صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: پایان فروش حجمی اینترنت در روزهای آینده

عضو جدید کامران غلامی آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    183
    تشکر شده در
    155 پست

پیش فرض پایان فروش حجمی اینترنت در روزهای آینده

فروش قطره‌ای اینترنت آن هم به شیوه‌ای که اکنون در ایران اجرا می‌شود تقریبا در هیچ کجای دنیا مرسوم نیست. این نحوه فروش اینترنت در علاوه بر تحمیل هزینه‌های غیرعادلانه بر مشترکان در نهایت از ایجاد فضایی مطمئن برای تولید محتوای ملی نیز جلوگیری می‌کند.

به گزارش ایسنا، بحث اینترنت حجمی که از اواخر دوره وزارت محدود واعظی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح شد؛ یکی از جدی‌ترین مسائلی است که این روزها اکثر کاربران اینترنت کشور به نوعی پیگیر آخرین اخبار از اجرای این طرح بزرگ ملی هستند. همانطور که می‌دانید اینترنت در هیچ کجای دنیا به صورت حجمی به مصرف کنندگان ارائه نمی‌شود. آنهم با این قیمت که به شهروندان ایرانی فروخته می‌شود. اینترنت در بسیاری از کشورها با سرعت بالاتر و دسترسی آسان‌تر به صورت نامحدود ارائه می‌شود و اپراتورها هم با ارائه اینترنت پرسرعت‌تر و باکیفیت‌تر سعی در جلب مشتریان خود دارند.

با این اوصاف اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت موبایلی و ثابت با ایجاد بازاری شبه انحصاری از امواج اینترنت برای خود به نوعی طلا استخراج می کنند. هزینه ای که کاربران بابت بسته های اینترنت خود پرداخت می‌کنند، بعضا متناسب با خدمتی که دریافت می‌کنند نیست و بسا بالاتر از آن است.

در غیرحجمی کردن اینترنت وحدت نظر وجود دارد

محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- درباره اینترنت حجمی گفته که در در رابطه با کاهش هزینه‌های اینترنت و خارج کردن آن از حالت حجمی وحدت نظر وجود دارد. اینترنت حجمی و تعرفه های آن یکی از موضوعات ثابتی است که از روز اولی که مشغول به کار شدیم بر اجرای آن تاکید داشتیم.

وی از تصمیم نهایی برای تعیین تکلیف اینترنت حجمی در جلسه بعدی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خبر داده و گفته است: طبق وعده‌ای که دادیم قرار بود این بسته نهایی و در صد روز اول اجرایی شود که مباحث کارشناسی آن همچنان با اپراتورها و کمیسیون تنظیم مقررات مرجع تصویب تعرفه‌ها است مورد بررسی قرار می گیرد، فکر می کنم در جلسه بعدی کمیسیون ما برای تصمیم نهایی وارد شور شویم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته بود: با توجه به اختلاف نظراتی که وجود دارد، جزئیات آن پس از تصویب نهایی اعلام خواهد شد. اما اصل بحث این است که وحدت نظری در رابطه با کاهش هزینه‌ها و خارج شدن از حالت حجمی وجود دارد.

تدوین مکانیزم حذف اینترنت حجمی روزهای آینده

پیش از این وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ابتدای وزارت خود با بیان این که در حال حاضر حذف اینترنت حجمی جزو نخستین دستورات کار ماست، صراحتا گفته بود: تلاش می‌کنیم ظرف کمتر از یک ماه مکانیزم جدید آن با حل اشکال تهیه شود.

او همچنین گفته بود: حذف اینترنت حجمی جزو اولین برنامه‌های وزارتخانه است. اشکالاتی از سوی کاربران به این طرح وارد شده بود که اجرای آن متوقف شد. الان این امر جزو نخستین دستورات کار ماست که تلاش می‌کنیم ظرف کمتر از یک ماه مکانیزم جدید آن با رفع اشکال تهیه شود.

اما این اشکالات که وزیر ارتباطات از آن یاد کرده بود چه بودند؟ در ابتدای اجرای طرح اینترنت نامحدود و زمانی که تعرفه‌ها اعلام شد، مشخص شد این اینترنت، آن‌طور که کاربران تصور می‌کردند نامحدود نیست. به طوریکه کاربران متوجه شدند همان طرح های قبلی بسیار به صرفه تر از اینترنت مثلا نامحدود ارائه شده است.

رضایت از خبر ارائه اینترنت نامحدود توسط اپراتورها دیری نپایید زیرا با اعلام تعرفه‌های جدید با توجیه سیاست مصرف منصفانه، همچنان سقفی برای مصرف در نظر گرفته شده که اعتراض کاربران را به دنبال داشت و با افزایش این اعتراض‌ها، وزیر ارتباطات درنهایت اجرای این طرح را متوقف کرد.

استارت ناموفق برای نامحدود کردن اینترنت

به گزارش ایسنا، محمود واعظی - وزیر پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات - در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به اعتراض کاربران به تعرفه های جدید اینترنت ثابت، از توقف اجرای پیشنهاد مطرح شده خبر داده و گفته بود: با توجه به اینکه پیشنهاد مطرح شده در خصوص تعرفه‌های اینترنت ثابت مبتنی بر اتصال مورد استقبال کاربران قرار نگرفته و این مصوبه هنوز مراحل اداری و ابلاغ را طی نکرده و اجرایی هم نشده است، قرار شد اجرای آن متوقف و دستور دادم کمیته بررسی تعرفه ها مجددا پیشنهادی با رعایت منافع و مصالح کاربران تهیه و ارائه کند.

پیش از آن هم محمد جواد آذری جهرمی در مقام مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت در صفحه اینستاگرامش اعلام کرده بود که با توجه به اعتراضات و نیز اینکه اطلاع دارم که تمام تلاش صورت گرفته برای مصوبه جدید، رضایت مردم بوده است، با ارسال نامه ای از دکتر واعظی خواستم مصوبه جدید تعرفه تا بررسی بیشتر متوقف گردد. امیدوارم موافقت کنند.

هرچند وعده اینترنت نامحدود در کشور بحث تازه ای نیست. پیش از این هم اینترنت نامحدود، البته با سرعت‌های پایین ۶۴ تا ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه، برای مشترکان ارائه می‌شد. اما سرعت پایین، سازمان تنظیم مقررات ارتباطات را مجبور کرد مصوبه‌ای برای جایگزینی اینترنت حجمی ارائه دهد. بنابراین شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت از سال ۱۳۹۲ با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات، قیمت‌های مختلفی را بر اساس حجم و سرعت ارائه‌شده در نظر گرفته بودند.

اواخر تیرماه سال جاری بود که محمدجواد آذری جهرمی از نهایی شدن مدل تعرفه‌گذاری نامحدود اتصال داده در بخش ثابت و تعیین کف و سقف سرعت در بسته‌ها خبر داده و گفته بود: بر این اساس عملا کاربران خانگی در صورت استفاده از سرویس‌های ویدیو آنلاین در صورتی که هر روز پنج ساعت سرویس ویدیوئی داخی را ملاحظه کنند و این رفتار را هر روز در ماه تکرار کنند، نیازی به پرداخت اضافه ندارند.

جهرمی اخیرا گفته که نظرات مردم را جمع کردیم که دقیق و حساب شده بود؛ مردم به سقف حجم اینترنتی که قرار داده شده معترض هستند که این میزان پاسخگوی نیازهایشان نیست. برخی توجیه نشده بودند که چرا تعرفه برخی از سرویس‌های داخلی باید کمتر باشد.

او ادامه داد: درباره این نوعی که به سرویس‌های داخلی برای استفاده یارانه داده می‌شود، تصورشان بر این بود که با توجه به اینکه ما اکثریت استفاده‌مان از اینترنت است این کمکی به حال مردم نمی‌کند. از طرفی نگاه دیگر این بود که این سرویس صرفا توسط مخابرات داده می‌شود و توسط سایرین صورت نمی‌گیرد که بسته‌بندی‌های متعددی داشته است. به نظر می‌رسد نگاهی که مردم به این طرح داشته اند جامع و کامل بوده و از جمع‌آوری افکار عمومی می‌شود به جمع‌بندی عقلایی رسید چرا که حجم میزان بازخوردها زیاد بوده است.

وی در همین زمینه تعرفه اینترنت ثابت با بیان اینکه بررسی‌ها آغاز شده است، اظهار کرد: مسئله اول این است موضوعی که سقف اینترنت آن کم است و پیش از این خودم هم مطرح کرده بودم، کافی نیست. با توجه به اینکه مخابرات به صورت داوطلبانه آن را اجرا کرده، این اتفاق افتاده است.

حالا باید منتظر بود تا در روزهای آینده تکلیف نهایی طرح اینترنت غیرحجمی روشن شود. مجموعه وزارت ارتباطات و شخص محمدجواد آذری جهرمی چه در دوره معاونت و ریاست شرکت ارتباطات زیرساخت و چه حالا که وزیر شده است از اصلی ترین چهره های حامی این طرح بوده است. طرحی که در صورت تصویب و نهایی شدن می تواند کاربران ایرانی را به استانداردهای روز دنیا در زمینه استفاده از اینترنت نزدیک کند.

منبع :تابناک

2. تعداد تشکر ها ازکامران غلامی به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    36
    تشکر تشکر شده 
    171
    تشکر شده در
    142 پست

پیش فرض پاسخ : پایان فروش حجمی اینترنت در روزهای آینده

کاملا اشتباه.
    چون ایانسل که هنوز داره حجم می فروشه و تبلیغ حجم می کند.

5. تعداد تشکر ها از AhrimanSefid به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    4
    تشکر تشکر شده 
    61
    تشکر شده در
    46 پست

رویایی بیش نیست این نامحدود شدن.
    من تو کشورهایی که رفتم برای مسافرت دیدم که اینترنتی با سرعت بالای 20مگابایت در ثانیه دارن و کاملا نامحدوده.
    قیمتی که داشت میتونم بگم اون نتو بخوایم ایران بگیریم باید ماهی 2میلیون تومن هزینه کنیم اما تو اون کشورها به پول ما بین ماهی 40هزارتومن تا 70هزار تومن در میاد.
    ساده ترینش میگم برید ارمنستان ببینید اینترنت adsl با چه سرعتی میبینید و قیمت کنید تا باور کنید که هیچ جای دنیا اینترنت حجمی و سرعت زیر 10mb در ثانیه وجود نداره.
    ایران هم امیدوارم بزودی این خدمات و کیفیت رو با قیمت درست ارائه کنه.
    وب یاران وب گروه بهینه سازی سایت و خدمات آنلاین مارکتینگ

7. تعداد تشکر ها از aliasbahi به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    74
    تشکر تشکر شده 
    77
    تشکر شده در
    40 پست

یه هویی نمیشه که ده مگ بدن مردم سکته میزنن قدمی که برداشتن برای شروع خوبه یه سال دیگه هم باز اعتراض میکنیم سرعتو افزایش میدن

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    139
    تشکر تشکر شده 
    62
    تشکر شده در
    48 پست

وقتی اینطوری بیشتر سود می کنند هیچ موقع جلوی سود خودشون رو نمی گیرند
    مگر اینکه پلنی طراحی کنند که سود بیشتری براشون داشته باشه

10. تعداد تشکر ها از viphyip به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    4
    تشکر تشکر شده 
    61
    تشکر شده در
    46 پست

اولا اینکه نامحدود کردن اینترنت رو من کلا نمیتونم قبول کنم
    از اول چنین چیزی رو مخابرات گذاشت که اونم افتضاح بود و زود جمع شد
    اگر رو اینترنت سیمکارت اینکارو کنن من کلا با مودم ثابت ایرانسل و همراه اول پیش میرم و adsl که دارمو جمع میکنم از بس افتضاحه
    یه مودم 4g دارم و حداقل سرعت دانلود 2mb بهم میده و نامحدود که بشه واقعا میتونه کمک خیلی زیادی برام باشه و از این مشکلات ساعت شلوغی و این سردردا راحت بشم

عضو انجمن mahdi66 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    59
    تشکر تشکر شده 
    442
    تشکر شده در
    306 پست

بحث نا محدود کردن شوخی نیست و مطمئن هستم اگه نامحدود بشه بازم ما کاربرها ضرر می کنیم
    اما بهتره اول بیایم دیتاسنتر های ایرانی رو تجهیز کنیم و خدمات و قیمت رو به سطح جهانی برسونیم
    بعد خودبخود بسیاری از ترافیک مصرفی اینترنتمون میاد سمت سرور های ایران و اکثر سرور ها به ایران منتقل میشن
    بعد دیگه اینجوری بدون هزینه زیاد می تونیم اینترنت بسیار پر سرعت و نا محدود به کاربرها بدیم چون اکثر ترافیک ها تو ایرانه و رایگانه

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    4
    تشکر تشکر شده 
    61
    تشکر شده در
    46 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi66 نمایش پست ها
    بحث نا محدود کردن شوخی نیست و مطمئن هستم اگه نامحدود بشه بازم ما کاربرها ضرر می کنیم
    اما بهتره اول بیایم دیتاسنتر های ایرانی رو تجهیز کنیم و خدمات و قیمت رو به سطح جهانی برسونیم
    بعد خودبخود بسیاری از ترافیک مصرفی اینترنتمون میاد سمت سرور های ایران و اکثر سرور ها به ایران منتقل میشن
    بعد دیگه اینجوری بدون هزینه زیاد می تونیم اینترنت بسیار پر سرعت و نا محدود به کاربرها بدیم چون اکثر ترافیک ها تو ایرانه و رایگانه
    دوست عزیز حرف شما کاملا درسته
    اما محدودیتهای زیاد بنظر شما میتونه استفاده از سرورهای داخلی رو راه بندازه ؟
    باید قبول کرد که چنین چیزی قابل قبول نیست و دولت ما باید روی نامحدود کردن و بیسیم کردن اینترنت در کل کشور با سرعتی بهتر کار کنه تا بتونه برای مردم پیشرفت بیاره تا با این کار موضوع پیشرفته عصر نوین کم کم گسترش پیدا کنه.
    اینترنتی که من روی خط خودم گرفتم 16مگابایت هستش و خط من بیشتر از 1.5مگابایت رو جواب نمیده و سرعت دانلود خیلی خوب جواب بده 200کیلوبایت
    آیا ما باید الان این بحث رو داشته باشیم که فاصلمون از مخابرات ، نویز و دیگر مشکلات بشه بهونه که سرعت پایینی داشته باشیم ؟
    من با ایرانسل دارم بین 2 الی 4 مگابایت سرعت دانلود میگیرم
    حداقل با این سرعت نامحدود ارائه کنن تا مردم بتونن بدون سردرد استفاده کنن.
    اگر ایرانسل نامحدود بشه کل ایران میرن سمت سیمکارت و adsl میمیره ، پس بحث نامحدود کردن برای مخابرات ما که درآمد بالایی هم داره و حتی شرکتهای isp یه هجوم ضرر حساب میشه و عمرا اینکارو کنن

14. تعداد تشکر ها از aliasbahi به دلیل پست مفید

عضو انجمن mahdi66 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    59
    تشکر تشکر شده 
    442
    تشکر شده در
    306 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط aliasbahi نمایش پست ها
    دوست عزیز حرف شما کاملا درسته
    اما محدودیتهای زیاد بنظر شما میتونه استفاده از سرورهای داخلی رو راه بندازه ؟
    باید قبول کرد که چنین چیزی قابل قبول نیست و دولت ما باید روی نامحدود کردن و بیسیم کردن اینترنت در کل کشور با سرعتی بهتر کار کنه تا بتونه برای مردم پیشرفت بیاره تا با این کار موضوع پیشرفته عصر نوین کم کم گسترش پیدا کنه.
    اینترنتی که من روی خط خودم گرفتم 16مگابایت هستش و خط من بیشتر از 1.5مگابایت رو جواب نمیده و سرعت دانلود خیلی خوب جواب بده 200کیلوبایت
    آیا ما باید الان این بحث رو داشته باشیم که فاصلمون از مخابرات ، نویز و دیگر مشکلات بشه بهونه که سرعت پایینی داشته باشیم ؟
    من با ایرانسل دارم بین 2 الی 4 مگابایت سرعت دانلود میگیرم
    حداقل با این سرعت نامحدود ارائه کنن تا مردم بتونن بدون سردرد استفاده کنن.
    اگر ایرانسل نامحدود بشه کل ایران میرن سمت سیمکارت و adsl میمیره ، پس بحث نامحدود کردن برای مخابرات ما که درآمد بالایی هم داره و حتی شرکتهای isp یه هجوم ضرر حساب میشه و عمرا اینکارو کنن
    بله کاملا درسته
    اما برای شرکت ها isp هم مشکلی ایجاد نمیشه و میان خدماتشون رو بصورت بیسیم ارائه می دن
    الان هم اکثر isp ها خدمات بیسیم دارند و خیلی ها هم سیم کارت lte ارائه می دن
    به اینصورت که میان خدماتشون رو از اپراتورهای فعلی می گیرن که فرقی براشون نمی کنه چون همین الان هم دارن اینترنت رو از زیرساخت می گیرن

عضو انجمن abbas141 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    546
    تشکر تشکر شده 
    472
    تشکر شده در
    283 پست

سلام

بعید میدونم که همچین طرحی موفق بشه ، کلا هر چند وقت یکبار برای دلخوشی مردم مسئولین یک چیزی میگن ، که اوضاع نه تنها بهتر نمیشه ، بلکه بدتر هم میشه .

یه مدت گفتن به زودی اینترنت ارزون میشه ، و نهایتا بعد از چند سال زحمت کشیدن تعرفه اینترنت داخلی رو یه مقدار اونم در بعضی از سایت ها ارزون کردند و در سایر موارد هزینه حتی بیشتر هم شد .

و هزاران مورد دیگر که نه تنها وضع بهتر نشد ، بلکه بدتر هم شد . باید اینجا گفت به اون مسئول عزیز : دادش لطف کن دست نزن ما با همین فعلا عادت کردیم شما میزنی به جای این که بهترش کنی ، بدترش میکنی یه مدت هم طول میکشه تا دوبار ما با اون عادت کنیم .
    - سپیدار گیفت : فروش انواع فلش مموری تبلیغاتی و اختصاصی + فروش انواع پاور بانک تبلیغاتی و اختصاصی

17. تعداد تشکر ها ازabbas141 به دلیل پست مفید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)