب میکنم

اینم مثل جریان خودروسازی ما میمونه مایکروسافت کلا میگه هرچی که مال منه عالیه بقیه چرتن در صورتی که من اصلا ویندوزم قبول ندارم و قابل قیاس نیست با لینوکس کلا لینوکسیا دنیاشون متفاوته

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)