نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: سوال درباره قطعات سرورهای نو و مارکتی هتزنر

عضو انجمن ColdWorld آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    926
    تشکر تشکر شده 
    404
    تشکر شده در
    278 پست

پیش فرض سوال درباره قطعات سرورهای نو و مارکتی هتزنر

با سلام
    دوستان عزیز یه سرور میخواستم با فضا بالا بخرم. حالا میخواستم بدونم که سرورهای نو و مارکتی قطعاتشون در جه حد نو و در چه حد کار کرده هست؟
    لطفا به سواالات زیر دوستان با تجربه و اهل فن جواب بدن :

1- آیا سرورهایی که هزینه ست آپ دارند، نو هستند کاملا؟ هاردهای سرور خیلی برای من مهمه! اگر نو باشه نمیخوام Raid کنم.
    2- آیا سرورهای مارکتی، قطعاتشون خصوصا هاردش، خیلی زیاد کار کرده؟ و در چه درصدی از سرورهای مارکتی دیدید که هاردها مشکل دارند؟
    3- به نظرتون چیکار کنم که به صرفه باشه هزینه و در عملکرد هم مشکلی نباشه :

-سرور نو با هارد نو (اگر نو بدن) بدون Raid بخرم.
    -سرور مارکتی با رید کنترولر بخرم؟.

دوستان لطفا دقت کنند خیلی این چیزا برای من مهمه و همین روزهای اتی قصد خرید سرور دارم.

2. # ADS

عضو دائم amirizadi آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    888
    تشکر تشکر شده 
    3,676
    تشکر شده در
    3,089 پست

پیش فرض پاسخ : سوال درباره قطعات سرورهای نو و مارکتی هتزنر

سلام
    هیچ کدام نو نو نیستند
    ولی به مراتب سرورهای مارکتی کارکرد بیشتری داشته اند
    هر احتمالی به جهت خراب بودن هر قطعه ای در هر سروری میتواند وجود داشته باشد

در مورد رید نیز بستگی دارد نیاز شما به چه صورت باشد که البته از Software raid هم میتوانید استفاده کنید

4. تعداد تشکر ها از amirizadi به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    926
    تشکر تشکر شده 
    404
    تشکر شده در
    278 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط amirizadi نمایش پست ها
    سلام
    هیچ کدام نو نو نیستند
    ولی به مراتب سرورهای مارکتی کارکرد بیشتری داشته اند
    هر احتمالی به جهت خراب بودن هر قطعه ای در هر سروری میتواند وجود داشته باشد

در مورد رید نیز بستگی دارد نیاز شما به چه صورت باشد که البته از Software raid هم میتوانید استفاده کنید
    منظورم از نو فقط هارداشه، مهمترین بخش سروری که میخوام فقط هاردشه.
    برای آپلودسنتر مورد نیازه ولی میخوام 1 سالی خیالم راحت باشه تقریبا.
    حالا موندم رید بزارم که اقتصادی نیست برام
    یا اینکه سرور نو بگیرم و فقط درایوهارو به هم merge کنم

عضو دائم RoobinaServer آواتار ها
    Tehran | تلگرام : @rbserver | کانال تلگرام : @roobinaserver
    تشکر تشکر کرده 
    438
    تشکر تشکر شده 
    7,424
    تشکر شده در
    5,193 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ColdWorld نمایش پست ها
    منظورم از نو فقط هارداشه، مهمترین بخش سروری که میخوام فقط هاردشه.
    برای آپلودسنتر مورد نیازه ولی میخوام 1 سالی خیالم راحت باشه تقریبا.
    حالا موندم رید بزارم که اقتصادی نیست برام
    یا اینکه سرور نو بگیرم و فقط درایوهارو به هم merge کنم
    سلام

همانطور که دوست عزیز دیگر فرمودند این که فکر کنید سرور با ست آپ بگیرید تازه یک هارد را از کاور باز میکنند و روی سرور قرار میدهند نیست اینگونه اگر باشد شما یک ماه سرور را بگیرید و ماه بعد کنسل کنید تکلیف چیست ؟ مجدد میگذارند برای اجاره در همین لیست سرورهای با ست آپ. اما سرورهای ست آپ دار خیلی بهتر از مارکتی ها هستند.

مارکتی ها شانسی است و اگر هاردی مشکل داشته باشد بعد از تست باید بکاب داشته باشید که تعویض کنند.

نکته بعدی که حائز اهمیت است باید مدنظر باشد که هرچند قطعه کاملا نو هم باشد ممکن است بسوزد یا هر اتفاقی بیفتد پس اگر دیتا مهم است باید حالت رید بگیرید.

به نظر بنده کمی بیشتر هزینه کنید و داخل کشور راه بیندازید بهتر است (هر هارد نو میتوانید تهیه نمائید هم سخت افزار را اصلا خرید کنید هم دسترسی فیزیکال در زمان وجود مشکل، هم عدم ابیوز بابت فایلهای عمومی بین المللی و خیلی موارد دیگر)
    میزبان داده پرداز - روبینا سرور - (تلفن و راه های ارتباطی - Roobinaserver.ir)
    پرووایدر خدمات دیتاسنتری در تهران
    از سال 1385 تا کنون

7. تعداد تشکر ها ازRoobinaServer به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    926
    تشکر تشکر شده 
    404
    تشکر شده در
    278 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط RoobinaServer نمایش پست ها
    سلام

همانطور که دوست عزیز دیگر فرمودند این که فکر کنید سرور با ست آپ بگیرید تازه یک هارد را از کاور باز میکنند و روی سرور قرار میدهند نیست اینگونه اگر باشد شما یک ماه سرور را بگیرید و ماه بعد کنسل کنید تکلیف چیست ؟ مجدد میگذارند برای اجاره در همین لیست سرورهای با ست آپ. اما سرورهای ست آپ دار خیلی بهتر از مارکتی ها هستند.

مارکتی ها شانسی است و اگر هاردی مشکل داشته باشد بعد از تست باید بکاب داشته باشید که تعویض کنند.

نکته بعدی که حائز اهمیت است باید مدنظر باشد که هرچند قطعه کاملا نو هم باشد ممکن است بسوزد یا هر اتفاقی بیفتد پس اگر دیتا مهم است باید حالت رید بگیرید.

به نظر بنده کمی بیشتر هزینه کنید و داخل کشور راه بیندازید بهتر است (هر هارد نو میتوانید تهیه نمائید هم سخت افزار را اصلا خرید کنید هم دسترسی فیزیکال در زمان وجود مشکل، هم عدم ابیوز بابت فایلهای عمومی بین المللی و خیلی موارد دیگر)
    متشکر
    در مورد لیز وب و ovh چطور؟ دیتاسنترها همشون اینطوری کار میکنن؟ هارد کار کرده میزارن رو سرور؟
    میدونم باید رید شده بخرم ولی الان چون حجم اپلود زیاده و با ترافیک نمیخونه خیلی نمیتونم هزینه کنم. چون هم زودتر پر میشه هم هزینه ش بیشتره باید سرور دوباره اضافه کنم.
    رید کردن رو گذاشتم برای بعد الان دنبال سرور اقتصادی هستم که هارد درست حسابی داشته باشه.
    برای داخلی هم نمیشه والا:
    1- سرعت به خارج اکثرا اوقات بده
    2- ممکنه محتوایی اپلود بشه توسط دیگران که برای من مشکل ساز بشه روی سرور داخلی

عضو دائم RoobinaServer آواتار ها
    Tehran | تلگرام : @rbserver | کانال تلگرام : @roobinaserver
    تشکر تشکر کرده 
    438
    تشکر تشکر شده 
    7,424
    تشکر شده در
    5,193 پست

متشکر
    در مورد لیز وب و ovh چطور؟ دیتاسنترها همشون اینطوری کار میکنن؟ هارد کار کرده میزارن رو سرور؟
    میدونم باید رید شده بخرم ولی الان چون حجم اپلود زیاده و با ترافیک نمیخونه خیلی نمیتونم هزینه کنم. چون هم زودتر پر میشه هم هزینه ش بیشتره باید سرور دوباره اضافه کنم.
    رید کردن رو گذاشتم برای بعد الان دنبال سرور اقتصادی هستم که هارد درست حسابی داشته باشه.
    برای داخلی هم نمیشه والا:
    1- سرعت به خارج اکثرا اوقات بده
    2- ممکنه محتوایی اپلود بشه توسط دیگران که برای من مشکل ساز بشه روی سرور داخلی
    سلام مجدد

پاسخ سوال شما یک کلمه است بله یا خیر است اما قصد داریم موضوع را درک کنید که سوالات مشابه هم داشتید پی ببرید.

شما حاظر هستید 20 میلیون سرور بخرید و اجاره بدهید به مشترک (هزینه هارد مثلا 6 میلیون) ،مشترک 1 میلیون بپردازد و ماه بعد کنسل کند بعد مجدد 6 میلیون هارد نو بخرید بگذارید روی سرور ؟

عموما مرکز داده ها باید به همین شکل کار کنند و هارد 100% نو به شما تحویل نمیدهند.(باید هزینه سرور و سود دیتاسنتر در بیاد عزیز)

در مورد داخل :

1.اگر کاربران خارجی هستند که بله ایران اصلا پیشنهاد نمیشه اما اگر ایرانی هستند 100% پیشنهاد میشه چون هم آپلود کاربران با سرعت بالایی انجام میشه هم دانلودشان. حالا اون چند درصدی که با vp---n دانلود یا آپلود میکنند یا اون درصد خیلی کمی که خارجی هستند سرعت کمتری دارند. (سرور شما خارج باشد که برعکس است و بیشتر مشکل سمت کاربران ایرانی شما است)
    2.خب برای این مورد ثبت نام نمیکنند ؟ آیپی ثبت نمیشود ؟ (همه اپلود سنتر ها آیپی ثبت میشود) نباید مشکلی باشد به هر حال ممکن است محتوایی در خارج اپلود شود که مرکز داده به شما ابیوز دهد، یک بار ابیوز دوبار ابیوز سه بار ابیوز، نهایتا مشکل ساز میشود و سرور بسته میشود.(در بدترین حالت و عدم رسیدگی یا رسیدگی دیر)

هزینه داخلی بالاتر است اما امتیازات خوبی برای این مدل مصرف و حساسیت شما دارد، دقیقتر و فنی بررسی نمائید.

ما کاربرانی میشناسیم که همین الان چندین سرور خارج دارند و فقط به خاطر عدم رضایت کاربران ناچار شده اند سرور داخلی هم بگذارند چون عمده مصرفشان داخلی است.
    ویرایش توسط RoobinaServer : September 30th, 2019 در ساعت 13:23
    میزبان داده پرداز - روبینا سرور - (تلفن و راه های ارتباطی - Roobinaserver.ir)
    پرووایدر خدمات دیتاسنتری در تهران
    از سال 1385 تا کنون

10. تعداد تشکر ها از RoobinaServer به دلیل پست مفید

عضو انجمن farmanrava آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,121
    تشکر تشکر شده 
    1,292
    تشکر شده در
    781 پست

با سلام
    دوستان عزیز یه سرور میخواستم با فضا بالا بخرم. حالا میخواستم بدونم که سرورهای نو و مارکتی قطعاتشون در جه حد نو و در چه حد کار کرده هست؟
    لطفا به سواالات زیر دوستان با تجربه و اهل فن جواب بدن :

1- آیا سرورهایی که هزینه ست آپ دارند، نو هستند کاملا؟ هاردهای سرور خیلی برای من مهمه! اگر نو باشه نمیخوام Raid کنم.
    2- آیا سرورهای مارکتی، قطعاتشون خصوصا هاردش، خیلی زیاد کار کرده؟ و در چه درصدی از سرورهای مارکتی دیدید که هاردها مشکل دارند؟
    3- به نظرتون چیکار کنم که به صرفه باشه هزینه و در عملکرد هم مشکلی نباشه :

-سرور نو با هارد نو (اگر نو بدن) بدون Raid بخرم.
    -سرور مارکتی با رید کنترولر بخرم؟.

دوستان لطفا دقت کنند خیلی این چیزا برای من مهمه و همین روزهای اتی قصد خرید سرور دارم.
    سلام

همانطور که دوستان فرمودند ، شما از هر دیتاسنتری سرور خرید کنید قطعا قطعات نو برای شما قرار نمیدن .
    مورد داشتیم سرور هتزنر ستاپ دار خریداری کردند بعد از تحویل و چند ساعت کار یکی از هاردهاش سوخته و درخواست تعویض دادن . هارد هم nvme بوده !
    هیچ ضمانتی نیست هاردی که بهتون میدن چقدر کار کرده باشه و چقدر write & read روش انجام شده باشه این موضوع کاملا شانسیه و ممکنه سروری هم تحویل بگیرید که قطعاتش فقط چند ماه کار کرده باشه ...

در مورد سرور ستاپ دار یا مارکتی هم باید بگم هیچ وقت روی سرور ستاپ دار هاردی که 3 سال کار کرده رو قرار نمیدن ، اما در سرور مارکتی جریان فرق داره ممکنه سرور تحویل بگیرید که هاردش چند سال کار کرد داشته باشه ...

پیشنهاد میکنیم اگر raid هم نکردید هارد ها رو جداگانه پارتیشن کنید و کل فضای هارد رو یکی نکنین . مثلا سرور 2 تا هارد 500 گیگ داره ، روی هم پارتیشن نکنن که بشه 1 ترا ... دو تا پارتیشن جدا home1 و home2 که هر کدوم 500 گیگ باشه .
    اینطوری اگه یکی از هارد ها آسیب دید مشکلی برای اون یکی پیش نمیاد و فقط اطلاعات همون یک هارد رو بازیابی میکنید ...
    اگر هم raid بسته بشه که چه بهتر ...
    ویرایش توسط farmanrava : September 30th, 2019 در ساعت 13:28
    مجموعه هاستینگ (آی آر سرور) || از سال 1389 تاکنون
    دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت صنعت ، معدن و تجارت (نماد اعتماد از سال 1392)
    Tel : 013-42580909 || Telegram : @IrServerCo

12. تعداد تشکر ها از farmanrava به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    926
    تشکر تشکر شده 
    404
    تشکر شده در
    278 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط RoobinaServer نمایش پست ها
    سلام مجدد

پاسخ سوال شما یک کلمه است بله یا خیر است اما قصد داریم موضوع را درک کنید که سوالات مشابه هم داشتید پی ببرید.

شما حاظر هستید 20 میلیون سرور بخرید و اجاره بدهید به مشترک (هزینه هارد مثلا 6 میلیون) ،مشترک 1 میلیون بپردازد و ماه بعد کنسل کند بعد مجدد 6 میلیون هارد نو بخرید بگذارید روی سرور ؟

عموما مرکز داده ها باید به همین شکل کار کنند و هارد 100% نو به شما تحویل نمیدهند.(باید هزینه سرور و سود دیتاسنتر در بیاد عزیز)

در مورد داخل :

1.اگر کاربران خارجی هستند که بله ایران اصلا پیشنهاد نمیشه اما اگر ایرانی هستند 100% پیشنهاد میشه چون هم آپلود کاربران با سرعت بالایی انجام میشه هم دانلودشان. حالا اون چند درصدی که با vp---n دانلود یا آپلود میکنند یا اون درصد خیلی کمی که خارجی هستند سرعت کمتری دارند. (سرور شما خارج باشد که برعکس است و بیشتر مشکل سمت کاربران ایرانی شما است)
    2.خب برای این مورد ثبت نام نمیکنند ؟ آیپی ثبت نمیشود ؟ (همه اپلود سنتر ها آیپی ثبت میشود) نباید مشکلی باشد به هر حال ممکن است محتوایی در خارج اپلود شود که مرکز داده به شما ابیوز دهد، یک بار ابیوز دوبار ابیوز سه بار ابیوز، نهایتا مشکل ساز میشود و سرور بسته میشود.(در بدترین حالت و عدم رسیدگی یا رسیدگی دیر)

هزینه داخلی بالاتر است اما امتیازات خوبی برای این مدل مصرف و حساسیت شما دارد، دقیقتر و فنی بررسی نمائید.

ما کاربرانی میشناسیم که همین الان چندین سرور خارج دارند و فقط به خاطر عدم رضایت کاربران ناچار شده اند سرور داخلی هم بگذارند چون عمده مصرفشان داخلی است.
    سود دیتاسنتر و ... که درسته. عقلانیش همینه. منتها من فکر میکردم هزینه ست میگیرند هارد نو میزارم. میدونستم قطعات تا نسوزن هم استفاده میشه میزارن تو مارکتی ها و ...

سایتمون هم خارج فعالیت داره و مسائلی که ازاد هست اونور اینجا مشکل ساز میشه. مشکل ابیوز نیست ما رسیدگی میکنیم. الان فقط خواستم بفهمم سرورهای هتزنر و ست اپ دار کلا در چه حده هارداشون حالا 100 درصد هم نو هم مهم نیست. بتونم حداقل 1 2 سال روش حساب کنم.
    بیشتر این تاپیک جنبه اینو داره تجربه هارو داشته باشیم. مثلا طرف بیاد بگه من 10 ساله کار کردم 100 تا سرور خریدم مثلا ست اپ دار 100 تا خریدم مارکتی. از بین اینا فلان قدرش به مشکل هارد خورده.
    اینطوری میتونم مقایسه کنم تصمیم درست رو بگیرم

عضو دائم amirizadi آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    888
    تشکر تشکر شده 
    3,676
    تشکر شده در
    3,089 پست

نه عزیز - همان طور که عرض کردم نو نو نیستند ولی در کل بنده تاکنون نه با مارکتی ها و نه با ستاپ دار ها مشکلی نداشته ام
    البته در مارکتی ها سعی کنید سرور همراه با هارد اینترپرایز انتخاب کنید نسبت به هارد معمولی بسیار از درجه بالاتری برخوردار هستند

15. تعداد تشکر ها از amirizadi به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)