صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: چرا لایت اسپید برای ایرانیهاست؟!!!!

عضو انجمن starting آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    612
    تشکر تشکر شده 
    371
    تشکر شده در
    245 پست

پیش فرض چرا لایت اسپید برای ایرانیهاست؟!!!!

سلام
    امروز داشتم رو این موضوع بررسی میکردم که چرا سایت من که خودم برنامه نویسیش کردم و بهترین فانکشن ها و کلاسهای بهینه از سرتاسر وب استفاده کردم و بشدت هم حجم لوود کمی دارند با تاخیر نسبت به سایتهای داخلی بالا میان (پینگ رو نمیگم چون با پروکسی هم سایتهای هاست شده در داخل هم سریع لوود میشند منظور هاست دی الی هاست )
    تا اینکه گفتم شاید کانفیگ خوبی نسیت (کانفیگ رو دادم یکی از بچه های مشهور انجمن انجام داده چند سال قبل و مرگی توش نبوده بعد از 3 سال و طی همین مدت هم بروز رسانی و بهینه ترش کردم) ولی باز بنسبت این سایتهای وردپرسی رتبه اولای ایران خیلی ضعیف تر بالا میاد(لوود سرور هم خیلی نرماله سرور اختصاصی 1650v3 64g ram )
    تا اینکه بعد خوندن چند مقاله خارجی یکی دو تا از صد تا مقاله لایت اسپید رو ساجست کرده بودن و در افزونه مرورگر wappalyzer زدم روی تکنولوژی وبسرور یکی از سایتهای داخلی
    https://www.wappalyzer.com/technologies/litespeed

Screenshot_2019-08-06 Wappalyzer - Websites using LiteSpeed.png

حالا یا ما ایرانیها خیلی میفهمیم یا کل خارجیها نفهمند

پ.ن: نگید چون تو ایران نال و ارزون استفاده میکنند زیادند ( این پول وبسرور برای خارجیها چیزی نیست) عموما لایت اسپید برای هاستینگ سایتهای متوسط استفاده میشه و سایتهای خیلی پر بازدید سمتش نمیرند چون معایب خودش داره

همه صحبتهام کامنت سوالی بود که سایر دوستان نظرشون بگند و عبدا مطمئن نیستم به بخش آخر ممنون میشم اطلاعاتی دارید بفرمایید
    ویرایش توسط starting : August 6th, 2019 در ساعت 16:13
    -----

2. تعداد تشکر ها ازstarting به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن hamed9292 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    59
    تشکر تشکر شده 
    56
    تشکر شده در
    48 پست

پیش فرض پاسخ : چرا لایت اسپید برای ایرانیهاست؟!!!!

چقدر جالب . من هم خودم با این وضعیت 2 به شک شدم راجب به این موضوع .
    به نظر من یک مشکلی وجود داره . اخه مگه میشه کل سایت ها ایرانی باشند . این لیست از کجا اومده؟
    بعضی حرف ها حکم چک سفید
    امضارو داره به هر کسی نباید بگی.

5. تعداد تشکر ها از hamed9292 به دلیل پست مفید

عضو انجمن taranoome آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    224
    تشکر تشکر شده 
    398
    تشکر شده در
    308 پست

وب سایت های برتر جهان از نسخه های رایگان مثل آپاچی و nginx استفاده میکنن البته ترکیب این دو با هم طوفان میکنه مثال تو همین لیست یاهو از اپاچی ترافیک سرور استفاده میکنه
    کلا کار بیشتر ایرانی ها برعکسه مثال هاست دانلود رو با کنترل پنل دایرکت ادمین میدن

7. تعداد تشکر ها از taranoome به دلیل پست مفید

عضو انجمن tpark آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    64
    تشکر تشکر شده 
    200
    تشکر شده در
    156 پست

درود بر شما

در دنیای حرفه ای میزبانی وب، در مقوله سرعت بارگذاری وب سایت ها، بحث سر میلی ثانیه هاست.
    حقیقتش از متنتون متوجه نشدم که لایت اسپید خوبه یا بد.
    ولی شخصا از نسخه ی اوریجینال و تجاری لایت اسپید استفاده می کنم که توسط یک کمپانی مطرح بین المللی پیکربندی شده و نسبت به سرور قبلی که کاربرهاش رو روی سرور جدید migrate کردم و آپاچی/انجین اکس بود در مجموع موارد 100% راضی تر هستم.
    بحث این نیست که سرور قبلی بد بود یا پرفورمنس پایینی داشت، اتفاقا خیلی هم استاندارد و بهینه و خوب بود.
    موضوع بهتر شدن بود که من به این مهم رسیدم و با توجه به رضایتمندی فوق العاده مشتریان از این پیکربندی و پرفورمنس که خدا رو شکر باعث رشد عالی کسب و کارم شده، قطعا برای سرور های میزبانی وب بعدی هم هرچند خیلی گران ولی باز هم از این تکنولوژی و پیکربندی استفاده خواهم کرد.

کانفیگ من:
    کلود لینوکس
    دایرکت ادمین
    ماریا دی بی
    لایت اسپید به همراه LSCache

موفق و پیروز باشید.

----
    پ.ن:
    1: نمونه سایت یکی از مشتریان روی سرور ایران:سنت او اس، سی پنل، آپاچی، مای سیکیوال در قبل از انتقال به سرور ما
    2: همان سایت در سرور ما: کلودلینوکس، دایرکت ادمین، لایت اسپید، ماریا دی بی بعد از انتقال به سرور ما
    تصویر پیوست شد(کلیک کنید):* ده ها نمونه از این نتایج رو مستند کردم که هرکسی خواست پیغام بده براش ارسال کنم.

موفق باشید.
    ویرایش توسط tpark : August 6th, 2019 در ساعت 19:27
    هاست ووکامرس
    شگفت انگیز!

9. تعداد تشکر ها ازtpark به دلیل پست مفید

عضو انجمن be099 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    176
    تشکر تشکر شده 
    651
    تشکر شده در
    385 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط starting نمایش پست ها
    سلام
    امروز داشتم رو این موضوع بررسی میکردم که چرا سایت من که خودم برنامه نویسیش کردم و بهترین فانکشن ها و کلاسهای بهینه از سرتاسر وب استفاده کردم و بشدت هم حجم لوود کمی دارند با تاخیر نسبت به سایتهای داخلی بالا میان (پینگ رو نمیگم چون با پروکسی هم سایتهای هاست شده در داخل هم سریع لوود میشند منظور هاست دی الی هاست )
    تا اینکه گفتم شاید کانفیگ خوبی نسیت (کانفیگ رو دادم یکی از بچه های مشهور انجمن انجام داده چند سال قبل و مرگی توش نبوده بعد از 3 سال و طی همین مدت هم بروز رسانی و بهینه ترش کردم) ولی باز بنسبت این سایتهای وردپرسی رتبه اولای ایران خیلی ضعیف تر بالا میاد(لوود سرور هم خیلی نرماله سرور اختصاصی 1650v3 64g ram )
    تا اینکه بعد خوندن چند مقاله خارجی یکی دو تا از صد تا مقاله لایت اسپید رو ساجست کرده بودن و در افزونه مرورگر wappalyzer زدم روی تکنولوژی وبسرور یکی از سایتهای داخلی
    https://www.wappalyzer.com/technologies/litespeed

Screenshot_2019-08-06 Wappalyzer - Websites using LiteSpeed.png

حالا یا ما ایرانیها خیلی میفهمیم یا کل خارجیها نفهمند

پ.ن: نگید چون تو ایران نال و ارزون استفاده میکنند زیادند ( این پول وبسرور برای خارجیها چیزی نیست) عموما لایت اسپید برای هاستینگ سایتهای متوسط استفاده میشه و سایتهای خیلی پر بازدید سمتش نمیرند چون معایب خودش داره

همه صحبتهام کامنت سوالی بود که سایر دوستان نظرشون بگند و عبدا مطمئن نیستم به بخش آخر ممنون میشم اطلاعاتی دارید بفرمایید
    زبان و سبک برنامه نویسی چی بوده ؟
    شما اگه یه مدیریت محتوای ساده با php و mariadb به صورت oop بنویسی خیلی خیلی خیلی پر سرعت تر از وردپرس و موارد مشابه عمل میکنه
    در عمل هم انجین اکس و لایت اسپید و آپاچی فرق خیلی زیادی باهم ندارن !
    طبق تجربه من با یه کانفیگ ساده آپاچی با 8 گیگ رم و چهار هسته cpu شما با php به راحتی توانایی لود 600 هزار صفحرو بدون مشکل توی 24 ساعت داری یعنی تقریبا هر ثانیه 7 نفر (به صورت میانگین) که البته در ساعت پیک به ثانیه ای 100 نفر هم میرسه و بدون مشکل عمل میکنه
    حالا شما تصور کن هارد ssd باشه رم و بالاتر باشه و پردازنده هم قوی تر ! به راحتی بیش از 2 میلیون درخواست توی 24 ساعت پاسخ داده میشه (همچنین اگه فرکانس آپیت شدن اطلاعات زیاد نباشه شما با کش کردن این عددو میتونی 2 تا 6 برابر هم بکنی)
    ولی همین میزانو بخوای با وردپرس و یا موارد مشابه داشته باشی هرگز پاسخ گو نیست حتی برای نصفش و مجبور به استفاده از هزار جور کش و بهینه ساز و لایت اسپید و اینا هستید

در کل شما بهتره اول یه نگاهی به کانفیگ آپاچی بندازی بعد برنامه نویسی ...

در خیلی از موارد آپاچی به دلیل لیمیت هایی که میکنه بد نام میشه و شما اون لیمیت هارو کمتر کنی مشکل حل میشه در صورتی که انجین اکس و لایت و اینا کمتر محدود میکنن
    یکی از اون لیمیت ها MaxClients هست...

11. تعداد تشکر ها ازbe099 به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    50
    تشکر تشکر شده 
    382
    تشکر شده در
    251 پست

ترکیب انجین با اپاچی خوبه ولی لایت اسپید بهتره دیگه هرچقدر پول بدی همونقدر اش میخوری

13. تعداد تشکر ها ازgdfire به دلیل پست مفید

عضو جدید offgigsup آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,695
    تشکر تشکر شده 
    55
    تشکر شده در
    42 پست

4 پاسخ : چرا لایت اسپید برای ایرانیهاست؟!!!!

درود
    متاسفانه استاد لینوکس خوبی تو ایران نیست که متخصص به انواع وب سرور و امنیت و رفع اشکال سرورها باشه(به کسی برنخوره)
    ولی هر کسی دو روز اپاچی یاد میگیره (یا اخیرا هر کسی با ننش قهر میکنه) میاد میگه چرا لایت اسپید فلانه چرا انجینکس فلان نیست چرا اپاچی استفاده نمیکنیم(به کسی برنخوره)
    دوست عزی انجینکس با ایزی اپاچی هماهنگ نیست یا همینطور با سی پنل هماهنگ نیست و به مشکل میخورید الان چندین وب سرور مشابه از روش ساختن ولی بازم اون پایداری لازم نداره
    engintron
    nginxcp
    nginx*
    یا اپاچی ممکن در برابر بعضی باگها و حملات سوکت سرور مقاومت لازم نداشته باشه یا اینکه تو موارد امنیتی مهاجم میتونه به فایلها و دایرکتوری های حساس دسترسی بگیره از یه هاست
    شما اگر یه سرور تک سایت داری بحثش جداست ولی اگر از پنل استفاده میکنی مثل دایرکت ادمین و سی پنل و بقیه پنل های معروف باید تضمین کیفیت و امنیت و هزار چیز دیگه را به مشتری بدی!
    ویرایش توسط offgigsup : August 7th, 2019 در ساعت 04:25
    آدرس سایت: OFFGIG.COM /ارتباط با ما : offgigbot@

15. تعداد تشکر ها از offgigsup به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    240
    تشکر تشکر شده 
    134
    تشکر شده در
    98 پست

به نظر من nginx بهتر عمل میکنه طبق تجربه روی چندین سایت و منابع رو بهتر کنترل میکنه

17. تعداد تشکر ها از mashiat به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    1,075
    تشکر تشکر شده 
    1,426
    تشکر شده در
    919 پست

به صورت کلی طبق تجربه شخصی بنده لایت اسپید خیلی بهتر و پایدارتر هستش اما خب در مقابل اپاچی هم بسیار قدرت عمل بکنه

البته اپاچی بیشتر بدرد تک سایت میخوره ( یک سایت روی سرور ) و لایت اسپید برای میزبانی چندین سایت ...

من نمیدونم سایت wappalyzer بر چه اساسی اومده گفته فقط ایرانی ها دارن استفاده میکنن و باقی وب اپاچی هست :| اینجوری خیلی مسخره میشه ! اگه فقط مشتریاش ایرانی بودن خب میومد ایران شعبه میزد دیگه یا اصلا خود شرکتش رو میاورد ...

یه نکته هم بهتون بگم فک نکنید هزینه ها برای افراد خارج کشور چیزی نیست ... دوست بنده توی امریکا داخل یک شرکت کار میکنه و سالی 220 هزار دلار حقوق داره ( ماهی حدودا 15 هزار تا ) که فقط کفاف خرج روز مره و پس انداز حداکثر هزار دلار در ماه رو داره ... اما خب با همون حقوق ماهانش تو ایران میتونه پادشاهی بکنه ...

+ لیست یوزر های لایت اسپید رو در لینک زیر ببینید : ( حدود 3 میلیون یوزر )

https://trends.builtwith.com/websitelist/LiteSpeed

+ لیست یوزر های اپاچ در لینک زیر : ( حدود 64 میلیون یوزر )

https://trends.builtwith.com/websitelist/Apache

اختلاف نیز فقط به خاطر پولی بودن و بالا بودن هزینه هاش هست ... ( البته مزیت و معایب هر کدوم هم باید در نظر گرفت قطعا اگه یه فرد حرفه ای اپاچی رو کانفینگ بکنه حتی ممکنه از لایت اسپید هم بهتر بشه )

19. تعداد تشکر ها از Mr.Pouria به دلیل پست مفید

عضو انجمن starting آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    612
    تشکر تشکر شده 
    371
    تشکر شده در
    245 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Pouria نمایش پست ها
    به صورت کلی طبق تجربه شخصی بنده لایت اسپید خیلی بهتر و پایدارتر هستش اما خب در مقابل اپاچی هم بسیار قدرت عمل بکنه

البته اپاچی بیشتر بدرد تک سایت میخوره ( یک سایت روی سرور ) و لایت اسپید برای میزبانی چندین سایت ...

من نمیدونم سایت wappalyzer بر چه اساسی اومده گفته فقط ایرانی ها دارن استفاده میکنن و باقی وب اپاچی هست :| اینجوری خیلی مسخره میشه ! اگه فقط مشتریاش ایرانی بودن خب میومد ایران شعبه میزد دیگه یا اصلا خود شرکتش رو میاورد ...

یه نکته هم بهتون بگم فک نکنید هزینه ها برای افراد خارج کشور چیزی نیست ... دوست بنده توی امریکا داخل یک شرکت کار میکنه و سالی 220 هزار دلار حقوق داره ( ماهی حدودا 15 هزار تا ) که فقط کفاف خرج روز مره و پس انداز حداکثر هزار دلار در ماه رو داره ... اما خب با همون حقوق ماهانش تو ایران میتونه پادشاهی بکنه ...

+ لیست یوزر های لایت اسپید رو در لینک زیر ببینید : ( حدود 3 میلیون یوزر )

https://trends.builtwith.com/websitelist/LiteSpeed

+ لیست یوزر های اپاچ در لینک زیر : ( حدود 64 میلیون یوزر )

https://trends.builtwith.com/websitelist/Apache

اختلاف نیز فقط به خاطر پولی بودن و بالا بودن هزینه هاش هست ... ( البته مزیت و معایب هر کدوم هم باید در نظر گرفت قطعا اگه یه فرد حرفه ای اپاچی رو کانفینگ بکنه حتی ممکنه از لایت اسپید هم بهتر بشه )
    درود بدون شک مشتریهاش ایرانی نیستند
    نکته جالب اینه هیچ سایت بزرگی در این لیست غیر ایرانی نیست
    بقولی لایت اسپید بهترین گزینه برای هاست های اشتراکی هست نه سایتهای بازدید بالا (البته این برام سوال بود اشتراک گزاشتم) + لایت اسپید از خداشه ایران شعبه بزنه تحریم دستشو بسته گرچه ایرانیها تونل و نال استفاده میکنند وگرنه نمیشد کی میاد 400 بده برای وبسوریس با همین پول اضافه میشه منابع بهتری خرید و در کشور کولو کرد
    -----

21. تعداد تشکر ها از starting به دلیل پست مفید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)