نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: ست کردن DNS در CPanel

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    29
    تشکر تشکر شده 
    49
    تشکر شده در
    25 پست

پیش فرض ست کردن DNS در CPanel

من یه دامنه دات کام دارم (فرض کنید example.com) که روی این دامنه دوتا سایت دارم. یکی خود example.com و یکی هم فرضا music.example.com که این دوتا سایت، توی دوتا سرور مختلف قرار دارند. سایت اصلی (یعنی example.com) روی یه سرور جداگونه فعاله و ویندوز سرور 2016 اونو میزبانی میکنه و music.exmple.com هم روی یه سرور دیگه فعاله (اونم ویندوز سرور 2016). یعنی آدرس اصلی و آدرس ساب دامین به دوتا سرور مختلف اشاره میکنه.

حالا من میخوام سایت اصلی رو (یعنی اونی که به example.com اشاره میکنه) رو انتقال بدم به یه هاست دیگه که این هاست جدید، سی پنل روش نصبه.
    چکار کنم که بدون تغییر دادن کارکزار دامنه و DNS و دی ان اس سرور توی سایت ساب دامیبن، فقط با تغییر توی سی پنل هاست جدید، دامنه ی اصلی من یعنی example.com وصل بشه به هاست جدید و دیگه به هاست قدیمی (که ویندوز سرور 2016 اونو میزبانی میکنه) وصل نشه؟

ممنون.

2. # ADS

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    3,570
    تشکر تشکر شده 
    537
    تشکر شده در
    423 پست

پیش فرض پاسخ : ست کردن DNS در CPanel

نقل قول نوشته اصلی توسط server95 نمایش پست ها
    من یه دامنه دات کام دارم (فرض کنید example.com) که روی این دامنه دوتا سایت دارم. یکی خود example.com و یکی هم فرضا music.example.com که این دوتا سایت، توی دوتا سرور مختلف قرار دارند. سایت اصلی (یعنی example.com) روی یه سرور جداگونه فعاله و ویندوز سرور 2016 اونو میزبانی میکنه و music.exmple.com هم روی یه سرور دیگه فعاله (اونم ویندوز سرور 2016). یعنی آدرس اصلی و آدرس ساب دامین به دوتا سرور مختلف اشاره میکنه.

حالا من میخوام سایت اصلی رو (یعنی اونی که به example.com اشاره میکنه) رو انتقال بدم به یه هاست دیگه که این هاست جدید، سی پنل روش نصبه.
    چکار کنم که بدون تغییر دادن کارکزار دامنه و DNS و دی ان اس سرور توی سایت ساب دامیبن، فقط با تغییر توی سی پنل هاست جدید، دامنه ی اصلی من یعنی example.com وصل بشه به هاست جدید و دیگه به هاست قدیمی (که ویندوز سرور 2016 اونو میزبانی میکنه) وصل نشه؟

ممنون.
    این کار میسر نیست .
    به دلیل اینکه سرور جدید که هاست سی پنل به شما ارائه داده ، DNS هاش با سرور قبلی متفاوت هست و شما حتما باید دی ان اس های جدید رو در قسمت کارگزار دامنه در پنل دامنه تون تنظیم کنید .
    ضمنا" پس از انتقال سایت اصلی
    example.com به سرور جدید سی پنل
    باید از قسمت مدیریت DNS در سی پنل ، یک رکورد a برای
    music.example.com به آی پی سرور همان music.example.com اشاره بدید ، تا اتصال این سایت نیز برقرار شود .

4. تعداد تشکر ها از gharibion به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    29
    تشکر تشکر شده 
    49
    تشکر شده در
    25 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط gharibion نمایش پست ها
    این کار میسر نیست .
    به دلیل اینکه سرور جدید که هاست سی پنل به شما ارائه داده ، DNS هاش با سرور قبلی متفاوت هست و شما حتما باید دی ان اس های جدید رو در قسمت کارگزار دامنه در پنل دامنه تون تنظیم کنید .
    ضمنا" پس از انتقال سایت اصلی
    example.com به سرور جدید سی پنل
    باید از قسمت مدیریت DNS در سی پنل ، یک رکورد a برای
    music.example.com به آی پی سرور همان music.example.com اشاره بدید ، تا اتصال این سایت نیز برقرار شود .
    شما مطمئن هستید که این کار شدنی نیست؟ الان توی همون سروری که به عنوان مثال، music.example.com هست، یه dns server هم فعاله که کارش همین لینک کردن نام دامنه ها به وب سایتهاست.

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    3,570
    تشکر تشکر شده 
    537
    تشکر شده در
    423 پست

در صورتی که در حال حاضر در سایت
    example.com دارای دی ان اس های اختصاصی می باشید ، به طور مثال :
    ns1.example.com
    ns2.
    example.com
    و پس از انتقال به سرور سی پنل جدید ، مدیر سرور به شما دی ان اس اختصاصی ارائه کند .
    ( 2 شرط ذکر شد )
    نیاز به تغییر دی ان اس ها نمی باشد .

اما اگر در حال حاضر ، از DNS های شرکت خدمات دهنده استفاده می کنید ، پس از انتقال به سرور سی پنل جدید باید دی ان اس های جدید که مربوط به شرکت جدید هستند تنظیم شود .

7. تعداد تشکر ها از gharibion به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    29
    تشکر تشکر شده 
    49
    تشکر شده در
    25 پست

در صورتی که در حال حاضر در سایت
    example.com دارای دی ان اس های اختصاصی می باشید ، به طور مثال :
    ns1.example.com
    ns2.
    example.com
    و پس از انتقال به سرور سی پنل جدید ، مدیر سرور به شما دی ان اس اختصاصی ارائه کند .
    ( 2 شرط ذکر شد )
    نیاز به تغییر دی ان اس ها نمی باشد .

اما اگر در حال حاضر ، از DNS های شرکت خدمات دهنده استفاده می کنید ، پس از انتقال به سرور سی پنل جدید باید دی ان اس های جدید که مربوط به شرکت جدید هستند تنظیم شود .
    بله. سایت example.com دی ان اس اختصاصی داره و رکوردهای مربوطه ی example.com و music.example.com رو میزبانی میکنه. این وسط هم، دی ان سرور اختصاصی به یه دی ان اس سرور شرکتی وصله. در اصل بنده دنبال راهی هستم که اون name serverهای شرکت واسط رو توی هاست سی پنل جدید وصل کنم تا به این ترتیب، مجبور به تغییر name serverها در پنل مدیریت دامنه نباشم.

دو تا name server هم از شرکت واسط دارم ولی نمیدونم چطور باید اونها رو روی هاست سی پنل ست کنم. توی بخش zone هاست سی پنل، چندتا رکورد به صورت خودکار اشاره شده که از جمله ی اونا این رکورده» example.com با آی پی مثلا 8.8.8.8

حالا من باید کل رکوردها رو پاک کنم و آدرس name serverهای شرکت واسط و IPهای متاظر اونها رو وارد کنم؟ مثلا ns6.v.aset.com و آی پی منتاظرش که مثلا 4.4.4.4 هست؟
    ویرایش توسط server95 : November 22nd, 2018 در ساعت 20:43

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    3,570
    تشکر تشکر شده 
    537
    تشکر شده در
    423 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط server95 نمایش پست ها
    بله. سایت example.com دی ان اس اختصاصی داره و رکوردهای مربوطه ی example.com و music.example.com رو میزبانی میکنه. این وسط هم، دی ان سرور اختصاصی به یه دی ان اس سرور شرکتی وصله. در اصل بنده دنبال راهی هستم که اون name serverهای شرکت واسط رو توی هاست سی پنل جدید وصل کنم تا به این ترتیب، مجبور به تغییر name serverها در پنل مدیریت دامنه نباشم.
    شما بایستی از سرویس دهنده جدید هاست سی پنل تقاضای دی ان اس اختصاصی کنید ، بدین صورت نیازی به تغییر dns ها در پنل کارگزار دامنه نخواهد بود .

10. تعداد تشکر ها از gharibion به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    29
    تشکر تشکر شده 
    49
    تشکر شده در
    25 پست

شما بایستی از سرویس دهنده جدید هاست سی پنل تقاضای دی ان اس اختصاصی کنید ، بدین صورت نیازی به تغییر dns ها در پنل کارگزار دامنه نخواهد بود .
    دو تا name server هم از شرکت واسط دارم ولی نمیدونم چطور باید اونها رو روی هاست سی پنل ست کنم. توی بخش zone هاست سی پنل، چندتا رکورد به صورت خودکار اشاره شده که از جمله ی اونا این رکورده» example.com با آی پی مثلا 8.8.8.8

حالا من باید کل رکوردها رو پاک کنم و آدرس name serverهای شرکت واسط و IPهای متاظر اونها رو وارد کنم؟ مثلا ns6.v.aset.com و آی پی منتاظرش که مثلا 4.4.4.4 هست؟

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    29
    تشکر تشکر شده 
    49
    تشکر شده در
    25 پست

کسی راهنمایی نمیکنه؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)