صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22

موضوع: کیفیت افتضاح دیتاسنتر اسیاتک میلاد

عضو انجمن w.h.t آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,123
    تشکر تشکر شده 
    419
    تشکر شده در
    276 پست

پیش فرض پاسخ : کیفیت افتضاح دیتاسنتر اسیاتک میلاد

متاسفانه سرور های ماهم به خارج سرعت افتضاحی دارن

اوایل خوب بود ولی الان خیلی بد شده

شاتل هم داریم کمی بیشتر راضی کننده هست!

2. تعداد تشکر ها از w.h.t به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن logofun آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    186
    تشکر تشکر شده 
    165
    تشکر شده در
    116 پست

هر دم ازین باغ بری میرسد
    هیچ چیز ثبات نداره متاسفانه !!!

عضو انجمن elementary آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    110
    تشکر تشکر شده 
    681
    تشکر شده در
    490 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrshad.ho نمایش پست ها
    در کدام بخش دیتاسنتر هستید ؟

این مورد در سرور های ما مشاهده نمی شود

با 70-80 مگابایت ارتباط داریم با خارج از کشور
    سلام به ما چیزی درمورد موقعیت سرور نگفتند

- - - Updated - - -

من با LTE گوشیم همین الان حداقل 30 40 مگ ارتباط با خارج دارم !!! اون وقت یک دیتاسنتر به خارج لینک زیر 5 مگ داره !!! :|
    دیتاسنتر هایی هستند که اینترانت پورت گیگ ارائه میکنند هر یونیت 120 130 !!! میرفتم ازاونا میگرفتم یک تِانل میزدم به adsl میشد همین اسیاتک که هست ! الان این اسیاتک مزیتش برای من چیه ؟ قیمت ایپی هم که خدا تومن !
    تازه پینگ از خارج هم بسته هست !

- - - Updated - - -

دوستانی که اطلاع دارند ما الان BGP بزنیم مشکل حل میشه ؟

عضو انجمن NetworkFA آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    67
    تشکر تشکر شده 
    685
    تشکر شده در
    488 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط elementary نمایش پست ها
    سلام به ما چیزی درمورد موقعیت سرور نگفتند

- - - updated - - -

من با lte گوشیم همین الان حداقل 30 40 مگ ارتباط با خارج دارم !!! اون وقت یک دیتاسنتر به خارج لینک زیر 5 مگ داره !!! :|
    دیتاسنتر هایی هستند که اینترانت پورت گیگ ارائه میکنند هر یونیت 120 130 !!! میرفتم ازاونا میگرفتم یک تِانل میزدم به adsl میشد همین اسیاتک که هست ! الان این اسیاتک مزیتش برای من چیه ؟ قیمت ایپی هم که خدا تومن !
    تازه پینگ از خارج هم بسته هست !

- - - updated - - -

دوستانی که اطلاع دارند ما الان bgp بزنیم مشکل حل میشه ؟
    bgp بگیرید پینگ اوکی میشه ولی ما روی bgp هم مشکل افت پهنای باند داریم

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    20
    تشکر تشکر شده 
    25
    تشکر شده در
    25 پست

حرفتون رو با اینکه قبول ندارم با اینکه به شخصه از پشتیبانی اسیاتک متنفرم ولی سرور هاش خوبه تو برج میلاد با این حال دیتاسنتر تبیان هم خوبه

عضو انجمن ITarashe آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    19
    تشکر تشکر شده 
    174
    تشکر شده در
    124 پست

سلام خدمت همکاران گرامی
    قبلا هم توی تاپیک های دیگه توضیح داده شده . رک ها اصولا غیر استاندارد هستند . در حال حاضر حضور دارن افرادی که ادعای کیفیت میکردن دریغ از یک هولدر افقی در رک . حتی شماره کابل هم وجود نداره !
    route leak های زیادی شبکه اسیاتک داره و تا زمانی که تمام شبکه رو میخوان با Mikrotik روتینگ و QoS کنند هیچوقت نتیجه ای نخواهند گرفت . داده گستر عصر نوین هم طرفدار میکروتیک هست ولی ادعای دیتاسنتری نداره .
    البته اسیاتک از خوب های ایران هست . همین هم در حد خودش قبلا گفتیم خیلی جلوئییم
    قبلا شرکت های هاستینگ ایرانی که شروع به ارائه سرویس ایران کرده بودند . اپلینک های وایرلس زیر 10 مگابیت داشتند بعضا با سرورهای core i 5 .
    اسم نمیاریم ولی خیلی طرفدار دایرکت ادمین بودن و روی قالب capriشون خیلی مانور میدادن ....

وقتی سرور داخلی میگیرید توقع توروپوت داخل داخل داشته باشید . اگر اپلینک خوب به خارج از کشور میخواید باید و باید قید کولو در دیتاسنتر های عمومی رو بزنید و سرور روم راه اندازی کنید با چندین اپلینک و failover لینک
    bgp داشته باشید با چندین Provider دیگه .
    مثلا علاوه بر اینکه مستقیم با زیرساخت یا فیزیک نظری یا مخابرات دارید از رسپینا و مروا یا شاتل یا اسیاتک هم داشته باشید
    کلا چندین bgp
    اپلینک هاتون هم که fiber multi mode
    حداقل چند کور فیبر بگیرید
    لینک هوایی رو فراموش نکنید . air fiber 24GHZ که هنوز فرکانسش اونقدر هاشلوغ نشده قابلیت دادن توروپوت گیگ در فواصل یک کیلومتری رو داره . حتی توی تهران
    گرون تر ماکرویوو یا 5GHZ های A/C با nstreme و nv2 و تیونینگ قوی
    حتی شده 50 مگ هم بده ولی به عنوان failover به موقع کاربردش رو درک میکنید .

در حال حاضر ما یه سرور روم اختصاصی داریم بصورت حلال میتونیم 100Mbps رو ددیکیتت به هر سرور بدیم . پورت گیگ اپ میشه . بیشتر از 100Mbps هم اپلینکتونه ولی دیدین که میگن اینقدرش گارانتی میشه . اون رو ما گارانتی میکنیم
    نهایتا /28 ای پی v4
    لوکیشن خ بهشتی تهران .
    اگر LIR هستید و ای پی دارید که فقط میمونه بحث روتینگ و BGP که مشکل تعداد ایپیتون حل میشه
    ولی ما ماکزیمم روی هر 100Mbps بخاطر اینکه کلاس ای پی هامون خوب و مرتب خرد بشن بیشتر از /28 ارائه نمیدیم .
    پهنای باند هم unmetered . هست . fup و .... این ها هم نداریم
    هرچقدر میتونید استفاده کنید

9. تعداد تشکر ها ازITarashe به دلیل پست مفید

عضو انجمن elementary آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    110
    تشکر تشکر شده 
    681
    تشکر شده در
    490 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط itarashe نمایش پست ها
    سلام خدمت همکاران گرامی
    قبلا هم توی تاپیک های دیگه توضیح داده شده . رک ها اصولا غیر استاندارد هستند . در حال حاضر حضور دارن افرادی که ادعای کیفیت میکردن دریغ از یک هولدر افقی در رک . حتی شماره کابل هم وجود نداره !
    Route leak های زیادی شبکه اسیاتک داره و تا زمانی که تمام شبکه رو میخوان با mikrotik روتینگ و qos کنند هیچوقت نتیجه ای نخواهند گرفت . داده گستر عصر نوین هم طرفدار میکروتیک هست ولی ادعای دیتاسنتری نداره .
    البته اسیاتک از خوب های ایران هست . همین هم در حد خودش قبلا گفتیم خیلی جلوئییم
    قبلا شرکت های هاستینگ ایرانی که شروع به ارائه سرویس ایران کرده بودند . اپلینک های وایرلس زیر 10 مگابیت داشتند بعضا با سرورهای core i 5 .
    اسم نمیاریم ولی خیلی طرفدار دایرکت ادمین بودن و روی قالب capriشون خیلی مانور میدادن ....

وقتی سرور داخلی میگیرید توقع توروپوت داخل داخل داشته باشید . اگر اپلینک خوب به خارج از کشور میخواید باید و باید قید کولو در دیتاسنتر های عمومی رو بزنید و سرور روم راه اندازی کنید با چندین اپلینک و failover لینک
    bgp داشته باشید با چندین provider دیگه .
    مثلا علاوه بر اینکه مستقیم با زیرساخت یا فیزیک نظری یا مخابرات دارید از رسپینا و مروا یا شاتل یا اسیاتک هم داشته باشید
    کلا چندین bgp
    اپلینک هاتون هم که fiber multi mode
    حداقل چند کور فیبر بگیرید
    لینک هوایی رو فراموش نکنید . Air fiber 24ghz که هنوز فرکانسش اونقدر هاشلوغ نشده قابلیت دادن توروپوت گیگ در فواصل یک کیلومتری رو داره . حتی توی تهران
    گرون تر ماکرویوو یا 5ghz های a/c با nstreme و nv2 و تیونینگ قوی
    حتی شده 50 مگ هم بده ولی به عنوان failover به موقع کاربردش رو درک میکنید .

در حال حاضر ما یه سرور روم اختصاصی داریم بصورت حلال میتونیم 100mbps رو ددیکیتت به هر سرور بدیم . پورت گیگ اپ میشه . بیشتر از 100mbps هم اپلینکتونه ولی دیدین که میگن اینقدرش گارانتی میشه . اون رو ما گارانتی میکنیم
    نهایتا /28 ای پی v4
    لوکیشن خ بهشتی تهران .
    اگر lir هستید و ای پی دارید که فقط میمونه بحث روتینگ و bgp که مشکل تعداد ایپیتون حل میشه
    ولی ما ماکزیمم روی هر 100mbps بخاطر اینکه کلاس ای پی هامون خوب و مرتب خرد بشن بیشتر از /28 ارائه نمیدیم .
    پهنای باند هم unmetered . هست . Fup و .... این ها هم نداریم
    هرچقدر میتونید استفاده کنید
    عزیزجان سرور روم زدن هم مشکلات و داستان های زیادی داره هم هزینه بر هست برای من که حداکثر یک نیم رک لازم دارم نمیصرفه
    ازطرفی ما الان تو شرکت با lte ارتباط 100 مگ با خارج داریم برای یک مملکت خیلی خنده دار هست که دیتاسنتر ها ارتباط زیر 10 مگ داشته باشند اما کاربران تلفن همراه 100 مگ

البته من حدود 4 سال پیش ایران کولو داشتم و انقدر مسخره بازی نبود حداقل 20 30 مگ بود الان زیر 3 4 مگ هست عملا یک ابونتو میخوایم ابدیت کنیم عمق فاجعه مشخص میشه
    احساس میکنم نامحدود بودن اسیاتک دلیل بر این مشکل هست حالا بحث پهنای باند شد والا من خودم تو شرکتی بودم پورت 100 مگ داشتند با خارج از کشور دقیقا همون 100 مگ بود و عالی کارمیکرد نمیدونم چرا دیتاسنتر ها انقدر مسخره بازی درمیارن الان همراه اول و ایرانسل 100 مگ میدن به ملت چرا دیتاسنتر اینجوری کرده واقعا داستان خیلی مسخره هست

تشکر تشکر کرده 
    19
    تشکر تشکر شده 
    174
    تشکر شده در
    124 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط elementary نمایش پست ها
    عزیزجان سرور روم زدن هم مشکلات و داستان های زیادی داره هم هزینه بر هست برای من که حداکثر یک نیم رک لازم دارم نمیصرفه
    ازطرفی ما الان تو شرکت با lte ارتباط 100 مگ با خارج داریم برای یک مملکت خیلی خنده دار هست که دیتاسنتر ها ارتباط زیر 10 مگ داشته باشند اما کاربران تلفن همراه 100 مگ

البته من حدود 4 سال پیش ایران کولو داشتم و انقدر مسخره بازی نبود حداقل 20 30 مگ بود الان زیر 3 4 مگ هست عملا یک ابونتو میخوایم ابدیت کنیم عمق فاجعه مشخص میشه
    احساس میکنم نامحدود بودن اسیاتک دلیل بر این مشکل هست حالا بحث پهنای باند شد والا من خودم تو شرکتی بودم پورت 100 مگ داشتند با خارج از کشور دقیقا همون 100 مگ بود و عالی کارمیکرد نمیدونم چرا دیتاسنتر ها انقدر مسخره بازی درمیارن الان همراه اول و ایرانسل 100 مگ میدن به ملت چرا دیتاسنتر اینجوری کرده واقعا داستان خیلی مسخره هست
    شما که از اسیاتک ناراضی هستید .
    قرارداد رسمی
    با کد ارزش افزوده
    رسمی و حقوقی
    تضمین sla
    سرور روم مارو هم اگر دوست داشتید تست کنید.

عضو انجمن ourweb آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,325
    تشکر تشکر شده 
    2,883
    تشکر شده در
    1,993 پست

والله ما از زیرساخت و پارس آنلاین و افرانت داریم افرانت رو خیلی پیشنهاد میدم خیلی راضی هستیم واقعا در مورد زیرساخت پارس هم تا حدودی یکم حساسیت دارن متاسفانه ولی این دوست مان که میگن برای کولو در سرور روم شخصی میگن لطفا هزینه ها رو اعلام نماییند
    وب سایت : www.irhosting24.com
    تلگرام : OURWEB@ - تلفن تماس : موبایل : 09999978820

تشکر تشکر کرده 
    19
    تشکر تشکر شده 
    174
    تشکر شده در
    124 پست

در مورد هزینه ها
    بستگی به اون شرایط ip داره اگه از کلاس های پی های خود ما بخواید استفاده کنید هزینش فرق داره . چون واقعا برای LIR موندن با توجه به وضعیت ارز کلا ای پی بازی بصرفه نیست !
    کولویی که ارائه میدیم چون خصوصی هست . دسترسی فیزیکال هرموقع بخواید هم میدیم
    واقعا فیزیکال
    هر مدلاسیونی که بخواید هم براتون روتینگ انجام میدیم
    واقعیت امر CCR هست که به عنوان روتر اصلی استفاده میشه . میکروتیکه ولی سیستم کانفیگش کلا با اسیاتک فرق داره
    اسیاتک یه CCR که توان روت 16Gbps رو داره میذار برای چندین رک 42 یونیت . ما هر CCR رو برای یک رک استفاده کردیم

تامین پهنای باند از طریق ارتباط مستقیم با مخابرات و زیرساخت هست
    فیل اور لینک 5GHZ , 24 GHZ با پیشگامان ، اسیاتک ، رسپینا هست

چندتا لینک بک آپ دیگه هم موجوده که مابقی همه 5GHZ هست . Metal5hspn با backbone های دیگه که پهنای باند داریم اونجا سویچ میکنیم

لوکیشن هم خیابون بهشتی

شاید فینگر پرینت سنسور برای ورود وجود نداشته باشه توی سرور روم ما
    ولی پهنای باندی که میدیم واقعی هست . تست bw .
    اگر LIR باشید و بتونید BGP با ASNUMBER خودتون بقرار کنیم براتون که مشکل تغییر ای پی چیزی نداشته باشید . عملا ریسکی بجز جابجایی سخت افزاری ندارید .

افرانت به شدت تایید میشه . ما قابل رقابت با اونها نیستیم . فعلا افرانت با کیفیت ترین هست از نظر بنده
    باهاشون ما همکاری پنتریشن تست داریم . ولی لینک خیلی خاصی نداریم

با میلاد هم لینک داریم و خیلی از موارد Active میلاد رو هم انجام دادیم که صحیح نیست بازگو کردنش . قبلا توی یه تاپیک حاشیه ایجاد شد یک کاربر اخراج شد و ...
    از لحاظ استاندارد passive موردی وجوئد نداره
    امکان ملاقات سرور روم هست
    سرور روم به اسم سرور روم مجوز نداره ! ولی شرکت ثبت شده هستش و قرار داد رسمی با کد ارزش افزوده و معاملات فصلی مرتب باهاتون بسته میشه با پنالتی های خوب
    قیمت کولو از افرا و سایر جاها بالاتر هست . چون خصوصی هستیم و هزینه بر بوده راه اندازی و نگهداری .
    قطعا با رشد و بیشتر شدن فضا قیمت کاسته میشه
    فعلا اسلب یا قیمت خاصی مشخص نکردیم .
    بیشتر مصرف پهنای باند مد نظر هست و بحث ای پی
    و اینکه چقد pps روی شبکه ایجاد میکنید .
    چون QoS برامون مهمه
    حتی 1 کیلوبایت هم اورسل نمیشه
    چون پکت لاس برامون معنی نداره دلیلش هم اینه که مشتری های اصلی airline ها هستن که ثانیه ها براشون پول هست .

تقریبا کامل توضیح دادم البته تاپیک به حاشیه رفت شاید مورد نارضاتی قرار بگیره

پ خ بهترین راهه
    یا تلگرام
    @ITarasheSupport

14. تعداد تشکر ها ازITarashe به دلیل پست مفید

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)