نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: درخواست راهنمایی در مورد ویرایش یک فایل exe ساده

عضو انجمن filasufya آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    215
    تشکر تشکر شده 
    105
    تشکر شده در
    81 پست

پیش فرض درخواست راهنمایی در مورد ویرایش یک فایل exe ساده

سلام دوستان وقت بخیر

یک فایل EXE ساده دارم که کارش ارسال داده از سرور ویندوز به دیتابیس روی هاست هست.
    جدیدا آی پی سرور تغییر کرده و مجبور بودم آی پی این فایل EXE رو عوض کنم.با نرم افزار 7zip این فایل EXE دی پک و به فایل ها و فولدرهای سازنده تبدیل شد و بنده آی پی رو در فایل های مربوطه تغییر دادم.
    سوالی که الان مطرحه چطور میتونم این فولدر رو دوباره به یک فایل اجرایی EXE تبدیل کنم؟
    از چندین روش استفاده کردم ولی متاسفانه به EXE نوع self-extraction تبدیل میشه و قابلیت Install رو نداره.

ممنونتون میشم راهنمایی بفرمایید.

2. # ADS

عضو انجمن AtrafNet آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    2,584
    تشکر تشکر شده 
    729
    تشکر شده در
    417 پست

پیش فرض پاسخ : درخواست راهنمایی در مورد ویرایش یک فایل exe ساده

نقل قول نوشته اصلی توسط filasufya نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر

یک فایل EXE ساده دارم که کارش ارسال داده از سرور ویندوز به دیتابیس روی هاست هست.
    جدیدا آی پی سرور تغییر کرده و مجبور بودم آی پی این فایل EXE رو عوض کنم.با نرم افزار 7zip این فایل EXE دی پک و به فایل ها و فولدرهای سازنده تبدیل شد و بنده آی پی رو در فایل های مربوطه تغییر دادم.
    سوالی که الان مطرحه چطور میتونم این فولدر رو دوباره به یک فایل اجرایی EXE تبدیل کنم؟
    از چندین روش استفاده کردم ولی متاسفانه به EXE نوع self-extraction تبدیل میشه و قابلیت Install رو نداره.

ممنونتون میشم راهنمایی بفرمایید.
    سلام
    اگه از اول فایل نصب ساخته شده با Winrar بوده (یعنی ظاهر Install اش که میگید مشابه این بوده: http://s9.picofile.com/file/8316259134/winrar_sfx.JPG) نیاز نبود Extract کنید و دوباره ازش EXE. بسازید بلکه می تونید همون EXE. اصلی رو با نرم افزار Winrar باز کنید و فایل مورد نظر که آدرس آی پی توشه رو یه بار Extract کنید و اصلیه رو از آرشیو حذف و نسخه ویرایش شده رو جایگزین و سیو کنید.
    ولی اگه از اول Install برنامه طور دیگه ای بوده مثلاً مثل از این برنامه ها که باید پشت سرهم Next و Next و آخر Finish بزنید بوده در این صورت باید خودتون با استفاده نرم افزار های Setup ساز مثل Inno Setup یا NSIS و... دوباره اونطوری بسازیدش.

بعدش درباره اینکه میگید فقط نوع Self-Extracting ایجاد میشه این مشکل برنامه 7zip هستش که تنظیمات گرافیکی برای تغییر SFX که میسازه نداره شما اگه با Winrar اقدام به ایجاد یه آرشیو SFX کنید می تونید قبل از فشرده سازی تو بخش Advanced و سپس SFX Options با ویژگی هایی که داره یه Install خوب برای برنامه تون بسازید.

4. تعداد تشکر ها از AtrafNet به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    215
    تشکر تشکر شده 
    105
    تشکر شده در
    81 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط AtrafNet نمایش پست ها
    سلام
    اگه از اول فایل نصب ساخته شده با Winrar بوده (یعنی ظاهر Install اش که میگید مشابه این بوده: http://s9.picofile.com/file/8316259134/winrar_sfx.JPG) نیاز نبود Extract کنید و دوباره ازش EXE. بسازید بلکه می تونید همون EXE. اصلی رو با نرم افزار Winrar باز کنید و فایل مورد نظر که آدرس آی پی توشه رو یه بار Extract کنید و اصلیه رو از آرشیو حذف و نسخه ویرایش شده رو جایگزین و سیو کنید.
    ولی اگه از اول Install برنامه طور دیگه ای بوده مثلاً مثل از این برنامه ها که باید پشت سرهم Next و Next و آخر Finish بزنید بوده در این صورت باید خودتون با استفاده نرم افزار های Setup ساز مثل Inno Setup یا NSIS و... دوباره اونطوری بسازیدش.

بعدش درباره اینکه میگید فقط نوع Self-Extracting ایجاد میشه این مشکل برنامه 7zip هستش که تنظیمات گرافیکی برای تغییر SFX که میسازه نداره شما اگه با Winrar اقدام به ایجاد یه آرشیو SFX کنید می تونید قبل از فشرده سازی تو بخش Advanced و سپس SFX Options با ویژگی هایی که داره یه Install خوب برای برنامه تون بسازید.
    ممنون از راهنمایی شما

فایل با Winrar و نرم افزار های مشابه ساخته نشده و کاربردهای سیستمی داره فکر میکنم با ویژوال استودیو ساخته شده باشه.
    همچنین نیازی به نصب نداره و پرتابل هست.راهی هست بتونم این فایل رو ویرایش و بعد ذخیره کنم؟
    7zip امکان ویرایش فایل رو داره ولی بعد از ویرایش خطای read-only بودن فایل رو داریم و تغییرات اعمال نمیشه.
    شما برای ویرایش مستقیم بدون اینکه نیاز به دی پک و ساخت مجدد باشه چه راهی رو پیشنهاد می کنید؟

تشکر تشکر کرده 
    2,584
    تشکر تشکر شده 
    729
    تشکر شده در
    417 پست

ممنون از راهنمایی شما

فایل با Winrar و نرم افزار های مشابه ساخته نشده و کاربردهای سیستمی داره فکر میکنم با ویژوال استودیو ساخته شده باشه.
    همچنین نیازی به نصب نداره و پرتابل هست.راهی هست بتونم این فایل رو ویرایش و بعد ذخیره کنم؟
    7zip امکان ویرایش فایل رو داره ولی بعد از ویرایش خطای read-only بودن فایل رو داریم و تغییرات اعمال نمیشه.
    شما برای ویرایش مستقیم بدون اینکه نیاز به دی پک و ساخت مجدد باشه چه راهی رو پیشنهاد می کنید؟
    شاید آی پی مورد نظر شما تو بخش Resource های فایل EXE. باشه نرم افزار Resource Hacker رو تست کنید ببینید اون آی پی هم داخل Resource ها هست یا نه.

http://www.angusj.com/resourcehacker...cker_setup.exe

اگه باشه که حله و این نرم افزار می تونه براحتی تغییرش بده ولی اگه اونجا نبود ولی فقط تو بخش فایل هایی که 7zip شناسایی میکنه بود احتمالاً با نرم افزار های Setup ساز چیزی ساخته شده و فایل های مختلف رو تو خودش آرشیو کرده اگه اینطوری باشه برای هر نرم افزار قضیه دیکامپایل و دوباره کامپایل متفاوته و اول باید شناسایی کنید که با چی ساخته شده بعدش دنبال دیکامپایل و سپس دوباره کامپایلش باشید.

7. تعداد تشکر ها از AtrafNet به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    215
    تشکر تشکر شده 
    105
    تشکر شده در
    81 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط AtrafNet نمایش پست ها
    شاید آی پی مورد نظر شما تو بخش Resource های فایل EXE. باشه نرم افزار Resource Hacker رو تست کنید ببینید اون آی پی هم داخل Resource ها هست یا نه.

http://www.angusj.com/resourcehacker...cker_setup.exe

اگه باشه که حله و این نرم افزار می تونه براحتی تغییرش بده ولی اگه اونجا نبود ولی فقط تو بخش فایل هایی که 7zip شناسایی میکنه بود احتمالاً با نرم افزار های Setup ساز چیزی ساخته شده و فایل های مختلف رو تو خودش آرشیو کرده اگه اینطوری باشه برای هر نرم افزار قضیه دیکامپایل و دوباره کامپایل متفاوته و اول باید شناسایی کنید که با چی ساخته شده بعدش دنبال دیکامپایل و سپس دوباره کامپایلش باشید.
    تو پک نرم افزار یک فایل txt هست که سایر فایل ها اطلاعات رو از اون میگیرن.
    برای ویرایش همون txt کافیه ولی نرم افزارهای ویرایش مثل همینی که شما معرفی کردین با resource tuner و ... این فایل txt رو لیست نمیکنن.
    کافیه هم فایل لیست بشه تا کار انجام بشه.
    7zip پیداش میکنه ولی قدرت ادیت این فایل رو نداره.

تشکر تشکر کرده 
    2,584
    تشکر تشکر شده 
    729
    تشکر شده در
    417 پست

تو پک نرم افزار یک فایل txt هست که سایر فایل ها اطلاعات رو از اون میگیرن.
    برای ویرایش همون txt کافیه ولی نرم افزارهای ویرایش مثل همینی که شما معرفی کردین با resource tuner و ... این فایل txt رو لیست نمیکنن.
    کافیه هم فایل لیست بشه تا کار انجام بشه.
    7zip پیداش میکنه ولی قدرت ادیت این فایل رو نداره.
    در این صورت باید برنامه unpack و دوباره pack بشه که نیاز به decompile و دوباره compile کردنش با زبان برنامه نویسی که ساخته شده داره.

البته شاید بشه با برنامه های Hex Editor یه جورایی محتویات اون فایل txt رو بدون unpack فایل تغییر داد ولی کار هر کسی نیست و تخصص بالایی میخواد.

نرم افزار رایگان Exeinfo رو نصب کنید و باهاش فایل EXE. مورد نظرتون رو باز کنید تا بهتون بگه با چه نرم افزار یا زبان برنامه نویسی ساخته شده:

http://www.exeinfo.xn.pl

10. تعداد تشکر ها از AtrafNet به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    284
    تشکر تشکر شده 
    282
    تشکر شده در
    216 پست

12. تعداد تشکر ها از Amlaaki به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)