صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 44

موضوع: شروع برنامه نویسی

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    517
    تشکر تشکر شده 
    284
    تشکر شده در
    232 پست

پیش فرض پاسخ : شروع برنامه نویسی

نقل قول نوشته اصلی توسط starting نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز من فقط در جواب php این مطلب رو نوشتم و جایی از متن من گفته نشده پایتون خوب نیست
    سلام بله بنده هم قصد جسارت نداشتم فقط با توجه به سطح نگرش افراد درباره تاپیکی که ایجاد میکنن بود ، اگر بخوام رک حرفمو بزنم چون ایشون براشون مهم نیست به سمت بازار کار برن و فقط علاقه فردی هست من پایتون رو بالاتر از جاوا و سی پلاس پلاس میدونم ، نه تنها بنده بلکه همه در آینده به این نتیجه خواهند رسید ، البته تو این انجمن فکر میکنم 70 درصد موافق باشن چون کسی که پایتون رو بلد باشه قادر به رفع تمام مشکلات سیستمی و سمت وب هست

نقل قول نوشته اصلی توسط ShirazSoft.com نمایش پست ها
    سلام
    من هیچ تعصبی روی php ندارم و چون تحت وب کار می کنم به شما می گم php در دنیای وب حرف اول را می زنه و بعد از آن NodeJS، نکته مهم دیگر php دارای سورس باز هست و زبانی زنده هست چون هر روز داره بروز میشه و الان نسخه 7.2 آمده است و قطعا نسخه های بعدی حرف های زیادی می زنند.

اینکه شرکت ها حالا چه معتبر چه غیر معتبر از چه زبانی استفاده می کنند سیاست داخلی خودشون هست و البته مهم تر از آن اینکه ممکنه اون ها محصول های دارند مثل ربات ناسا لذا بهتره کل سیستمشون python باشه.
    چون ورد پرس open source هست باگ داخلش پیدا میشه و رفع میشه هیچ چیزی 100 درصد نیست.

یک چیز جالبی که در سایت هایی مثل qoura دائما سوال میشه اینکه آیا امسال دیگه php ازبین می رود و جالبه جواب همه اینکه php هیچ وقت از بین نمی رود.

اول باید هدف را مشخص کرد بعد تعیین می شود که چه زبانی باید یاد گرفت.

مثلا اگر قرار کارمند یکی از اون شرکت های معتبر بشید باید همان زبان را یاد بگیرید هدف مهمه.
    این مورد که فرمودید php آپدیت میشه python هم به همین شکل هست و آپدیت میشه ، اگر بخوام آپدیت هارو با هم مقایسه فکنیم باید بدونید که برای php هر چندسال یکبار آپدیت میاد اما برای python در سال چندین آپدیت ارائه میشه

دوست عزیز پایتون محدود به هوش مصنوعی ، رباتیک ، وب ، سیستم عامل ، کامپیوترهای کوانتومی ، اپلیکیشنهایی نظیر instagram که با فریم ورک جنگو نوشته شده نیست ، پایتون برای حال و آینده هست ، هیچ محدودیتی نداره ، پس نمیشه php محدود به وب رو با python مقایسه کرد بازار کار هم داره

اگر کسی رو میشناسید بگید معرفی کنم تو همین ایران شرکتهای معتبری دنبال این برنامه نویسها میگردن اما تعدادشون کمه ، از این رو بهتره تبلیغات بشه تا از حداقل در این ضمینه چزو کشورهای پیش رو باشیم چون جوانان ما پر از استعداد هستن

2. # ADS

عضو انجمن ShirazSoft.com آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    190
    تشکر شده در
    126 پست

سلام
    من python هم کار کردم و سطحم خوبه ولی بیشتر از php کسب درآمد می کنم.
    اینستا ها فکر کنم react هست.
    گروه نرم افزار شیراز
    www.ShirazSoft.com
    Telegram:ITGhasemzadeh
    0917886099

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    517
    تشکر تشکر شده 
    284
    تشکر شده در
    232 پست

سلام
    من python هم کار کردم و سطحم خوبه ولی بیشتر از php کسب درآمد می کنم.
    اینستا ها فکر کنم react هست.
    https://engineering.instagram.com/we...n-4976d078e366

عضو انجمن ali-rezam آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    507
    تشکر تشکر شده 
    258
    تشکر شده در
    179 پست

سلام وقت بخیر
    پیشنهاد من به شما شروع از زبان C++ یا c# هست ، ابتدا با یاد گیری قواعد برنامه نویسی شروع کنید و در ادامه مفاهیم شیء گرایی رو یاد بگیرید . بعدا میتونید با توجه به سلیقتون به راحتی در سایر زبان ها مهارت پیدا کنید .
    برای یادگیری بهتون خرید و تماشای ویدئو های آموزشی که در اینترنت هست رو پیشنهاد میکنم ، برخی از کلاس هایی که مراکز و آموزشگاه ها برگذار میکنند کاربرد و کارایی نداره ! ( به طور مثال در یک دوره آموزشی 12 جلسه ای 6 جلسه فلوچارت تدریس کردند استاد گرامی !)
    اگر سوالی داشتید پیام خصوصی بدید در حد توانم سعی میکنم کمکتون کنم
    { Live in the moment }
    ...

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    517
    تشکر تشکر شده 
    284
    تشکر شده در
    232 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-rezam نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    پیشنهاد من به شما شروع از زبان C++ یا c# هست ، ابتدا با یاد گیری قواعد برنامه نویسی شروع کنید و در ادامه مفاهیم شیء گرایی رو یاد بگیرید . بعدا میتونید با توجه به سلیقتون به راحتی در سایر زبان ها مهارت پیدا کنید .
    برای یادگیری بهتون خرید و تماشای ویدئو های آموزشی که در اینترنت هست رو پیشنهاد میکنم ، برخی از کلاس هایی که مراکز و آموزشگاه ها برگذار میکنند کاربرد و کارایی نداره ! ( به طور مثال در یک دوره آموزشی 12 جلسه ای 6 جلسه فلوچارت تدریس کردند استاد گرامی !)
    اگر سوالی داشتید پیام خصوصی بدید در حد توانم سعی میکنم کمکتون کنم
    اگر بتونن c یا ++c رو یاد بگیرن که خیلی خوبه مخصوصا C که مادر همه زبان هاست ، اگر در کنار c بتونن اسمبلی و ++C رو هم یاد بگیرن دیگه فکر نکنم نیازی به زبانهای دیگه داشته باشن فقط دو مشکل خیلی بزرگ سر راهشونه

1-واقعا باید آموزشی پیدا بشه که سینتکس رو جا بندازه و ترس رو از دل دانشجو بکشه بیرون که من تا الان ندیدم کسی بتونه در قالب ویدیوهای آموزشی رایگان و غیر رایگان اینکارو انجام بده ، ینی نمیخوان کسی یاد بگیره ، من بعد از 6 سال قرار از ++c تصمیم گرفتم واقعا بشیم بخونم ، با چند آموزش دستو پا شکسته بالاخره یه جزوه نوشتم که خودم متوجه بشم ، متاسفانه هنوز هم آموزش درستی نیست

2-نوشتن یک برنامه با استفاده از زبانهای فوق کار بسیار سختی هست ، اینکه دانشجو کتابخانه هارو درک کنه و متوجه بشه اگر در محیطی غیر از کتابخانه های stdio یا iostream یا namespace std یا namespace sistem یا namespace * exam قرار گرفت چطور کتابخانه هارو در نظر بگیره و استفاده کنه

یک مثال از کانتر استرایک براتون میزنم ، موقعی که داشتم برای اولینبار یکی از سورسهارو میخوندم متوجه شدم زبان pawn هست اما خیلی شبیه به ++C بود ، البته برخی هم میگن که باید برای این زبان c رو بلد باشی که کاملا اشتباه میکنن حتی به قول شما تو همون دانشگاه define رو هم حتی برای یکبار به ما نگفته بودن فقط چرتو پرت تحویل میدن ، خلاصه از اینا که بگذریم ، تو همون زبان pawn مرتبط با کانتر استرایک 1.6 باید از کتابخانه های بازی استفاده کنی خوب اینو کسی میاد به دانشجو توضیح بده تا متوجه بشه برنامه نویسی ینی چی ؟

پس من بعد از 6 سال متوجه شدم هرجا که بخوای برنامه ای برای یک پروژه بنویسی بایداز کتابخانه های همون پروژه استفاده کنی ، پس استفاده از کتابخانه ها در ویدئوهای آموزشی کمکی به کاربر در یک پروژ] نمیکنه ، کسیم اینارو به من نگفته

این یک واقعیته که کسی خواهان پیشرفت هیچ فردی نیست چون فکر میکنه در آینده رقیبش میشه ولی اشتباه میکنه چون اگر همه دنیا مثل ما ایرانیا فکر میکردن الان هیچ پیشرفتی در هیچ ضمینه ای حاصل نمیشد

تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    190
    تشکر شده در
    126 پست

سلام
    به نظر من اگر یک زبان برنامه نویسی را خوب یادبگرید مابقی را نیز می توانید سریع یاد بگیرید C و C++ خوب هستند چون به syntax مشابه سایر زبان ها دارند.
    گروه نرم افزار شیراز
    www.ShirazSoft.com
    0917886099

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    517
    تشکر تشکر شده 
    284
    تشکر شده در
    232 پست

سلام
    به نظر من اگر یک زبان برنامه نویسی را خوب یادبگرید مابقی را نیز می توانید سریع یاد بگیرید C و C++ خوب هستند چون به syntax مشابه سایر زبان ها دارند.
    سلام
    یک موردی رو اضافه کنم ، دیروز پیگیر این تاپیک و یک تاپیک دیگه در انجمن بودم ، یه سری به کانالی که الان 2 ساله عضو شدم زدم ، متوجه شدم کانالهای آموزشی آموزشهای اختصاصی و رایگان ارائه میدن که کیفیت بالایی داره

یک آموزش ++C گذاشتن واقعا کیفیتش عالیه ، کسایی که اسرار دارن زبان رو پایه ای یاد بگیرن در صورتی که ++C رو یاد بگیرن انگار که C رو یاد گرفتن ، سینتکسها عین همه فقط در مواردی جزئی با هم فرق دارن ، از این لحاظ حتما توصیه میکنم از الان با این آموزش پیش برید

کسایی که ++C رو یاد بگیرن به راحتی تمام زبانهای برنامه نویسی رو در کوتاه ترین زمان میتونن یاد بگیرن که این مورد بیشتر برای کسایی کاربرد داره که مدرس هستن و تعدادشون کم هم نیست معمولا اکثر زبان های برنامه نویسی رو آموزش میدن

کانال مورد نظر https://t.me/stepbysteplearn

تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    190
    تشکر شده در
    126 پست

سلام سایت های یادگیری برنامه نویسی زیاد هستند
    اگر انگلیسی شما خوبه (متوسط)
    http://www.cplusplus.com/doc/tutorial
    نیز مفید هست.
    گروه نرم افزار شیراز
    www.ShirazSoft.com
    0917886099

عضو انجمن rayanagostar آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    42
    تشکر تشکر شده 
    89
    تشکر شده در
    79 پست

خیلی خوشحالم که دوستانی تو همه رشته ها به برنامه نویسی علاقه مند میشن
    اساسا یادگیری برنامه نوسی از یه دغدغه شروع میشه
    بنظرم اول یه هدفی رو برای خودت مشخص کن (‌که یه برنامه ای طراحی کنی برای خودت ) چون یادگیری بدون هدف برنامه نویسی هیچ فایده ای نداره و فقط در حد تئوری باقی خواهد ماند
    یه زبان هم براش روع انتخاب کن (‌c++,c#,..) و شروع کن . زبان مهم نیست . مهم مفاهیم و الگوهای برنامه نویسیه
    اسکریپت فروش اکانت دیجیتالی IBSmng. اپل آیدی ٫ لایسنس ٫ آنتی ویروس و اکانت مبتنی بر IBSng . کاملا فارسی + پنل کاربری +‌تمدید‌ آنلاین
    وب سایت رسمی :ibsmng.ir - تلگرام : @taher6775 - تماس : 09111276775

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    517
    تشکر تشکر شده 
    284
    تشکر شده در
    232 پست

سلام سایت های یادگیری برنامه نویسی زیاد هستند
    اگر انگلیسی شما خوبه (متوسط)
    http://www.cplusplus.com/doc/tutorial
    نیز مفید هست.
    خوبه اما به نظر من اگر یک فرد با تجربه به زبان مادری تجربیاتش رو به اشتراک بذاره خیلی خوبه مثلا در مباحث فارسی سازی

نقل قول نوشته اصلی توسط rayanagostar نمایش پست ها
    خیلی خوشحالم که دوستانی تو همه رشته ها به برنامه نویسی علاقه مند میشن
    اساسا یادگیری برنامه نوسی از یه دغدغه شروع میشه
    بنظرم اول یه هدفی رو برای خودت مشخص کن (‌که یه برنامه ای طراحی کنی برای خودت ) چون یادگیری بدون هدف برنامه نویسی هیچ فایده ای نداره و فقط در حد تئوری باقی خواهد ماند
    یه زبان هم براش روع انتخاب کن (‌c++,c#,..) و شروع کن . زبان مهم نیست . مهم مفاهیم و الگوهای برنامه نویسیه
    من خیلی دوست دارم این بحث همیشه ادامه پیدا کنه
    امروز داشتم تو موبایلم برنامه پایتون مینوشتم که با یه نرم افزار تبدیل از پایتون به اندروید مواجه شدم ، با خودم فکر کردم اگر میخواستم این کدهارو با جاوا یا سی شارپ بنویسم خیلی وقت میبرد

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)