نقل قول نوشته اصلی توسط T.Toosi نمایش پست ها
باسلام، ابتدا مشخص کنید روی سرور ها از چه سیستمی استفاده می کنید یا درخواست ها را چگونه مدیریت میکنید و ممکن است شما روزی خارج از کشور باشید و نیاز به ارتباط با سرور داشته باشید یا خیر ؟ اینترانت بدون مشکل هم نیست به طور مثال در اینترانت بخواهید WebRTC راه بندازید، پروتکلی که WebRTC استفاده میکند در اینترانت مشکل دارد به دلیل اینکه Peer ها اجازه PCP ندارند و برای اینکه بتونید WebRTC راه بندازید باید ماهیت Interactive Connectivity Establishment یا همان ICE تغییر کند که اگر این موارد که گفتم را مشخص کنید بهترین راه حل را می شود به شما پیشنهاد داد.
در حال حاضر روی سرور ها windows server 2012 نصب هست و نرم افزار حسابداری که دیتا بیسش دستی هفته ای یه بار بین شعب با ایمیل به روز میشه (یکی از دلایل مشترک شدن سرور)
سرویس های دیگه جز نرم افزار ERP و حسابداری چیزهای عادی هست که در هر دفتری که سیستم ها تحت شبکه دامین هستن روی سرور هست، مثل مدیریت پرینتر ها و دسترسی ها و ...

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط aligoli نمایش پست ها
علاوه بر تجربه، حدودا 8 سالی هست در تمام دیتاسنترهای ایران کلوکشن دارم.
مشکلی برای پورت ها نیست.
چه کسی گفته خیلی از پرت ها بسته هست ؟
-----
نگران سوختن هارد و این موارد هم نباشید شما اگر سرور خوبی به صورت فیزیکی خریداری کنید تا 10 سال عمر مفید دارند البته اگر برند باشند.
البته ما خودمون هم سرور فیزیکی می فروشیم. ولی شما میتونی از هر جای دیگه هم خریداری کنید.
کلوکشن هم میتونم یا خودمون که شرکت حقوقی هستیم براتون انجام بدیم یا اینکه خودتون مستقل انجام بدید تفاوتی برای ما نداره.

اگر سه تا سرور و که توی شرکت های سه شعبه در شرکتشون هست، سه تارو کلوکشن کنی بهتر از این هست که همه رو بیاری روی یه سرور ولی چون از نظر هزینه صرف نمیکنه.
و هارد و با یه رید کردن دیگه خیال آدم راحت میشه.
پس همون یک سرور کلوکشن شده از هر نظر مفید تر هست.

من گفتم دقیقا الان برای اتصال نقطه به نقطه دفاتر به صورت pptp کلی مشکل داریم تقریبا داره میشه نه سال که این مشکل هست.

- - - Updated - - -

امروز مشکلی که دقیقا خوردیم این بود که برای تست رو اینترنت شاتل و پارس آنلاین با آی پی ولید تست گرفتیم، دامین حقیقی هم روی سرور ای رکورد شد، تلنت هم روی سرور درست بود ولی هیچ کدوم از سیستم ها به دامین جوین نمیشدن، با همون کانفیگ تحت شبکه مشترک ولی سیستم ها به دامین جوین میشدن.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Farid Saadat نمایش پست ها
سلام،
کار بهتری هست انجام این کار! تنها مشکلی که ممکنه پیش بیاد، سوختن هارد یا مشکلات سخت افزاری هست ( اینکه 3 تا سرور هم زمان مشکل دار بشن احتمالش خیلی کمتر از یک سرور هست ) ، از نظر امنیتی نیز نفوذ به یک سرور ساده تر از سه تا سرور هست ولی نکته مثبتی که وجود داره، آپتایم بالاتر هست. قطعی یک سرور به مراتب کمتر از 3 سرور ( در مجموع ) می باشد. در کل انجام این کار پیشنهاد میشه. ضمنا اگر همشون ایران هستن، اینترنت سرور رو قطع کنند و اینترانت رو فعال کنند، هم سرعت و پایداری بیشتری خواهد داشت و هم امنیت بهتر خواهد بود ( از نظر نفوذ به سرور ). در صورت نیاز به مشاوره انتخاب سرور هم در خدمتم.
@farid_sdt

با احترام.
دقیقا سوختن هارد مشکل نیست، چون بک آپ داره مستقل روی یه سرور دیگه. همونطور که گفتم مشکل الان این هست که یه جای کانفیگ اجازه نمیده وقتی سیستم ها از سبکه سرور جدا هستن به وسیله اینترنت بهش جوین بشن