نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: Nginx Unit چیست؟

عضو دائم nginxweb آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    148
    تشکر تشکر شده 
    4,236
    تشکر شده در
    2,247 پست

پیش فرض Nginx Unit چیست؟

وب سرور انجین ایکس بدون شک قویترین وب سرور در حال حاضر دنیا میباشد. این وب سرور توانایی کار در کنار انواع هندل های php را دارد و با هندل هایی مانند fastcgi – php-fpm بیشترین سازگار را دارد. از معروف ترین هندل های سازگار با nginx هندل php-fpm است که بیشترین سازگاری را دارد و بطور رایج از این هندل استفاده می شود. این هندل مزایا و مشکلات خاص خود را دارد بزرگترین مشکل آن کانفیگ نسبتا مشکل و همینطور مصرف منابع زیاد در درخواست های بالا و سایت های پر ترافیک میباشد که در serve فایل های php باعث مشغول شدن منابع سرور میگردد. اخیرا سازندگان وب سرور nginx یک application server طراحی و برنامه نویسی کرده اند که قابلیت های منحصر بفردی دارد. این application server که Nginx Unit نام دارد بخوبی توانایی serve اسکریپت های: Python, PHP and Go, with support coming for Java, Node.js and Ruby را دارد و میتوان برای اجرای این زبان ها از آن بهره برد.در حال حاضر نسخه بتا این سرور اپلیکیشن منتشر شده است. از جمله امکانات آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

– امکان پشتیانی چند زبانه از زبان های برنامه نویسی (Multi-language support): پشتیبانی کامل از زبان های برنامه نویسی متداول مانند: php – python – java

– امکان اجرای چند زبان مختلف بر روی یک سرور (Run multiple applications): براحتی این امکان را می دهد که چنند زبان مختلف مانند php – java در یک سرور اجرا شوند

– قابلیت برنامه نویسی و گسترش (Programmable): این اپلیکیشن قابلیت گسترش و برنامه نویسی دارد و با بهره گیری از API قابلیت های مفیدی ارائه میدهد و زبان برنامه نویسی آن JSON میباشد

-امکان پشتیبانی از SSL/TLS and HTTP/2 نیز بزودی در این اپلیکیشن افزوده خواهد شد

با توجه به شروع پروژه Nginx Unit پیش بینی می شود که آینده درخشانی داشته باشد و با پیشرفت این server app میزان استفاده و تست های مختلف روی آن افزایش خواهد یافت.

منبع:
    https://www.nginxweb.ir/blog/nginx-u...configuration/
    :: کارشناس فنی هاستینگ و مدیریت سرور
    :: کانفیگ حرفه ای سرور مجازی و اختصاصی و رفع اشکال سرور از سال 1388
    :: وب سایت : www.nginxweb.ir | تلفن شرکت: 02191300834

2. تعداد تشکر ها از nginxweb به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    61
    تشکر تشکر شده 
    11
    تشکر شده در
    7 پست

پیش فرض پاسخ : Nginx Unit چیست؟

ممنون
    دوست عزیز فرق بین fastcgi و php-fpm در چیه؟ کدوم را بهتره رو سرورم فعال کنم؟

تشکر تشکر کرده 
    148
    تشکر تشکر شده 
    4,236
    تشکر شده در
    2,247 پست

درود بر شما
    بزرگوار fastcgi در واقع یک مدیر پردازش (process manager) خوب برای FastCGI SAPI میباشد که در واقع میتوان پروسه های وارده روی fastcgi را مدیریت کرد و امکانات مدیریتی خوبی ارائه میدهد همچنین امکان request stats دارد که میتوان برای هر اکانت درخواست های روی php را براحتی همراه جزییات مشاهده کرد. همچنین امکان پشتیبانی خوب و سازگاری بالا با Opcode cache ها نیز بسیار اهمیت دارد که در نهایت php-fpm بیشتر توصیه میگردد

6. تعداد تشکر ها از nginxweb به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    61
    تشکر تشکر شده 
    11
    تشکر شده در
    7 پست

ممنون از توضیح خوبتون
    من الان روی سرور آپاچی نصب کردم با suphp handler ولی همونطوری که می دونید suphp هیچ کش php را ساپورت نمی کنه من می خوام opcache را روی سرور فعال کنم اگر همه آکانتهای روی سرور را تبدیل کنم به php-fpm در اون صورت می تونم دوباره هر موقع که خواستم آکانتها را تبدیل کنم به حالت عادی؟ و آیا php-fpm از opcache ساپورت می کنه؟

تشکر تشکر کرده 
    148
    تشکر تشکر شده 
    4,236
    تشکر شده در
    2,247 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein033 نمایش پست ها

ممنون از توضیح خوبتون
    من الان روی سرور آپاچی نصب کردم با suphp handler ولی همونطوری که می دونید suphp هیچ کش php را ساپورت نمی کنه من می خوام opcache را روی سرور فعال کنم اگر همه آکانتهای روی سرور را تبدیل کنم به php-fpm در اون صورت می تونم دوباره هر موقع که خواستم آکانتها را تبدیل کنم به حالت عادی؟ و آیا php-fpm از opcache ساپورت می کنه؟

بله قربان روی php-fpm میتوانید از انواع opcode cache استفاده کنید البته zend opcache سازگارترین برای php های 7x میباشد اگر هندلی مد نظر دارید که سریعترین و سازگارترین حالت باشد از mod_ruid2 میتوانید استفاده کنید

9. تعداد تشکر ها از nginxweb به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    61
    تشکر تشکر شده 
    11
    تشکر شده در
    7 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط nginxweb نمایش پست ها
    بله قربان روی php-fpm میتوانید از انواع opcode cache استفاده کنید البته zend opcache سازگارترین برای php های 7x میباشد اگر هندلی مد نظر دارید که سریعترین و سازگارترین حالت باشد از mod_ruid2 میتوانید استفاده کنید
    ممنون جناب این راهنماییتون خیلی کمکم کرد
    من در حال حاضر از mpm worker استفاده می کنم همونطوری که می دونید mod_ruid2 فقط روی mpm_prefork.در دسترسه
    من الان روی php-fpm از هندل suphp استفاده می کنم به نظر شما از نظر امنیت و از نظر سرعت لود سرور این ترکیبی که استفاده می کنم بهتره یا این که از mod_ruid2 همراه با dso استفاده کنم? ( روی php_fpm)

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    14
    تشکر شده در
    14 پست

سلام
    با احترام، json زبان برنامه نویسی هست؟!
    جي‌سان يا JSON (JavaScript Object Notation) يك فرمت تبادل داده سبك (lightweight) مي‌باشد كه خواندن و نوشتن آن براي انسان و توليد و پارس كردن آن براي ماشين‌ها آسان است. اين زبان بر مبناي يك زير مجموعه از زبان برنامه‌نويسي JavaScript ، استاندارد ECMA-262 ويرايش سوم - دسامبر 1999‌، است. JSON بصورت متني (text) بوده و كاملاً مستقل از زبان بكار رفته است، اما از قوانيني استفاده مي‌كند كه براي برنامه‌نويسان زبان‌هاي خانواده C (شامل C ، C++ ، Java ، JavaScript ، Perl ، Python ، و بسياري زبان‌هاي ديگر) آشنا مي‌باشد.‌ اين خصوصيات JSON را يك زبان تبادل‌داده‌اي ايده‌آل كرده است.
    https://www.json.org/json-fa.html
    ویرایش توسط linuxadmin : March 12th, 2018 در ساعت 09:04

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)