نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: 2 تا سئوال درباره دامین و تحریمها

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    207
    تشکر تشکر شده 
    408
    تشکر شده در
    248 پست

پیش فرض 2 تا سئوال درباره دامین و تحریمها

1- چرا دایرکت آی و رزلر کلاب ایران رو تحریم نمیکنند ؟ مگر نه اینکه هندوستان چند وقت پیش بدهی های مربوط به معاملات نفتی رو پرداخت نکرد ؟
    اگر یک روز دایرکت آی ایرا ن را تحریم کنه شرکت دیگری برای ثبت هست که مطمئن باشه و کیفیتی در حد همین شرکت رو داشته باشه و با ایران مشکلی نداشته باشه ؟

2- آیا بین مسئولین ثبت دامنه IR با icann ارتباط رسمی وجود دارد یا خیر ؟
    و اگر جواب شما مثبت است پس چه دلیلی دارد که با وجود تحریمها همچنان با ایران کار میکنند ؟

من یک استنباطی دارم و در مورد آن مطمئن نیستم و ممنون میشم در این مورد منو راهنمایی کنید.
    با تشکر

2. # ADS

عضو انجمن EXXXIR آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    264
    تشکر تشکر شده 
    595
    تشکر شده در
    308 پست

پیش فرض پاسخ : 2 تا سئوال درباره دامین و تحریمها

شرکت های مختلف مثل direciti که زیادن این یک لیست کامل ازشون:
    Domain Registrars

• Enom
    • ResellerClub/DirectI
    • Nominet
    • OpenSRS
    • ResellOne
    • OnlineNIC
    • PlanetDomain
    • DistributeIT
    • TPPInternet
    • RegisterFly
    • StarGate
    • NameCheap
    • NetEarthOne
    • 12Register
    • HexoNet
    • RealtimeRegister
    • IPMirror
    • DotDNS
    • WebNIC
    • InternetBS
    • NetRegistry
    • TransIP
    • DotTK
    • Affordable Domains
    • Bizcn
    اما اونایی که اکثرا ایرانیا باهاش کار می کنن: OnlineNIC و uk2 و ...
    ولی محاله دایرکتی همچین کاری کنه. چون نه تحریم ها مربوط به خدمات وب هست نه هند ماله این حرفا. دیوونه که نیست بیاد جلوی بخشی از درآمدشو ببنده.

در رابطه با دامین آی ار هم مستقیما ارتباط داره وگرنه که نمی تونن دامنه ارائه کنن. در رابطه با ایکن چون موسسه غیرانتفاعی هست و بیشتر مسئول مدیریت دامنه هاست مشکلی برای ایران نیست البته تا جایی که من میدونم. باز بقیه دوستان چی نظر داشته باشن.

4. تعداد تشکر ها از EXXXIR به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    207
    تشکر تشکر شده 
    408
    تشکر شده در
    248 پست

امروز آقای online24 در تاپیک مشابهی گفتند که تحریمها مربوط به قراردادهای تجاری هست.
    ثبت دامنه نیز جزو قراردادهای تجاری محسوب میشه و باید بدونیم که درآینده چه مشکلاتی ممکن هست به وجود بیاد.

به هرحال امیدوارم که سرنوشت این تاپیک مانند تاپیک قبلی نشه .
    من فکر میکنم که نتیجه این تحقیق با حفظ کار و حیثیت شغلی ما رابطه تنگاتنگی داره و باید نتیجه خوب و مورد قبولی بگیریم.

6. تعداد تشکر ها از maroofi به دلیل پست مفید

عضو انجمن EXXXIR آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    264
    تشکر تشکر شده 
    595
    تشکر شده در
    308 پست

اگر دنبال تحریم بودند همین حدود دو سه ماه پیش برای دات ایران موافقت نمی کردند:

ICANN | IDN ccTLD Request From the Islamic Republic of Iran Successfully Passes String Evaluation

اگر می خواستند انجام بدند همون اوایل انجام می دادند بعدشم اگر می خواستند تحریم کنند فوقش دات ایر و وابسته هاشو انجام میدادن که بازم انجام ندادن. من هیچ مقاله انگلیسی در این رابطه نخوندم و الانم دوباره سرچ کردم خبری نبود. حالا این دوستمون که گفتن اگر منبع خبری دارن اعلام کنن ماهم با خبر بشیم!

8. تعداد تشکر ها از EXXXIR به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    207
    تشکر تشکر شده 
    408
    تشکر شده در
    248 پست

البته ایشون در مورد قراردادهای تجاری صحبت کردند.
    من سرچ کردم و چند نمونه برای شما اوردم که در زیر میتونید لینکها رو ببینید. حرف دوستمون اقای online 24 درست هست.
    آمریکا چه مواردی از تحریم‌ها را برای همراه کردن چین و روسیه حذف کرد؟
    آمریکا ۱۰شرکت مرتبط با ایران را تحریم کرد

ببیند کاملا مشخصه که تحریم هستیم
    ولی باید دید که وضعیت به چه شکلی خواهد بود.
    اگر قرار باشه که هند هم به ایران پشت کنه در نتیجه اکثریت دامینهای ایرانی از بین میره. بحث 10 هزارتومن دامنه نیست ! بحث هزینه و وقتی هست که برای این دامین ثبت شده و چه بسا اسم شرکتها روی این دامنه ثبت شده باشه و در واقع با حیثیت یک شرکت بازی میشه.

هدف من از ایجاد تاپیک دیدن واقعیات بود
    البته حرف شما هم درسته تازگیها دامنه ایران رو هم پذیرفتند ( در مورد کره شمالی هم به همین شکل هست و دامنه kp رو برای آنها پذیرفتند)
    ولی اگر حساس بشوند در کمترین مدت ممکن تمامی قراردادهای ایرانی رو لغو میکنند بخصوص که این متولی دامنه های IR هم شبه دولتی هست .
    مثل یقسه شرکتها که نیمه دولتی بود و نمیدونم به چه بهانه ای بسته شد. به هرحال باید بدونیم تا کی دامینها اعتبار واقعی دارند و تا کی میتونیم کار کنیم.

من نگران وضعیت موجود هستم اگر راهی رو بلدید که بدون نیاز به ثبت ملیت دامین رو چند ساله ( که دیگه نیازی به تمدید سالیانه نباشه ) تمدید کنیم به من هم اطلاع بدید ممنون میشم.

قضیه بدهی هند به ایران و تعلل هند و خودداری از پرداخت بدهی:
    .::
    هند در تلاش برای محدود کردن تجارت ایران با آمریکا همراه شد

بالاخره با این روند رو به رشد تحریمها ( نظیر تحریم سوئیس در این چند روز اخیر) من فکر میکنم مشکلات زیادی برای ایران بوجود بیاد. درسته که تا الان چیزی نشده و حتی دامنه ایران رو هم پذیرفتند ولی چون که الان پذیرفتند یعنی تا ابد مشکلی بوجود نمیاد ؟ اگر دامنه رو از ما گرفتند ایران ضمانتی برای پرداخت خسارت کتبا به ما میده ؟
    من تازگیها شنیدم برای جبران خسارت ناشی از تحریم یک وب سایت برای تجار و بازرگانان درست شده که شاکیان با ثبت نام در این وب سایت از مسببان اصلی تحریمها ( یعنی چیزی که گفتند امریکا و انگلیس و..) شکایت نامه تنظیم میکنند و در دادگاههای بین المللی این دو نفر رو محاکمه میکنند ؟!

من میخوام بدونم ایا کار و صنف ما به این جور جاها کشیده میشه یا نه که اگر جواب مثبت هست علاج واقعه رو قبل از وقوع بکنیم.
    بهتره چشمهامون رو باز کنیم و واقعیت رو ببینیم. عراق که همسایه هم مرز ماست ایران رو تحریم کرده هند که دیگه جای خودشو داره.و ازا ون مهمتر icann که من بعید میدونم غیر انتفاعی باشه و صد در صد حامیدولتی هم داره.
    البته خواهش میکنم زیاد وارد جزییات نشیم چون جزو موارد خلاف وب سایت هست ولی تا حدی که به کار ما مربوط میشود لطف کنید تحلیل کنید و راه حل ارائه بدید.
    از شما بسیار متشکرم.

10. تعداد تشکر ها از maroofi به دلیل پست مفید

عضو انجمن khudeman آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    229
    تشکر تشکر شده 
    274
    تشکر شده در
    205 پست

احتمال تحریم توسط دایرکتی و هر موسسه دیگری کاملا ممکن است. اما اینگونه اتفاقها قابل پیش بینی نیست و هیچ راه مطمئنی هم برای اطمینان بخشی در مورد فعالیتهای آینده وجود ندارد. فعلا همه چیز کف روی آب است . این مشکلات در بسیاری از زمینه های شغلی و اقتصادی وجود داره که ثبت دامنه کوچکترین و بی اهمیت ترین آنهاست

12. تعداد تشکر ها ازkhudeman به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    207
    تشکر تشکر شده 
    408
    تشکر شده در
    248 پست

من میدونم فعلا اوضاع دنیا بهم ریخته ولی بالاخره وضعیت عوض خواهد شد.
    به نظر شما امکانش هست دامین رو به نام شخص دیگری در خارج از کشور ثبت کنیم ؟ در این صورت مشکلی بوجود نخواهد آمد ؟

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    977
    تشکر تشکر شده 
    314
    تشکر شده در
    195 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط EXXXIR نمایش پست ها
    ولی محاله دایرکتی همچین کاری کنه. چون نه تحریم ها مربوط به خدمات وب هست نه هند ماله این حرفا. دیوونه که نیست بیاد جلوی بخشی از درآمدشو ببنده.
    هیچ بعید نیست !
    مگه همین UK2 Group نبود !!!

هنوز هم تاپیک هاش هست . بگردید میبینید .

بچه ها میگفتند شرکت هندی هست ، عمرا ایران و تحریم کنه و 80% دامین های ثبت شده داخلش از ایران هست و نصف درامد ماهانش از ایرانه . . . . . . . پس کو ؟ چی شد ؟
    زدن پنل ها رو تر***دن !

مدیر دایرکت های هم یه هو دیدید شب خوابید صبح بیدار شد ، تصمیم گرفت طرح تحریم رو عملی کنه !!!! ( البته خدا نکنه ، چون دردسرش واسه ما )

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    207
    تشکر تشکر شده 
    408
    تشکر شده در
    248 پست

دوستان من یک پیشنهاد دارم.
    در مورد اجرایی بودن طرح خیلی مطمئن نیستم ولی تصور میکنم از بین همه راههای موجود معقولانه تر هستش.

1- شرکتهایی هستند که کار پرداخت اینترنتی رو بوسیله یک رابط در خارج از کشور انجام میدهند. ( اون شخص اقامت دائم داره و خوب امین و امانتدار باید باشه )
    2- به این شرکتها پیشنهاد همکاری بدیم و یک پنل برای ما بگیرند.
    3- دامینها به نام همین شرکتها ثبت بشه و تعهد بدهند که از نام دامین و امتیازی که دارند سو استفاده نکنند.
    4- ولی رمز عبور و سایر مدارک شناسایی برای ورود به کنترل پنل دامنه رو به صاحب اصلی در ایران (یعنی مشتری نهایی ) تحویل بدهند.
    یعنی دامین به نام یک شرکت دیگه ثبت شده است و موقع whoise گرفتن اسم صاحب اصلی نمایش داده نمیشه ولی قانونا در ایران متعهد شده که این دامین رو به ایرانیان میفروشه و به هیچ وجه خیانت در امانت نمیکنه.
    این دامین امانت هست و این شرکت باید تعهد بده که از نام دامین سو استفاده نکنه و به محض موعد تمدید دامنه با صاحب اصلی دامین در ایران تماس بگیره و پرداختش ور انجام بده.
    همچنین مشتری هم تعهد بده که با چیز میز ان وارد پنل دامنه بشه و اگر با IP ایرانی وارد شد مسئولیت عواقبش به عهده خودش باشه. و موقع تمدید هم پول رو به صورت ریال به حساب شرکت داخلی واریز میکنه.

این روش فکر میکنم بهترین روش ممکن باشه ولی شرکتی که اینقدر معتبر باشه هست ؟
    دوما این روش انجام شدنی هست ؟

نظر شما دوستان عزیز چیه.
    ممنون میشم توضیحات لازم رو بدید.
    با تشکر

عضو انجمن amiri113 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,315
    تشکر تشکر شده 
    1,642
    تشکر شده در
    853 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    بچه ها میگفتند شرکت هندی هست ، عمرا ایران و تحریم کنه و 80% دامین های ثبت شده داخلش از ایران هست و نصف درامد ماهانش از ایرانه . . . . . . . پس کو ؟ چی شد ؟
    جهت اطلاع ميگم فقط: uk2 شرکت هندی نبود. شرکت انگليسی بود که پنلش رو از دايرکتی اجاره کرده بود.

التماس دعا
    با تشکر
    علی امیری
    تاييد مالی آنلاين دامنه های ملی (ir) در سايت sa1601.ir
    مشاهده تعرفه های روزانه اس ای 1601

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)