نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: چرا در کشور ما به جای اینکه روز به روز به سمت اقتصاد باز حرکت کنیم به سمت محدودیت گام بر می داریم؟

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    66
    تشکر تشکر شده 
    38
    تشکر شده در
    29 پست

پیش فرض چرا در کشور ما به جای اینکه روز به روز به سمت اقتصاد باز حرکت کنیم به سمت محدودیت گام بر می داریم؟

امروز موضوعی رو در یکی از سایت ها دیدم

دیدم که سایت مورد نظر پنج تا لگو گذاشته و تازه اینها هر کدوم خودشون هفت تا خوان دارن !

1.لوگوی اتحادیه نظام صنفی رایانه ای ,
    2.لوگوی عضو اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی
    3.نماد اعتماد الکترونیکی
    4.ساماندهی
    5.انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

نمی خواستم این تاپیک رو ایجاد کنم . خیلی به خودم گفتم به من چه . به درک ! اما واقعا روح و روانم رو داره سومباده می کشه وقتی می بینم

چرا در کشور من ایران ماها هیچ موقع نمی تونیم آدم بشیم و عین آدم شفاف و صادف به سمت تجارت آزاد و باز گام برداریم ؟

چرا ما همیشه سمت و سوی نگرش قل و زنجیر کردن دست و پای مردم حرکت می کنیم ؟ و رفتارمون در قبال کار همراه به تفکر محدودیت زا هست به جای تفکر آزاد نگر

می دونم تاپیکم تند و صریح هست . اما واقعا ملت خسته هستن آخه تا کی ماها باید اسیر و گرفتار عده ای با نگرش های محدودیت زا باشیم؟

برای من عجیبه چرا سایتی مثل PayPal این همه لوگو و تاییدیه نداره ؟ چرا amazon نداره ؟ چرا اونها با فرا بال کار میکنن ولی نصف عمر ما ( اگر بخوایم درست کار کنیم )

باید در راهروهای مالیات و نظام صنفی و ساماندهی و گرفتن مجوز و تاییدیه و کوفت و زهر مار بگذره ؟

اساسا دلیل این همه اذیت کردن ها چی هست ؟

اگر واقعا می خوان همه کار خودکار انجام بشه می تونن دیتابیس هر جایی رو به هم دیگه وصل کنن و در کسری از ثانیه استعلام بگیرن

بدون اینکه شخصی ازار و اذیت ببینه . بدون اینکه اصلا متوجه بشه و بتونه با لذت و با فراغ بال در کشور خودش از کار کردن لذت ببره . ایده پردازی کنه و شغل افرینی کنه

خیلی برام عجیبه همه گانگسترهای دنیا میرن آمریکا اونجا نمی دونم با ملت چی کار می کنن همه هم مالیاتشون رو می دن هم از کار لدت می برن. اینجا ادم توبه می کنه یک کاری رو بخواد بکنه

خیلی ناراحت و متاسفم و با اینکه هیچ کاری از دست من نوعی و امثال من بر نمیاد ( در حالی که خیلی از این افراد اجرایی رو می تونیم بزاریم تو جیب بغلیمون )

باید هر روز بشینم و از ایجاد محدودیت های فرسایتی گام به گام و پله به پله و اذیت آهسته و ملایم دستگاههای اجرایی دندان به دندان بسایم و تماشا کنم
    ویرایش توسط unix_magnet : January 16th, 2019 در ساعت 14:34

2. تعداد تشکر ها ازunix_magnet به دلیل پست مفید

3. # ADS

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    50
    تشکر تشکر شده 
    382
    تشکر شده در
    251 پست

پیش فرض پاسخ : چرا در کشور ما به جای اینکه روز به روز به سمت اقتصاد باز حرکت کنیم به سمت محدودیت گام بر می داریم؟

دلیلش اذیت کردن و پول اضافی و سمت گرفتن ... بیخیال این بی سوادان سهمیه ای مملکت شو سایتتو بزن گورباباشون معروف شی برند شی مشتریم خود به خود بت اعتماد میکنه این دیجی کالا روزی نیست کلاهبرداری یا جنس معیوب نباشه تو لیست اونم چون فروشندهاش مورد دارن می بینی بازم یه عده میخرن!

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    167
    تشکر تشکر شده 
    74
    تشکر شده در
    65 پست

پیش فرض پاسخ : چرا در کشور ما به جای اینکه روز به روز به سمت اقتصاد باز حرکت کنیم به سمت محدودیت گام بر می داریم؟

http://www.ion.ir/News/249354.html

- - - Updated - -

- - - Updated - - -

متأسفانه گزارش بانک جهانی از بررسی وضعیت شاخص «کسب و کار» نشان می‌دهد، ایران در بین ۱۹۰ کشور دنیا در سال ۲۰۱۷، در جایگاه ۱۲۰ قرار دارد. تسهیل در راه‌اندازی کسب و کار جدید نقطه مقابل مجوز سالاری است که کشور ما مدت ها است گرفتار آن است. بهترین دفاعی که از وجود مجوز می‌شود ابزاری برای کنترل است اما تجربه نشان داده است که این ابزار در ایفای این نقش هم موفق نبوده است. صدور مجوز معمولاً سخت است و ابطال آن بعید و اینجا است که مجوز‌ها درمقابل کسب و کارها قیمت پیدا می‌کنند.

- - - Updated - - -

ب) بر اساس برنامه‌ ششم توسعه‌ کشور و سیاست‌های کلان اقتصادی کشور همه نهادهای ذی ربط باید در جهت مجوز زدایی و تسهیل شروع کسب و کار قدم بردارند و نقش خود را در اقتصاد مقاومتی ایفا کنند، اما فعالیت‌های مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و اتحادیه‌ در حال تشکیل، بر خلاف سیاست‌های کلان کشور است.

- - - Updated - - -

تجربه مجوز سالاری ایجاد رانت و فساد است و ابزاری که معمولاً به سمت ایجاد انحصار در بازار سوق پیدا می‌کند و از این حیث بسیار خطرناک است و ضربات سنگینی به اقتصاد وارد می‌کند.
    ویرایش توسط M2T : January 16th, 2019 در ساعت 17:38

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    20
    تشکر تشکر شده 
    52
    تشکر شده در
    48 پست

دلیلش اینه که تو سیستم بانکی ایران ایران قدیمی و ضعیف هست
    مثلا تو مسترکارت و ویزاکارت رمز دوم ندارن و از کد یکبار مصرف استفاده میکنند
    پیپال هم بعد از پرداخت شما مستقیم پول رو به حساب ادمین واریز نمیکنه و اول سایت رو بررسی میکنند و بعد از تایید خودشون و شما پول به حساب اونا واریز میشه
    بعدش پیپال یا حساب های بانکی خارجی هم اگه کسی ازتون ***ی کرد و سرویس رو نداد میتونید با ارائه مدارک حساب طرف بلاک میشه و پولتون در حسابتون امکان برگست زدن هست
    دلیلش اینه که اونا به 100 تا نماد اعتماد نیاز ندارن
    در ضمن کسانی رو هم میشناسم که با اینکه اینماد دارن بازم دارن ***ی میکنند پلیس فتا هم که اصلا ***ی های زیر 1 تومن رو پیگیری نمیکنه باید شکایت کنید که اونم واسه خودش هفت خان هستش

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    167
    تشکر تشکر شده 
    74
    تشکر شده در
    65 پست

کتاب «چرا ملت ها شکست میخورند» نوشته دارون عجم اوغلو و رابینسون را بخوانید. می فهمید چرا درجهان سوم روی مجوز تاکید و در جهان اول روی تعهد به مشتری و کیفیت تاکید میشود.
    https://www.30book.com/Book/30759/%D...86%D8%B4%D8%B1

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)