صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: راه اندازی شرکت خدمات میزبانی وب ( وب هاستینگ + مباحث فنی)

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    10
    تشکر تشکر شده 
    1
    تشکر شده در
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

Question راه اندازی شرکت خدمات میزبانی وب ( وب هاستینگ + مباحث فنی)

سلام و درود خدمت شما دوستان عزیز و گرامی

اول از همه از مدیران و اساتید بخاطر پست این مطلب در صورت نا هماهنگی با بخش مربطوه عذر خواهی می کنم ، نمیدونستم بهترین مکان کجاست.

سوال بنده که شاید سوال خیلی ها باشه و با توجه به تلاشم برای پیدا کردن موضوعات مرتبط در انجمن بسیار عالی شما ، ( شاید تلاشم کم بوده ) نتونستم راهنمایی خوبی برای کاری که در پیش گرفتم پیدا کنم.

عرضم به حضور شما عزیزان ، بنده مهندس نرم افزار هستم و بعد از گذراندن دوره شبکه و ... با یکی از دوستان تصمیم گرفتیم که شرکتی را جهت خدمات میزبانی وب راه اندازی کنیم و با کسب اطلاعات مفید در این زمینه در همین وب سایت به این نتیجه رسیدیم تا فعلا از نمایندگی استفاده کنیم و بعد از جذب مشتری به سمت سرور اختصاصی برویم و قرار شده تا اون زمان سرور اختصاصی را اجاره کرده و مباحث شبکه و غیره را پیاده سازی کنیم و تمرین تا در زمان مناسب مهاجرت کنیم رو سرور اختصاصی ، برای این منظور سروری را از آلمان تهیه کردیم که مشخصات آن به شرح ذیل می باشد :

Dedicated Root Server
    Intel Xeon E3-1246V3
    2x SSD SATA 240 GB
    4x RAM 8192 MB DDR3

گفتیم تا تمرکزمان بر روی فروش پنل نمایندگی هست از این فرصت استفاده کنیم و بر روی سرور تهیه شده سناریوی هدفمون رو پیاده سازی کنیم ، در این راستا از شما خواهشمند یاری سبزتان هستم.

من در نظر دارم برای تمرین سعی کنم از این سرور برای ارائه هاست اشتراکی ویندوز و لینوکس خارج از کشور ، بعد ها استفاده کنم.

برای تمرین تصمیم گرفتم تا ESXi را بر روی آن نصب و راه اندازی کنم ، من اطلاعات و تجربه کافی در مورد هاستینگ از طریق سرور مجازی ندارم ولی در مورد شبکه مشکلی نیست .

بر اساس آموزهایم در مورد شبکه ، اینطور که پیداست نیازمند موارد ذیل هستم :

1 - راه اندازی یک DNS سرور جهت مدیریت هاست ها
    2 - راه اندازی یک میکروتیک جهت برقراری امنیت و مدیریت درخواست ها و ارتباط سرور ها با اینترنت از طریق آن
    3 - راه اندازی یک سرور ویندوز برای هاست های اشتراکی ویندوزی
    4 - راه اندازی یک سرور لینوکس برای هاست های اشتراکی لینوکسی
    5 - راه اندازی یک سرور برای میزبانی وب سایت هاستینگ خودمون
    6 - راه اندازی یک سرور برای پشتیبانی و بک آپ
    7 - راه اندازی یک سرور دیتابیس برای MSSQL

سوال اول من از شما اساتید محترم : آیا نیازهای ذکر شده مورد تایید است و یا به چیز دیگری نیاز داریم؟

با توجه به نیاز های بیان شده در بالا ، به آیپی های public به تعداد 2 عدد نیازمندیم ، یکی برای سرور DNS و یکی هم برای میکروتیک

سوال دوم بنده : آیا نیاز به تعدا آیپی های Public بیشتری مشاهده می شود ؟ چه تعداد ؟

من تصویری از سناریوی مورد نظر را ضمیمه این پست کردم تا بهتر بتوانم منظور خود را برسانم ، لطفا از ساتید خواهشمندم بررسی نماییند آیا این سناریو ، سناریوای درست است؟

سوالات دیگه بنده به شرح ذیل می باشد :
    1 - در حال حاضر سرور یک عدد inc کارت شبکه دارد ، آیا بازهم نیاز می باشد؟
    2 - بنده باید لاینسن های Cpanel,plesk,whmcs را تهیه کنم ؟ مگه Cpanel تحریم نکرده ایران رو ؟ راه کار چیست؟ ( لازم به ذکر است دامنه ثبت شده هاستینگ با پسوند .host ثبت شده است و از اطلاعات یک شخص مقیم خارج از کشور استفاده کردیم )
    3 - چگونه باید DNS سرور را راه اندازی کنم ؟ آیا آیپی DNS سرور باید بصورت عمومی ثبت شود ؟ چگونه به دیگر کارگذارهای دامنه در سراسر جهان باید آدرس DNS سرور خودمون رو اعلام کینم تا وقتی دامنه ای که توسط ما هاست شده است درخواست می شود ، آدرس DNS سرور مارو اعلام کنند ؟
    4 - از چه os ای برای DNS سرور استفاده کنیم؟
    5 - چگونه DNS را فعال و کانفیگ کنیم؟
    6 - برا امنیتش باید چکار کرد؟

کلا برای راه اندازی یک هاستینگ توسط یک سرور اختصاصی به شرح فوق راهنمایی های لازم را ارائه بدید ممنون میشم. سرنخ بهم بدید کافیه .

با تشکر از زحمات تمامی اساتید محترم.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

2. # ADS

عضو انجمن mizbanwebhost آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    128
    تشکر تشکر شده 
    884
    تشکر شده در
    682 پست

پیش فرض پاسخ : راه اندازی شرکت خدمات میزبانی وب ( وب هاستینگ + مباحث فنی)

سلام

بنده دلسردتون نمی کنم . ولی اگر آشنایی تون پایین هست به جای اینکه ریسلر بدین . خودتون اول چند ماهی ریسلر بگیرید و شروع کنید فروشتون ر ا .

هم با محیط های سی پنل و ... آشنا بشین و هم با بازار هاستینگ ...

بعد از مدتی کار را منتقل کنید به سرور اختصاصی یا مجازی

در ضمن در مورد تصویری که ضیمه کردید . چند موردی موازی هست

یعنی یک مورد linux + cpanel دارید . یک مورد هم linux + web

یا ویندوز + پلسک و یک مورد هم ویندوز + وب
    ویرایش توسط mizbanwebhost : December 2nd, 2017 در ساعت 17:31
    شركت داده پرداز نت افروز ثبت 11189 و داراي نماد اعتماد الكترونيكي 2 ستاره از سازمان صنعت و معدن
    XZN Hosting

4. تعداد تشکر ها از mizbanwebhost به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    10
    تشکر تشکر شده 
    1
    تشکر شده در
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mizbanwebhost نمایش پست ها
    سلام

بنده دلسردتون نمی کنم . ولی اگر آشنایی تون پایین هست به جای اینکه ریسلر بدین . خودتون اول چند ماهی ریسلر بگیرید و شروع کنید فروشتون ر ا .

هم با محیط های سی پنل و ... آشنا بشین و هم با بازار هاستینگ ...

بعد از مدتی کار را منتقل کنید به سرور اختصاصی یا مجازی

در ضمن در مورد تصویری که ضیمه کردید . چند موردی موازی هست

یعنی یک مورد linux + cpanel دارید . یک مورد هم linux + web

یا ویندوز + پلسک و یک مورد هم ویندوز + وب
    سلام دوست عزیز ، سپاس از پاسخی که دادید
    بنده هدف دادن ریسلر نیست ، خودم قرار هست فعلا از پنل نمایندگی شرکت های دیگر استفاده کنم. با محیط CPanel,Plesk آشنایی دارم ، دوره های شبکه رو گذروندم و الان کارشناس فناوری اطلاعات در یکی از شرکت ها هستم بمدت 7 سال سابقه کار دارم در زمینه برنامه نویسی و امنیت و شبکه داخلی

بخاطر شغلی که الان دارم از بازار هاستینگ هم اطلاع دارم ، دست درونش زیاد شده ولی شرکت هایی که درست و قانونی و بصورت حقوقی و با کیفیت خدمات بدهند کم هست در ایران بخصوص که اکثرشون 6 ماه اول بهترین خدمات رو ارائه میدن و وقتی به پول رسیدن دیگه از خدمات روزای اولشون خبری نیست .

مواردی را هم که ذکر کردم ، برای این بود که میخواهم تا زمانی که به تعداد 250 مشتری نرسیدم از ریسلری به سرور اختصاصی مهاجرت نکنم و سعی کنم در این زمان به بالابردن تجربه و یادگیری بپردازم.

منظورتون از موازی نفهمیدم

بازم از پاسخ شما ، متشکرم./

عضو انجمن mizbanwebhost آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    128
    تشکر تشکر شده 
    884
    تشکر شده در
    682 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط moqaniyani نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز ، سپاس از پاسخی که دادید
    بنده هدف دادن ریسلر نیست ، خودم قرار هست فعلا از پنل نمایندگی شرکت های دیگر استفاده کنم. با محیط CPanel,Plesk آشنایی دارم ، دوره های شبکه رو گذروندم و الان کارشناس فناوری اطلاعات در یکی از شرکت ها هستم بمدت 7 سال سابقه کار دارم در زمینه برنامه نویسی و امنیت و شبکه داخلی

بخاطر شغلی که الان دارم از بازار هاستینگ هم اطلاع دارم ، دست درونش زیاد شده ولی شرکت هایی که درست و قانونی و بصورت حقوقی و با کیفیت خدمات بدهند کم هست در ایران بخصوص که اکثرشون 6 ماه اول بهترین خدمات رو ارائه میدن و وقتی به پول رسیدن دیگه از خدمات روزای اولشون خبری نیست .

مواردی را هم که ذکر کردم ، برای این بود که میخواهم تا زمانی که به تعداد 250 مشتری نرسیدم از ریسلری به سرور اختصاصی مهاجرت نکنم و سعی کنم در این زمان به بالابردن تجربه و یادگیری بپردازم.

منظورتون از موازی نفهمیدم

بازم از پاسخ شما ، متشکرم./
    کاری که در پیش گرفته اید بهترین کار هست .

بنده توضیح دادم در مورد موازی . منظورم این بود چرا دو سرور ویندوز و دو سرور لینوکس میخواین راه اندازی کنید
    شركت داده پرداز نت افروز ثبت 11189 و داراي نماد اعتماد الكترونيكي 2 ستاره از سازمان صنعت و معدن
    XZN Hosting

7. تعداد تشکر ها از mizbanwebhost به دلیل پست مفید

عضو انجمن a1994n1373 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    167
    تشکر تشکر شده 
    660
    تشکر شده در
    570 پست

سلام دوست عزیز .

من به صورت دیفالت یه پلن رو میچینم تا واضح تر باشه .

فرض کنید یک سرور اختصاصی داریم میخوایم مجازی سازیش کنیم سرور مجازی بفروشیم ، هاست سی پنل بفروشیم و هاست ویندوزی

بعد اینکه سرور اختصاصی رو گرفتیم یک عدد میکروتیک میسازیم(فک کنم کار با esxi جزو مباحث شبکه حساب میشه که شما فرمودین گذروندین).

حالا به یک ای پی نیاز داریم که ست کنیم رو میکروتیک .
    همچنین به یک ساب نت احتیاج داریم که روت کنیم به میکروتیک و مدیریتش کنیم(اینترنت بهش بدیم / فایروال بذاریم سر راهش و ...)

بعد این کارها ما به ازای هر سرور مجازی مقادیر زیر رو باید داشته باشیم .

ip : 192.168.1.x
    submask: 255.255.255.x
    gateway: 192.168.1.x
    خوب دیگه واسه سرور مجازی مشتری سیستم عامل که نصب کردین تنظیمات ای پی رو انجام میدین و تموم .

واسه سی پنل هم اول یه centos هر ورژنی که خواستین نصب می کنین و دوباره بهش ای پی میدین تا اینترنت دار بشه .بعد هم طبق آموزش های موجود سی پنل نصب می کنین .

واسه لایسنس سی پنل میتونین از فروشندگان داخل کشور بگیرین .
    2مدل لایسنس داریم - یکی اوریجینال - یکی سیستمی(اشتراکی)

میمونه پنل ویندوزی
    میتونه پلسک باشه - وب سایت پنل باشه و یا ... .

امیدوارم توضیحاتم مفید بوده باشه .
    بیا تو هاست | سرور اختصاصی-مجازی-هاست-پنل پیامک
    تلگرام نظامی فر: @ALiNezamifarDotCom
    واتس آپ / تماس / پیامک :09365677482

9. تعداد تشکر ها از a1994n1373 به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    10
    تشکر تشکر شده 
    1
    تشکر شده در
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mizbanwebhost نمایش پست ها
    کاری که در پیش گرفته اید بهترین کار هست .

بنده توضیح دادم در مورد موازی . منظورم این بود چرا دو سرور ویندوز و دو سرور لینوکس میخواین راه اندازی کنید
    یکی از سرور های ویندوزی برای فروش هاست های اشتراکی است و دیگری برای نصب پایگاه داده mssql هست
    یکی از سرور های لینوکسی برای فروش هاست های اشتراکی است و دیگری هاست وب سایت خودمون هست

بازهم ممنون از پیگیری

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط a1994n1373 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز .

من به صورت دیفالت یه پلن رو میچینم تا واضح تر باشه .

فرض کنید یک سرور اختصاصی داریم میخوایم مجازی سازیش کنیم سرور مجازی بفروشیم ، هاست سی پنل بفروشیم و هاست ویندوزی

بعد اینکه سرور اختصاصی رو گرفتیم یک عدد میکروتیک میسازیم(فک کنم کار با esxi جزو مباحث شبکه حساب میشه که شما فرمودین گذروندین).

حالا به یک ای پی نیاز داریم که ست کنیم رو میکروتیک .
    همچنین به یک ساب نت احتیاج داریم که روت کنیم به میکروتیک و مدیریتش کنیم(اینترنت بهش بدیم / فایروال بذاریم سر راهش و ...)

بعد این کارها ما به ازای هر سرور مجازی مقادیر زیر رو باید داشته باشیم .

ip : 192.168.1.x
    submask: 255.255.255.x
    gateway: 192.168.1.x
    خوب دیگه واسه سرور مجازی مشتری سیستم عامل که نصب کردین تنظیمات ای پی رو انجام میدین و تموم .

واسه سی پنل هم اول یه centos هر ورژنی که خواستین نصب می کنین و دوباره بهش ای پی میدین تا اینترنت دار بشه .بعد هم طبق آموزش های موجود سی پنل نصب می کنین .

واسه لایسنس سی پنل میتونین از فروشندگان داخل کشور بگیرین .
    2مدل لایسنس داریم - یکی اوریجینال - یکی سیستمی(اشتراکی)

میمونه پنل ویندوزی
    میتونه پلسک باشه - وب سایت پنل باشه و یا ... .

امیدوارم توضیحاتم مفید بوده باشه .
    سلام دوست عزیز ، از پاسخ شما بسیار ممنونم شما منظور بنده را کاملا متوجه شدید ، برای دریافت ساب نت با آی پی پرایوت نیاز به درخواست از سمت دیتاسنتر دارم یعنی باید از اونا بخوام بهم یک رتج ( ساب نت ) با آیپی پابلیک بهم بدن ؟
    همچنین برای اینترنت ، دیفالت گت وی سرور ها رو باید آیپی میکروتیک رو بدو دیگه ، درسته؟
    حالا برای DNS چه باید کرد ؟ این مورد رو توضیح بدید ممنون میشم ، من ذهنم در گیر این موضوع هست که به مشتریان باید آیپی دی انس بدم تا دامین هارو روی اون ست کنن ، اون آیپی باید چی باشه؟

عضو انجمن a1994n1373 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    167
    تشکر تشکر شده 
    660
    تشکر شده در
    570 پست

یکی از سرور های ویندوزی برای فروش هاست های اشتراکی است و دیگری برای نصب پایگاه داده mssql هست
    یکی از سرور های لینوکسی برای فروش هاست های اشتراکی است و دیگری هاست وب سایت خودمون هست

بازهم ممنون از پیگیری

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز ، از پاسخ شما بسیار ممنونم شما منظور بنده را کاملا متوجه شدید ، برای دریافت ساب نت با آی پی پرایوت نیاز به درخواست از سمت دیتاسنتر دارم یعنی باید از اونا بخوام بهم یک رتج ( ساب نت ) با آیپی پابلیک بهم بدن ؟
    همچنین برای اینترنت ، دیفالت گت وی سرور ها رو باید آیپی میکروتیک رو بدو دیگه ، درسته؟
    حالا برای DNS چه باید کرد ؟ این مورد رو توضیح بدید ممنون میشم ، من ذهنم در گیر این موضوع هست که به مشتریان باید آیپی دی انس بدم تا دامین هارو روی اون ست کنن ، اون آیپی باید چی باشه؟

با تلگرام در ارتباط باشید مرحله به مرحله راهنماییتون کنم .
    بیا تو هاست | سرور اختصاصی-مجازی-هاست-پنل پیامک
    تلگرام نظامی فر: @ALiNezamifarDotCom
    واتس آپ / تماس / پیامک :09365677482

12. تعداد تشکر ها از a1994n1373 به دلیل پست مفید

عضو انجمن Farid Saadat آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    193
    تشکر تشکر شده 
    816
    تشکر شده در
    599 پست

بازهم ممنون از پیگیری

- - - Updated - - -

سلام،
    سرویس های لازم اتوماتیک نصب میشن. شما دامین خودتون رو به یک سرور متصل کنید و برای مشتریان مثلا ns1.domain.com بدید ( در سرور هاستینگ این نیم سرور رو ست کرده باشین ). در پنل دامنه خودتون هم a record ثبت کنید و ns1.domain.com رو به آی پی سرور هاستینگ متصل کنید.

با احترام.
    کارشناس سئو، مشاور خدمات و خرید سرور

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    10
    تشکر تشکر شده 
    1
    تشکر شده در
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط farid saadat نمایش پست ها
    سلام،
    سرویس های لازم اتوماتیک نصب میشن. شما دامین خودتون رو به یک سرور متصل کنید و برای مشتریان مثلا ns1.domain.com بدید ( در سرور هاستینگ این نیم سرور رو ست کرده باشین ). در پنل دامنه خودتون هم a record ثبت کنید و ns1.domain.com رو به آی پی سرور هاستینگ متصل کنید.

با احترام.
    سلام دوست عزیز ، ممنون از پاسختون ، ولی اینطوری سرور dns میشه همون سرور هاست که بنا بر مسائل تئوری که در شبکه داخلی گزروندم این کاز از نظر امنیتی و ریداندنسی درست نیست ، که سرور dns همون سرور هاست باشه. یک هکر اگر سایتی که هاست دادیم بهش رو پینگ بگیره و بعد آدرس dns اون هاستم پینگ بگیره یک آیپی بهش میده و متوجه این موضوع میشه ، حالا اگر سرور dns و سرویسش مشکلی براش پیش بیاد و بخواین رفعش کنید ، هاست ها به مشکل بر میخورن

15. تعداد تشکر ها از moqaniyani به دلیل پست مفید

عضو انجمن Farid Saadat آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    193
    تشکر تشکر شده 
    816
    تشکر شده در
    599 پست

سلام دوست عزیز ، ممنون از پاسختون ، ولی اینطوری سرور dns میشه همون سرور هاست که بنا بر مسائل تئوری که در شبکه داخلی گزروندم این کاز از نظر امنیتی و ریداندنسی درست نیست ، که سرور dns همون سرور هاست باشه. یک هکر اگر سایتی که هاست دادیم بهش رو پینگ بگیره و بعد آدرس dns اون هاستم پینگ بگیره یک آیپی بهش میده و متوجه این موضوع میشه ، حالا اگر سرور dns و سرویسش مشکلی براش پیش بیاد و بخواین رفعش کنید ، هاست ها به مشکل بر میخورن
    سلام،
    روال کار به این صورت هست و مشکلی پیش نمیاره! شما باید سایت خودتون رو میزبان سایت های دیگر بدانید وگرنه راه های دیگری هم وجود داره، مثلا می تونید به هر سایت نیم سرور اختصاصی بدید! اما باز هم از هاست نیم سرور میشه به سرور اصلی شما رسید. دقیقا سرور دی ان اس شما باید سایتتون باشه! چیزی که در تمام هاستینگ های دنیا و ایران هم انجام میشه و نیم سرور های از سایت میزبانتون بهتون داده میشه. شما اگر قصد دارید میزبانی وب شروع کنید، باید بتونید امنیت وبسایت خودتون رو ماکزیموم کنید..! اگر ایمن سازی سایت خودتون رو کامل نتونید انجام بدید از بیس کارتون مشکل داره و مطمئنا همه یوزر هاتون هم به مشکل خواهند خورد. سایت خود شما باید روی یک دیتاسنتر مجزا از سرور هاستینگتون، با آپتایم بالا، فایروال سخت افزاری و این چنین موارد میزبانی بشه. این کار ها باعث حفظ امنیت و پایداری می شوند. اگر نگران فهمیدن آی پی سرور میزبانی توسط هکر یا... هستید، این مورد بسیار ساده قابل تشخیص خواهد بود... هکر می تونه با یک پینگ ساده آی پی سرور میزبان یک سایت رو پیدا کنه و به اون آی پی حمله کنه به همین راحتی...! شما باید فایروال سخت افزاری تعبیه کنید، وگرنه خرید سرور و فروش هاست کار ساده ای هست. اگر قرار بود با خرید یک سرور و نصب سی پنل بشه هاست فروخت، دیگه مطمئنا همه هاستینگ ها در یک سطح می شدند نه این مقدار تفاوت در کیفیت...

امیدوارم تونسته باشم منظورتونو درست فهمیده باشم و درست هم منظورمو رسونده باشم.

با احترام.
    کارشناس سئو، مشاور خدمات و خرید سرور

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)