صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 35

موضوع: مشکل سرعت در KVM با مجازی ساز virtualizor

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    374
    تشکر تشکر شده 
    77
    تشکر شده در
    49 پست

پیش فرض مشکل سرعت در KVM با مجازی ساز virtualizor

سلام

متاسفانه من با مجازی ساز virtualizor مشکل سرعت هارد دارم

در ۳ ماهه اخیر چند سرور جدید با مجازی ساز virtualizor اضافه کردم که خود softaculous برام نصب و فعال کردن

اما متاسفانه اصلا کیفیتی که در vmware داریم رو در سرورهای virtualizor نمیبینم

الان کاملا مطمئن هستم که virtualizor شدیدا سرعت هارد رو کم میکنه واقعا دیگه تستی نمونده که انجام نداده باشم

در vmware سرعت واقعی هارد رو میبینیم و کاربران کاملا راضی هستند اما در virtualizor همه کاربر ها مخصوصا ویندوزی ها مشکل دارند و گلایه می کنند

سرورهایی که در virtualizor داریم سرورهای قدرتمندی هستند PX61-NVMe - PX61-SSD و یک سرور SB با کانفیگ فوق العاده زیر :

Intel Xeon E5-1650 V3
    RAM 256 GB DDR4 ECC
    3X 4 TB Datacenter

در نتیجه سرورهای مختلف تست شدند

باورتون نمیشه nvme روی virtualizor سرعت هاردش بین ۹۰ مگ تا ۳۰۰ مگ هست در صورتی که در vmware این سرعت بین ۲۵۰۰ مگ تا ۳۹۹۰ مگ بر ثانیه هست

حالا مشکل اینجاست که سرعت روی سرور آخرمون در حد فاجعه هست همیشه کمتر از ۱۷۰ مگ و گاهی ۳ تا ۶ مگ بر ثانیه !

به صورتی که دیشب virtualizor نتونست یک سنتوس نصب میکنه و وقتی که بصورت دستی نصب زدم متوجه سرعت فوق العااااااده پایینش شدم

در ضمن الان سرور جدیدمون کاملا خالی هست یعنی ۲۱۰ گیگ رم خالی داره و ۱۰ ترابایت هم از مجموع ۳ هارد خالی هستند

موردی که فراموش کردم بگم ۱ ماه پیش که سرور ۲۵۶ گیگ رم رو گرفتیم متوجه سرعت شدیم و اون زمان هنوز مطمئن نبودیم از virtualizor هست بنابرین مرتب به هتزنر بیچاره تیکت زدیم تا اول ۳ تا هارد رو عوض کرد و بعد که مشکل حل نشد کل سرور رو برامون تغییر داد ولی کوچکترین فرقی نکرد

گفتیم شاید ما اشتباه می کنیم و از سرور استفاده کردیم تا دیشب که متوجه سرعت بی نهایت پایینش شدم و روی یک سرور ویندوزی با ۱۶ گیگ رم نمیشه راحت کار کرد و هنگ میکنه و همینطور سرعت بسیار پایین در نصب سیستم عامل ها و تست سرعت هارد که اشاره به عدد عجیب ۶ مگ بر ثانیه داشت و ....

مجدد به دیتاسنتر تیکت زدیم و سرور رو خودشون تست کردند گفتند مشکل شما سخت افزاری نیست و تست هاشون رو فرستادن سرعت عادی و خوب بود

به نظرتون مشکل از کجاست ؟

وقتی سر رو ریبوت بدیم برای چند ثانیه سرعت خوبه بعد افت میکنه

کافیه یک سیستم عامل نصب کنیم سرعت کل سرور میاد پایین

هنگام نصب virtualizor برای ما ۳ تا هارد ساتا رو یکی کردن

و در تست هامون یکی از پارتیشن و یا هارد ها سرعت کمی داره اما در تست سخت افزاری سرعت هارد ها برابر و خوب بود

برای حل مشکل چه باید کرد ؟

متاسفانه امکان ارائه دسترسی نیست اگر نیاز هست کامند و یا تست بگید نتیجه را اینجا قرار میدم

البته بازهم تاکید میکنم هر ۳ سرور ما کند هستند اما اون ها چون NVMe و SSD بودن باز قابل تحمل هست مشکل فعلی ما سرور جدید با هارد ساتا هست که سرور ۲۵۶ گیگ رم غیر قابل استفاده شده و چون ۱۰ تا سرور مجازی روش هست نمیشه به vmware تبدیلش کنیم و هر طور هست باید درست بشه

البته این ۱۰ سرور استفاده سبکی دارند و مطمئنیم مشکل از اونا نیست

لطفا عزیزانی که به لینوکس و KVM و virtualizor مسلط هستند و میدونن مشکل ما کجاست راهنمایی کنند

حتما یک جای کار ما مشکل داره چون ظاهرا همه دارن با این مجازی ساز کار می کنند و راضی ام هستند

2. # ADS

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    13
    تشکر تشکر شده 
    121
    تشکر شده در
    93 پست

پیش فرض پاسخ : مشکل سرعت در KVM با مجازی ساز virtualizor

سلام وقت بخیر . virtualizor روی چه سیستم عاملی نصب هست ؟ روی اوبونتو ضعیف تر عمل میکنه .
    فرمت پارتیشن root و home چی هست ؟ از چه فایل سیستمی استفاده میکنید ؟
    داخل خود virtualizor از چه disk cache استفاده میکنید ؟
    احیانا از qcow2 استفاده نمیکنید که ؟
    مواردی این چنینی رو نمیشه بدون دسترسی بررسی کرد . ساپورت خود virtualizor قدیما که خوب بود . فکر کنم مشکلتون رو باهاشون مطرح کنید ضرر نداشته باشه . اینکه خودشون کانفیگ رو انجام دادن دلیل نمیشه که اشتباهی در مراحل کانفیگ رخ نداده باشه .

4. تعداد تشکر ها از Mr-Pro به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    374
    تشکر تشکر شده 
    77
    تشکر شده در
    49 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr-Pro نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر . virtualizor روی چه سیستم عاملی نصب هست ؟ روی اوبونتو ضعیف تر عمل میکنه .
    فرمت پارتیشن root و home چی هست ؟ از چه فایل سیستمی استفاده میکنید ؟
    داخل خود virtualizor از چه disk cache استفاده میکنید ؟
    احیانا از qcow2 استفاده نمیکنید که ؟
    مواردی این چنینی رو نمیشه بدون دسترسی بررسی کرد . ساپورت خود virtualizor قدیما که خوب بود . فکر کنم مشکلتون رو باهاشون مطرح کنید ضرر نداشته باشه . اینکه خودشون کانفیگ رو انجام دادن دلیل نمیشه که اشتباهی در مراحل کانفیگ رخ نداده باشه .

از پاسخ شما خیلی ممنونم

سنتوس ۷.۵ نصب کردند

من اصلا از disk cache استفاده نمی کنم

شاید مشکل در تنظیمات مجازی ساز باشه

بصورت خلاصه میتونید بگید چه تنظیماتی هنگام ساخت مجازی باید انجام بدم

من فقط رم و سی پیو رو مشخص می کنم و مقدار هارد همین

بقیه موارد رو تغییری نمیدم و میزانشون یا 0 هست یا none

باز هم از پاسخگویی و کمک شما ممنونم

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    13
    تشکر تشکر شده 
    121
    تشکر شده در
    93 پست

لطفا در نظر داشته باشید که نصب مجازی ساز توسط خود virtualizor دلیل بر درست بودن تنظیمات نیست . شما باید فایل سیستم استفاده شده رو بررسی کنید . داخل خود virtualizor هم در بخشی add storage که هارد رو ادد میکنن بررسی کنید که حالت RAW انتخاب شده باشه . موقع ساخت vps هم باید disk caching رو روی writeback بزارید برای بهترین حالت .

- - - Updated - - -

یه موردی هم که باید اضافه کنم اینه که کلا virtualizor همیشه مشکل ضعف در performance هارد رو داشته ولی نه دیگه در این حد که برای شما ایجاد شده . بنده خودم آخرین سروری که با virtualizor کانفیگ کردم با رم 32 راحت 20 تا وی پی اس رو بدون کاهش کیفیت ساپورت میکرد .

7. تعداد تشکر ها از Mr-Pro به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    374
    تشکر تشکر شده 
    77
    تشکر شده در
    49 پست

لطفا در نظر داشته باشید که نصب مجازی ساز توسط خود virtualizor دلیل بر درست بودن تنظیمات نیست . شما باید فایل سیستم استفاده شده رو بررسی کنید . داخل خود virtualizor هم در بخشی add storage که هارد رو ادد میکنن بررسی کنید که حالت RAW انتخاب شده باشه . موقع ساخت vps هم باید disk caching رو روی writeback بزارید برای بهترین حالت .

- - - Updated - - -

یه موردی هم که باید اضافه کنم اینه که کلا virtualizor همیشه مشکل ضعف در performance هارد رو داشته ولی نه دیگه در این حد که برای شما ایجاد شده . بنده خودم آخرین سروری که با virtualizor کانفیگ کردم با رم 32 راحت 20 تا وی پی اس رو بدون کاهش کیفیت ساپورت میکرد .

تشکر از پاسخ خوب شما

هارد هارو خودشون ادد کردند نمیدونم RAW بوده یا نه الانم مراجعه کردم دیگه نمایش نمیده

disk caching رو انجام میدم و نتیجه رو خدمتتون اعلام می کنم

در کل به نظر شما هر مشکلی که باشه بدون نصب مجدد و تغییر اساسی در سرور و صرفا با بررسی تنظیمات و ... بدون خطر و مشکل برای VPS ها میتوان مشکل رو حل کرد ؟

میدونم نیاز به دسترسی و بررسی هست اما در کل رو حساب تجربه میتونید بگید که مشکل ما با تنظیمات و ... قابل رفع هست و یا خیر ؟

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    13
    تشکر تشکر شده 
    121
    تشکر شده در
    93 پست

درود . در همان بخشی که add storage هست زیرش فکر کنم گزینه هایی برای ویرایش هم باشه که بتونید ببینید نوعش RAW هست یا چیز دیگه . هر چند فکر نمیکنم بشه ادیتش کرد یا اگه بشه ادیت کرد هم احتمالا آنچنان فایده نداشته باشه و نیاز به reload کردن virtualizor باشه . در مورد سوال دیگرتون هم باید بگم بر حسب تجربه ، مواردی که در پست اولتون گفتید با ضعیف ترین هارد های بازار هم نباید اتفاق بیوفته . یه جای کار مشکل داره و فقط کسی که کانفیگ رو انجام داده میدونه که چی کار کرده .

10. تعداد تشکر ها از Mr-Pro به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    636
    تشکر تشکر شده 
    2,318
    تشکر شده در
    1,830 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mandana32 نمایش پست ها
    سلام

متاسفانه من با مجازی ساز virtualizor مشکل سرعت هارد دارم

در ۳ ماهه اخیر چند سرور جدید با مجازی ساز virtualizor اضافه کردم که خود softaculous برام نصب و فعال کردن

اما متاسفانه اصلا کیفیتی که در vmware داریم رو در سرورهای virtualizor نمیبینم

الان کاملا مطمئن هستم که virtualizor شدیدا سرعت هارد رو کم میکنه واقعا دیگه تستی نمونده که انجام نداده باشم

در vmware سرعت واقعی هارد رو میبینیم و کاربران کاملا راضی هستند اما در virtualizor همه کاربر ها مخصوصا ویندوزی ها مشکل دارند و گلایه می کنند

سرورهایی که در virtualizor داریم سرورهای قدرتمندی هستند PX61-NVMe - PX61-SSD و یک سرور SB با کانفیگ فوق العاده زیر :

Intel Xeon E5-1650 V3
    RAM 256 GB DDR4 ECC
    3X 4 TB Datacenter

در نتیجه سرورهای مختلف تست شدند

باورتون نمیشه nvme روی virtualizor سرعت هاردش بین ۹۰ مگ تا ۳۰۰ مگ هست در صورتی که در vmware این سرعت بین ۲۵۰۰ مگ تا ۳۹۹۰ مگ بر ثانیه هست

حالا مشکل اینجاست که سرعت روی سرور آخرمون در حد فاجعه هست همیشه کمتر از ۱۷۰ مگ و گاهی ۳ تا ۶ مگ بر ثانیه !

به صورتی که دیشب virtualizor نتونست یک سنتوس نصب میکنه و وقتی که بصورت دستی نصب زدم متوجه سرعت فوق العااااااده پایینش شدم

در ضمن الان سرور جدیدمون کاملا خالی هست یعنی ۲۱۰ گیگ رم خالی داره و ۱۰ ترابایت هم از مجموع ۳ هارد خالی هستند

موردی که فراموش کردم بگم ۱ ماه پیش که سرور ۲۵۶ گیگ رم رو گرفتیم متوجه سرعت شدیم و اون زمان هنوز مطمئن نبودیم از virtualizor هست بنابرین مرتب به هتزنر بیچاره تیکت زدیم تا اول ۳ تا هارد رو عوض کرد و بعد که مشکل حل نشد کل سرور رو برامون تغییر داد ولی کوچکترین فرقی نکرد

گفتیم شاید ما اشتباه می کنیم و از سرور استفاده کردیم تا دیشب که متوجه سرعت بی نهایت پایینش شدم و روی یک سرور ویندوزی با ۱۶ گیگ رم نمیشه راحت کار کرد و هنگ میکنه و همینطور سرعت بسیار پایین در نصب سیستم عامل ها و تست سرعت هارد که اشاره به عدد عجیب ۶ مگ بر ثانیه داشت و ....

مجدد به دیتاسنتر تیکت زدیم و سرور رو خودشون تست کردند گفتند مشکل شما سخت افزاری نیست و تست هاشون رو فرستادن سرعت عادی و خوب بود

به نظرتون مشکل از کجاست ؟

وقتی سر رو ریبوت بدیم برای چند ثانیه سرعت خوبه بعد افت میکنه

کافیه یک سیستم عامل نصب کنیم سرعت کل سرور میاد پایین

هنگام نصب virtualizor برای ما ۳ تا هارد ساتا رو یکی کردن

و در تست هامون یکی از پارتیشن و یا هارد ها سرعت کمی داره اما در تست سخت افزاری سرعت هارد ها برابر و خوب بود

برای حل مشکل چه باید کرد ؟

متاسفانه امکان ارائه دسترسی نیست اگر نیاز هست کامند و یا تست بگید نتیجه را اینجا قرار میدم

البته بازهم تاکید میکنم هر ۳ سرور ما کند هستند اما اون ها چون NVMe و SSD بودن باز قابل تحمل هست مشکل فعلی ما سرور جدید با هارد ساتا هست که سرور ۲۵۶ گیگ رم غیر قابل استفاده شده و چون ۱۰ تا سرور مجازی روش هست نمیشه به vmware تبدیلش کنیم و هر طور هست باید درست بشه

البته این ۱۰ سرور استفاده سبکی دارند و مطمئنیم مشکل از اونا نیست

لطفا عزیزانی که به لینوکس و KVM و virtualizor مسلط هستند و میدونن مشکل ما کجاست راهنمایی کنند

حتما یک جای کار ما مشکل داره چون ظاهرا همه دارن با این مجازی ساز کار می کنند و راضی ام هستند
    دوست عزیز یه درخواست خارج از بحث .
    این سرور رو ماهی چند تمدید میکنید و امکان فروشش و انتقالش رو دارین؟
    Intel Xeon E5-1650 V3
    RAM 256 GB DDR4 ECC
    3X 4 TB Datacenter
    ارائه سرورهای اختصاصی دیتاسنتر هتزنر (Hetzner) بدون هزینه Setup در ایران
    IR Telegram : @Sina_moosavi_a Mobile IR : +989307154848
    www.ParaServer.Net

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    374
    تشکر تشکر شده 
    77
    تشکر شده در
    49 پست

درود . در همان بخشی که add storage هست زیرش فکر کنم گزینه هایی برای ویرایش هم باشه که بتونید ببینید نوعش RAW هست یا چیز دیگه . هر چند فکر نمیکنم بشه ادیتش کرد یا اگه بشه ادیت کرد هم احتمالا آنچنان فایده نداشته باشه و نیاز به reload کردن virtualizor باشه . در مورد سوال دیگرتون هم باید بگم بر حسب تجربه ، مواردی که در پست اولتون گفتید با ضعیف ترین هارد های بازار هم نباید اتفاق بیوفته . یه جای کار مشکل داره و فقط کسی که کانفیگ رو انجام داده میدونه که چی کار کرده .

ممنونم

به خودشون تیکت دادم

یادمه اون روز یه عیدی داشتن هندی ها و نصب این سرور ۵ روز طول کشید که وقتی ازشون پرسیدم چرا انقدر طول دادین گفت فلان جشنواره رو داریم که چند روزه و ...

فکر کنم برای همین یه نصب عجله ی زدن برن به جشنشون برسن :|

الان دقیق تر بررسی کردم هنگام نصب سیستم عامل یکی از هارد ها شدیدا کند میشه

تست زیر رو ببینید لطفا :

[root@CentOS-75-64-minimal ~]# hdparm -t /dev/sda

/dev/sda:
    Timing buffered disk reads: 598 MB in 3.00 seconds = 199.01 MB/sec

[root@CentOS-75-64-minimal ~]# hdparm -t /dev/sdc

/dev/sdc:
    Timing buffered disk reads: 508 MB in 3.02 seconds = 168.38 MB/sec

[root@CentOS-75-64-minimal ~]# hdparm -t /dev/sdb

/dev/sdb:
    Timing buffered disk reads: 24 MB in 3.20 seconds = 7.50 MB/sec

هارد آخر هست که کند میشه

شاید هم علتش اینه هارد اول پر شده هارد سوم هم کلا خالیه و در حال حاضر هارد دوم هست که داره روش سرور نصب میشه و هنگام نصب و عملیات ناگهان کند میشه و چند ساعت بعد خوب میشه

اوایل به این شدت نبود بعدا اینطور شد

حدث زدم شاید به خاطر استفاده یکی از کاربران باشه که متوجه شدم انکد فیلم انجام میده

سرعت هارد اون کاربر رو به ۲۰ مگ محدود کردم

بهرحال میدونم مشکل سخت افزاری نیست و هر چه هست به KVM ختم میشه

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط razavihost نمایش پست ها
    دوست عزیز یه درخواست خارج از بحث .
    این سرور رو ماهی چند تمدید میکنید و امکان فروشش و انتقالش رو دارین؟
    Intel Xeon E5-1650 V3
    RAM 256 GB DDR4 ECC
    3X 4 TB Datacenter
    سلام
    چند مدل مشابه از این سرورها داریم فکر میکنم ۸۰ - ۸۵ یورو باشه
    البته فقط روی این kvm نصب شده و فقط هم همین مشکل داره
    جالبه که سرور مشابه همین تست هاردش ۱۲۰۰ مگ بر ثانیه هست که میشه سرعت SSD !!! روی اون vmware نصب کردیم و شبانه روز سی پیو ۱۰۰٪ در حال مصرفه رم و هارد هم کاملا پر هستند و حدود ۲۹ مجازی روش هست که همگی راض ان حتی مجموع رم ها از رم سرور هم بیشتر هست ولی فوق العاده خوبه

این سرور با kvm شدیدا افت کرده و واقعا حیف هست و میخواهیم زودتر مشکلش رو حل کنیم

عضو انجمن NetworkFA آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    67
    تشکر تشکر شده 
    685
    تشکر شده در
    488 پست

هارد های sata
    iops پایینی دارند
    سرور اختصاصی ایران از دیتاسنتر برج میلاد

https://clients.networkfa.net

14. تعداد تشکر ها از NetworkFA به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    374
    تشکر تشکر شده 
    77
    تشکر شده در
    49 پست

سلام

بله درسته اما فقط روی kvm این مشکل رو داریم

ما سرور های زیادی با vmware از ورژن ۵.۵ تا ۶.۵ داریم فقط kvm این مشکب هارد رو داره

اگر متن اول رو ملاحظه کرده باشید عرض کردم حتی با NVMe و SSD هم روی KVM افت شدیدی داریم اما چون ذاتا سرعتشون بالاست بازم میشه استفاده کرد ولی ساتا چون سرعت خودش به قول شما پایینه روی kvm شدیدا افت کرده تقریبا غیر قابل استفاده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)