نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: ناپدید شدن مشتریان پس از ارائه خدمات،جواب ندادن به پیام ها و...؛ چرا؟ و راهکار؟

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    67
    تشکر تشکر شده 
    106
    تشکر شده در
    81 پست

پیش فرض ناپدید شدن مشتریان پس از ارائه خدمات،جواب ندادن به پیام ها و...؛ چرا؟ و راهکار؟

سلام به همگی

حتما برای شما هم اتفاق افتاده که به طور مثال شخصی برای اولین بار از طریق تیکت،ایمیل یا تلگرام سوالی میپرسه که تا حدودی گنگ هست و شما درخواست می کنید سوال رو واضح تر مطرح کنه یا جهت اطمینان از اینکه آیا سوال همون چیزیه که شما برداشت کردید،از اون شخص میپرسید که آیا منظور ایشون فلان مساله هست یا خیر، اما هیچوقت پیامی از اون شخص برای شما ارسال نمیشه.
    یا مثلا مشتری سفارش برنامه نویسی یا طراحی داشته و وقتی طرح رو تحویل میدید هیچ پاسخی از شخص دریافت نمی کنید و اصلا انگار که از اینترنت به کل محو میشه.
    این نکته در مورد مشتریانی که به صورت حضوری مراجعه می کنن قابل درک هست.چون به هر حال مسائلی مثل مسافت و کرایه تاکسی و ... از این قبیل مشکلات رو باید تحمل کنن برای حداقل یکبار مراجعه کردن.
    اما وقتی مشتریان یا مراجعه کنندگان ما از طریق فضای مجازی و تنها با فشردن چندتا کلید و حرف می تونن با ما ارتباط برقرار کنن،قضیه تا حدودی تفاوت پیدا می کنه.
    البته این رو اضافه کنم که ما با این موارد بیشتر زمانی برخورد داشتیم که پیش از آغاز کار از مشتری هزینه ای چه به عنوان بیعانه چه بعنوان مبلغ کل سفارش،دریافت نکردیم و احتمالا با دریافت وجه پیش از آغاز کار مشتری بر میگشت و اگه برای وقت ما ارزش قائل نبود،حداقل به خاطر اون مبلغی که واریز کرده هم یک پیام 4 5 کلمه ای ارسال می کرد.

سوال من این هست که چرا بعضی از افراد یک مکالمه یا معامله در جریان رو،نیمه تمام میگذارن و حاضر نیستن حتی فیدبک یا نظرشون رو در مورد مثلا طرحی که ارائه شده اعلام کنن یا به فرض جواب سوالی که پرسیدن رو به طور کامل دریافت کنن؟
    بودن مواردی که واقعا از نظر برخورد و نحوه گفتگو حتی بیش از حد معمول رعایت حال مشتری رو کردیم،اما باز هم شخص رفته و دیگه خبری نشده.

آیا این مساله و این رفتار به فرهنگ یا ادب و نوع تربیت مشتری ربط داره یا ایراد از نحوه پاسخگویی ماست؟ اگه مشکل از ماست چه راهکاری دارید برای رفعش؟
    میشه گفت نوعی "تنبلی" که فراگیر شده باعث میشه چنین رفتاری از مشتری سر بزنه؟
    هر چند بعید می دونم نوشتن "خوب نشد بای" اینقدر سخت باشه.
    ما حتی با موارد عجیبی برخورد کردیم.مثلا پیش نمایش طرح رو تحویل دادیم در تلگرام،بعد مشتری دلیت اکانت کرده و اکانت دیگه ای در تلگرام ساخته.
    ارزش قائل نشدن برای وقت طراح یا برنامه نویس یا هاستینگ به کنار،حداقل کاری که این افراد می تونن انجام بدن اینه که تکلیف سفارششون رو مشخص کنن که ما بدونیم فایل ها رو حذف بکنیم،نگهداری کنیم،یا چی بالاخره؟

این سوال رو اینجا مطرح کردم چون بیشتر دوستان حاضر در انجمن به صورت مجازی فعالیت دارن و همینطور تجربه بیشتری دارن از تجاربشون بگن.
    ویرایش توسط dynabanner.com : April 26th, 2017 در ساعت 17:10

2. # ADS

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    914
    تشکر تشکر شده 
    2,780
    تشکر شده در
    1,757 پست

پیش فرض پاسخ : ناپدید شدن مشتریان پس از ارائه خدمات،جواب ندادن به پیام ها و...؛ چرا؟ و راهکار؟

سلام
    احتمالا روال کاریتون رو باید بهتر کنید.
    مثلا وقتی یوزر از شما کار خواست ابتدا دموها را نشون بدید که بررسی کند. سپس صفحه تعرفه رو ببیند و نهایتا اگر خواست بیعانه پرداخت کند و کار را شروع کنید. پس از پایان کار و قبل از تحویل هم مابقی هزینه را پرداخت میکند و سرویس مورد نظرش رو تحویل بگیره.
    اگر کسی خارج از این روال ازتون کار خواست معمولا مشتری نیست یا اگر مشتری باشه مشتری خوبی نیست و دردسرساز میشه براتون

4. تعداد تشکر ها از Sajad به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    67
    تشکر تشکر شده 
    106
    تشکر شده در
    81 پست

پیش فرض پاسخ : ناپدید شدن مشتریان پس از ارائه خدمات،جواب ندادن به پیام ها و...؛ چرا؟ و راهکار؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Sajad نمایش پست ها
    سلام
    احتمالا روال کاریتون رو باید بهتر کنید.
    مثلا وقتی یوزر از شما کار خواست ابتدا دموها را نشون بدید که بررسی کند. سپس صفحه تعرفه رو ببیند و نهایتا اگر خواست بیعانه پرداخت کند و کار را شروع کنید. پس از پایان کار و قبل از تحویل هم مابقی هزینه را پرداخت میکند و سرویس مورد نظرش رو تحویل بگیره.
    اگر کسی خارج از این روال ازتون کار خواست معمولا مشتری نیست یا اگر مشتری باشه مشتری خوبی نیست و دردسرساز میشه براتون
    سلام.ممنون
    ما تقریبا از اکثر مشتریانمون بیعانه دریافت می کنیم.اما عجیب اینجاست که بعضی از همین مشتری ها هم بعد از مشاهده کار دیگه پیام نمیدن.خوب اگه بر فرض طرح بد بوده نباید برای برگشت پول پیگیری کنن؟ یا بگن طرح اون چیزی نبود که میخواستیم؟ برای من سوال شده که چرا یک عده غیبشون میزنه و حتی بر نمیگردن حقشون رو پس بگیرن؟

عضو انجمن AtrafNet آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    2,584
    تشکر تشکر شده 
    729
    تشکر شده در
    417 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط dynabanner.com نمایش پست ها
    سلام.ممنون
    ما تقریبا از اکثر مشتریانمون بیعانه دریافت می کنیم.اما عجیب اینجاست که بعضی از همین مشتری ها هم بعد از مشاهده کار دیگه پیام نمیدن.خوب اگه بر فرض طرح بد بوده نباید برای برگشت پول پیگیری کنن؟ یا بگن طرح اون چیزی نبود که میخواستیم؟ برای من سوال شده که چرا یک عده غیبشون میزنه و حتی بر نمیگردن حقشون رو پس بگیرن؟
    سلام
    به نظر من غیب شدن مشتری حتی در صورتی که مبلغی هم پرداخت کرده بستگی به وسع مالیش و حوصله و وقتش داره.
    من خودم به عنوان یه مشتری بوده مواردی که مثلاً یه هاست 5 هزار تومانی ماهانه از یه هاستینگ خریدم یه سری امکاناتش رو غیرفعال کرده بود خوشم نیامد بدون اطلاع به اون هاستینگ همون لحظه رفتم جای دیگه با همون قیمت 5 هزار تومان گرفتم استفاده کردم هاست قبلیه هم ماه بعد خودش منقضی و حذف شد.

چون در اکثر مواقع گفتگو با هاستینگ ها خصوصاً که اکثرشون فقط حداقل 3 - 4 ساعت طول میکشن جواب بدن به نتیجه مورد نظر مشتری نمیرسه آخرش این مشتریه که مثلاً از امکان مورد نظرش باید صرف نظر کنه پس مثلاً کسی که عجله داره و وسع مالیش هم به قیمت اون میرسه ترجیح میده بدون جر و بحث بره جای دیگه بخره راحت هم باشه.

حالا من کل لارج بازیم تو 5 هزار تومنه برای همین هم همیشه هر چی می خرم ماهانه می خرم که بتونم لارج بازی در بیارم حالا یکی دیگه محدودیت مالی نداره به قول شما سفارش طراحی سایت هم میده مثلاً 100 تومن بیعانه میده اما غیبش میزنه میره جای دیگه سفارش میده

شما باید خودتونو بذارید جای مشتری و تصور کنید مشتری چه نقصیاتی می تونه در کار شما پیدا کنه حالا چه در طراحی چه در میزبانی سایت.

7. تعداد تشکر ها از AtrafNet به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    47
    تشکر تشکر شده 
    15
    تشکر شده در
    14 پست

به نظر من تلگرام محیط خوبی برای ارتباط با مشتری نیست. سیستم ارتباط با مشتریان روی سایت پیاده کنید.
    برای کارتون قانون تعریف کنید. میتونید فرم های قرارداد سایر شرکتهای طراحی رو ببینید. به عنوان مثال برای یک طرح 40 درصد ابتدای کار، 30 درصد اواسط کار و 30 درصد باقی رو پس از اتمام بگیرید.
    وقتی یک تایم مشخص از سفارش بگذره و یک طرف کوتاهی کنه قرارداد فسخ و طبق بندها عمل بشه

9. تعداد تشکر ها از MyroxSoft به دلیل پست مفید

عضو جدید seokaran.org آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    97
    تشکر تشکر شده 
    55
    تشکر شده در
    47 پست

این طور افراد این روزا خیلی زیاد شدن و اخر سر نه تنها به نتیجه نمیرسن بلکه از ادم شاکی هم میشن

11. تعداد تشکر ها از seokaran.org به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    67
    تشکر تشکر شده 
    106
    تشکر شده در
    81 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط AtrafNet نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من غیب شدن مشتری حتی در صورتی که مبلغی هم پرداخت کرده بستگی به وسع مالیش و حوصله و وقتش داره.
    من خودم به عنوان یه مشتری بوده مواردی که مثلاً یه هاست 5 هزار تومانی ماهانه از یه هاستینگ خریدم یه سری امکاناتش رو غیرفعال کرده بود خوشم نیامد بدون اطلاع به اون هاستینگ همون لحظه رفتم جای دیگه با همون قیمت 5 هزار تومان گرفتم استفاده کردم هاست قبلیه هم ماه بعد خودش منقضی و حذف شد.

چون در اکثر مواقع گفتگو با هاستینگ ها خصوصاً که اکثرشون فقط حداقل 3 - 4 ساعت طول میکشن جواب بدن به نتیجه مورد نظر مشتری نمیرسه آخرش این مشتریه که مثلاً از امکان مورد نظرش باید صرف نظر کنه پس مثلاً کسی که عجله داره و وسع مالیش هم به قیمت اون میرسه ترجیح میده بدون جر و بحث بره جای دیگه بخره راحت هم باشه.

حالا من کل لارج بازیم تو 5 هزار تومنه برای همین هم همیشه هر چی می خرم ماهانه می خرم که بتونم لارج بازی در بیارم حالا یکی دیگه محدودیت مالی نداره به قول شما سفارش طراحی سایت هم میده مثلاً 100 تومن بیعانه میده اما غیبش میزنه میره جای دیگه سفارش میده

شما باید خودتونو بذارید جای مشتری و تصور کنید مشتری چه نقصیاتی می تونه در کار شما پیدا کنه حالا چه در طراحی چه در میزبانی سایت.

نقل قول نوشته اصلی توسط MyroxSoft نمایش پست ها
    به نظر من تلگرام محیط خوبی برای ارتباط با مشتری نیست. سیستم ارتباط با مشتریان روی سایت پیاده کنید.
    برای کارتون قانون تعریف کنید. میتونید فرم های قرارداد سایر شرکتهای طراحی رو ببینید. به عنوان مثال برای یک طرح 40 درصد ابتدای کار، 30 درصد اواسط کار و 30 درصد باقی رو پس از اتمام بگیرید.
    وقتی یک تایم مشخص از سفارش بگذره و یک طرف کوتاهی کنه قرارداد فسخ و طبق بندها عمل بشه
    بله کاملا حق با شماست
    ما هنوز به صورت رسمی در فضای مجازی فعالیتمون رو شروع نکردیم و سایت در حال راه اندازی هست.با این حال قبل از ثبت و دریافت هر سفارش برای مشتری شرایط کاری رو ارسال می کنیم تا بعدا حرف و حدیثی به میون نیاد.اما صحبت من این هست که دلیل جواب ندادن چیه؟ که ایشون AtrafNet جوابشون جالب بود و به نظر یکی از دلایل همینه.
    اما خوب بهتر نیست مشتری ها ما رو از وضعیت سفارش با خبر کنن؟تکلیف سفارش رو مشخص کنن؟ طرح رو دیدن،نظرشون چیه؟ ما در شرایطمون بندی داریم و میگیم بخشی از مبلغ رو بنا به دلیل 1 و دلیل 2 و ... عودت میدیم در صورت تایید نشدن طرح.ولی باز شخص بر نمیگرده برای دریافت حقش.

نقل قول نوشته اصلی توسط seokaran.org نمایش پست ها
    این طور افراد این روزا خیلی زیاد شدن و اخر سر نه تنها به نتیجه نمیرسن بلکه از ادم شاکی هم میشن
    متاسفانه همینطوره.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)