نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: یک سوال در مورد دیتاسنترها

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    2 پست

پیش فرض یک سوال در مورد دیتاسنترها

سلام
    من یک سوال دارم در مورد دیتاسنترها
    سرعت داخلی دیتاسنترها خیلی بالاست مثلا اگر اشتباه نکنم 40 گیگابایت یا 100 گیگابایت
    حالا اگه یک سایتی داخل اون دیتاسنتر هاست شده باشه و من هم داخل اون دیتاسنتر فضا داشته باشم و برنامه ای داشته باشم که مثلا از طریق api بخواد اطلاعاتی رو از اون سایت دریافت کنه،
    میتونیم بگیم که سرعت اتصال سایت من به اون سایت(برای دریافت اطلاعات) همون 40 گیگابایته؟
    میشه گفت که دیگه سرعت اتصال خارجی دیتاسنتر که به ما میگن مثلا 1گیگابایته، دیگه برای ما مهم نیست؟

ممنون از دوستانی که راهنمایی میکنن

2. # ADS

عضو دائم RoobinaServer آواتار ها
    Tehran | تلگرام : @rbserver | کانال تلگرام : @roobinaserver
    تشکر تشکر کرده 
    438
    تشکر تشکر شده 
    7,424
    تشکر شده در
    5,193 پست

پیش فرض پاسخ : یک سوال در مورد دیتاسنترها

نقل قول نوشته اصلی توسط baharestan نمایش پست ها
    سلام
    سرعت داخلی دیتاسنترها خیلی بالاست مثلا اگر اشتباه نکنم 40 گیگابایت یا 100 گیگابایت
    حالا اگه یک سایتی داخل اون دیتاسنتر هاست شده باشه و من هم داخل اون دیتاسنتر فضا داشته باشم و برنامه ای داشته باشم که مثلا از طریق api بخواد اطلاعاتی رو از اون سایت دریافت کنه،
    میتونیم بگیم که سرعت اتصال سایت من به اون سایت(برای دریافت اطلاعات) همون 40 گیگابایته؟
    میشه گفت که دیگه سرعت اتصال خارجی دیتاسنتر که به ما میگن مثلا 1گیگابایته، دیگه برای ما مهم نیست؟

با سلام

خیر.

اگر هاست شما بر روی سروری باشد که نهایتا 1 گیگابیت پورت داشته باشد (اختصاصی فقط برای سایت شما تازه اگر باشد) میتوان گفت سرعت اتصال شما 1 گیگابیت است.

در ضمن به خلوتی پورت گیگابیتی سایت مقابل نیز بستگی دارد.

محدودیت هایی که کلا برای درخواست ها گذاشته شده است نیز بستگی دارد.

پهنای باند این میان داخلی شده است اما باید تجهیزات میان سایت شما و سایت مقصد را نیز در نظر بگیرید.

باتشکر
    میزبان داده پرداز - روبینا سرور - (تلفن و راه های ارتباطی - Roobinaserver.ir)
    پرووایدر خدمات دیتاسنتری در تهران
    از سال 1385 تا کنون

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط RoobinaServer نمایش پست ها
    با سلام

خیر.

اگر هاست شما بر روی سروری باشد که نهایتا 1 گیگابیت پورت داشته باشد (اختصاصی فقط برای سایت شما تازه اگر باشد) میتوان گفت سرعت اتصال شما 1 گیگابیت است.

در ضمن به خلوتی پورت گیگابیتی سایت مقابل نیز بستگی دارد.

محدودیت هایی که کلا برای درخواست ها گذاشته شده است نیز بستگی دارد.

پهنای باند این میان داخلی شده است اما باید تجهیزات میان سایت شما و سایت مقصد را نیز در نظر بگیرید.

باتشکر
    ممنون از شما دوست عزیز
    سایت مقصد سایت حرفه ای و تراز اولی هست و الان از روی یک سرور معمولی که با اون ارتباط برقرا میشه سرعت پاسخ دهی خوبی داره
    و کلا حجم اطلاعاتی که قراره از سایت مقصد خونده بشه در حد یک عدد کوتاه هست
    در کل با توجه به فرمایشات شما پس اون سرعت 40 گیگابیتی که در تبلیغات این کمپانی ها مشاهده میشه در کجا به کار میاد؟!
    حالا مثلا اگر سایت مقصد من در دیتاسنتری در سیاتل باشه و سایت من در توکیو هاست شده باشه و مثلا ریسپانس تایم 100 میلی ثانیه داشته باشه
    اگر من سایتم را به همون دیتاسنتر در سیاتل منتقل کنم زمان پاسخگویی به درخواست های سایت من خیلی پایینتر نمیاد؟
    البته باید توجه کرد که من هیچ صفحه ای از سایت رو قرار نیست داخل مرورگرم باز کنم و همه چیز بین دوتا سرور انجام میشه

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    284
    تشکر تشکر شده 
    282
    تشکر شده در
    216 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط baharestan نمایش پست ها
    سلام

خیر, عزیز شاید ارتباط داخلی خود دیتاسنتر 10 ترابیت بر ثانیه هم باشد ولی پورتی که به سرور مربوطه شما داده شده است دارای محدودیت است (معمولا 1 گیگابیت) و شما قادر به استفاده بیشتر این مقدار نیستید .

معمولا پورت سرور های داخل کشور 1 گیگابیت رو میتونن کامل استفاده کنند به شرطی که سرور مبدا هم دارای همین مقدار پورت خالی باشد .

به صورت کل شما میتوانید 100 مگابیت روی پورت معمولی حساب کنید و اگر شبکتون فیبرنوریه (10 گیگابیت) میتونید 1 گیگابیت روش حساب کنید ...

به صورت کل شما شبکه ی 100 گیگابیتی هم به سرورتون متصل باشه اگر سرور مبدا مدنظر شما دارای این مقدار پورت خالی نباشه هیچ فایده ای برای سرعت دریافت / ارسال شما روی اون شبکه ندارد .
    همه کاره و هیچکاره که میگن منم من

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)