نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: 2 سرور dl360 g7 بهتره یا یک سرور dl360 g8 ?

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    37
    تشکر تشکر شده 
    172
    تشکر شده در
    121 پست

پیش فرض 2 سرور dl360 g7 بهتره یا یک سرور dl360 g8 ?

سلام چند سوال داشتم

1- بنظرتون برای پردازش سنگین ، 2 سرور dl360 g7 بهتره یا یک سرور dl360 g8 با مشخصاتهای ذیل:

سرور g7:

SERVER HP DL 360 G7
    (CPU: 2* Xeon X5650 ( 12CORE / 24 THREADS / 24MB CASH
    RAM: 32GB DDR3
    H.D.D: 4*146GB or SSD
    POWER: 2*460W
    Raid 512M
    که 2 عدد سرورش جمعا میشه 24 هسته پردازده و 48 ترد و 64 گیگ رم

سرور g8:

SERVER HP DL 360 G8
    (CPU: 2* E5 2620 v2 ( 12core / 24 threads / 30mb cache
    RAM: 64GB DDR3
    H.D.D: 4*146GB or SSD
    Power: 2*460W
    Raid 512M

2- اگه هارد من SSD باشه سرعتش در G7 فرق داره با G8? چقدر میتونه متفاوت باشه؟

3- اگر دو سرور رو بخوام برای میزبانی یک سایت استفاده کنم بهترین راه کار برای بالانس ریکوئست و ریسپانس ها چیه؟
    ویرایش توسط ehsaun_kkt : December 10th, 2019 در ساعت 11:47

2. # ADS

عضو دائم RoobinaServer آواتار ها
    Tehran | تلگرام : @rbserver | کانال تلگرام : @roobinaserver
    تشکر تشکر کرده 
    438
    تشکر تشکر شده 
    7,424
    تشکر شده در
    5,193 پست

پیش فرض پاسخ : 2 سرور dl360 g7 بهتره یا یک سرور dl360 g8 ?

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsaun_kkt نمایش پست ها
    سلام چند سوال داشتم

1- بنظرتون برای پردازش سنگین ، 2 سرور dl360 g7 بهتره یا یک سرور dl360 g8 با مشخصاتهای ذیل:

سرور g7:

server hp dl 360 g7
    (cpu: 2* xeon x5650 ( 12core / 24 threads / 24mb cash
    ram: 32gb ddr3
    h.d.d: 4*146gb or ssd
    power: 2*460w
    raid 512m
    که 2 عدد سرورش جمعا میشه 24 هسته پردازده و 48 ترد و 64 گیگ رم

سرور g8:

server hp dl 360 g8
    (cpu: 2* e5 2620 v2 ( 12core / 24 threads / 30mb cache
    ram: 64gb ddr3
    h.d.d: 4*146gb or ssd
    power: 2*460w
    raid 512m

2- اگه هارد من ssd باشه سرعتش در g7 فرق داره با g8? چقدر میتونه متفاوت باشه؟

3- اگر دو سرور رو بخوام برای میزبانی یک سایت استفاده کنم بهترین راه کار برای بالانس ریکوئست و ریسپانس ها چیه؟
    سلام

پژو بهتره یا پراید ؟

هرچه سرور به روزتر باشه کارائی بالاتر میره.

تفاوت کارائی ssd روی g8 با g7 تقریبا دوبرابره.

موفق باشید
    میزبان داده پرداز - روبینا سرور - (تلفن و راه های ارتباطی - Roobinaserver.ir)
    پرووایدر خدمات دیتاسنتری در تهران
    از سال 1385 تا کنون

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    1,897
    تشکر تشکر شده 
    8,821
    تشکر شده در
    4,186 پست

روی G8 سی‌پی‌یو در حد 2680v2 یا 2695v2 ببند حداقل
    رم هم برو بالای ۲۰۰ گیگ
    هارد هم SSD و Raid10 ببند، یکی دو تا NVMe هم بذار

بعدش جای سوال پرسیدن میای قشنگ از استفاده و تجربیاتت میگی

عضو دائم company_hosting آواتار ها
    myredstation.ir/ myhetzner.ir / myovh.ir/ myleaseweb.ir
    تشکر تشکر کرده 
    41
    تشکر تشکر شده 
    220
    تشکر شده در
    182 پست

سلام

همیشه تعداد به معنی کیفیت، کیفیت بیشتر را نداره و همیشه نسل جدید به معنی کیفیت بهتر یا قدرت بیشتر نیست

اما نکته این مورد اینه که شما هر نسل و هر سرور با هم رده خودش مقایسه کنید نه رده بالا یا پاینتر از خودش

نسل 7 و 8 نباید با هم مقایسه کرد

اما میتونید به تنهایی بگید خب نسل جدید یعنی تکنولوژی بهتر شده و این درست تره

برای بهتر فهمیدن باید خیلی سخت افزار شناس خوبی باشید + برنامه نویس حرفه ای یا حداقل برنامه نویسی مولتی ترید بلد باشید

فعلا به جواب نرسید اما جمله های بالا همگی نکته داشتند که باید درک عمیقی داشته باشید یا شناخت خوبی

با مثال میگم

یک پسر بچه 1 هندوانه میتونه بغل کنه
    یک نوجوان 2 عدد
    یک مرد کامل 2 هندوانه بزرگ
    و یک مرد قوی 2 هندوانه بزرگ یا بیشتر

قبوله ؟

خب بر عکس ، پسر جوان نسل جدید تر است ایا بهتر و قدرت بیشتر دارد ؟
    بر گردیم سر مسئله برنامه نویسی مولتی ترید ، اگر برنامه شما از مبحث مولتی پشتیبانی کنه ، یعنی هر سی پی یو یا سروری که تعداد هسته بیشتر داشته باشه کارایی بیشتری داره ، حالا فرض کن علاوه بر هسته قدرت بیشتری از لحاظ هرتز داشته باشه مثلا e5 2620 جمعا 12 گیگا هرتز دارد و x5650 جمعا 15.96 گیگاهرتز

فرق این دو بر میگرده به مثال بالا و پسر نوجوان و مرد قوی ... شبیه هم اما قدرت بیشتر
    و مثلا 4 پسر نوجوان با 3 مرد قوی ، کدام برتری دارند ؟ شاید 4 پسر جوان چابک و سریع باشند اما در نهایت تیمی برنده است علاوه بر برخی شرایط یکسان مثلا هر شخص 2 هندوانه بتواند بغل کند (دو هسته) ،که قدرت بیشتر داشته باشه (هرتز بیشتر)

این موارد در حالی است که برخی سخت افزار باید دقیقا با هم برابری کند

مثلا از یک نوع هارد اس اس دی در هردو استفاده بشه
    پورت هر سرور 1 گیگ باشد نه بیشتر
    نوع رم ها یکسان باشد با توجه به اینکه هر دو سرور میتواند یک مدل رم را نصب داشته باشد

سوال من از شما و نتیجه گیری شما

ایا برنامه شما سایت شما اپلیکیشن شما دارا مولتی ترید است و نیاز به قدرت بالا یا با پردازش مثلا 2 گیگاهرتزی کفایت میکند ؟ تفاوت بین بازی گرافیکی GTA و نرم افزار یا سایتی مثلا وردپرسی ، برسی توسط شما

شما با 2 سرور میتوانید لود بالانسینگ و فیل اور کنید اما با یک سرور امکانش نیست
    شما با 2 سرور میتوانید سرویس خود را به دو بخش تقسیم کنید اما یک سرور نمیتوانید مثلا میزبانی دیتابیس و میزبانی فایل
    ...

موفق باشید
    ویرایش توسط company_hosting : December 10th, 2019 در ساعت 12:16
    شرکت(داده گستر سینا شیراز ) به شماره ثبت: 38085 "پشتیبانی سایت"
    برای مشاوره تخصصی با ما در تماس باشید:حسینی 09372186266 / 22912645-021

6. تعداد تشکر ها ازcompany_hosting به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    37
    تشکر تشکر شده 
    172
    تشکر شده در
    121 پست

دوستان بهتره سوالم رو بهتر بگم : قیمت 2 سرور g7 با قیمت 1 سرور g8 با مشخصات داده شده برای من یک اندازه شده و بودجه در همین حد هست! حالا 2 سرور g7 رو بردارم یا یک سرور g8 با مشخصات داده شده رو؟

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط 1eng.ir نمایش پست ها
    روی G8 سی‌پی‌یو در حد 2680v2 یا 2695v2 ببند حداقل
    رم هم برو بالای ۲۰۰ گیگ
    هارد هم SSD و Raid10 ببند، یکی دو تا NVMe هم بذار

بعدش جای سوال پرسیدن میای قشنگ از استفاده و تجربیاتت میگی
    با همچین مشخصاتی چند کاربر میتونند آنلاین باشند برای ارتباط اپلیکیش با سرور؟

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط company_hosting نمایش پست ها
    اما میتونید به تنهایی بگید خب نسل جدید یعنی تکنولوژی بهتر شده و این درست تره
    بنظر من طراحان سرور مصرف انرژی و گرما و طراحان مثلا اینتل خیلی براشون اهمیت داره که هعی چیپ cpu رو از فلان نانو متر بیارن روی بهمان نانومتر و بیشتر روی مسائل انرژیو بیهینه سازی کار میکنند که بگن مثلا محصول رو آپدیت کردیم که مارکت رو از دست ندن... و چیزی ک توی ایران مهم نیست انرژیه و فک کنم بیشتر بخاطر همین مسائل بنچمارک پردازنده های چند هسته ای قدیمی با بنچمارک پردازنده های جدید فرق داره

- - - Updated - - -

بر گردیم سر مسئله برنامه نویسی مولتی ترید ، اگر برنامه شما از مبحث مولتی پشتیبانی کنه ، یعنی هر سی پی یو یا سروری که تعداد هسته بیشتر داشته باشه کارایی بیشتری داره ، حالا فرض کن علاوه بر هسته قدرت بیشتری از لحاظ هرتز داشته باشه مثلا e5 2620 جمعا 12 گیگا هرتز دارد و x5650 جمعا 15.96 گیگاهرتز
    بله درست می فرمایید منم به همین چیزایی فکر کردم و پیش خودم گفتم تعداد هسته های پردازشی مهمتره از نسل پردازنده هست!؟ برای من چه اهمیتی داره که پردازنده 45 نانومتریه یا 10 نانومتر! مصرف انرژی cpu و گرمایشش برای من چه اهمیتی داره وقتی که داره توی دیتاسنتر کار میکنه

ایا برنامه شما سایت شما اپلیکیشن شما دارا مولتی ترید است و نیاز به قدرت بالا یا با پردازش مثلا 2 گیگاهرتزی کفایت میکند ؟ تفاوت بین بازی گرافیکی GTA و نرم افزار یا سایتی مثلا وردپرسی ، برسی توسط شما
    برنامه مولتی ترید هست و با golang و nodejs نوشته میشه و اصلا ورودپرس و این چیزا نیست ، یه چیزی مثه اسنپ که درخواست و پاسخهای زیادی در ثانیه داره

شما با 2 سرور میتوانید لود بالانسینگ و فیل اور کنید اما با یک سرور امکانش نیست
    شما با 2 سرور میتوانید سرویس خود را به دو بخش تقسیم کنید اما یک سرور نمیتوانید مثلا میزبانی دیتابیس و میزبانی فایل
    همین پیش خودم گفتم 2 تا بهتر میتونه باشه که یکیش رو بذار سرور دیتابیس و یکیش هم برای درخواست ها و پاسخ

اما مهندس بهترین حالت با دو سرور برای ریسپانس و ریکوئست بالا چی میتونه باشه؟

در حالت لود بالانسر ، آیا سرور بالانس کننده فقط همین یک نقش یعنی پاس دادن درخواست و پاسخ ها رو داره و خودش نمیتونه هم لودبالانسر باشه هم جزیی از سرورهایی که زیر مجموعه این سرور برای پردازش اطلاعات هستند؟ منظورم اینه که یه سرورم فقط میشه پاس کننده درخواست و پاسخ؟ یا همزمان همین سرور میتونه بخشی از اطلاعات رو پردازش کنه؟
    ویرایش توسط ehsaun_kkt : December 10th, 2019 در ساعت 13:20

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    37
    تشکر تشکر شده 
    172
    تشکر شده در
    121 پست

منتظر نظر بقیه صاحب نظران هستیم

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    84
    تشکر شده در
    75 پست

منتظر نظر بقیه صاحب نظران هستیم
    سلام
    صد در صد جی 8
    اگر جی 7 خواستی من خودم میخوام از شرشون راحت بشم ، پیام بده
    اصلا پیشنهاد نمیشه جی 7 برداری مخصوصا با توجه به قیمتشون که الان جی 8 خیلی اومده پایین

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    37
    تشکر تشکر شده 
    172
    تشکر شده در
    121 پست

آیا از دوستان برنامه نویس کسی هست که برنامه مالتی ترید روی این دو نوع سرور تست کرده باشه و تفاوت عملیش رو بگه؟

عضو دائم company_hosting آواتار ها
    myredstation.ir/ myhetzner.ir / myovh.ir/ myleaseweb.ir
    تشکر تشکر کرده 
    41
    تشکر تشکر شده 
    220
    تشکر شده در
    182 پست

دوستان بهتره سوالم رو بهتر بگم : قیمت 2 سرور g7 با قیمت 1 سرور g8 با مشخصات داده شده برای من یک اندازه شده و بودجه در همین حد هست! حالا 2 سرور g7 رو بردارم یا یک سرور g8 با مشخصات داده شده رو؟

- - - updated - - -

با همچین مشخصاتی چند کاربر میتونند آنلاین باشند برای ارتباط اپلیکیش با سرور؟

- - - updated - - -

بنظر من طراحان سرور مصرف انرژی و گرما و طراحان مثلا اینتل خیلی براشون اهمیت داره که هعی چیپ cpu رو از فلان نانو متر بیارن روی بهمان نانومتر و بیشتر روی مسائل انرژیو بیهینه سازی کار میکنند که بگن مثلا محصول رو آپدیت کردیم که مارکت رو از دست ندن... و چیزی ک توی ایران مهم نیست انرژیه و فک کنم بیشتر بخاطر همین مسائل بنچمارک پردازنده های چند هسته ای قدیمی با بنچمارک پردازنده های جدید فرق داره

- - - updated - - -

بله درست می فرمایید منم به همین چیزایی فکر کردم و پیش خودم گفتم تعداد هسته های پردازشی مهمتره از نسل پردازنده هست!؟ برای من چه اهمیتی داره که پردازنده 45 نانومتریه یا 10 نانومتر! مصرف انرژی cpu و گرمایشش برای من چه اهمیتی داره وقتی که داره توی دیتاسنتر کار میکنه

برنامه مولتی ترید هست و با golang و nodejs نوشته میشه و اصلا ورودپرس و این چیزا نیست ، یه چیزی مثه اسنپ که درخواست و پاسخهای زیادی در ثانیه داره

همین پیش خودم گفتم 2 تا بهتر میتونه باشه که یکیش رو بذار سرور دیتابیس و یکیش هم برای درخواست ها و پاسخ

اما مهندس بهترین حالت با دو سرور برای ریسپانس و ریکوئست بالا چی میتونه باشه؟

در حالت لود بالانسر ، آیا سرور بالانس کننده فقط همین یک نقش یعنی پاس دادن درخواست و پاسخ ها رو داره و خودش نمیتونه هم لودبالانسر باشه هم جزیی از سرورهایی که زیر مجموعه این سرور برای پردازش اطلاعات هستند؟ منظورم اینه که یه سرورم فقط میشه پاس کننده درخواست و پاسخ؟ یا همزمان همین سرور میتونه بخشی از اطلاعات رو پردازش کنه؟

سلام

بالانس کردن چندین مدل داره

بالانس فیل اور باشه ؟ = اطلاعات روی هر دو سرورباشه و هر کدام به هر دلیلی اف شد اون یکی بالا باشه و درخواست های بعدی رو جواب بده

بالانس کردن بصورت کلودی ؟ = اطلاعات روی یک سرور باشه و اگر سیستم در حال افت بود اطلاعات انتقال بده به سرور دوم ، اسم یک مدلش در وی ام ویر بصورت کلاستر کردن و drs هست
    مدل های حرفه ای تر اپن استک ....

بالانس کردن بصورت تقسیم منابع ؟ = که از شبکه و سخت افزار مطمئن باشی و مثلا دیتابیس روی یک سرور و فایل ها روی یک سرور ، این باید با برنامه نویسی در سیستم میز بانی فایل هات انجام بدی ، مثلا دایرکت ادمین یا سیپنل و ....

یا بالانس کردن بصورت شبکه ی معولا بیش از چند سرور است که این مدل دوست دارم

1 سرور فوق قوی یا یکه سیستم (درست شده از چندین سرور ) برای دریافت ریکوئست ها ، تقسیم و دسته بندی ری***ت ها به مدل های پاین تر از نوع حجم و میزان درخواست و پروسس و ارسال اون به سرور های معمولی و کم هزینه تر (در کل تقسیم و دسته بندی درخواست های دریافتی کاربر )
    نیاز به برنامه نویسی فوق قوی در دیتابیس داره و تخصص است فعلا نیاز شما نیست

برای بهتر متوجه بشید

نمونه اون سرورهای انستاگرام یا تله ... یا واستاپ و ماکروسافت ...
    شما 1 انگشتت رو تکون میدی به سمت پاین و 100 ها مدل دیتا میگیری مثل لایک ، کامنت عکس فیلم ....
    1 سرور هیچ زمان نمتونه اون انجام بده مگر مدلی که گفتم

موفق باشید

- - - Updated - - -

آیا از دوستان برنامه نویس کسی هست که برنامه مالتی ترید روی این دو نوع سرور تست کرده باشه و تفاوت عملیش رو بگه؟
    سلام

بسته به حجم پروسست و حجم اطلاعاتی که میخای بدی به سی پی یو داره و عملکردش متفاوت

هرچه قدرت بیشتر بخواهد نسل 7
    هر چه کش بیشتر بخواهد نسل 8
    در تعداد و کور هر دو مدل یکسان خیلی تفاوتی نخواهی دید

شاید 10% تفاوت کنه برات در کل
    دنبال تفاوت چشم گیر 80% نباش
    شرکت(داده گستر سینا شیراز ) به شماره ثبت: 38085 "پشتیبانی سایت"
    برای مشاوره تخصصی با ما در تماس باشید:حسینی 09372186266 / 22912645-021

12. تعداد تشکر ها از company_hosting به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)