نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: این مقدار دما برای کارت گرافیکی طبیعی هست؟

عضو انجمن dertgtr آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    2,342
    تشکر تشکر شده 
    3,638
    تشکر شده در
    2,848 پست

پیش فرض این مقدار دما برای کارت گرافیکی طبیعی هست؟

سلام بر اساتید

کارت گرافیکی من زمانی که ازش کار می کشم دماش به 79 درجه سانتیگراد میرسه !

این مقدار دما برای کارت گرافیکی طبیعی هست؟

با gpu-z چک کردم یه قسمت تو این نرم افزار سرعت فن رو صفر نشون میده و یه قسمت حدود 700 دور

gpu لود هم صد در صد

کیس رو باز کردم و دارم می بینم که فن می چرخه البته به نظرم نرمال نیست چرخشش چون به نظر میاد آهسته می چرخه طوریکه وسط فن دورهاش دیده میشه . حتی فن سی پی یو چشمی سرعتش از سرعت فن کارت گرافیکی بیشتر به نظر میاد !

تصویر رو پیوست می کنم لطفا ببینید اشکالی هست یا من حساسم ؟

ارادت مخلص همه دوستان

GPU0.png
    سرور مجازی ایران - آلمان - آمریکا my.xdlhost.com
    قیمت و کیفیت را مقایسه کنید !! تلگرام : Xdlhost

2. # ADS

عضو انجمن data20 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    121
    تشکر تشکر شده 
    151
    تشکر شده در
    106 پست

پیش فرض پاسخ : این مقدار دما برای کارت گرافیکی طبیعی هست؟

سلام
    در حالت کلی مناسب نیست و احتمالا دارید عمل mining انجام میدید که به این دما رسیده و باید درنظر بگیرید دما به دلیل توان مصرفی بالاتر و احتمالا rate بدست امده تناسب خوبی با توان مصرفی نداره
    جر مواردی که خود کارت بهینه شده باشه که عموما کارت های حرفه ای سری gaming یا کارت های خاص که برای mining ارائه شده
    نمونه دما به صورت عمومی کمتر از 70 درجه در نظر گرفته میشه ولی بعضی از کارت ها با یه سری دست کاری میشه کمتر از 60 هم به rate خوب رسید :
    0C - 29C You might want to turn your computer on first
    ?30C - 49C Idling. No major tasks are running. Are you sure your miner is even on
    50C - 59C GPU is idling in a warm room, or GPU is underclocked. Might be able to crank a bit more power
    !60C - 69C There's action happening. GPU is processing at a very acceptable rate
    70C - 75C Okay things are getting really warm. High graphics gaming or optimized mining. We shouldn't get any hotter
    75C - 79C Alright, this is questionable area. Some GPU can handle this range easily, but I'd rather play it safe and back off
    !80C - 89C Like playing with fire. At this range, your GPU might seem like it's doing just fine (you don't smell burning plastic, right?) but always assume you're doing long-term damage to your GPU. Only run this high if you don't expect to use that GPU for another year or two
    !90C - 99C There's definitely some damage happening. Don't breath in the burning smell, it's probably bad for you
    00C - 109C If you're lucky you can use your GPU after it get this hot, but treat it nice like an abused puppy
    110C+ Congratulations, your GPU is now a paperweight. However, let it cool off before you hang it on your wall
    If you do what you've always done, you'll always get the same result
    Life is too short to be normal ! Stay Weird

4. تعداد تشکر ها ازdata20 به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    2,342
    تشکر تشکر شده 
    3,638
    تشکر شده در
    2,848 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط data20 نمایش پست ها
    سلام
    در حالت کلی مناسب نیست و احتمالا دارید عمل mining انجام میدید که به این دما رسیده و باید درنظر بگیرید دما به دلیل توان مصرفی بالاتر و احتمالا rate بدست امده تناسب خوبی با توان مصرفی نداره
    جر مواردی که خود کارت بهینه شده باشه که عموما کارت های حرفه ای سری gaming یا کارت های خاص که برای mining ارائه شده
    نمونه دما به صورت عمومی کمتر از 70 درجه در نظر گرفته میشه ولی بعضی از کارت ها با یه سری دست کاری میشه کمتر از 60 هم به rate خوب رسید :
    0C - 29C You might want to turn your computer on first
    ?30C - 49C Idling. No major tasks are running. Are you sure your miner is even on
    50C - 59C GPU is idling in a warm room, or GPU is underclocked. Might be able to crank a bit more power
    !60C - 69C There's action happening. GPU is processing at a very acceptable rate
    70C - 75C Okay things are getting really warm. High graphics gaming or optimized mining. We shouldn't get any hotter
    75C - 79C Alright, this is questionable area. Some GPU can handle this range easily, but I'd rather play it safe and back off
    !80C - 89C Like playing with fire. At this range, your GPU might seem like it's doing just fine (you don't smell burning plastic, right?) but always assume you're doing long-term damage to your GPU. Only run this high if you don't expect to use that GPU for another year or two
    !90C - 99C There's definitely some damage happening. Don't breath in the burning smell, it's probably bad for you
    00C - 109C If you're lucky you can use your GPU after it get this hot, but treat it nice like an abused puppy
    110C+ Congratulations, your GPU is now a paperweight. However, let it cool off before you hang it on your wall
    FAN SPEED یه جا صفره تو تصویر و جای دیگه 700 دور زده . به نظر شما چرا؟ چون یه نرم افزار دیگه به اسم AIDA64.Business.Edition تست کردم تو این دور فن رو صفر زده !
    ولی به چشم می بینم فن کار میکنه

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    530
    تشکر تشکر شده 
    672
    تشکر شده در
    446 پست

اگه فن گرافیکتون pwm باشه 700rpm با این دما خیلی کم هست. فن گرافیکتون چند سیم داره؟
    اگه گرافیکتون پشتیبانی کنه با برنامه msi afterburner میتونید دور فن رو کنترل کنید.
    وب سایت شخصی: www.hassansh.ir

7. تعداد تشکر ها از hassanshaikhi به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    2,342
    تشکر تشکر شده 
    3,638
    تشکر شده در
    2,848 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanshaikhi نمایش پست ها
    اگه فن گرافیکتون pwm باشه 700rpm با این دما خیلی کم هست. فن گرافیکتون چند سیم داره؟
    اگه گرافیکتون پشتیبانی کنه با برنامه msi afterburner میتونید دور فن رو کنترل کنید.
    من فکر می کنم فن کارت به دلیل گرد و خاک مشکل پیدا کرده باشه چون به نظرم چک چشمی که می کنم دورش کم به نظر میاد !

کلا به کارت گرافیکی سه سیم زرد و سه سیم سیاه وصله

نرم افزار هم می ترسم آسیب بزنه
    https://patoghu.com/gonagon/hardware...ner-final.html

عضو انجمن AtrafNet آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    2,584
    تشکر تشکر شده 
    729
    تشکر شده در
    417 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط dertgtr نمایش پست ها
    من فکر می کنم فن کارت به دلیل گرد و خاک مشکل پیدا کرده باشه چون به نظرم چک چشمی که می کنم دورش کم به نظر میاد !

کلا به کارت گرافیکی سه سیم زرد و سه سیم سیاه وصله

نرم افزار هم می ترسم آسیب بزنه
    https://patoghu.com/gonagon/hardware...ner-final.html
    نه آسیب نمیزنه فقط MSI AfterBurner رو دانلود کنید و سرعت فن رو بالاتر ببرید تست کنید ببینید بازم احساس میکنید کم میچرخه یا نه.

بعدش هرگز نرم افزار هایی که رایگانه مثل این رو از سایت های ایرانی دانلود نکنید.

دانلود همه نسخه های MSI AfterBurner در این لینک به رایگان امکان پذیره:
    http://www.guru3d.com/files-details/...-download.html

10. تعداد تشکر ها از AtrafNet به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    530
    تشکر تشکر شده 
    672
    تشکر شده در
    446 پست

اور که نمیخای کنی که آسیب بزنه یا نه فن رو میخای چک کنی اونم ببینی سرعتش بیشتر میشه یا نه
    بعد نصب توی قسمت fan speed روی علامت چرخ دنده کلیک کنید بعد سمت راستش روی auto کلیک کنید تا غیر فعال بشه بعد درصد سرعت فن رو زیاد کنید و ok بزنید.
    اون 6تا سیم مربوط به برق pci-express هست نه فن. مدل دقیق گرافیکتون چی هست؟
    وب سایت شخصی: www.hassansh.ir

12. تعداد تشکر ها از hassanshaikhi به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    2,342
    تشکر تشکر شده 
    3,638
    تشکر شده در
    2,848 پست

اور که نمیخای کنی که آسیب بزنه یا نه فن رو میخای چک کنی اونم ببینی سرعتش بیشتر میشه یا نه
    بعد نصب توی قسمت fan speed روی علامت چرخ دنده کلیک کنید بعد سمت راستش روی auto کلیک کنید تا غیر فعال بشه بعد درصد سرعت فن رو زیاد کنید و ok بزنید.
    اون 6تا سیم مربوط به برق pci-express هست نه فن. مدل دقیق گرافیکتون چی هست؟
    AMD Radeon R7 200 Series

- - - Updated - - -

تصویر سیم های فن : http://s8.picofile.com/file/83179920...129_150126.jpg

تصویر خود کارت : http://s8.picofile.com/file/83179918...129_145419.jpg

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط AtrafNet نمایش پست ها
    نه آسیب نمیزنه فقط MSI AfterBurner رو دانلود کنید و سرعت فن رو بالاتر ببرید تست کنید ببینید بازم احساس میکنید کم میچرخه یا نه.

بعدش هرگز نرم افزار هایی که رایگانه مثل این رو از سایت های ایرانی دانلود نکنید.

دانلود همه نسخه های MSI AfterBurner در این لینک به رایگان امکان پذیره:
    http://www.guru3d.com/files-details/...-download.html
    نرم افزار رو نصب کردم روی قسمت Auto کلیک کردم یا نمی دونم کجا ولی خودش رفت روی 44 دور فن و دما اومد پایین تا 65 درجه . تصویر :

GPU1.png

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)