نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: 6 گام برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی

عضو انجمن saeed.mihan آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    37
    تشکر تشکر شده 
    191
    تشکر شده در
    129 پست

پیش فرض 6 گام برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی

کسب و کار های اینترنتی موفق، با ایده های خوبی شروع می شوند

همانگونه که در دنیای واقعی پشتِ هر کارِ موفقی خلاقیتی نهفته است، کسب و کار های اینترنتی نیز از این قاعده استثنا نیستند و پایه ای ترین اصل این است که ایده نابی داشته باشید. این را در نظر بگیرید که قرار است کلی زمان صرف کار خود کنید و منطقی آن است که قبل از شروع برنامه ریزی دقیقی را انجام دهید.

اما چگونه یک ایده خوب برای راه اندازی سایت پیدا کنیم؟

بخاطر دارم زمانی که وارد حوزه آموزش الکترونیک شدم، مشکلم این بود که همواره برای یادگیری زبان های برنامه نویسی جدید باید از سایت های خارجی کمک می گرفتم و اولا به سختی به آموزش ها دست می یافتم و دوما متوجه شدن آموزش های انگلیسی در آن زمان برایم دشوار بود، در نتیجه ایده راه اندازی سایت آموزش آنلاین بصورت ناخودآگاه در آن زمان، در ذهنم شکل گرفت و برای اولین بار تصمیم گرفتم با همکاری سایت میهن دانلود آموزش های فارسی منتشر کنم که این ایده به اواخر دهه هشتاد و اوایل دهه نود بر می گردد. آن موقع آموزش های ویدیویی فارسی وجود داشت، اما همگی بصورت رایت شده روی دی وی دی ارائه می شد و از آموزش آنلاین و رفع اشکال خبری نبود. در نتیجه حاصل آن ایده، امروز تحت عنوان «میهن لرن» متجلی شده و خدا را شکر دوستان زیادی که علاقه مند به کسب دانش جدید هستند را به کمک این سایت پیدا کردیم.بهترین ایده ها اینگونه شکل می گیرد، ببینید که در چه زمینه ای مشکلی وجود دارد که می توانید آن را حل کنید. هنوز در فضای کسب و کار آنلاین، جای خالی زیاد وجود دارد. ضمنا این نکته را نیز بخاطر داشته باشید که حتما و حتما نباید ایده نابِ ناب باشد و هیچ جا اجرا نشده باشد، گاهی برخی از ایده هایی که به ذهنتان می رسد از قبل اجرا شده ولی شما با تکامل آن و یا تخصصی تر کردن آن ایده می توانید موفق شوید. بعنوان مثال ایده راه اندازی فروشگاه اینترنتی سالیان سال است که وجود دارد و در ایران نیز دیجی کالا به خوبی در آن گل کرده است، اما میبینیم که یک سایت کوچک بوجود آمده و فقط لوازم جانبی موبایل می فروشد و بصورت تخصصی در این زمینه کار میکند و در حد خود موفقیت فراوانی را نیز کسب کرده و درآمد دارد. یا بعنوان مثال فروشگاه تخصصی در زمینه صنایع دستی می تواند بسیار پر درآمد باشد. نیازی نیست که حتما یک ایده خیلی خاص باشد، ایده های ساده ای وجود دارند که درآمد میلیونی دارند.
    نقشه راه خود را به خوبی ترسیم کنید

مشکل اغلب افراد این است که هیچ برنامه ریزی در کار خود ندارند. بهترین کار برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی این است که یا در ابتدا خوب مطالعه کنید و با دانش کافی به سراغ راه اندازی سایت خود گام بردارید و یا از دانش و تجربه افراد با سابقه استفاده کنید و مشاوره بگیرد، چراکه فقط یک نکته کوچک می تواند باعث پیشرفت فوق العاده کارتان شود. در گذشته، شخصا اشتباهاتی را در کسب و کار اینترنتی خود مرتکب شدم که بعد ها با یک مطالعه و مشاوره ساده متوجه شدم چقدر ساده بود، آن مسیری که می توانستم بروم و حداقل دو سال جلوتر از آن موقعیتی که در آن قرار داشتم باشم. به همین دلیل اکیدا به شما توصیه می کنم پس از اینکه ایده خود را پیدا کردید، حتما با حوصله بنشینید و ببینید به کجا می خواهید برسید؟ قرار است محصولاتی را ارائه دهید، آیا از پیشاپیش برای پشتیبانی مشتریان خود برنامه ریزی کرده اید. می دانید که عدم پاسخگویی به مشتریان چه تبلیغات منفی را برای برند شما به دنبال خواهد داشت. آیا برای سئو و بهینه سازی سایت خود برنامه ای دارید؟ آیا می دانید که در چه زمانی و به چه میزان تخفیف دهید تا فروش فوق العاده ای داشته باشید؟ آیا می دانید که استراتژی قیمت محصولات و خدمات خود را چگونه خرید کنید که هم ارزش محصولات حفظ شود و هم کاربران به مشتریان شما تبدیل شوند؟

نکات ریز و درشت بسیاری وجود دارد که چه با مطالعه و یادگیری و چه با مشاوره و کسب دانش و تجربه افراد خبره، سعی کنید قبل از شروع کار به آنها برسید. اینکه می گویم قبل از شروع کار خیلی مهم است. بعنوان مثال لیست ایمیل اعضای خبرنامه سایت میهن لرن از تعدادی که اکنون در آن عضو هستند حداقل 4 یا 5 برابر می توانست بیشتر باشد و فقط به این دلیل بود که در برنامه خود «بازاریابی ایمیلی» را کاملا جا انداخته بودیم درصورتی که 90% فروش هر سایت بر می گردد به بازاریابی ایمیلی و قدرت هر سایت به لیست ایمیلِ آن است. از این رو توصیه می کنم حتما مقالات آموزشی مربوط به ایمیل مارکتینگ را در سایت ما مطالعه کنید. هر چند دیرتر شروع کردیم ولی از همان زمان که به فکرش افتادیم، از قدرت فوق العاده و معجزه آسای بازاریابی ایمیلی بهره لازم را بردیم.

نیاز به صرف هزینه میلیونی نیست

اگر قدم قبلی یعنی طراحی نقشه راه کسب و کار خود را به خوبی طراحی کرده باشید و بدانید که در هر گام باید از چه امکاناتی استفاده کنید، قطعا نیازی به این مرحله نخواهد بود. از این رو این مورد را مطرح کردم که افراد بسیاری را دیده ام پس از مدت ها فعالیت به سراغم آمده و می پرسند که چه کار کنیم تا موفق شویم، هر چقدر هزینه می کنم باز هم در جا می زنم. بعد از بررسی اولین ایرادی که به این دسته از افراد گرفته ام، سیستم سایتشان بوده است.
    نمی دانم برخی از افراد چرا پول را ملاک خوب بودن سایت قرار می دهند، فکر می کنند هر چه پول بیشتری را بپردازند سایت بهتری را تحویل می گیرند، اما در صورتی که اینگونه نیست. این افراد ندانسته و از روی ناآگاهی به افرادی برای طراحی سایت اعتماد می کنند که خودشان نه تخصص و نه تجربه موفقی در راه اندازی سایت دارند. چراکه در بررسی هایی که داشتم، اغلب دوستان ضعف اصلی شان در سیستم سایت و نحوه طراحی قالب سایت بوده است. این ابتدایی ترین کار است که باید به خوبی انجام شود. یعنی اگر مخاطب وارد سایت شد و با ظاهری درب و داغون مواجه شد، یا اصلا ظاهر عالی ولی دسترسی به محصولات برایش دشوار باشد و چینش عناصر سایت استاندارد نباشد، نباید انتظار داشته باشید که 10 میلیون هم برای تبلیغات هزینه کرده باشید، بازخورد عالی بگیرید.سیستم بازاریابی سایت اصولی دارد که باید در طراحی رعایت شود. بعنوان مثال اول از همه جانمایی مکان نمایش محصولات استاندارد باشد، محصولات و مطالب مرتبط با یکدیگر به خوبی نمایش داده شوند، صفحه فرود یا لندینگ پیج طراحی شود و به خوبی از طریق قیف فروش (Sales Funnel) کاربر به مشتری تبدیل شود و سایر اصولی که حداقل می طلبد سایتتان در عادی ترین حالت طراحی شده باشد و نه اینکه زیر حد نرمال باشد. تعداد از سایت هایی که بررسی کردم، علیرغم هزینه زیادی که برای طراحی پرداخته بوند، حتی ساختار لینک مناسبی در آنها وجود نداشت تا بتوان گفت ابتدایی ترین قوانین سئو نیز در آن رعایت شده ولی دلخوشی صاحب سایت این بود که فلان قیمت برای این سایت هزینه کرده ام، پس حتما عالی است!
    از طرفی زیاد نباید درگیر ظاهر سایت شوید، عده ای از دوستان، از تولید محتوا که بسیار مهم است یا از پشتیبانی 24 ساعته مشتریان غافل شده و فکر میکنند که فقط ظاهر سایت است که باعث فروش می شود. باید یک تعادل صحیح را بین کار هایتان ایجاد کنید.

خدمات و محصولات عالی

اگر دوست دارید کسب و کار با دوامی داشته باشید، بعد از اینکه ایده عالی خود را تبدیل به یک سایت کردید، حتما تمرکز و دقت ویژه روی کیفیت محصولات خود بگذارید. همواره در کتاب ها و فیلم های آموزشی خود گفته ام، قبل از شروع برندینگ محصولات خود را ارزیابی کنید. آیا کیفیت این خدمات و محصولاتی که ارائه می دهید باعث تبلیغات مثبت و یا تبلیغات منفی برایتان خواهد شد؟
    بدون شک اگر روی محصولات کم کیفیت اقدام به بازاریابی کنید، کسب و کارتان به کلی نابود خواهد شد.

کسب و کار اینترنتی نیاز به تلاش دارد

تبلیغات غیر واقعی که متاسفانه در اینترنت رواج یافته و دائم می گویند در خانه بشینید و ماهانه 10 میلیون درآمد داشته باشید، باعث شده تا افراد فکر کنند، کسب و کار اینترنتی یعنی ایجاد یک سایت و دست روی دست گذاشتن تا حصول درآمد! اما درصورتی که اینگونه نیست. کار اینترنتی نیز مانندِ هر کارِ دیگری نیاز به تلاش دارد، اما سرعت بازدهی و موفقیت در آن قطعا بیشتر از کسب و کار های سنتی است چرا که محدود به زمان و مکانِ خاصی نیست.

از دیجیتال مارکتینگ غافل نشوید

یکی از بزرگترین اشتباهات هر کسب و کار اینترنتی می تواند عدم توجه به دیجیتال مارکتینگ باشد. حدود 7 یا 8 سالِ پیش که کسب و کار اینترنتی را شروع کردم، یک دیدگاه اشتباه داشتم، چراکه اهل ریسک نبودم. می گفتم باید کاری کنم که از صفر مطلق به موفقیت برسم و واقعا هم همینطور شد، از صفر مطلق به درآمد مد نظر رسیدم، اما این درآمد حداقل ده برابر می توانست بیشتر باشد اگر از بازاریابی اینترنتی غافل نمی شدم! شاهکار ها و ثبت رکورد های گینس را باید برای بعد از قدرتمند شدن در زمینه اقتصادی بگذاریم! این تفکر که باید حرفم را اثبات کنم و بدون هیچ تبلیغ و صرفِ هزینه ای موفق شوم، باعث شد علیرغم تلاش زیاد، جایگاه واقعی را کسب نکنم.
    البته ناگفته نماند که همه چیز محدود می شود به نقطه ای که ما در ذهن خود مشخص کرده ایم و چه بسا که دنیایی فراتر از آن نیز وجود دارد، منتها برای شناخت آن باید آگاه شویم که جز با مطالعه و تحقیق و یا در نهایت با تجربه، این حقیقت میسر نمی شود. بعد از کسب تجربه و بالا رفتن توقع، متوجه شدم که باید از تمامی ابزار دیجیتال مارکتینگ و روش های نوین تبلیغات اینترنتی در کسب و کارم بهره ببرم و اگر اول راه هستید، حتما و حتما به شما توصیه میکنم از این اصلِ بسیار مهم که کسب و کار اینترنتی تان را چند سال جلوتر خواهد برد و باعث ایجاد یک برند قوی برایتان می شود که خودِ برند تضمین کننده فروش محصولاتتان خواهد بود، فراموش نکنید، هرچند که تبلیغات و بازاریابی اینترنتی خود اصولی دارد که عدم تسلط بر آنها نیز منجر به اتلاف زمان و هزینه بسیاری خوهد شد. همچنین در عصر حاضر از «بازاریابی محتوا»، به هیچ عنوان غافل نشوید.
    آیا می دانید اپل 7% از درآمد خود را صرف بازاریابی محصولاتش می کند؟ آیا می دانید توییتر 44% از درآمد خود را صرف بازاریابی می کند؟آیا می دانید شرکت های بزرگ همانند دیجی کالا با اینکه یک برند قوی می باشند، همچنان بودجه عظیمی را صرف تبلیغات و بازاریابی اینترنتی می کنند؟
    جمع بندی و خلاصه

اگر میخواهید در کسب و کار اینترنتی موفق شوید حتما به سه نکته زیر توجه ویژه داشته باشید:

• ایده خلاق و خوبی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی تان داشته باشید.
    • نقشه راه و کلیه کارهایی که باید انجام دهید ترسیم و با مشاوره آن را تکمیل کنید.
    • قبل از هرگونه تبلیغ و اقدامی جهت معرفی محصولات و خدمات، از کیفیت کارتان مطمئن شوید تا باعث تبلیغ منفی نشود.
    • فراموش نکنید که کسب و کار اینترنتی برای شکوفا شدن، مانند هر کار دیگری نیاز به تلاش و صبر و حوصله دارد.
    • از تکنیک های بازاریابی دیجیتال برای رشد سریع کسب و کارتان بهره ببرید.

منیع: میهن لرن
    مشاهده آموزش های صفر تا صد سئو، دیجیتال مارکتینگ، شبکه: میهن لرن

2. تعداد تشکر ها از saeed.mihan به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

6 پاسخ : 6 گام برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی

استفاده از بازاریابی دیجیتال برای کسب درآمد با ایده جدید کارآفرینی ابزار بسیار مهم و کاربردی است و استارتاپ ها خیلی مهم است که با آن آشنا باشند. در سایت دانش زار اطلاعات خوبی برای ایده های کارآفرینی جدید برای استارت آپ ها وجود دارد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)