من الان چند سال هست که روی تقویت سئوی سایت هایم کار می کنم و همیشه از خیلی از متخصصان سئو شنیده بودم که لینک خروجی از سایت باعث تنزل رتبه سایت خواهد شد.حتی خیلی از آنها توصیه می کردند تمام لینک های خروجی را باید نوفالو کرد
ولی با آزمایش های مختلف نتیجه گرفتم این موضوع اصلا درست نیست.
همینطور که می دانیم اینترنت یک شبکه است و گوگل هم اگر ببیند شما در لینک دادن به سایت های دیگر خیلی خساست به خرج می دهید حتی اثر منفی دارد انگار که شما با دنیای خارج قهرید.چیزی که در آزمایش هایم متوجه شدم اثر خیلی خوب ، در صورت لینک دادن به سایت هایی بود زمینه کاری شان با زمینه کاری من یکسان بود.
البته مشکل اینجا بود که لینک دادن من به آنها باعث تقویت آنها هم میشد به خاطر همین از سایت های مرجع بدین منظور استفاده کردم.
مثلا اگر مطلبی راجع به انتخاب رشته در سایتم درج می کردم لینکی از به سایت سازمان سنجش می دادم و اثر مثبتش را به خوبی درک می کردم
انگار که گوگل به خاطر اینکه من به یک مرجع بزرگترلینک داده ام به من پاداش می داد.
یک نکته مثبت دیگر این بود که معمولا صاحبان سایت ها ، سایت هایی که به آنها لینک می دهد را با ابزار های مختلف مثلا این ابزار :

https://lxrmarketplace.com/seo-inbou...cker-tool.html
پیدا می کنند و کنجکاو می شوند از سایت شما بازدید کنند و در حقیقت لینک دادن به دیگران باعث بالا رفتن بازدید سایت شما هم خواهد شد.