صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20

موضوع: مصرف عجیب دیسک در ویندوز ۱۰

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    899
    تشکر تشکر شده 
    660
    تشکر شده در
    457 پست

پیش فرض پاسخ : مصرف عجیب دیسک در ویندوز ۱۰

نقل قول نوشته اصلی توسط Azarshin نمایش پست ها
    ویندوز از ابتدا روی لب تاب نصب بود؟ یعنی اورجینال هست؟ اگر آره که با اکانت مایکروسافت لینکش کردی؟ یعنی وفتی وارد قسمت لایسنس ویندوز میشی مینویسه digital license ؟ . اگر جواب آری بود. نمی دونم شاید بهتره که ویندوز رو عوض کنیم و دوباره با اکانت مایکروسافت فعالش کنیم. و یا اینکه منتظر آپدیت بهاره بمونیم.
    نه متاسفانه سیستم عامل پیشفرضش یه نسخه خاصی از لینوکس بود که خیلی محدود بود. اسمش یادم نیست اما ویندوز رو خودم نصب کردم روش (اورجینال نیست).

و جالبتر اینه که من دی ماه ویندوز نصب کردم، از دیروز دچار این مشکل شده که فکر کنم بخاطر آپدیت جدید بود.
    رضا قلعه‌خانی: وردپرس و WHMCS - طراحی و راه‌اندازی انواع وب‌سایت شخصی، شرکتی و فروشگاهی

تماس: ارسال ایمیل

2. تعداد تشکر ها از Reza G به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن fireserver آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    786
    تشکر تشکر شده 
    175
    تشکر شده در
    149 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza G نمایش پست ها
    نه متاسفانه سیستم عامل پیشفرضش یه نسخه خاصی از لینوکس بود که خیلی محدود بود. اسمش یادم نیست اما ویندوز رو خودم نصب کردم روش (اورجینال نیست).

و جالبتر اینه که من دی ماه ویندوز نصب کردم، از دیروز دچار این مشکل شده که فکر کنم بخاطر آپدیت جدید بود.
    با سلام و عرض احترام

بررسی بفرمائید احتمالا به خاطر استفاده Antimalware باشد که می توانید با غیر فعال کردن این مورد با روش های موجود از رجیستری و ... به حالت عادی بازگردید.
    فایرسرور | تحویل سرور مجازی آنی در VMware ESXI
    دیتاسنتر : شاتل منطقه پیام | آسیاتک برج میلاد | هتزنر آلمان

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    899
    تشکر تشکر شده 
    660
    تشکر شده در
    457 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط fireserver نمایش پست ها
    با سلام و عرض احترام
    بررسی بفرمائید احتمالا به خاطر استفاده Antimalware باشد که می توانید با غیر فعال کردن این مورد با روش های موجود از رجیستری و ... به حالت عادی بازگردید.
    از توجه شما ممنونم. نرم افزار Antimalware ندارم ولی در آپدیت دیشب Windows Malicious Software Removal Tool رو هم دانلود و نصب کرد. منظورتون همین هست؟

http://support.microsoft.com/kb/890830
    رضا قلعه‌خانی: وردپرس و WHMCS - طراحی و راه‌اندازی انواع وب‌سایت شخصی، شرکتی و فروشگاهی

عضو انجمن Oscar آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    199
    تشکر تشکر شده 
    169
    تشکر شده در
    117 پست

سلام. وقت دوستان بخیر

دیروز یک آپدیت برای ویندوز من اومد و بعد از نصبش حس می کنم مصرف دیسک (disk usage) تسک منیجر به شدت نوسانی شده.

تصویر زیر برای حالتی هست که فقط تلگرام دسکتاپ و مرورگر کروم (نسخه 65.0.3325.181) باز بودند. به نظر شما نوسانش زیاد نیست؟

البته این هم بگم که در ابتدای استارت آپ ویندوز، حدود ۱-۲ دقیقه مصرف دیسک بالای ۹۰ درصد و حتی ۱۰۰ درصد میشه.

سلام
    منم همین مشکل رو داشتم، توی آپدیت پارسال مهر یا آبان ماه بود فکر کنم، مصرف دیسکم بالا میرفت من از ویندوز کـرک شده استفاده میکردم، هیچ جوره نتونستم مشکل رو برطرف کنم تا اینکه آخرین نسخه ویندوز رو مجدد کـرک شده نصب کردم، درست شد
    فکر کنم مشکل از فایلهای آپدیت بود

نقل قول نوشته اصلی توسط spark3r نمایش پست ها
    سلام
    بهتون پیشنهاد می کنم از هارد ssd استفاده کنید این همه دردسر نکشید.
    وقتی هارد ssd بذارید روی پی سی اتون دیگه به این موارد فکر نمی کنید و راحت به کاراتون می رسید.
    سلام
    اتفاقا من این مشکل رو با ssd داشتم که با نصب مجدد ویندوز آپدیت برطرف شده

این مشکل میتونه از ناقص آپدیت شدن (یا شاید باگ ماکروسافت) یا مشکلات سخت افزاری بوجود بیاد که قطعا برا استارتر از آپدیته که بلافاصله خودش رو نشون داده
    طراح رابط کاربری و برنامه نویس وب

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    517
    تشکر تشکر شده 
    284
    تشکر شده در
    232 پست

سلام
    اون زمانی که گیم بازی میکردم و از ویندوز 7 به 10 مهاجرت کردم اصلا چیزی نبود که تصور میکردم ، حتی میگفتن نمیشه جلوی آپدیتش رو گرفت اما روشهای رجیستری کاملا جلوشو گرفت اما مشکلات دیگه ای بوجود اومد
    یه هارد ssd adata خریدم انداختم رو لپتاپ بازی ||| call of duty black ops روش نصب کردم آخرین آپدیت nvidia با intel روش نصب کردم و چون گیمر حرفه ای بودم تمام مواردو رعایت کردم اما بازی لگ بود

از بایوس تنظیم کردم که ویندوز 7 نصب بشه ، با اینکه GPU ویندوز 8.1 بود اما هیچ مشکلی تو بازی وجود نداشت

به نظرم بهترین ویندوز همون 7 sp1 باشه

البته الان که دیگه گیم بازی نمیکنم از ویندوز 10 استفاده میکنم ، اونم بخاطر عدم آپدیت ویندوز 7

یک مشکل دیگه هم باهاش برخورد کردم ، هرکاری کردم نتونستم ویندوز 10 رو در کنار لینوکسی مثل اوبونتو داشته باشم اونم فقط به دلیل محدودیت و تاثیر ویندوز 10 در فایل سیستم که بررسی میکنه اگر لینوکس روش نصب باشه مشکل ایجاد میکنه و گراب رو از بین میبره و اینطوری بعد از هر ریست مجبور به نصب گراب بودم

- - - Updated - - -

البته این مشکل رو در vm هم بعد از نصب لینوکس مشاهده کردم ، مخصوصا بعد از آپدیت ویندوز 10 کلا گراب نابود میشه

8. تعداد تشکر ها از live به دلیل پست مفید

عضو انجمن NetworkFA آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    67
    تشکر تشکر شده 
    685
    تشکر شده در
    488 پست

این موارد زیاد داخل SATA HDD دیده میشه چون این مدل storage ها IOPS خیلی کمی دارند حتی با read/write خیلی پایین هم هارد درگیر میشه

سرور اختصاصی ایران از دیتاسنتر برج میلاد

https://clients.networkfa.net

10. تعداد تشکر ها از NetworkFA به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    899
    تشکر تشکر شده 
    660
    تشکر شده در
    457 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط live نمایش پست ها

یک مشکل دیگه هم باهاش برخورد کردم ، هرکاری کردم نتونستم ویندوز 10 رو در کنار لینوکسی مثل اوبونتو داشته باشم اونم فقط به دلیل محدودیت و تاثیر ویندوز 10 در فایل سیستم که بررسی میکنه اگر لینوکس روش نصب باشه مشکل ایجاد میکنه و گراب رو از بین میبره و اینطوری بعد از هر ریست مجبور به نصب گراب بودم
    البته این مشکل رو در vm هم بعد از نصب لینوکس مشاهده کردم ، مخصوصا بعد از آپدیت ویندوز 10 کلا گراب نابود میشه
    اول ویندوز رو نصب کنید بعد اوبونتو. من همزمان هر دو رو دارم. بعد از اولین ریستارت اوبونتو، خطای گراب میده که یه بار لودر گراب رو تعمیر کنید (Boot-Repair).

آموزش کاملش: https://help.ubuntu.com/community/Re...tallingWindows

12. تعداد تشکر ها از Reza G به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    517
    تشکر تشکر شده 
    284
    تشکر شده در
    232 پست

اول ویندوز رو نصب کنید بعد اوبونتو. من همزمان هر دو رو دارم. بعد از اولین ریستارت اوبونتو، خطای گراب میده که یه بار لودر گراب رو تعمیر کنید (Boot-Repair).

آموزش کاملش: https://help.ubuntu.com/community/Re...tallingWindows
    من فکر میکنم این هارد من برای ویندوز انحصاری شده باشه چون من به همین روش نصب میکنم ، غیر از این روش اصلا جواب نمیده چون اگر اول اوبونتو نصب کنم بعد ویندوز کلا با boot repair هم نمیشه گراب درست کرد

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    11
    تشکر تشکر شده 
    104
    تشکر شده در
    76 پست

سلام. وقت دوستان بخیر

دیروز یک آپدیت برای ویندوز من اومد و بعد از نصبش حس می کنم مصرف دیسک (disk usage) تسک منیجر به شدت نوسانی شده.

تصویر زیر برای حالتی هست که فقط تلگرام دسکتاپ و مرورگر کروم (نسخه 65.0.3325.181) باز بودند. به نظر شما نوسانش زیاد نیست؟

البته این هم بگم که در ابتدای استارت آپ ویندوز، حدود ۱-۲ دقیقه مصرف دیسک بالای ۹۰ درصد و حتی ۱۰۰ درصد میشه.

با سلام
    نمودار فوق دو مشخصه دراد،
    اول نمایش زمانی است که هارد در حال استفاده هست،اکتیو تایم هارد (نمودار اول)
    دوم نمایش میزان حجم مبادله شده در ایرن زمان هست.دیتا ترانسفر(نمودار دوم)
    یک زمانی شما یک فایل رو با سرعت 512 کیلوبیت دانلود میکنید،در این حالت هارد شما در حالت فعالیت قرار میگیرد (نمودار اول 100% میشه) و چون حجم تبادل فایل در هارد در این حالت 512 کیلوبیت است(نمودار دوم) سرعت انتقال اطلاعات رو برابر 512 گیلوبیت نمایش خواهد داد.
    در حالت بیکار بودن سیستم،حجم تبادل اطلاعات دیسک حدودا 100 کیلوبایت بر ثانیه هست،
    پس در این حالت اگر اکتیو تایم هارد (نمودار اول) 100% هم بشود ،دیسک شما دارد اطلاعاتی نهایتا معادل 100 کیلوبایت تبادل میکند،و نگران کننده نیست.
    اگر بدون اینکه کاری انجام بدهید و آنتی ویروس شما در حال چک کردن دوره ای نباشد،نمودار دوم حجم بالایی از اطلاعات رو تبادل کند،این میتواند یک ایراد باشد،که میتواند علتش ویروس یا یک مورد ناخواسته ی دیگر باشد.
    من علت عمده کندی سرعت در ویندوز 10 را آپدیت ناخواسته و خودکار ویندوز می بینم،

برای اینکار باید تسک منیجر رو باز کنید روی سربرگ سرویسز کلیک کنید ، روی یکی از آیتم های داخلش کلیک کنید و اوپن سرویسز رو بزنید،سرویس ویندوز آپدیت رو پیدا کنید،کلیک راست کنید،پروپرتیس،بعد استاپ رو بزنید و استارتاپ تایپ رو مساوی دیسیبل قرار بدین و اوکی کنید،مشکلی کندی سیستمتون برطرف میشه.
    البته ویندوز دوباره بعد از یک الی دوبار ریست این سرویس رو اکتیو میکنه و شما دوباره همین مراحل را طی کنید>
    نکته برای انجام این کار باید کاربر میدر باشید و اگر دستریس به سرویس ها برای شما مقدور نبود،در قسمت ران نام تسک منیجر رو تایپ کنید ،آیکوت Task Manager نمایان میشود و روی آن کلیک کنید و Run As Administrator را بزنید
    موفق باشید

15. تعداد تشکر ها ازAlt+F4 به دلیل پست مفید

عضو انجمن ertebat7 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    941
    تشکر تشکر شده 
    1,169
    تشکر شده در
    812 پست

سلام
    متاسفانه بعد از اپدیت این مشکل پیش می اید
    در درایوهای ssd هم این disk usage بالا دیده می شود
    ارائه هاست cpanel - کانفیگ حرفه ای - هاست پربازدید - هاست ایران - دایرکت ادمین - سرور اختصاصی
    Ertebat7.COM ----پانزده سال سابقه---- Tell: 09364901143
    تلگرام: @ertebat7host

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)